Jump to content
Sign in to follow this  
cazin

MOLIM VAS NEMOJTE GLASATI ZA:SDA,SDS,HDZ I DNZ

Recommended Posts

e moj gosp. trbas prvo sebi da razjasnis pojam fasizam!!! to je prva stvar
ono sto je drugo vazno jest, da ne mozes, i nemas pravo, ni po zemaljskom ni po Bozijem zakonu da ove cetiri politicke stranke stavljas u isti kos, STO VISE MISLIM DA TO NIJE MORALNO!!!
Cinjenica jedna jeste koju niko nemoze pobiti a to je da je SDA '92 godine jedina stala i organizirala Bosnjacki narod, dok druge politicke partije npr; SDP-zamrzao svoj rad dok je trajao rat!!!
Ono sto je jos jako bitno a to je da smo mi svi '91 dali svoj glas SDA, a i '96, na prvim poslijeratnim godinama, a sa ovom svoj temom vrije

i jos jednu stvar, sjeti se samo Srebrenice, gdje je to politika SDA poubijala toliko srba ili hrvata kao sto je to radila politika SDS ili HDZ.
i to je jedan od razloga sto nemozes staviti ove 4 stranke zajedno.

usput, nije Bakir najbogatiji Sarajlija, trebao si pogledati rang listu koju je napravio nisko tirazni sedmicni list dani pa bi se uvjerio da si iznio/la netacnu tvrdnju

dobro, "cazin", ajde ti meni sad reci kako to da je George Bush najbogatiji covjek u svojoj saveznoj drzavi?

I, reci mi odakle bas da je Bill Clinton najbogatiji covjek posto kad je bio guverner svoje savezne drzave! Pazi,ne predsjednik SAD-a nego guverner sav. drzave?

i, jos mi nesto objasni cazin... kako to da na prostoru gdje je vladala SDA do danas nije pronadjena ni jedna jedina masovna grobnica dok je to na podrucju gdje vlada SDS slucaj izrazen u stotinama!?

Mislim, ne branim SDA, al daj bolje argumente pa da pricamo. A malo manje cula-kazala!

ma jok Kemo nisu to pronasi ako ti kazes da nisu. Sta je bilo sa onima autonomasima u Stovrelu, Bihacu... (ali se to naravno nemoze porediti sa RS).

a za koga cemo glasati ?? :bounce: KOJA JE TO NAJBOLJA STRANKA U BIH 8)

takva stranka ne postoji na nivou Bosne.ove stranke SDA,SDP,SDU,LIBERALI,S BiH i PENZIONERSKE I MNOGO DRUGIH,apsolutno nista ne znace,one samo izadju na izbore da im narod potvrdi daljni mandat i oni brzo zaborave bazu i pocnu po starom obicaju.sve one imaju samo svoje filijale na nasem kantonu.svi znamo sta su filijale tu su samo radi sebe.Krajisnicima treba Krajiska stranka koja ce braniti nase politicke i ekonomske interese,sta je briga SDA za Krajinom,
hocemo li jednom za sva vremena shvatiti da se mi netrebamo nadati da ce Sarajevo nas izgraditi.svako voli prvo urediti svoju avliju pa ako sta preostane,preostane,a po pravilu nikad novca nije preostajalo.dakle treba nam stranka koja ce pokrenuti:
AGROKOMERC
koja ce izvrsiti plinifikaciju cijelog kantona(koliko bi bilo ovdje radnih mjesta)
koja ce poceti graditi autoput prema ekonomski opravdanim pravcima.
stranka koja bi izgradila najmanje dvije do tri Toplane i tako zastitila sumske resurse od totalnog unistenja
stranka koja bi oslobodila poduzetnike poreza za pet godina(koji bi zaposljavali deset do petnaest radnika)
stranka koj ce se boriti protiv svih vrsta monopola(imamo najskuplje telefonske usluge u Evropi)
povezivanje MZ sa modernim putevima sa Opstinama,uvodjenje najsavremenijih IT tehnologija.smanjenje administracije gdje god je to moguce.
dovodjenje vode u najzabacenija sela svake Opstine.
stvarati sto povoljnija zakonska rjesenja za strana ulaganja.Krajina je pogodna zbog svog geografskog reljefa za male industrijske pogone.

u ovom slucaju ne treba ni poljoprivredu zanemariti. jer je ona veoma znacajan segment u cijelom ovom projektu.moramo sami uzeti svoju sudbinu u ruke i ne robovati tamo nekoj centrali.ko je daleko od ociju daleko je i od srca.

mislim da Cazinska Krajina ima ljudskog potencijala da sve ovo realizuje.samo se treba osloboditi nekih predrasuda koji jos vladaju na nasem kraju i preskociti one koji su se sami sapleli u te predrasude.i na kraju koliko je sam narod svjestan da mu sve ovo treba.sve ovo sto sam napisao bi apsorbiralo dosta radne snage

ja isto mislim da je hunter u pravu ...kad kaze da nam treba nasa stranka .......ja neznam ko je one nove ceste po sarajevu napravio ili bilo kom drugom gradu BIH ......... ja isto mislim da bi sarajevo moglo ovu nasu bjedu jos 20 godina gledati .......oni od nas samo profitiraju nista drugo .....u svim modernim evropskim zemljama je tako da se svaki kanton ili pokrajina brine za sebe ...... samo kod nas je to obrnuto ........ 8)

SDP je vec bila na vlasti dvije godine i svi smo vidjeli da su samo za te dvije godine bile negativne u ekonomiji BiH poslije rata. Sarajevo ce nas muzti jos dugo to je cinjenica! Al nije to bas zbog SDA nego zbog neceg opet drugog.

Kuvajcani su imali 51% ali to nije bio krajnji cilj za Zeljezaru.

Meni se je SDP zgadila kad su cinim se pretprosle godine za vrijeme mevluda u cast hidzre - muslimanske nove godine na Ostrozcu vjernici samo prekrili one skulpture unutar zidina Ostrozackog starog grada, na Opcinskom Vijecu vijecnici iz SDP-a su skocili i vikali da ljudi hoce da uniste kulturno naslijedje naseg kraja i sl. A, te kipove su postavili krajem 80-ih kipari... i, medju tim kipovima je jedan bizon. I, de vi meni recite sad kakve veze bizon ima sa Cazinom, Ostrozcom, Bosnom i Evropom? - I, oni to nazivaju kulturom! Pa, one kipove za dva sata napravis od gotovog kamena... i to umjetnost? Pa, to nam je na zalost Tito donio! U Cazinu gdje nikad borovi nisu rastli prirodno, gradu najcuvenijem na Balkanu po kestenu i orasima... oni donijeli borove i posadili oko ostrozackog starog grada... i, dzaba sto stari didovi vicu nije to nase. U njih je to tito donio i to je zakon. Ma, daj...

SDP je vec bila na vlasti dvije godine i svi smo vidjeli da su samo za te dvije godine bile negativne u ekonomiji BiH poslije rata. Sarajevo ce nas muzti jos dugo to je cinjenica! Al nije to bas zbog SDA nego zbog neceg opet drugog.
...

Kemo u ovome tvom bas se bas krije da jeste ali ti to nezelis priznati,
Nezeli Sarajevo jaku Krajinu da nebi se nasao opet neki Fikret.

kemo vidi se da si ti bistar covjek, mnoge stvari dobro razumijes, posjedujes dosta informacija, ali ti je jedna promakla, ato je da su kuvajcani imali 50% a ne kako ti kazes 51% i to je bila najveca greska iz razloga sto se nije znalo cije je,jer je bilo pola pola i niko nije se smatrao odgovornim,
ali evo danas je to ispravljeni i nada ti se da ce Zeljezara raditi mnogo bolje nego prije rata

e Falcon, ja nikad nebi glasao za takvu kominaciju politickih partija, one su vec bile na vlasti pa su pokazale sta znaju,

jedna S za BiH profesionalci za ganjanje svog licnog interesa a za narod ni mu kajat, a kad pricaju posteniji nema.primjer kantonalne skupstine USK,nema nekog znacajnijeg pitanja o kojem se odlucivalo da su zastupnici iz SBiH isto glasali a dolaze toboze iz iste stranke.Kako koji ima interesa zasta tako i glasa!

drugi SDP, cinimi se da imaju jedan krupni problem kiji nemogu prebroditi a to je da nerazumiju interese Bosnjackog naroda od kojeg i dobijaju gotovo sve glasove

ja isto mislim da je hunter u pravu ...kad kaze da nam treba nasa stranka .......ja neznam ko je one nove ceste po sarajevu napravio ili bilo kom drugom gradu BIH ......... ja isto mislim da bi sarajevo moglo ovu nasu bjedu jos 20 godina gledati .......oni od nas samo profitiraju nista drugo .....u svim modernim evropskim zemljama je tako da se svaki kanton ili pokrajina brine za sebe ...... samo kod nas je to obrnuto ........ 8)

da,jaka lokalna samuprava,to treba da nam je cilj,Sarajevo je nas gledalo pedeset godina a sad moze gledati i dvjesta a ne dvadeset godina.zna li neko koliko je nas Kanton dao novca za otvaranje Mosta u Mostaru a imamo nasih ljudi koji nemaju sta vecerati i rucati.

ja samo znam da u sarajevu,mostaru,doboju,zenici,tuzli postoji jedan mit sto se tice nas krajisnika...... to je da mi nismo njihovi kako oni to kazu .... ili da nismo bosanci u tom smislu od pril........... sa ovim sad nezelim reci da sam neki autonomas ili da mrzim nekog iz sarajeva ili tuzle ili bilo kog drugog grada ........
sebe smatram drzavljaninom bosne i hercegovine ...i mislim da bosni a pogotovo krajini trebaju ljudi kao sto je bio rahmetli gosp.alija izetbegovic..........posto takvih ljudi kod nas u vladi vise nema ja bih rekao da je doslo krajnje vrijeme da se mi na USKu malo razbudimo ........ a moje osobito misljenje o sarajlijama i tim ostalim dole je ........da bi oni nekako lakse usli u kompromis sa srbima ili sa hrvatima nego snama krajisnicima ........ ja mislim da je doslo vrijeme da pocnemo malo kontati o sebi.... 8) ...........jer nase bolnice ,skole, ceste itd su na nekom kazakstanskom nivou

[,zeniciquote="lafo mamone"]ja samo znam da u sarajevu,mostaru,doboju,tuzli postoji jedan mit sto se tice nas krajisnika...... to je da mi nismo njihovi kako oni to kazu .... ili da nismo bosanci u tom smislu od pril........... sa ovim sad nezelim reci da sam neki autonomas ili da mrzim nekog iz sarajeva ili tuzle ili bilo kog drugog grada ........
sebe smatram drzavljaninom bosne i hercegovine ...i mislim da bosni a pogotovo krajini trebaju ljudi kao sto je bio rahmetli gosp.alija izetbegovic..........posto takvih ljudi kod nas u vladi vise nema ja bih rekao da je doslo krajnje vrijeme da se mi na USKu malo razbudimo ........ a moje osobito misljenje o sarajlijama i tim ostalim dole je ........da bi oni nekako lakse usli u kompromis sa srbima ili sa hrvatima nego snama krajisnicima ........ ja mislim da je doslo vrijeme da pocnemo malo kontati o sebi.... 8) ...........jer nase bolnice ,skole, ceste itd su na nekom kazakstanskom nivou

Zalosno je sto ovi nasi iz Krajine clanovi SDA vise vole Sarajevo nago nasu Krajinu, i sve ima pase kako "Sarajevo kaze". Dobro svi znamo koja se podrucja forsiraju a koja se namjerno koce u razvoju. I ako krajina ima najpovoljnije uvjete za razvoj tu se nista ne cini vazno da se Sarajavo Tuzla Visoko ...razvija.
Imam osjecaj da oni nasi krajisnici imaju strah ako nesto zatraze za nasu krajinu da ce biti odmah AUTONAMAS. Nije vazno koje u kojoj partiji vec sta taj covjek ucini dobro za nasu Krajinu. Ali niko od tih ljudi nema "muda" da tejara prava nasi gradjana Krajisnika. Izgelda se svi ulizuju ovima iz Sarajeva. Doken ce biti tako?

i ja sam primjetio da Sarajlije gledaju na nas na nesto drugacije... ne znam dal nas se boje il tako sta, jos pogotovo kad vide insana velkog 1,95 cm odmah kazu ja sam upravo takvog Krajisnika zamisljao. Al mislim da sto se tice Bosne i nasih obicaja mi jako dobro stojimo u odnosu na Sarajevo!

A Zeljezara, najzlasuzniji za nju je mislim Hadzipasic jer je on tamo nekad davno i radio. Poznavao je najbolje prilike kakve su tamo i znao je povuci pravi potez. EH, sad cemo vidjeti hocel znati sa nasim Agrokomercom, Kombiteksom...