Jump to content
Sign in to follow this  
[_maza_]

Moj pas -

Recommended Posts

zanimljivo,covjek pise kako se u hadisu spominje pas koji po opisu lici na mazinog
a ona @masseru uzvraca s tim da je procitala citav kur"an i da to nije nigdje nasla :lol:
ajet i hadis-velika razlika !ovdje si ispala smart girl :D :lol: :lol:

p.s

sad sam shvatio dio kad kazes da je tara
clan porodice,to je na zapadu normalno
zato i zive skupa,vecinom su to zene. :rolleyes:

ova je tema izrodila velikim zlom,pale su teske rijeci,
uvrede a sve to zbog obicnog psa,mislim,red bull je energy drink !

et,ko sto sam obeco :angel:

[quote name='bUDO_hodza' post='240820' date='Jun 14 2008, 12:52']zanimljivo,covjek pise kako se u hadisu spominje pas koji po opisu lici na mazinog[/quote]
uopste ne lici na njenog psa jer velika je razlika u bojama... masser je rekao da je pas sa bijelim tackama sejtan a u tare su zute tackice..... a kao sto sam vec rekao i gore stavio sliku sve i jedan rottweiler ima te zute tacke.

[quote name='BeLaY' post='241079' date='Jun 16 2008, 00:18']uopste ne lici na njenog psa jer velika je razlika u bojama... masser je rekao da je pas sa bijelim tackama sejtan a u tare su zute tackice..... a kao sto sam vec rekao i gore stavio sliku sve i jedan rottweiler ima te zute tacke.[/quote]

"zanimljivo,[b]covjek pise kako se u hadisu spominje pas[/b] koji po opisu lici na mazinog
[b]a ona @masseru uzvraca s tim da je procitala citav kur"an i [/b]da to nije nigdje nasla laugh.gif
ajet i hadis-velika razlika !ovdje si ispala smart girl biggrin.gif"

sad ima nekog smisla,Kapisch ?

[quote name='bUDO_hodza' post='241091' date='Jun 16 2008, 05:22']"zanimljivo,[b]covjek pise kako se u hadisu spominje pas[/b] koji po opisu lici na mazinog
[b]a ona @masseru uzvraca s tim da je procitala citav kur"an i [/b]da to nije nigdje nasla laugh.gif
ajet i hadis-velika razlika !ovdje si ispala smart girl biggrin.gif"

sad ima nekog smisla,Kapisch ?[/quote]
covjek nam je napisao hadis i ne vidim nikakvu slicnost.... to ti je ko kad se kaze crna macka donosi nesrecu a prodje bjela ti kazes eno je ta macka odgovara onoj sto donosi nesrecu nema veze sto je bijela....

[b]cak sam ti podebljo,ko mazza si....[/b]
upravu si ti sto se tice macaka ;)

[quote name='[_maza_]' post='239209' date='Jun 8 2008, 14:20']Ljudi,sad sam primila jakooo uznemirujucu privatnu poruku u kojoj pise sljedece :
[i]"bismillah,

u hadisu se opisuje crni pas sa zutim tackama iznad očiju da je

[quote name='Apollonia' post='241360' date='Jun 17 2008, 10:15']Slusaj, ne obracaj paznju na te osobe koje ti salju poruke navedenog sadrzaja. [b]Ti ljudi su bolesni, ispranih mozgova. [/b]
Pa boze, sada i u zivotinjama traze kojekakve sejtane.[/quote]

Ne razumijem te sada bas. Koji su ljudi bolesni ispranih mozgova? Muslimani?

previse ste daleko otilsi
vraticu se na izjavi ucene veritas koja je rekla da niko od ljudi ne zna gdje je sejtan

to sto on ima zadacu da lipim ucini ono sto je lose za nas recimo alkolhol, drogu, blud i druge stvari

svako pretjerivanje je lose tako i pretjerivanje u voljenju pasa neko je cak napiso da u vjeri moze biti pretjerivanja

ponavljam imam dva fina psa kojim poklanjam paznje kolko mislim da treba igram se sa njima jedan je zaposlen kao nocni cuvar i dresiran je ali puno draze mi je sa djecom se igrati setati u prirodi

neki bioenrgicar sto radi u hotelu huremagic svaki dan seta psa oko moje kuce i svaki dan ga opominjem da pokupi kaku koju njegov pas ostavi iza sebe a on se poco ljutiti sad sam mu reko da vise nikako ne dolazi il cu pustiti svog cuku da mu rastga onu pudlicu kad je tako bezobrazan

eto ta svadja izmedju nas dvojice je sejtanski poso

to sto on guzi svog cuku ili ga mazi mene ne zanima sve dok ne poremeti moj stil zivota i moj mir koji sam imo prije njega

ljudi koji ne vole zivotinje ne volje ni ljude i to je tacno, maza to objasnjava na nacin da je pomagala psima jer ih sinteri ubijaju svako malo a to ni po mom skromnom misljenju nije dobro
puno je boilje to sto ona radi

i na kraju opet niko od na zna gdje je sejtan i sta smijera

molim uzvisenog Boga da nas uputi na pravi put ucvrsti na tom putu sacuva od sejtana zlih dzina i zlih ljudi

bosna ce prije uci u evropu ako napravi centar za pse lutalice ili pobjegle pse to jest azil za zivotinje :) zilho u pravu si za to sranje pasa pa javnim jestima gdje im nije mejsto srat,ovdje je obaveza nosit kesu ako vodis cuku gdje mu nije mjesto da se ukaki a eto ukaki se i moras u kesu njegovu kaku,slucajno ako to neuradis ako te prijave a imaju zakon za sve zivo platices za tu kaku :) jes smjesno al takav zakon i postuju ga svi,ja kazem ovo jes sejtenska drzava al de stas :)

pasce je bozije bice, treba ga postivati nako kako je bog odredio da se postiva. Ko drzi pasce, treba ga hraniti i treba se za njega brinuti, ali sta netreba je dozvoliti pascetu da jede za istom sofrom, ili da sjedi na istim kaucom, ili da zivi u istoj sobi. Pasce je oduvjek imalo smisla za mnoge potrebe insana. Kao cuvar kuce, kao cuvar ovaca, kao bice dje se mozes osevapti ali i ogristi. Bog nije dzabe pasce stvorio da mu neda mjesto na ovom svijetu. Problem je samo u tome sto se pasce sad bolje postiva nego vlastitvo djete. Kad vidim neko pasce u kuci meni se to zgadi, i to nije fino.

bismillah,

orginalni tekst hadisa glasi:

حدثنا محمد بن أحمد بن أبي خلف ، حدثنا روح . ح وحدثني إسحق بن منصور ، أخبرنا روح بن عبادة ، حدثنا ابن جريج ، أخبرني أبو الزبير :
أنه سمع جابر بن عبد الله يقول : أمرنا رسول الله صلى الله عليه وسلم بقتل الكلاب ، حتى إن المرأة تقدم من البادية بكلبها فنقتله ، ثم نهى النبي صلى الله عليه وسلم عن قتلها . وقال : ( عليكم بالأسود البهيم ذي النقطتين ، فإنه شيطان ) .

ovdje u zagradi se spominje zivotinja (pas) sa dvije tačke, ne govori se koje boje su tačke. riječ upotrebljena u hadisu je zun nuqtatajn.

ona apolonija

Pa cuj vremena se mjenjaju :D, pas je sada kod nekih kao i clan poodice, haj okej hehe!

Nego zanima me bil ti ubio psa sa "dvije tacke" ?!

[quote name='x-men' post='241520' date='Jun 18 2008, 03:18']bosna ce prije uci u evropu ako napravi centar za pse lutalice ili pobjegle pse to jest azil za zivotinje :) zilho u pravu si za to sranje pasa pa javnim jestima gdje im nije mejsto srat,ovdje je obaveza nosit kesu ako vodis cuku gdje mu nije mjesto da se ukaki a eto ukaki se i moras u kesu njegovu kaku,slucajno ako to neuradis ako te prijave a imaju zakon za sve zivo platices za tu kaku :) jes smjesno al takav zakon i postuju ga svi,ja kazem ovo jes sejtenska drzava al de stas :)[/quote]

gledao na svoje oci kako je zena zbog kake njenog psa u parku i ne kupljenja istog popusila 500 kuna kaznu ovdje... bom kad se tako kaznjava razmislices kako ces se ponasati i ti i pas :lol:

[quote name='Incubus' post='242235' date='Jun 21 2008, 19:29']gledao na svoje oci kako je zena zbog kake njenog psa u parku i ne kupljenja istog popusila 500 kuna kaznu ovdje... bom kad se tako kaznjava razmislices kako ces se ponasati i ti i pas :lol:[/quote]
koja budala pod tim zakonom voda psa to se veze kako maza kaze na metar lanca....

[quote name='dalila' post='240684' date='Jun 14 2008, 00:00']Ja kao i vecina imam pasce ( sarplaninac ) [b]al zna se gdje mu je mjesto,[/b] mada mislim da bi o temi raspravljali potrebno je znanje o tom podrucju a ne predmet razgovora.[/quote]

[quote name='[_maza_]' post='240687' date='Jun 14 2008, 00:04'][b]Vjerovatno na metar lanca u prljavoj kucici i mislis da je ispravno da pas provodi na lancu,u boksu cijeli svoj zivot.;) Ispravi me,ako grijesim! [/b]

Pusa[/quote]

[quote name='BeLaY' post='242264' date='Jun 22 2008, 01:19']koja budala pod tim zakonom voda psa [b]to se veze kako maza kaze na metar lanca....[/b][/quote]

u mazzinom slucaju to je bilo ispoljavanje ljutnje,ona ne misli stvarno tako....
ljudi kad pisete komentar pokusajte bar procitati par prethodnih da bi vas imao smisla.....
belay ja znam da si ti mazzina podrska,to je normalno,ali nemoj praviti ovakve ispade...+ onaj s crnom i bjelom mackom :lol:
zivot je gorak,ponekad jednostavno ne moze sve da bude onako kako ste zamislili,ali vi to ne znate,
[b]a ovdje se mlada damo vrijedjamo zbog psa,razmisli ![/b]

jos 180 dana

[quote name='BeLaY' post='242264' date='Jun 21 2008, 23:19']koja budala pod tim zakonom voda psa to se veze kako maza kaze na metar lanca....[/quote]
jarane napravili su mjesta i imaju znakovi gdje ces ga vodit da se iskaki haha pa poslije kad se iskaki vodaj ga gdje hooces, :)

Massrer ja mislim da se vecinom dzini pretvaraju u ljudske i zivotinjske oblike (posebno dzinice)... A ti gore u tekstu cas govoris sejtan, cas dzin... Smatram da bi trebao razdvojiti ta dva pojma... Jer dzini ni u kom slucaju nisu isto sto i sejtani... Dzina ima i muslimana... Sejtana ne...

Ponavljam opet... Sjecam se u srednjoj skoli nam efendija pricao da se DZINI pretvaraju u ljudske oblike i u zivotinje crne boje...

Ne da je to sad neka olaksavajuca okolnost, ali je mislim da je lakse od sejtana nalet ga bilo...

ah,i ti u to vjerujes ?

Sta Efendija kaze to je tako ? Odkud on to zna,jel on telefoniro s Allahom ?

Daj mi jedan dokaz,da je jedna osoba zbog jednog Shejtana ili Dzina ginula.!

Ljudi,sad sam primila jakooo uznemirujucu privatnu poruku u kojoj pise sljedece :
"bismillah,

u hadisu se opisuje crni pas sa zutim tackama iznad očiju da je �ejtan, tako da ovaj pas, ako je tvoj, na slici onda spada pod taj opis."

OD ; Massrer .

Ja nikad u zivotu nisam cula da psi mogu biti sejtani,da ijedna zivotinja na svijetu moze biti sejtan! Jel' ovo neka zahebancija na moj racun ili sta..?
I koji je to hadis? Ja sam procitala Kur'an od pocetka do kraja i ne sjecam se da je igdje ovo pisalo. Ako i negdje pise,neka mi neko kaze.
Moj je pas sve,ali �ejtan sigurno nije!!! angry.gif

odkaci se od toga ! ti si definaciju te poruke skroz pogresno interpretirala;-i nemoj lagati,ti si citala u Kuran,ali ti nisi procitala.!!!!

msilim da ipak niko ne moze znati (od nas obicnih smrtnika) koje sejtan, mislim tacno koja zivotinja je sejtan, i prozvati je sejtanom...
ispravite me ako grijesim...

gresis

znaju to mnogi,ali zasto bi se trudili nekima kao tebi to objasniti ?