Jump to content
Sign in to follow this  
911

Pravo zene u Islamu !

Recommended Posts

zasto ucenice zenskog spola vjerske islamske skole ,nesmiju pruziti ruku da se pozdrave ??? ,upravo danas se to moze vidjeti u Cazinu ,prije rata su smjele a sad nakon rata nesmije .Pa ovdje neko nekoga tuce u zdrav mozak !Koji je to Hodza uveo ,i gdje je on to pronasao ???, sigurno nije u Kuranu al mozda iz svoje glave kao sto je jedni par godina u Saudijskoj Arabiji jedan mualim ,zabranio da zene voze auta,sve covjek moze to kroz prste pogledat al nemoze jedno kad to nigdje u Kuranu ne stoji a oni se sluze za svaki zakon Bogom ,

Musliman jesam al moderni kao sto i nasa vjera Islam .Al danas nazalost Islam kao moderna vjera treba da je daleko od drugi ,al mi to nismo jer Hodze danas kao i uvjek pricaju gnjilez ,za svaku njihovu ideju oni kazu Bog je reko .Kad bi tvoje djete uvjek govorilo ,babo,babo .ja mislim da bi to tebi dojadilo i ti bi ga poslao u znase gdje :) ,tako i ove hodze mislim da su dosadile i bogu i narodu zbog iskrivljivanja vjere a sve na omlazavanje zene .zalosno

smiju se rukovati zene medjusobno... do braka nesmije biti po Islamu sexa, dodirivanja, ljubakanja i sl.

ima jedan hadis koji kaze, ne znam ga sad napamet, bolje da vas

Po Islamu zena ima sve prava kao i muskarac samo sto ne pije puno vode u mnogim islamskim zemljama.

Inace za hodze se kaze: Slusaj sta govore, a radi suprotno. :D

Za Hodzhe bi trebalo uvesti one cefine arapske i feredze pa nek i oni hodaju kroz carsiju zamotani,da se nesmiju ni oni rukovati ,jos malo oni ce uvesti kuce bez prozora ,tako da zena nevidi s koje strane sunce izlazi a s koje zalazi ,hodzama treba dati dojam da su omladinci daleko pametniji od njihovi oceva ,da je njihovom prosipanju dosao kraj,

Kad je moj Cale bio mlad ,kaze .Hodza tad njihovim ocevima govorio ,<da djecu salju u mekteb a ne u skolu ,a on Hodza slao prvi svoje djete u skolu ,
Hodza je zelio kao i danasnji Arapi da samo njihovi sinovi vladaju i pametni budu .Na zalost njihovu nisu uspjeli ali nastoje da dodje do toga.

E dragi abido, Islam je odavno iskrivljen. Narod odavno, pogotovo u 100% Islamskim zemljama kroji vjeru po ceifu. Kakav je to vjernik koji zenu tako ponizuje i zatvara kao neku divlju zivotinju. Ma nek takvi vjernici idu u 300 PM.

Mnoge hodze kao sto si i sam naveo znaju dobro potpalit i zaglupljivat narod a svoju porodicu uzdize i usavrsava...ma dovraga i sa njima...

Kamikazza i sa tobom se potpuno slazem, pametno zboris :)...

Djevojka Sa Une, U Islamu supruga nesmije nikog da pusti u kucu bez odobrenja njenog muza! A, ona ne smije napustiti kucu bez da pita muza. Al, stvar je u pojedincima. Jer obicno se odmah na pocetku braka dogovore da moze izlaziti i sl. Muz joj odmah kaze smis ici po komsiluku i u prodavnicu... tako nekako!

Bolje je i to nego na zapadu da se zena i covjek sa komsijama druze bez znanja jedno za drugo pa onda dolazi do "intimnih" druzenja i sl.

smiju se rukovati zene medjusobno... do braka nesmije biti po Islamu sexa, dodirivanja, ljubakanja i sl.

ima jedan hadis koji kaze, ne znam ga sad napamet, bolje da vas

moguce Abidoo! Ali, ipak Islam je nemoguce prakticirati i bez hadisa! A, kad se dolazi do novih saznanja onda se udruzuju islamski ucenjaci i donose fetve. Te fetve su stvari kao npr. zadnja je da "Ako se pogine u automobilu koji se kretao brzinom vecom od 120 km/h, to se racuna samoubistvom i za to se ide u dzehenem."

Djevojka Sa Une, U Islamu supruga nesmije nikog da pusti u kucu bez odobrenja njenog muza! A, ona ne smije napustiti kucu bez da pita muza. Al, stvar je u pojedincima. Jer obicno se odmah na pocetku braka dogovore da moze izlaziti i sl. Muz joj odmah kaze smis ici po komsiluku i u prodavnicu... tako nekako!

Bolje je i to nego na zapadu da se zena i covjek sa komsijama druze bez znanja jedno za drugo pa onda dolazi do "intimnih" druzenja i sl.

Zasto zena ne smije gore navedeno ako su pred bogom svi isti? Smije li muz pustit negog u kucu bez zeninog odobrenja...? Ma samo jos jedan dokaz da su muskarci prilagodili vjeru u svoju korist...

A to za zapad, to mozemo okacit macku o rep. Ako neko zeli da vara, on ce varat, bez obzira gdje boravio na ovoj zemaljskoj kugli. Zasto krivit i hulati zapad. Kod nas ima gorih no sto zapad ima, samo sto su nasi oni podmukli, skriveni.... :arrow:

ima kod nas gorih prevaranata nego na zapadu, ali to su ljudi kojim Islam sluzi kao sredstvo za skrivanje svojih namjera... ali, to nisu muslimani!

Al, ipak vise ljudi varaju na zapadu nego recimo u Arabiji! Tamo ti je to gotovo pa i nemoguce, nesto ravno nuli. De ti meni objasni zasto?!

ko jebe islamske zemlje i zapad...o tome nikako nije tema...nisam cito kura'n ali sam siguran da nigdje ne stoji da se zene moraju sunatiti i da nesmiju se skolati ko sto je u mnogim arapskim zemljama..to nije islam,to je fanatizam za islamom..zene trebaju imati sva prava ko muskarci jer na onom svjetu svak za sebe odgovara...allahu ekber 8) :joint: :hahahaha: :joint: :zombi:

Nigdje u Kuranu ne pise da se zena treba obrezivati, a takodje ne poznam ni jedan hadis koji to govori!

Sex u braku, u Islamu je dozvoljen u svim pozama osim stojeci i u analni otvor! :D Al samo u braku! hehe... ovo je smijesno ali istinito!

A zene i muskarci su u braku isti!

[2.222] I pitaju te o menstruaciji.
Reci: "To je neprijatnost." Zato
ostavite

Al, ipak vise ljudi varaju na zapadu nego recimo u Arabiji! Tamo ti je to gotovo pa i nemoguce, nesto ravno nuli. De ti meni objasni zasto?!

Zasto u Arabiji mnogi ljudi imaju vise zena...? Ovo je za mene varanje (covjek ne pita svoju zenu slazeli se ona da dovede drugu vec je jednostavno dovede a ova prva nema pravo nista reci na to)...Razlika izmedju zapada i arabije u ovome kontekstu je to sto ljudi na zapadu koji varaju, ljubavnice ne dovode kuci da bi zivjeli sa njima a u Arabiji to cine...ista govna samo druga pakovanja...

A sto zena u Arabiji ne vara, pa jadna nesmije provirit kroz prozor a jos manje izic na ulicu bez muske pratnje...eh...

moguce Abidoo! Ali, ipak Islam je nemoguce prakticirati i bez hadisa! A, kad se dolazi do novih saznanja onda se udruzuju islamski ucenjaci i donose fetve. Te fetve su stvari kao npr. zadnja je da "Ako se pogine u automobilu koji se kretao brzinom vecom od 120 km/h, to se racuna samoubistvom i za to se ide u dzehenem."

da su oni neki ucenjaci bili i slijedili Kuran danas bi Islamski svjet bio taj svjet koji bi otkrio Matematiku ,Medicinu ,Astrologiju i sve moguce jer u Kuranu to sve stoji pa su krsacni to iskoristili jer nase hodze nista drugo neznaju nego da sirotinju i zenu omlazavaju ,i otkuda znaju hodze ako je neko nastradao kretajuci se brzinom od 120km da je to samoubistvo???opet nesto oni iz svoje glave

i jos jedno u Arabiji nema zakona za bogatog ,on smije sve raditi ,tamo zakon samo postoji za siromasne ljude kao i svugdje na svjetu .

Zasto u Arabiji mnogi ljudi imaju vise zena...? Ovo je za mene varanje (covjek ne pita svoju zenu slazeli se ona da dovede drugu vec je jednostavno dovede a ova prva nema pravo nista reci na to)...Razlika izmedju zapada i arabije u ovome kontekstu je to sto ljudi na zapadu koji varaju, ljubavnice ne dovode kuci da bi zivjeli sa njima a u Arabiji to cine...ista govna samo druga pakovanja...

A sto zena u Arabiji ne vara, pa jadna nesmije provirit kroz prozor a jos manje izic na ulicu bez muske pratnje...eh...

Netacno!
Musliman ne moze dovesti drugu zenu bez dozvole prve zene, sve ostalo nije islamski! I ti meni nadji konkretan slucaj da je drukciji pa da ga razmotrimo. Dakle, ako supruga ne pristane na to! Ali, ovo nije stvar kroz koju se ogleda Islam. Bolje i to nego da kriju jedno od drugog muz i zena pa komsija skace na komsincu a zena na svog sefa u firmi...

Islam bi ti trebala gledati sa druge strane, kao npr. znas li da nigdje u Evropi do dolaska islamske drzave nije postojao wc, javno kupatilo, higijena je bila nepoznat pojam. I u vecini slucajeva kada muz ima dvije zenu u Arabiji to su ili starije od njega 15-ak godina i s tim joj je covjek pokusao osigurati socijalnu egzistenciju. Npr. ako zena ostane udovica sa troje djece.

da su oni neki ucenjaci bili i slijedili Kuran danas bi Islamski svjet bio taj svjet koji bi otkrio Matematiku ,Medicinu ,Astrologiju i sve moguce jer u Kuranu to sve stoji pa su krsacni to iskoristili jer nase hodze nista drugo neznaju nego da sirotinju i zenu omlazavaju ,i otkuda znaju hodze ako je neko nastradao kretajuci se brzinom od 120km da je to samoubistvo???opet nesto oni iz svoje glave

i jos jedno u Arabiji nema zakona za bogatog ,on smije sve raditi ,tamo zakon samo postoji za siromasne ljude kao i svugdje na svjetu .

Abidoo, procitaj ovaj ajet iz Kurana:

[21.30] Zar oni koji ne vjeruju ne
vide da su nebesa i Zemlja bili
zatvorena (cjelina), pa smo ih
rastrgali. A od vode smo na

dovoljno da ti kazem jedno ,tj.stanovnici arabije nemaju pravo da budu pametniji od kraljevog sina (skolstvo) ,u Islamu nije bilo Kraljeva vec Halifi !!!

neznam koliko si razumeo moj text ,u pitanju je stajalo,da muslimani zbog hodza nisu mogli otkriti danas ono sto je u Kurana nama stajalo ko na dlanu .Znam i ja to sto i ti meni nabrajas ,Kuran je odgovor na sva pitanja i istrazivanja u danasnjem svjetu samo treba uciti i proucavati a mi smo zato lijeni .

Znam ja da je Islam bio naj napredniji...Arapi su bili daleko od ostalog svijeta kada je u pitanju inteligencija i nova otkrica. Zalosno je to sto su bili a vise nisu...Sada vodje zaglupljuju taj narod...u stilu: "Ostavite knjige, radije budite prozivani kao hrabri vojnici svoje vjere nego neki inteligentni pisaci, naucnici itd." Ma pravo zbrka.

stvar je krenula naopako kad je ukinut status halife.Halif je kod muslimana ono sto je papa kod krscana.A halife je kod muslimana ukino Kemal pasa Ataturk smatrajuci da je to politicka funkcija,eh od tad je sve poslo nagore medju muslimanima...prvo se na zalost gleda na naciju pa na to jel musliman.a mislim da se ljepota islama ne treba gledati kroz zavijanje i rukovanje zena,nego treba gledati zasto je neko musliman tj.njegove ljepote i mudrosti koje Kuran nosi koje zapad istrazuje na zalost mnogo vise nego mi.Nekoliko lijekova na svijetu je izmislito zahvaljujuci Kuranu,neki od tih su lijek za sljepilo i pasta za zube.A kolko mi proucavamo Kuran?

Ovako, molio bih vas da prvo procitate ove hadise pa tek onda da komentarisete!

Adem (prvi covjek na svijetu) je lutao po Dzennetu. Dosadilo mu je lutanje. Jednom je zaspao i kada se probudio ugledao je pored svoje glave zenu kako sjedi. Allah ju je stvorio od Ademovog rebra. "Ko si ti?" "Zena", odgovorila je. "A zasto si stvorena?" "Da bi se ti uz mene smirio." (Ibn Kesir).

Muhamed a.s. je rekao:
"Prema zenama postupajte lijepo, jer je zena stvorena od rebra a rebro je najzakrivljenije pri vrhu. Ako pokusas da ga ispravis, slomices ga, a ako ga ostavis, ostat ce krivo. Zato lijepo prema zenama postupajte" (Buharija i Muslim)

Jedno pitanje: "Sta je za vas covjek koji ozeni djevojcicu od 9 godina?"

imal i toga ,ustvari jel to istina ? :shock: