Jump to content
Sign in to follow this  
Omercevka_

Babysitter (:

Recommended Posts

[b][font="Arial"]Volite li djecu.. i dali ih nekad cuvate? (koji nemaju svoju :D)
Kako provedete dan s djetetom, sta radite snjim?
Mislim kod malih bebica nemash ni puno izbora sta radit, kad je maleno ne zna nish.. :D
Ali djete od 1 pa na dalje godina?

Hajmo pucajte :D[/font][/b]

Haj da i ja odg na ovu temu :lol:

E ovako danas je mawa od buraza od 12h kod mene.. (1. mjesec stara)
Stvarno sam uzivala snjom.. :D evo josh je kod mene (spava) :D
bilo je bash cool :D

PS: I love babies :lol: Edited by Omercevka_

[quote name='Omercevka_' post='242900' date='Jun 24 2008, 21:27']Haj da i ja odg na ovu temu :lol:

E ovako danas je mawa od buraza od 12h kod mene.. (1. mjesec stara)
Stvarno sam uzivala snjom.. :D evo josh je kod mene (spava) :D
bilo je bash cool :D

PS: I love babies :lol:[/quote]

I love babysitters!

ja volim djecu kad su kod mene pogotovo muska djeca jos kad nisu keljava da placu za malu sitnicu ma merak al brete kad vidim neku djecu kako se ponasaju ( dijete ne zna ) ali nikad ne bih pozelio dijete, pa to se je satrati s njim i na kraju opet ne znas sta zeli.... hehehe radije usvojis sebi jedno od 5 godina :D

[quote name='Omercevka_' post='242818' date='Jun 24 2008, 17:24'][b][font="Arial"]Volite li djecu.. i dali ih nekad cuvate? (koji nemaju svoju :D)
Mislim kod malih bebica nemash ni puno izbora sta radit, kad je maleno ne zna nish.. :D

Hajmo pucajte :D[/font][/b][/quote]

Ja imam dvije seste obe su dosta mladje od mene ali one su imale babysitterku, nikad vazda ja morala!

Mogu se dijeca voljeti i od brata i od sestra i od tetke itd. ali druga je stvar kad ga sam rodish to je neshto sroz drugo, tako pricaju.. a i vijerujem u to pogotovo mati voli dijete.

Jako je bitno kako dan provodish dijetetom, mnogi ga stpraju u hodaljku i te ti dine ili u krevetac i igraj se igrackama :( dobro dok je malo nemozesh mnogo snjim ali kad pocne rastiti onda treba dijeteom ici vani u prirodu u neke parkove itd. itd.

[quote name='BeLaY' post='242947' date='Jun 25 2008, 01:46']ja volim djecu kad su kod mene pogotovo muska djeca jos kad nisu keljava da placu za malu sitnicu ma merak al brete kad vidim neku djecu kako se ponasaju ( dijete ne zna ) ali nikad ne bih pozelio dijete, pa to se je satrati s njim i na kraju opet ne znas sta zeli.... hehehe radije usvojis sebi jedno od 5 godina :D[/quote]

Pa gle, neznamo sto je to toliki problem mushkarcima, i vako i nako vecinom je dijete na maminoj krkaci.

Odgojiti dijete je nesto najteze na svijetu sto kazu najtezi posao ... ja sam kao mladja radila u vrticu godinu i pol odma poslije skole kad sam zavrsila ... tamo naucis mnogo koristnih stvari ... prema dijetetu moras imati autoritet cim mu dozvolis da te on po svom komanduje dijete pocne izkoristavati ... ja svom sinu nudim ama bas sve ne uskracivam ga za nista sto se tice igracki i svega toga ali kad vidim da pocinje unistavati ja ostavim i dijete prodje sa nekim placom ali kad uvidi da nemoze tako umiri se ... za babysitter neznam imam mamu hvala dragom Allahu da mi pomogne i ide u vrtic ... razlog sto sam ga dala malog vec u vrtic je to da znam kako tamo sa dijecom rade i znam da dijete koje krene od malih nogu u vrtic vise je drustveno ne smeta mu drugi narod nije "keljasto" dijete je treba sto vise socializirati a ne izolirati imam kolegicu koja svoje dijete neda doslovno dirnut meni je to bolestno ...

uglavnom dijete treba naviknut na strance koliko toliko jer kad dijete se kelji za materom ili ocom e onda imas belaj ... nazalost svi radimo mislim bar vecina zato opet mislim da je bolje rijesenje vrtic nego neke privatne babysitters :)

Par puta sam cuvala od tetisne,male dve..9g i 5g ;) mal su super,ko da ih nema :)
A cuvala sam jednom sa momkom od njegovog stricevica malu.. imala je tad oko 13 mjeseci :) mala pravi zvrk, ziva..a nonstop se joj smijes, i igras nesto s njom.. mada meni to posle dva sata dosadi:) jer nisam bas neki ljubitelj djece :))

[quote name='Omercevka_' post='242818' date='Jun 24 2008, 17:24'][b][font="Arial"]Volite li djecu.. i dali ih nekad cuvate? (koji nemaju svoju :D )

Hajmo pucajte :D [/font][/b][/quote]

Imam puno sestara (od tetke) koje imaju opet puno djece :)
Svi su prilicno maleni najstarije od sve djece ima 11 godina.
I cesto ih preko raspusta cuvam, a i nekad kad im mame imaju obaveze neke oko fakulteta ili nesto.

Prva stvar je sto tu djecu volim previse, a i inace svu djecu.
Druga stvar sto od malena dok progovore oni mene znaju kao tetku kao i sve druge njhove tetke i samim tim znaju da me moraju slusati.

Nije mi belaj pazit ih po 3,4 bas sam sad kad sam bila morala ih jedan dan pricuvat cetvoro petoro i sve je bilo super.
Imaju svoje igracke, svoje crtane na dvd-u i ujutro kad ustanu skuham im dorucak ali je veliki problem to sto su toliko zivi i razigrani da oni nebi ni jeli pa jedino oko cega se malo raspravljamo je hrana.
Moram ih postrojit za sto i vecinom kazem da ce dobiti neki slatkis ako budu dobre da pojedu sve iz tanjira i to pali. Ali ne sad da cu kupit po cokoladu svakoj pa da se prejedaju nego jedna cokolada prvo da nauce da moraju djeliti jedni sa drugima, a druga stvar da se ne prezderavaju slatkom jer im to predje u naviku vrlo lako :D I onda mi je iskreno lakse kad ih je vise jer se vecinom zaigraju same upalim im crtice gledaju igraju se, i onda naravno djevojcice ko djevojcice uvijek se oko neceg posvadjaju, ali sam na njihovo keljenje postala imuna pa brzo to rijesim.

Uglavnom pustim ih da se izigraju da gledaju tv, uz to da moraju da imaju sva 3 obroka i da moraju za sobom pokupit igracke, i da se ne smiju svadjati, ali kad osjetim da pocinju ko sto Zelka kaze unistavati igracke onda ih moraju same pokupit i nema igranja, odplacu ali kasnije bude sve ok.

Kad zahladi izvedem ih pred zgradu da se igraju pola sata i onda u kucu pranje ruku papanje neskvika i spavanje, vecinom same legnu i zaspu, ali moja se Ema mora extra ninati ali to nije belaj...

uh sto se ja rasprica :D

sve u svemu volim pazit na djecu i poprilicno mogu uvijek VLADATI :) situacijom i budu mi poslusna i ne bude im dosadno..

halalite opet na ovom ovolikom :D ali kad volim djecu :rolleyes:

trebal kome cuvat ? :D

[quote name='BeLaY' post='242947' date='Jun 25 2008, 01:46']ja volim djecu kad su kod mene pogotovo muska djeca jos kad nisu keljava da placu za malu sitnicu ma merak al brete kad vidim neku djecu kako se ponasaju ( dijete ne zna ) ali nikad ne bih pozelio dijete, pa to se je satrati s njim i na kraju opet ne znas sta zeli.... hehehe radije usvojis sebi jedno od 5 godina :D[/quote]

jes vala, kad se pocne kmeljit za sitnicu, lansiro bi ga na mars pa lipo da je dijete od tom krusa i angeline one ;D

jes decki al haj cuvajte keljavu dijecu haha ja sma brete jednom od sestre cuvao sina on je samo plakao od godinu ipo dana pa ja neznam sta nisam vise radio i na kraju uzmem kolica stavim ga nece opet place i ja ispred njega igram plesem pravim se budala nebil presto i upalilo ahahah,al brete nedaj boze vise izgubio sma tu 200 dlaka sa glave :)

[quote name='x-men' post='249919' date='Jul 26 2008, 22:03']jes decki al haj cuvajte keljavu dijecu haha ja sma brete jednom od sestre cuvao sina on je samo plakao od godinu ipo dana pa ja neznam sta nisam vise radio i na kraju uzmem kolica stavim ga nece opet place i ja ispred njega igram plesem pravim se budala nebil presto i upalilo ahahah,al brete nedaj boze vise izgubio sma tu 200 dlaka sa glave :)[/quote]

hahahahaha :D

sa djecom treba znati.. normalno da dijete nece da shuti..
ako mu neko ili nesto nije zanimljivo :D

ja inace stvarno volim djecu, al kad vidim kako je raskeljito, razmazeno nebi znala kako s njim.. inace necu da razmazivam svaciju dijecu, ili tudju kad dodju kod nas u goste, al od dajdze malog sam malo nako raskeljila :D

[quote name='Na_BrDu_GaNgStEr' post='249906' date='26.07.2008, 18:15']jes vala, kad se pocne kmeljit za sitnicu, lansiro bi ga na mars pa lipo da je dijete od tom krusa i angeline one ;D[/quote]

bi tudje, da vidim kako ces sa svojim!

ako treba kome babysiter tu sam ... o cijeni na pp se dogovorimo ...

[quote name='lucky' date='03 September 2009 - 20:59 ' timestamp='1252007976' post='338279']
[/quote]

treba meni , nema me ko cuvati :D

[quote name='lucky' date='03 September 2009 - 20:59 ' timestamp='1252007976' post='338279']
[/quote]

trebas jos da napises kriterije kakvu djecu cuvas :D

imam dva baby sittra.. moja mama i jedna cura ima 16 godina..

kako provodi vreme sa njim.. uci sa njim.. diktira mu diktate racuna sa njim.. skupa gledaju TV.. uci ga sure.. kako kad... to kad izlazim ponekad.
mala je divna, nepusi nepije... odgovorna.. u Islamskom duhu odgojena.. i zahvaljujem se bogu sto je imam.. voli kad dodje kod nas, i kad provodi nekad i slobodno svoje vrijeme sa nama... harmoniraju i to je jako jako bitno

a kod majke kod majke je unuce jedino.. koje se mazi i pazi... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_biggrin.gif[/img] kod mame je pretezno dok radim.. salje ga ujutro u skolu.. idu u shopinge koristi prilike maximalno itd itd...

kako kod njemu je dobro i uziva u svakom pogledu...