Jump to content
PC_DoctorE

ADSL BH Telecom

Recommended Posts

[quote name='PC_DoctorE ' post='315290' date='04.03.2009, 00:43']tu druze moras uloziti u opremu, il da kupis neki wi-fi router il da se raspitas u BHtelecomu imaju isto adsl modem router a jos na to sve i wi-fi, tak da ces tu konekciju kreirati kao PPPOE i ima vjerovatno opcija na njihovom modemu da je enkriptujes tj zastitis od hasuma, iz tog modema ide u tvoj comp ispod stola putem kabla il mozes isto preko wi-fi pci kartice a tako u modem putem lan kabla ili wi-fi, et uz malo podesenja i tvoj problem moze biti rijesen, i na to sve imas lokalnu mrezu preko koje razmjenjujes fajlove pa cak i preko mob mozes na net, samo se raspitaj koliko bude taj adsl wi-fi router a ovaj samo lan i wi-fi router bude 90 KM D-link a i ostali su nesto sitno ispod 100 KM il debelo preko, zavisi koliko profesionallnu opremu zelis, nadam se da sam ti pomogao, pa dr put pijemo pivu i igramo bilijar[/quote]
Hvala druze pomogao si mi dovoljno,znaci da je tehnicki izvodljivo samo me je to zanimalo,a pare nisu problem para NEMA :)

[quote]Nakon provedenih provjera i aktivnosti, postoje osnovni sumnje da su prijavljeni u roku od mjesec dana pro

Ja sam isto uhvacen :)

[quote name='hacy' post='315212' date='03.03.2009, 16:05']A sta ako ja imam jedan PC onaj sto cuci ispod i na stolu i imam laptop i sad ja imam jedan acc,a hocu da imam wireless na laptop,kako onda :)[/quote]
ruter

ako hocete da pomognete onda citajte postove i kolega ispred ako vec toliko zelite pomoci il se zelite istaknuti ili pak nabiti koji post vise

[quote name='TequilA' post='315573' date='05.03.2009, 16:53']Ja sam isto uhvacen :)[/quote]
ja se nemogu konektovati sa svojim korisnickim imenov a od druga mogu.... hmm pocinje i mene zabrinjavati malo

selam drustvo mrezu sam imo godinu dan nije toliko losa samo cesto je nije bilo nestaje mreza cest pasam odlucijo na ads-l i evo dva mjesecam sam vrlo zadovoljan imam pac-15gb i laufa ko ludo na 3 racinalnika istovremeno evo sincne brzine sa amerikom...

[img]http://skokovi.cazin.us/mkportal/modules/gallery/album/a_286.png[/img]

[quote name='matri-x' post='315858' date='06.03.2009, 18:15']selam drustvo mrezu sam imo godinu dan nije toliko losa samo cesto je nije bilo nestaje mreza cest pasam odlucijo na ads-l i evo dva mjesecam sam vrlo zadovoljan imam pac-15gb i laufa ko ludo na 3 racinalnika istovremeno evo sincne brzine sa amerikom...

[img]http://skokovi.cazin.us/mkportal/modules/gallery/album/a_286.png[/img][/quote]

aha,to si se ti kacio na Obamin server u white house :),al nema fkt zamjerke za ADSL koji posluzuje BHnet

Mene samo zanima kakve su kazne s onima koje su uhvatili. Danas cujem stigle su prijave i par DJECAKA :D je vec uhvaceno :) - sta je sa onima koji su koristili accounte unlimited.. nece li protiv njih se tuzba nikakva podizati?

Ovo je vrlo zeznuta situacija jer skoro svako drugo dijete u cazinu koje voli gaming i to je koristilo takve accounte, sto unlimited sto ostale...

fala bogu da sam na mrezi :rofl:

Huh ? Svako drugo dijete koristilo ? To su price za malu djecu, licno sam uhvacen i bio u stanici i sve znam ko je koristio i sta je uradio. Tako da svako drugo dijete koje se hvalilo da koristi tudji net neka ostavi tu pricicu za sebe :) Otkud im accounti ? Vecina ih je dobijala preko msna / xfirea / irceva / foruma ovisi kako ko snadje =)

Upravo tako , to nema veze sa nikvom djecom , nema ko nije koristio tudje accountove...ne samo u Cazinu nego sirom BIH

[quote name='omg-It's-BaroN' post='315861' date='06.03.2009, 17:31']Mene samo zanima kakve su kazne s onima koje su uhvatili. Danas cujem stigle su prijave i par DJECAKA :D je vec uhvaceno :) - sta je sa onima koji su koristili accounte unlimited.. nece li protiv njih se tuzba nikakva podizati?

Ovo je vrlo zeznuta situacija jer skoro svako drugo dijete u cazinu koje voli gaming i to je koristilo takve accounte, sto unlimited sto ostale...

fala bogu da sam na mrezi :rofl:[/quote]

da to nije Mapija i kompaniju uhvatila prpa :D ?? ali ne čudim se njemu, čudim se Beski :icon_confused:

[quote name='doktoraider' post='315916' date='06.03.2009, 22:28']da to nije Mapija i kompaniju uhvatila prpa :D ?? ali ne čudim se njemu, čudim se Beski :icon_confused:[/quote]

Jarane ako su oni koristili najebace citava igraona , a ima nas podosta iz cazina da je koristilo i koji su najebali..

Samo cu ovo dodati , jedan lik je na sud oso zbog 60feninga tj 60mb tudjih ;)

Ko sto neko rece , nema nista djabe u BIH sto i fakat jest , mi cemo ispastati samo mi nije jasno kako veci kriminalci prolaze nekaznjeno :)

[quote name='Rale' post='315926' date='07.03.2009, 00:07'][/quote]
ja sam se isto malo zabrinuo jer sinoc nisam mogao na svoj acc se konektovati a na drugi sam mogao, a na bihnetovoj stranici sam se loginovao normalno....

[quote name='Rale' post='315926' date='06.03.2009, 23:07']Jarane ako su oni koristili najebace citava igraona , a ima nas podosta iz cazina da je koristilo i koji su najebali..

Samo cu ovo dodati , jedan lik je na sud oso zbog 60feninga tj 60mb tudjih ;)

Ko sto neko rece , nema nista djabe u BIH sto i fakat jest , mi cemo ispastati samo mi nije jasno kako veci kriminalci prolaze nekaznjeno :)[/quote]

jasno mi je to, prijatelju Rale :) .. i kroz sve ovo, sla

Ne znam , platis onoliko koliko si potrosio + mogucnost da ides na sud ako se ustanovi da si zloupotrebljavo to ili sirio dalje + sudske troskove i ostane ti u dosjeu prevara i zloupotreba putem interneta nesto tako...

Uglavnom najgore je sta sam cuo da je moguce da nas strpaju u zatvor...licno nevjerujem u to al...zajebano je...

znal ko vise?