Jump to content

Recommended Posts

Samo da vas opozorim ljudi MREZA-USK najgori "provajder" .Nemojte nikad tamo jer to su najveci kradljivci kantona. Net nekad neradi po 5-10 dana na mjesec a moram platit 30km u svakakvom primjeru. Sami lazovi su tamo. Uvjek govore kako su jim napali server neki hakeri iz Rusije. Ma to su najveca govna.Kakvi hakeri kakvi bakraci, samo kradu naivnim korisnicima. I onda mi jos kazu ako mi nepase da se odjavim. A njihovo je da nude uslugu koja je napisana u ugovoru.

Kad bude izabirali sebi net NEMOJTE ICI KOD MREZA-USK.

Ovoliko o njihovoj sposobnosti.

This is an automatically generated Delivery Status Notification

Delivery to the following recipient failed permanently:

office.cazin@mreza-usk.ba

Technical details of permanent failure:
PERM_FAILURE: Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 550 550 5.1.1 <office.cazin@mreza-usk.ba>: Recipient address rejected: User unknown in local recipient table (state 14).

Kreteni ni mail server jim neradi kako treba.

Ja sam prilično zadovoljan, ali sa dobrim djelom tvrdnje se slažem...
Svaki početak je težak, i tačno je da ima zastoja i brzine koje se plaćaju po ugovoru nisu konstantne...

Slazem se stime da je tezak svaki pocetak ali ne na korist korisnika. Recimo ja sam u svojoj glavi to zakljucio ovako. Konkretno za ovaj primjer. Internet neradi vec 34sata i to mnozimo sa 1000 korisnika. I to dodje 1500km. E sad to vrjeme dok neradi oni su mogli nuditi uslugu kome drugome i zaradi jos 1500km.

Nije ni cudno kad hodam po Cazinu i vidim BMW X5, Mercedese ML, Audi Q7... e to je nacin kako dobiti takva auta i kuce.Nisam ljubomoran ali mrzim kradljivce, pogotovo kad je u pitanju iskoristavanje naroda, koji posteno rade i u vecina primjera prze se na suncu, dok ta gamad pijuckaju u carsiji.

neznam kako je to kod vas al kod mene to radi perfektno,,,

nemam primjedbe!
  • Upvote 1

ma daj i meni sere , najmanji ili najnizi paket kako god hocete :D , al najveci mi je problema , nadje mrezu , i odmah pocrveni ono dole i tako po 2 , 3 sata :D ... ako ti ne raadi po cijeli dan vjerovatno ti se samo konektuje na ZONA Cazin , to mi je coha objasnjavao , znaci moras onda preci sa Zero Config na Air Live ili obrnuto

ma nema kod nas konkurencie samo da dode jedna strana mreza ovi bi svi propali,ja imam net od MREZA.USK ali mi je spor kazu da smeta lisce koje mi se nalazi ispred antene,pa kakav je to net to nije ni za k....ali staces kad nemam drugog izbora. ;)
  • Upvote 1

ja sam bas konto iduci mjesec preci na mrezuUSK
trenutno sam na zona.ba konekciji , ali oni zakidaju protok, 256Kb/s konekcija a download ide 20KB/S umjesto 30KB/S
jeli tko uporedjivao zona i mrezaUSk konekciju ,i koja je bolja

uh brate mreza je totalno shebana .. il ostani na zoni il predji na adsl ili kablovski - mreza je najgora vjeruj , na nju ne prelazi

[quote name='TITO' post='244379' date='Jun 30 2008, 17:21']jarane nevalja ni zona ni MREZA.ali po meni je mreza ipak bolja.prijatelj mi ima zonuz vise nema neta nego ima[/quote]

I sta bude kad prijavite kvar?

Jeste zvali telefonom?

dodju li na lice mjesta.

Kakav je odgovor sto nema neta?

[quote]Kakav je odgovor sto nema neta?[/quote]

Birani pretplatnik je trenutno nedostupan molimo pokusajte kasnije :) ili svi operatori su zauzeti molimo u buduce ne pokusavajte

Imati net od provajdera MREZA-USK znaci, NE IMATI net. Totalna glupost, gulenje para.Dadnes 250km za jednu glupu antenu koja crkne samo da malo jace zapuse ili pane manja kisa (citaj MANJA kamoli pljusak). Kad zoves uvjek isti odgovor, mreza je jos u testnoj fazi i radimo na tome, da se popravi.Pa **bem vam mrezu u testnoj fazi sto onda nudite gamad jedna.Nadam se da ko cita iz MREZE-USK, da su moji postovi ovde da odvrnem narod od vas jer ste obicni kradljivci.

Ko god jos nema neta nek na bilo koji nacin proba, da dobije ADSL, jer ovo je uzas.Nista nebi reko kad bi rekli sad je testna faza i placat cete 50% onda se nebi bunio a ovako placaj 100% cjenu da mi radi 2 dana a 3 ne.

neznam kakvo je stanje kod vas sto se tice zone ,ali zadnja dva mjeseca konekcija se popravila dobro.
jedini problem kod zone je sto zakidaju na protoku,npr ja imam 256Kb/s konekciju ,a download ide 20KB/S umjesto 30KB/S

a ostalo je sve uredu sa konekcijom,nema pucanja, nestajanja veze.
samo taj problem ima, kad krene download ide max brzinom 30KB/S ,pa nakon par minuta opane na 20KB/S i tako skida do kraja.
zona je ok, samo da ne zakidaju protok.

ja stvarno ljudi neznam kako je to kod vas

al kod mene mre Edited by udo

uzecu ja sutra ,pa viditi jedan mjesec kako ce ici.
ako bude bolje od zone ostajem na mrezaUSk ,ako bude losije vracam se na zonu.
i kod mrezeUSK je dobro sto se mozes kaciti na bilo koju baznu stanicu sa koje imas signal, dok kod zone mozes upasti na samo jednu na koju si prijavljen.
moze i na ostale ali traze 9KM mjesecno za tu mogucnost.

evo ja sam se danas prikacio na ovu mreza .. . i ev redim neki 10 -12 sati i jos nisam imao problema :D

sa paketom HOME 256/128 skidam oko 30 kb/s.. sto je uredu :rofl:

i et nadam se da necu imati problema :lol:

Mislim da se oni još nisu dovoljno razvili jer dosta umene koliega ima priključen net na njihovoj mreži u neki je boli glava a u neki.......bože sačuvaj pa umene je dail up bolji hehe.Ma trenutno je adsl najbolje rješenje na našim prostorima....

uzeo danas paket 256/128
i dobro je, nema problema sa konekcijom, i sto je najvaznije nema zakidanja brzine kao kod zone.
download ide stalno 30-32KB/S ,a ne kao kod zone da padne na 20KB/S i tako ide stalno.
primjetio sam da brze upada na msn nego kod zone.

i super je sto se moze kaciti na bilo koju baznu, pa tako mozes lako naci gdje ti najbolje odgovara i sa koje bazne ti najbolje radi konekcija.
prvi put sam se nakacio na baznu mrezaUSK M3 i nije bas radilo dobro, brzina opadala stalno, razlog je sigurno sto je bazna daleko ,nemam opticku vidljivost ,niti je antena bila precizno usmjerena na tu baznu.
sad sam nakacen na baznu mrezaUSK H5.2 i radi odlicno ,brzina konstantno 30-ak KB/S.
sutra cu jos probavati antene okretati,testirati kako se ponasa na kojoj baznoj. Edited by virtualx

[quote name='virtualx' post='245270' date='Jul 3 2008, 20:06']uzeo danas paket 256/128
i dobro je, nema problema sa konekcijom, i sto je najvaznije nema zakidanja brzine kao kod zone.
download ide stalno 30-32KB/S ,a ne kao kod zone da padne na 20KB/S i tako ide stalno.
primjetio sam da brze upada na msn nego kod zone.

i super je sto se moze kaciti na bilo koju baznu, pa tako mozes lako naci gdje ti najbolje odgovara i sa koje bazne ti najbolje radi konekcija.
prvi put sam se nakacio na baznu mrezaUSK M3 i nije bas radilo dobro, brzina opadala stalno, razlog je sigurno sto je bazna daleko ,nemam opticku vidljivost ,niti je antena bila precizno usmjerena na tu baznu.
sad sam nakacen na baznu mrezaUSK H5.2 i radi odlicno ,brzina konstantno 30-ak KB/S.
sutra cu jos probavati antene okretati,testirati kako se ponasa na kojoj baznoj.[/quote]

potpuno se slažem a dosta ljudi griješi i u izboru opreme većina ih kupuje da prođe što jeftinije i nakraju nemaju ništa..

evo moram pohvalit MREZU tek sad mi je net poco raditi kako treba skida 30kbps a ne ko prije 5kbps izgleda da nesto rade. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: