Jump to content

Recommended Posts

[quote name='FEKS' post='291459' date='12.12.2008, 00:53']hehe jarane ima free zona i tamo se nade nesto :lol: ovaj mjesec nisam ni 3gb skino jer nemoze :)[/quote]
Free zona je ok ali nije dovoljna i nema bas nesto puno stvari tamo.Ali moras naglasiti da hoces free zonu kad ti dodju kopcati ADSl jer obicno postave u route modu.

[quote name='bac3m' post='291466' date='12.12.2008, 02:07']Novi dan nova nafaka :)

Mozda se samo tako potrefilo zadnjih dana a tehnickog objasnjenja nema :) NPR Bazna Gomila ima prekid svaki dan od 14:30-15:00 zadnjih dana :)[/quote]

jarane miline sad nejde mi se leci :) ja vec tako 12 dana sam sebi pricam novi dan nova nafaka ali nikad ta nafaka da dode ovo je stvrano cudno jedino ako preko dana nije guzva jedino to moze biti problem i navece mi ping bude skroz nizak :rolleyes:

nisam net imo danas cjeli dan sad evo doso ali da bog sacuva bolje da nije ni dolazijo nikad nije bio sporiji pa download nije ni 1kB/s a stranicu matere mi otvaro 10minuta :( Edited by FEKS

[quote name='TITO' post='291659' date='12.12.2008, 15:57']danas cjeli dan puca konekcija i kad doe nije ni za k....... jel i kod vas ovako[/quote]
Meni stabilna cijeli dan.Nije bilo prekida kao proslih dana oko 14:30

[quote name='bac3m' post='291466' date='12.12.2008, 02:07']Novi dan nova nafaka :)

Mozda se samo tako potrefilo zadnjih dana a tehnickog objasnjenja nema :) NPR Bazna Gomila ima prekid svaki dan od 14:30-15:00 zadnjih dana :)[/quote]

mora

[quote name='FEKS' post='291423' date='11.12.2008, 23:39']uh znaci i skokovi su u igri TOOOOOOO :) a kad bi to moglo biti.(otprilike)[/quote]

po

[quote name='hauptman' post='291714' date='12.12.2008, 20:18']poštovani budući korisniče od danas 12.12.2008 se mogu podnositi zahtjevi ,sve je završeno [url="http://www.bhtelecom.ba/portaladslprijava.html"][color="#333366"]http://www.bhtelecom.ba/portaladslprijava.html[/color][/url]

neodoljivi impuls života[/quote]
Gospon hauptman,da li su ove informacije provjerene i tačne?

[quote name='TITO' post='291659' date='12.12.2008, 15:57']danas cjeli dan puca konekcija i kad doe nije ni za k....... jel i kod vas ovako[/quote]

meni je i jucer a bogami i danas internet nula.... sporo sporo

[quote name='FEKS' post='291628' date='12.12.2008, 14:32']nisam net imo danas cjeli dan sad evo doso ali da bog sacuva bolje da nije ni dolazijo nikad nije bio sporiji pa download nije ni 1kB/s a stranicu matere mi otvaro 10minuta :([/quote]

dzaba, i meni je prije par sedmice skidalo do 512 BAJTA po sekundi... nisam ni update avg-a mogao uraditi...

danas mi otvara npr bloger.hr nekih hmm 2-3 min

hha bogami ce im bihnet sada zapapriti sa adsl-om koji je prosiren.
bice sada gubljenja korisnika mreziUSK

zato neka cijene spustaju a brzinu i kvalitetu dizu,nema im druge

[quote name='virtualx' post='291811' date='13.12.2008, 02:01']hha bogami ce im bihnet sada zapapriti sa adsl-om koji je prosiren.
bice sada gubljenja korisnika mreziUSK

zato neka cijene spustaju a brzinu i kvalitetu dizu,nema im druge[/quote]
Nece ako bude ovako kao i dosad (bar kod mene) :) Edited by bac3m

[quote name='bac3m' post='291825' date='13.12.2008, 09:55']Nece ako bude ovako kao i dosad (bar kod mene) :)[/quote]

nije kod tebe uvijek tako i meni se znalo dasiti da tako poludi ali brzo se vrati kontroli :)

[quote name='udo' post='245068' date='03.07.2008, 00:40']ja stvarno ljudi neznam kako je to kod vas

al kod mene mre

[quote name='LeBron' post='291843' date='13.12.2008, 11:34']...slazem se udo s tobom...i kod mene je isti paket i nemam nikakvih problema...mozda su oni na nekom serveru koji je preopterecen...kod mene bgm kako sam prikljucio net nema problema i download je isto oko 50 kB/s uvijek...[/quote]

daj ljudi nemojte zajebavati nemoguce da ti je download sa paketom 256/128 50kB/s izracuna pa vidi kolko taj paket moze da bude download a ja dobro znam odkud snimam tu mi je download nekad iso maximum za paket 512/256 63kB/s a sad ide 10 ali znam u cemu je problem javili su mom prijatelju da ce danas biti napravljeno jer je nesto bilo pokvareno na baznoj.

[quote name='TITO' post='291842' date='13.12.2008, 10:30']nije kod tebe uvijek tako i meni se znalo dasiti da tako poludi ali brzo se vrati kontroli :)[/quote]

To ti samo mislis prijatelju.Ispravnije ce biti ako kazes da si izzgubio kontrolu :)
Ovo je super brzo ali najcesce imam down oko 300 Kb/sec.

[quote name='FEKS' post='291861' date='13.12.2008, 11:47']daj ljudi nemojte zajebavati nemoguce da ti je download sa paketom [b]256/128 50kB/s izracuna pa vidi kolko taj paket moze da bude download[/b] a ja dobro znam odkud snimam tu mi je download nekad iso maximum za paket 512/256 63kB/s a sad ide 10 ali znam u cemu je problem javili su mom prijatelju da ce danas biti napravljeno jer je nesto bilo pokvareno na baznoj.[/quote]

Pa 256 majstore je maximum.Nema tu sta da se racuna :)

Jesi gledao one moje slike???U cemu je fora sto kod mene hoce a kod tebe nece?Ili kod mene uvijek hoce a kako vi kazete kod vecine nece??? Edited by bac3m

Bac3m, onda bi mi sa adsl trebali imati brzinu downloada 2mb ?
1mb=100kb / s
2mb=200kb / s
3mb= 300kb / s
4mb=400kb/s

[quote name='TequilA' post='291869' date='13.12.2008, 13:24']Bac3m, onda bi mi sa adsl trebali imati brzinu downloada 2mb ?
1mb=100kb / s
2mb=200kb / s
3mb= 300kb / s
4mb=400kb/s[/quote]

Ovo je pribli

[quote name='TequilA' post='291869' date='13.12.2008, 12:24']Bac3m, onda bi mi sa adsl trebali imati brzinu downloada 2mb ?
1mb=100kb / s
2mb=200kb / s
3mb= 300kb / s
4mb=400kb/s[/quote]
Ma sta vi to racunate???Ustvari mozete doci do rezultata prve i druge kosmicke brzine :) ali nijedan server vas nece pustiti preko 500 Kb/s a 4Mbit/s=512 kb/s :)

ADSL brzine zavise najvise od duzine i kvaliteta bakrene zice ili parice kako je monteri zovu a tvoja konekcija ADSL-a se mjeri u Mbit/s a druga je stvar sto serveri ne daju da se skida max brzinom.Pokusaj sa FTP-om mozda se iznenadis :) Edited by bac3m

[quote name='bac3m' post='291865' date='13.12.2008, 13:00']Pa 256 majstore je maximum.Nema tu sta da se racuna :)

Jesi gledao one moje slike???U cemu je fora sto kod mene hoce a kod tebe nece?Ili kod mene uvijek hoce a kako vi kazete kod vecine nece???[/quote]

joj jarane jesi se prosuo sa ovim ovo treba u novine staviti :)
ja sam mislio da ti nesto znas od ovog znaci u mene bi download trebo ici 512 hehe pa uzmi digitron nemoj se prosipati

a sto me covjek nasmija svaka ti cast. Edited by FEKS

[quote name='bac3m' post='291873' date='13.12.2008, 13:41']Ma sta vi to racunate???Ustvari mozete doci do rezultata prve i druge kosmicke brzine :) ali nijedan server vas nece pustiti preko 500 Kb/s a 4Mbit/s=512 kb/s :)

ADSL brzine zavise najvise od duzine i kvaliteta bakrene zice ili parice kako je monteri zovu a tvoja konekcija ADSL-a se mjeri u Mbit/s a druga je stvar sto serveri ne daju da se skida max brzinom.Pokusaj sa FTP-om mozda se iznenadis :)[/quote]

Bogam u mene skida kad sam na 50 mb/s punom brzinom, al rijetko, a inace tamo oko 80%

[quote name='FEKS' post='291905' date='13.12.2008, 14:49']joj jarane jesi se prosuo sa ovim ovo treba u novine staviti :)
ja sam mislio da ti nesto znas od ovog znaci u [b]mene bi download trebo ici 512[/b] hehe pa uzmi digitron nemoj se prosipati[/quote]

Pa sine dragi u tebe je vec brzina izrazena u Kb/sec i nema tu pretvaranja.Odgovor na ovo boldirano je TEORETSKI DA :) Edited by bac3m

[quote name='FEKS' post='291905' date='13.12.2008, 14:49']a sto me covjek nasmija svaka ti cast.[/quote]

Nasmijao si se bezveze (sto mi je drago) ali to si se ti malo zblesio od silnog ulizivanja hauptmanu zbog ADSL-a :lol: :lol: :lol: :lol: