Jump to content

Recommended Posts

Nek radi najbolje al od mene mu hvala na oba svita,meni je vise bilo krivo kad mi se niko ne javi na tel kad zovem nego sto nemam saobracaja na netu.
  • Upvote 1

sinoc cujem od kolege koristi bezicni od zone , pre pre pre zadovoljan .. brzina jede ..

http://www.zona.ba/index.php?option=com_content&task=view&Itemid=19&id=103

[quote name='Virus' timestamp='1291742082' post='410191']
sinoc cujem od kolege koristi bezicni od zone , pre pre pre zadovoljan .. brzina jede ..

http://www.zona.ba/index.php?option=com_content&task=view&Itemid=19&id=103
[/quote]

Potvrdjujem...ja koristim ovaj paket EXTRA M zonin i evo kako to izgleda kod mene
[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1062306350.png[/IMG][/URL]
Inace prije sam koristio mreza-usk na 2,4 i uzas mi net bio...podrske nije ni bilo nikakve parola snadji se sam.,..
onda presao na zonu 2,4 i radilo ko metak nekih godinu dana i onda sam poceo imat problema u smislu da mi je ping skakao cesto previse da nisam mogao koristit net, odem do partnera ovdje kod nas u krupi i pitam momka malo da se informisem sta bi mogao uradid da dobijem bolji net...i momak mislim da se zove ibrahim da mi savijet da se nakacim na zonin 5Ghz i da cu opremu dobit od zone al da je kvaka ugovor na godinu dana...ajd nakacio sam se posto sam imao kupca za moju staru opremu i nisam nista izgubio...i hvala bogu evo 8 mijeseci net mi je ko iz snova...nikad problema nikad nista... bilo je jedno vrijeme prekida jer je nestajalo struje u ulicama dje se nalaze bazne pa i net pukne, al koliko vidim sada su napravili da i kad nestane struje net radi i dalje....svaka im cast...a ujedno imaju podrsku na nivou...bar ovdje na podrucju krupe...za sada znam da kod nas predstavljaju ih dva momka ovaj ibrahim i jos neki sto radi s njim, i skim sam god usao u razgovor o zoninom netu ljudi ih samo hvale....ljudi ne bijeze od posla...ako nekomu zatreba kakva informacija na podrucju krupe evo nasao sam na zoninom sajtu kontakt telefon http://www.zona.ba/index.php?option=com_content&task=view&Itemid=19&id=108
  • Upvote 1

mreza.usk u zadnje vrijeme se je popravila totalno treba priznati sta jes jes u mene kolega ima taj net i odem kod njega ovako cesto i radi sve savrseno jos su pojeftinili pakete pa sad je jos puno bolje a taj moj kolega koristi moju opremu ja mu prodao i skopcao net na kojem sam ja prije imao problema vec svi ovdje znate da sam bio korisnik mreze oko godinu mozda malo i vise ali imao sam uvijek problema konekcijom neki su mi vamo tvrdili da je do signala da mi smeta udaljenost ali ja bih povjerovao u te price da nemam pojma od toga posto se razumijem u to znam da to nije bio problem nego je bio problem kod nji jer je to bio pocetak za nji i nije bilo sve bajno ali sad sve pohvale jer su stvarno usavrsili net i radi jako dobro mislio sam opet ukopcati taj njihov net ali posto opet price da mi je slab signal i takve te price da cu imati problema da sam ja jako zahtjevan korisnik sto nije istina nego zelim samo da se ispostuje ono sto je u ugovoru odaljilo me od toga nisu htjeli opet da mi prikopcaju taj net ali nema veze opet sam na adsl-u a kad god pozelim mogu imati njihov net jer ta oprema kolegi sto sam prodao je na mom imenu kao sto je ugovor sklopljen s mojim imenom ali posto nisam pozeljan nezelim to [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_biggrin.gif[/img]
  • Upvote 1

sad samo opremu na 5 Ghz i mora raditi, licno sve dvoumim a odgovor cu znati kad probam, dvojica kolega se hvale zonom a na mrezi.usk sam radio i za paket 1 mb je dobro, download puca do 130 kbts a stabilnost je dobro posto taj momak vozi sa nama u ligi te je svaku noc prisutan na serveru i forumu i u najgorim uslovima, nista dobicu opremu na testiranje pa cu vam znati vise reci, ADSL nema konkurencije u svakom pogledu, ali ako nesto moze biti blizu tog neta a povoljniji onda biram to, a nasi su ljudi valjda se moze sta i razgovorom popraviti ako steka, a ne zovnem BHT i kazu jel dobro ukljucen lan kabal, hmm, ruku na srce zbog svog neta ih nisam zovno dvaput u 3 godine, jednom zbog smanjenje brzine priliko promjene paketa i zbog ukljucivanja simultanih konekcija ali sreca pa je vrijeme dialUP-a proslo, sta sam imao problema sa BHT zbog toga, skinu kupca sebi sa vrata i kazu to je do racunara i nema price vise, srecom bilo pa proslo tako i ovo, idemo napred, samo nek se razvijaju net provajderi to bolje po nas!!! Edited by PC_DoctorE

[quote name='PC_DoctorE ' timestamp='1291854365' post='410519']
sad samo opremu na 5 Ghz i mora raditi, licno sve dvoumim a odgovor cu znati kad probam, dvojica kolega se hvale zonom a na mrezi.usk sam radio i za paket 1 mb je dobro, download puca do 130 kbts a stabilnost je dobro posto taj momak vozi sa nama u ligi te je svaku noc prisutan na serveru i forumu i u najgorim uslovima, nista dobicu opremu na testiranje pa cu vam znati vise reci, ADSL nema konkurencije u svakom pogledu, ali ako nesto moze biti blizu tog neta a povoljniji onda biram to, a nasi su ljudi valjda se moze sta i razgovorom popraviti ako steka, a ne zovnem BHT i kazu jel dobro ukljucen lan kabal, hmm, ruku na srce zbog svog neta ih nisam zovno dvaput u 3 godine, jednom zbog smanjenje brzine priliko promjene paketa i zbog ukljucivanja simultanih konekcija ali sreca pa je vrijeme dialUP-a proslo, sta sam imao problema sa BHT zbog toga, skinu kupca sebi sa vrata i kazu to je do racunara i nema price vise, srecom bilo pa proslo tako i ovo, idemo napred, samo nek se razvijaju net provajderi to bolje po nas!!!
[/quote]

Stvarno bih volio koristiti jednog ofod ovih rivatnih providera na na

[quote name='grga' timestamp='1291900309' post='410589']
Stvarno bih volio koristiti jednog ofod ovih rivatnih providera na na

[quote name='suhi' timestamp='1291920267' post='410632']
to je lose prema telemachu i logosoftu :)
[/quote]

Znam al nama je i ovo nedosti

pa dok se ne pojavi neki provider koji ce dijelovati na nivou drzave a ne samo u sarajevu mi mozemo samo gledati i plakati :D al mislim da ce se telemach siriti ,koliko sam cuo sad ce u mostar pa za dalje ne znam :D nadati se samo da ce jadnost od telecoma dobiti konkurenciju na nivou drzave pa cemo onda imati brzine i flatove ko svi normalni ljudi u svijetu :)

[color="#000080"]Kad drzava dozvoli da se koristi njihova infrastruktura mreza (sto je skoro nemoguce)
onda bi drugi provajderi dosli do velikog pomaka. Tad bi svaki provider koji ima financijsku
moc mogao djelovati na drzavnom nivou.

Jer tko od ostalih providera ima toliku financijsku moc da razvija infrastrukturu ??? Nije samo fazon pruziti
kabal ili pustiti wlink, sta kad dobijes puno korisnika a tvoja oprema / link nije u stanju da pokrije toliki promet?

Nazalost tehnologija u nekim podrucjima nije do kraja razvijena ali da elektroprivreda dopusti
koristenje svojih infrastruktura to bi bilo idealno.

Nadam se da ste svi upoznati sa LAN mrezama preko strujnih uticnica.
mada takav jedan rooter ili kartica kostaju puno para.[/color]
  • Upvote 1

daj te ljudi ne serite,,, mreza u zadnje vrijeme se popravila pravo. sve radi bez problema i to na opremi od 2.4 GHz, iako koristim zonu sad se kajem sto sam prodao opremu od mreze i ne mogu prec na mrezu jer stoji ugovor zone godina dana :((( nazalost!!! Mreza je preee a vi vicite sta ocete

Ma zajebite vi to decki,u mene je mrezaUSK i skidam fajl,goni download preko 35 kbps i jos mogu biti na forumu da mi nikako ne koci :D :D :D

neznam sta bi vam reko, nisam osjetio kako je biti ispod 50 kbts prije neki dan kad je BHT bio u banani, stvarno se divim kako ljudi mogu biti na netu, meni je to ko da sam se vratio na dial up, ljudi driver od 20 MB sam skidao 20 min, radije necu nista!!!

Ljudi stvarno je kod nas u Bosni sve u banani. Sto se mene tice uzeo bi nalio 100 maraka goriva i oso u ljubljanu na kafu i malo na chat :)

Do kraja ljeta sa 20 Mb/s nadam se ovom novom od 100Mb/s
i ovim sam prezadovoljan jer mjesecno skinem minimum 100 GB i oba compa dan noc fejs i sl. Ama nikad nikad bas nikad nije stekalno ni sekunde.

Na tom novom aBd kad budem, evo samo za vas ukljucicu kameru i snimati se kako mi se cidi slina niz usta od dragosti :icon_cheesygrin:

Od Karlovca pa nadalje ljudi na telefonima imaju HSDPA brzu nego nasi kablovski netovi, za plakati materemi :frusty:

Dobra je mreza u zadnje vrijeme, super. Kod mene naravno ne moze problema, cesto mi zna pisati The Remote Computer did not respond prilikom konektovanja no sumnjam da je to do njih. Nece da se konektuje po sat-dva i onda proradi. To mi ne smeta kako je dosad bilo, nece uopste da stranice otvara samo pise "Waiting for..." A downloadi i to,,, sasvim nebitno.

Nek se moze slika uploadati i Marca.com i AS.com otvoriti, meni je straha :)

[quote name='BaroN' timestamp='1296773160' post='417413']
Dobra je mreza u zadnje vrijeme, super. Kod mene naravno ne moze problema, cesto mi zna pisati The Remote Computer did not respond prilikom konektovanja no sumnjam da je to do njih. Nece da se konektuje po sat-dva i onda proradi. To mi ne smeta kako je dosad bilo, nece uopste da stranice otvara samo pise "Waiting for..." A downloadi i to,,, sasvim nebitno.

Nek se moze slika uploadati i Marca.com i AS.com otvoriti, meni je straha :)
[/quote]
PA jesu li nasi ili nisu :)

uredu,ja mijenjam misljenje, stranicu mi sada 5 minuta otvara <_< :angry: Edited by lucky
bez psovanja

Tako ti je to. Navukli smo pricom. Ni meni danas citav dan internet nece normalno da radi. Jedva stavim vijest, sliku uploada od 20 kb do 15 minuta. Proradi na minutu kako treba i onda 10 minuta i hoce i nece, i tako u krug

ako dial-up nebi brze radio sada Edited by lucky
bez vulgarnosti

Vrati se na prve stranice ako mozes xD pa vidi kako su mnogi mene ubjedjivali kako internet radi i bez obzira na to sta sam ja govorio oni su tvrdili da to nije tako :) drago mi je sto nisam jedini na forumu kojemu se ovo desava, bez zamjerke xD

Evo sad radi :D

ja sam davno svoje rekao sve o toj firmi

[quote name='BaroN' timestamp='1296849096' post='417496']
Iiiii jope ne radi :D
[/quote]

to je ko
  • Upvote 1