Jump to content
Sign in to follow this  
casanova_bih

Socijaldemokratska unija u Bosni i Hercegovini

Recommended Posts

[quote name='liezen' post='252263' date='Aug 11 2008, 17:54']Nesmi ti nista biti cudno ,jer cim kazes da je nesto cudno odma kazu da nemislis svojom glavom....i sta da radis svi su isti dok ih hvalis fino se smjeskaju a kad trazis odgovore za nelogicnosti odma pocinju da pjene koda ih je bjesnilo obuzelo jedini cilj je fotelja to nam sve politicke stranke dokazuju svaki dan.............nema nam pomoci.......ipak sretno......treba se cijepiti protiv bjesnila. :icon_biggrin:[/quote]

Red je da ti odgovorim: U teoriji je poznato da je politika samo način/sredstvo da se ostvere lični ciljevi. Nekad je to jednostavno tako ali ako se pogleda stvarnos onda je to način da se ostvare ciljevi dobri i realni za svakog, jer ako je meni dobro biće i tebi. To su moja uvjerenja. Ako se malo razilazimo od teorije onda je bolje da svako zastupa svoja stajali

[quote name='casanova_bih' post='261991' date='Sep 8 2008, 03:16 PM']Ova lista pokazue spuj mladosti i iskustva.Sada se postavlja pitanje dali

[quote name='casanova_bih' post='261991' date='Sep 8 2008, 03:16 PM']Ova lista pokazue spuj mladosti i iskustva.Sada se postavlja pitanje dali želimo,dali nam je dosta despotske vladavine dosadašnje postave i dali ukazati povjerenje ovom već navedenom spoju.

Pitanje je želimo li mi to i dali je pravi trenutak za promjene?

Vrijeme promjena je bilo davno!!!![/quote]

denise tako je

[quote name='casanova_bih' post='263384' date='11.09.2008, 01:47']Ima tu jo

nema potrebe da bilo ko cuva programe i zamisli, a pogotovo ne sdu koji nema sta izgubiti cak i ako su te zamisli pogresne, a nisu, i sa programom i zamislima moze samo dobiti.

mi smo kao glavne probleme, da se tako izrazim, prepoznali socijalne kategorije stanovnistva, privredu i mlade ljude, po

[quote name='GAGO2' post='252258' date='11.08.2008, 17:26']Ma nemam ja nista ni protiv SDU niti protiv Amira samo mi je to nekako cudno da recimo SDU I SDP se razidju pa da onda opet nesto zajednicko.Ja licno bih volio da do takvoga razjedinjenja nikada nije ni doslo jer kao postivalac Socijaldemokracije bilo mi je to cudno jer nije tu bilo razmimolizenja ideja u SDP vec licni interesi pojedinaca koji sa sobom vuku odredjenu grupu ljudi.Kako je krenulo svaki nezadovoljni politicar iz bilo koje politicke partije ce osnivati novu podpartiju.To samo ide na ruku ovima sto vladaju a ja sam licno razocaran posto je SDP usao u direktnu koaliciju sa SDA na kantonalnom nivou a da se to nije desilo sada bi politicke prilike OPOZICIJE u Cazinu bile mnogo povoljnije a ovako ostaju samo nagadjanja i kalkulacije.Ja licno SDU zelim sve najbolje na ovim izborima i kako ti rece neka vlada ko god hoce samo nek to nije SDA jer dosta ih je bilo ovih zadnjih 16-17 godina.............[/quote]

Molim SDP kolicija pa to je strasno ma to je prevrsilo ma dajte ljudi ko su ti ljudi sta to rade pa ovdje Dervic gore u bihacu neko drugi,izdajnici ali nerka frcace svi.

[quote name='radilica' post='264066' date='11.09.2008, 19:34']Molim SDP kolicija pa to je strasno ma to je prevrsilo ma dajte ljudi ko su ti ljudi sta to rade pa ovdje Dervic gore u bihacu neko drugi,izdajnici ali nerka frcace svi.[/quote]

nadam se da će

Koga SDU preporučuje za Načelnika / Načelnicu?
Ili ostavljate svojim biračima da sami odluče?

[quote name='[I-B-R-O]' post='264361' date='12.09.2008, 01:33']
Koga SDU preporučuje za Načelnika / Načelnicu?
Ili ostavljate svojim biračima da sami odluče?[/quote]

SDU zvanicno podrzava Amira Harbasa za nacelnika, SDU je prije 4 godine bila jedina stranka koja je Amira javno podrzavala i nije bilo potrebe da na ovim izborima bude drugacije.

[quote name='GAGO2' post='252258' date='11.08.2008, 17:26']Ma nemam ja nista ni protiv SDU niti protiv Amira samo mi je to nekako cudno da recimo SDU I SDP se razidju pa da onda opet nesto zajednicko.Ja licno bih volio da do takvoga razjedinjenja nikada nije ni doslo jer kao postivalac Socijaldemokracije bilo mi je to cudno jer nije tu bilo razmimolizenja ideja u SDP vec licni interesi pojedinaca koji sa sobom vuku odredjenu grupu ljudi.Kako je krenulo svaki nezadovoljni politicar iz bilo koje politicke partije ce osnivati novu podpartiju.To samo ide na ruku ovima sto vladaju a ja sam licno razocaran posto je SDP usao u direktnu koaliciju sa SDA na kantonalnom nivou a da se to nije desilo sada bi politicke prilike OPOZICIJE u Cazinu bile mnogo povoljnije a ovako ostaju samo nagadjanja i kalkulacije.Ja licno SDU zelim sve najbolje na ovim izborima i kako ti rece neka vlada ko god hoce samo nek to nije SDA jer dosta ih je bilo ovih zadnjih 16-17 godina.............[/quote]
SDU i SDP nisu nikad zajedno ni bile pa se nisu mogle ni razići .Da su pojedini ljudu iz SDU bili članovi SDP to stoji. A neznam za

[quote name='seneka' post='264990' date='13.09.2008, 00:16']SDU i SDP nisu nikad zajedno ni bile pa se nisu mogle ni razići .Da su pojedini ljudu iz SDU bili članovi SDP to stoji. A neznam za

[quote name='GAGO2' post='265198' date='13.09.2008, 17:08']Pa ja koliko znam da je SDU nastao od jedne grupe ljudi koji su bili nezadovoljni politikom i vrhovnim vodjom u SPD-u.Sada mi nije jasno da me netko otvoreno utjera u laz kada svi znaju kako su Tokic i ostali fakticki otjerani iz SDP i nakon toga je nastao SDU.Ako ja lazem onda laze cijela javnost u BiH.......zar nije tako???[/quote]

Dijelimično si u pravu . pojedini članovi SDU su bili članovi SDP pojedini su bili članovi i drugi stranaka ,a pojedini nisu bili nigdje posebno mladi , pa u tom kontekstu i govorim da ove dvije političke partije nisu bile zajedno.

pa sam si dao odgovor na vlastitu konstataciju/pitanje. SDP i SDU ideoloski su vise-manje na istim stranama i noramalno je da imaju dodirnih tacaka i zajednickih ideja, programa i sl. i puno vise dodirnih tacaka ima sdp sa SDU-om nego sa SDA ali nema SDU trenutnonema ono najbitnije a to je vlast.

[quote name='bubamara' post='265964' date='15.09.2008, 13:08']pa sam si dao odgovor na vlastitu konstataciju/pitanje. SDP i SDU ideoloski su vise-manje na istim stranama i noramalno je da imaju dodirnih tacaka i zajednickih ideja, programa i sl. i puno vise dodirnih tacaka ima sdp sa SDU-om nego sa SDA ali nema SDU trenutnonema ono najbitnije a to je vlast.[/quote]

A mozda je u tome i snaga SDU Cazin jer neucescem u vlasti do sada nije ni bilo nemorala njenih kandidata odnosno kandidati SDU su neoptereceni teretom vlasti iz prethodnog mandata.

Mozda malo prodornosti SDU Cazin nebi skodilo

[quote name='Povjetarac' post='265967' date='15.09.2008, 13:16']A mozda je u tome i snaga SDU Cazin jer neucescem u vlasti do sada nije ni bilo nemorala njenih kandidata odnosno kandidati SDU su neoptereceni teretom vlasti iz prethodnog mandata.

Mozda malo prodornosti SDU Cazin nebi skodilo[/quote]

prije bih rekla da je to veliki plus nego snaga, jer mislim da od osnivanja OO SDU cazin nijdan kandidat na njenim listama nije imao nikakvih mutnih poslova iza sebe, krivicnih prijava, sumnjicenjai sl,a snaga je u tome sto se SDU zna nositi s tim, a dokazala je to na primjeru Tokica,bez obzira sto si predsjednik stranke, pronevjerio si novac, tudji novac i nema tu skrivanja, zataskavanja,pokusaja zatite i sl. stvari. sreca nam je sto imamo azurno sudstvo pa ce se to dokazati za jedno pet godina na sudu.

prodornost bilo koga zahtjeva novac, a to je ono sto niti zelimo niti hocemo da trosimo na kolone auta, kojekakve "promovisem stranku" iftare, placanje ljudi da dolazi na nase skupove da bi se pokazala upravo ta prodornost. mi imamo program, ko je gledao izbonu hroniku na USK i predstavljanje kandidata i stranki za opstinu cazin, mogao je vidjeti da smo prezentirali konkretne stvari a ne 10 minuta koje su bile predvidjene za svaku stranku, trosili na nekakve prazne price koje niti imaju veze sa opstinom niti njenim razvojem niti sadasnjimstanjem uopste. imamo i kandidate koji doslovno gajrete i za ideju i za to da ucine nesto, i ako to nije dovoljno ovoj opstini i njenom stanovnistvu, da neko ulozi svoj trud i svoje znanje i svoje ideje za dobrobit sviju nas, onda ova opstina i to isto njenu stanovnistvo i nije zasluzila da joj bude bolje. a mi cemo svoje znanje, mislim na kandidate SDU Cazin,i svoje ideje i svoj trud uloziti negdje drugo, negdje gdje ce to neko znati i da cijeni i da postuje.

huuuu

iizborni stab SDU Cazin je donio odluku da ova stranka nece praviti nikakve cirkuse, skupove i ostale guracke koji se ubrajaju u marketing, nego ce novac za te stvari biti prebacen za potrebe 5 nasih sugradjana kojima je potreban novac za lijecenje. djevojka Arnela Ljubijankic je jedna od tih pet sugradjana a ostalih 4 ce biti odredjeno sutra na sastanku naseg izbornog staba. od promotivnih aktivnosti gradjani od SDU Cazin mou ocekivati par plakata koji ce biti poljepljeni u ovo koji dan i promotivne letke na kojima su slike nasi kandidata i osnovni ciljevi za koje cemo se zalagati. jer zaista smatramo da se novac moze u bolje svrhe iskoristiti i da se treba iskoristiti. na zalost, posto nismo parlamentarna stranka, nase financijske mogucnosti su ogranicene, tako da ce i taj novac koji prebacimo nasim sugradjanima biti ogranicen, ali smatramo da mu je mjesto kod tih ljudi. jer SDU se ne bori za vlast, mi smo stranka socijalne pravde i oni koji su imali priliku gledati predstavljanje nase stranke i naseg programa na TV emisijama, mogli su vidjeti koliko smo paznje posvetili upravo socijalnim kategorijama stanovnistva, i ne samo njima, nudimo jasne projekte, razradjene projekte a ne mrtva slova na papiru i obecanje. nadam se da ce gradjani prepoznati nasu zelju da stvarno ucinimo nesto konkretno od ovog cazina.

usput, posto cemo proslijediti novac za jos 4 nasa sugradjanina, otvoreni smo za prijedloge, a oni kojima je najpotrebniji novac ce ga i dobiti.

[quote name='bubamara' post='268273' date='20.09.2008, 16:30']iizborni stab SDU Cazin je donio odluku da ova stranka nece praviti nikakve cirkuse, skupove i ostale guracke koji se ubrajaju u marketing, nego ce novac za te stvari biti prebacen za potrebe 5 nasih sugradjana kojima je potreban novac za lijecenje. djevojka Arnela Ljubijankic je jedna od tih pet sugradjana a ostalih 4 ce biti odredjeno sutra na sastanku naseg izbornog staba. od promotivnih aktivnosti gradjani od SDU Cazin mou ocekivati par plakata koji ce biti poljepljeni u ovo koji dan i promotivne letke na kojima su slike nasi kandidata i osnovni ciljevi za koje cemo se zalagati. jer zaista smatramo da se novac moze u bolje svrhe iskoristiti i da se treba iskoristiti. na zalost, posto nismo parlamentarna stranka, nase financijske mogucnosti su ogranicene, tako da ce i taj novac koji prebacimo nasim sugradjanima biti ogranicen, ali smatramo da mu je mjesto kod tih ljudi. jer SDU se ne bori za vlast, mi smo stranka socijalne pravde i oni koji su imali priliku gledati predstavljanje nase stranke i naseg programa na TV emisijama, mogli su vidjeti koliko smo paznje posvetili upravo socijalnim kategorijama stanovnistva, i ne samo njima, nudimo jasne projekte, razradjene projekte a ne mrtva slova na papiru i obecanje. nadam se da ce gradjani prepoznati nasu zelju da stvarno ucinimo nesto konkretno od ovog cazina.

usput, posto cemo proslijediti novac za jos 4 nasa sugradjanina, otvoreni smo za prijedloge, a oni kojima je najpotrebniji novac ce ga i dobiti.[/quote]

Svaka čast, u svakom slučaju lijepa gesta...

[quote name='bubamara' post='268273' date='20.09.2008, 14:30']iizborni stab SDU Cazin je donio odluku da ova stranka nece praviti nikakve cirkuse, skupove i ostale guracke koji se ubrajaju u marketing, nego ce novac za te stvari biti prebacen za potrebe 5 nasih sugradjana kojima je potreban novac za lijecenje. djevojka Arnela Ljubijankic je jedna od tih pet sugradjana a ostalih 4 ce biti odredjeno sutra na sastanku naseg izbornog staba. od promotivnih aktivnosti gradjani od SDU Cazin mou ocekivati par plakata koji ce biti poljepljeni u ovo koji dan i promotivne letke na kojima su slike nasi kandidata i osnovni ciljevi za koje cemo se zalagati. jer zaista smatramo da se novac moze u bolje svrhe iskoristiti i da se treba iskoristiti. na zalost, posto nismo parlamentarna stranka, nase financijske mogucnosti su ogranicene, tako da ce i taj novac koji prebacimo nasim sugradjanima biti ogranicen, ali smatramo da mu je mjesto kod tih ljudi. jer SDU se ne bori za vlast, mi smo stranka socijalne pravde i oni koji su imali priliku gledati predstavljanje nase stranke i naseg programa na TV emisijama, mogli su vidjeti koliko smo paznje posvetili upravo socijalnim kategorijama stanovnistva, i ne samo njima, nudimo jasne projekte, razradjene projekte a ne mrtva slova na papiru i obecanje. nadam se da ce gradjani prepoznati nasu zelju da stvarno ucinimo nesto konkretno od ovog cazina.

usput, posto cemo proslijediti novac za jos 4 nasa sugradjanina, otvoreni smo za prijedloge, a oni kojima je najpotrebniji novac ce ga i dobiti.[/quote]
Ija sam iznenaden ovakvom odlukom jedne politicke partije.. Svaka cast!!!