Jump to content
Sign in to follow this  
Zelka

Sunecenje ...

Recommended Posts

Evo posto vecina nas novo pecenih mami na ovom forumu imamo sinove pa da mi kazete koja je vec sunetila sina ili kad planira i gdje ...

Ja Eneja zbog zdravstevnih razloga nisam jos ali nadam se da cemo to sto prije obaviti jer bi voljela da bude sto manji kad se bude sunetio :) zato bujrum pisati :)

hvajaaaaaa

posto sam u ponedeljak bio kum na sunetu ... da ti kazem da u razgovoru svi idu da sunete dijete dok je mladje lakse se bociti sa njim ...
kolega zivi i radi u ljubljani i sunetlili su kod Semse Rosica (ako je ovo reklama nek mod prepravi) ... i za petnaest minuta sa pregledom sve bude gotovo ...
ovaj kolega kaze da su mu gore u doktori prilikom pregleda pitali da li ce obrezivati i preporucuju kaze da dijete obreze iz zdravstvenih razloga ...

Mi planiramo aBd sad u koji dan dok dodju kumovi iz Bosne. Sunetit cu malog ovde u Ljubljani, imam svoje razloge zasto cemo to ovde uraditi i mislim da mi je tako najbolje. Zelka ti znas zasto je to tako :mellow:

nadam se da ce dobro sve proci, pa cu vam moci vise oko toga napisati..

[quote name='lucky' post='230872' date='Apr 30 2008, 17:20']posto sam u ponedeljak bio kum na sunetu ... da ti kazem da u razgovoru svi idu da sunete dijete dok je mladje lakse se bociti sa njim ...
kolega zivi i radi u ljubljani i sunetlili su kod Semse Rosica (ako je ovo reklama nek mod prepravi) ... i za petnaest minuta sa pregledom sve bude gotovo ...
ovaj kolega kaze da su mu gore u doktori prilikom pregleda pitali da li ce obrezivati i preporucuju kaze da dijete obreze iz zdravstvenih razloga ...[/quote]

cula sam za tog Rosica dole moja tetka je svog sina kod njega sunetila isto kaze da je proslo sve super i ok ... ja sam isto planirala to dole odradit jer bih ujedno voljela da se obavi taj rucak i pozove hodza i tako dalje ... iskreno koliko se dole cijene krecu jer ovdje traze previse ...

Sebina kod tebe je druga situacija i stobom se u potpunosti slazem sto ces ovdje obavit ...

Ja iskreno receno idem jednom godisnje u Bosnu sad prvi put s Farisom aBd i ne planiram dole da ga sunetim, neznam kako moze biti pa da mi taj odmor prodje u stresu. Zato ako Bog da ove godine u jesen cemo ga ovdje u CH sunetiti , nasli smo kirurga i ovdje to dobro obave, a sva bliza familija i od mene i od "cojka" je u CH pa nam i zbog tog iskupljanja dobro dodje.

[quote name='Zelka' post='230882' date='Apr 30 2008, 19:39']cula sam za tog Rosica dole moja tetka je svog sina kod njega sunetila isto kaze da je proslo sve super i ok ... ja sam isto planirala to dole odradit jer bih ujedno voljela da se obavi taj rucak i pozove hodza i tako dalje ... [b]iskreno koliko se dole cijene krecu jer ovdje traze previse ...[/b]

Sebina kod tebe je druga situacija i stobom se u potpunosti slazem sto ces ovdje obavit ...[/quote]

cijena kod rosica je KM 110,00 ...

Mog sina skoro sunatili, ew jedan tip, plasticne case iz automata za kafu pomazu nenormalno!
Dobro izperes, malo je skratis i stavis preko, tako da mu se rana nelijepi za pempers!

e ovdje ja mogu rec par stvari

posto sam isprepadan prije nego sto cu postati babo dobro sam razmisljao gdje da sunetim sina...
semsi svaka cast al ovdje ima par doktora mesara radije bih od ibre posudio alat neg svakom dao da radi

odem ja kod zuhera povedem sedam kumova ..kaze covjek dvojica mogu uci kad se izuju
uzme abdest i polako,brrzo je bilo gotovo mali se jos smijao mislim prvo ga je upisao da obiljezi teritoriju,
ja sam gledao slike i slusao kumove posto sam ja osjetljiv previse pa nisam mogao bit unutra..

razlika koju ima od ovih ostalih je da odmah spali ranu ne sije

i lijepo obradi (to je vazno za zene hihihih)tak da nema nik problema

ja sam platio 150km da je reko 300 ja bi mu halalio..

et svak ima svojke misljenje al zuher u bihacu je naj...

jes ono 10 tak dana nakon toga ima malo placa malo ritanja al spadne onaj zavoj i to je to

kako mislis "spali ranu" s cime to uradi?

aaaaaaaaaaa, ja se sva jezim kad to citam.. i nas sve to ceka.. samo jos neznam ni gdje ni kad... ja bih najradije voljela, kad bi se djete moglo uspavati, mislim da tu kod nas u slo tako rade u bolnici, neam pojma, cula sam tako.. i to mi je najbolja varjanta nekako... moj ce sad godinu.. de bino javi kako je proslo kad zavrsite...

[quote name='Sebina' post='231058' date='May 3 2008, 07:53']kako mislis "spali ranu" s cime to uradi?[/quote]

ima neku spravu kao pinceta na struju,mislim i logicki i higijenski i sa svakog aspekta gledanja
je bolje od sivanja...

ev da i ja kazem jer sam mjerodavan
emira sam odveo na obrezivanje ili cirkumciziju prije jednu misec dana tada je imao oko 11 mjeseci i vec je prohodao
saceko sam da zena ode na poso i nazvao prijatelja da dodje i da nas odveze niko nije znao osim mene i hirurga koji ga trebo obrezati
odvedem ga lipoo u bihac u kantonalnu bolnicu i na prijemnoj hirurskoj ambulanti kazem da je to to i odem uplatiti mislim 45 maraka i odnesm tu uplatnicu na hirurgiju pred operacionu salu
dok sam to zavrsio sce je bilo gotovo pokupimo malog i kuci nazovem zenu i kazem sta sam napravio a ona kaze heheheheheheheh juce je bio prvi april a ne danas tako da ona meni nista ne vrije

al tako je bilo

e sad bitno je napomenuti da prije obrezivanja treba izvaditi nalaze da se vidi da nema kakava upala i da se vidi vrijeme zgrusavanja krvi tj kako zarasta rana to se moze i prije obrezivanja
lasersko spaljivanje rane je bezbolnije i rana brze zarasta tj nema puno sivanja
emir je hodao nakon samo sat vremena sve je proslo kako treba

zena nije imala stresa jer nije ni znala
mater se ljutila jer nisam to radio kako bi oni sobetili
ruckova i vecera je bilo janje je jope platilo a bili su dva moja prijatelja hodze tako da nije bilo ono oficielno bice hodza daj kovertu

to je bio period kad je emira bolila cuna ze sve

aha da napomenem emira je sunetio dr.djeciji hirurg Mujo Sivic ja sam zadovoljan vjerojatno da kum nije bio isto hirurg bi to radili kod dr.semse rosica jer i kod njega su ljudi zadovoljni

[quote name='nery_slo' post='231582' date='May 6 2008, 16:33']aaaaaaaaaaa, ja se sva jezim kad to citam.. i nas sve to ceka.. samo jos neznam ni gdje ni kad... ja bih najradije voljela, kad bi se djete moglo uspavati, mislim da tu kod nas u slo tako rade u bolnici, neam pojma, cula sam tako.. i to mi je najbolja varjanta nekako... moj ce sad godinu.. de bino javi kako je proslo kad zavrsite...[/quote]

Nery javim ti u cetvrtak,ako budem pri sebi :D il u petak kad dodjemo sebi ;)

majko moja, ja bas citam tvoj post sad kad vidim neodgovoren poziv od tebe... znaci dosla si sebi.. ajoj, haj sacekat cu da me nazoves...

[quote name='Zelka' post='230870' date='Apr 30 2008, 18:13']Evo posto vecina nas novo pecenih mami na ovom forumu imamo sinove pa da mi kazete koja je vec sunetila sina ili kad planira i gdje ...

Ja Eneja zbog zdravstevnih razloga nisam jos ali nadam se da cemo to sto prije obaviti jer bi voljela da bude sto manji kad se bude sunetio :) zato bujrum pisati :)

hvajaaaaaa[/quote]

Zelka ja tek sad ovo vidjela.
Ako već niste to obavili javi mi se privat, pa ću ti objasniti i dati ime od doktora koji je mog sina sunetio.
Ovdje u Lj. musliman doktor.
Sad, hoće

[quote name='ajla' post='232232' date='May 10 2008, 14:08']Zelka ja tek sad ovo vidjela.
Ako već niste to obavili javi mi se privat, pa ću ti objasniti i dati ime od doktora koji je mog sina sunetio.
Ovdje u Lj. musliman doktor.
Sad, hoće

Ajiii ja se sjecam kad se je moj rodjak mali sunetio.. jes djete isplakalo..
nikad u zivotu nisam cula da djete onako moze plakat, kao on :(

Ali to je bilo davno.. sad i djecu drukcije sunete :)

pa eto kako je nama muskarcima onako mali a vec nas sjecu :) a vi se zalite citav zivot za nesto,,hihi.ja se sjecam kako sam bjezao kad je berber dosao :) a ipak sunecenje je zakon to treba ne zbog vjerski razloga nego bolje je da nenabrajam zasto znate vi ;)

u mene moj mali dajdzic se rodio 17.1.08 i eto sunetili ga 5.2.08..
18 dana star bio, fkt smo se bojali, da nesto nece biti uredu, al hvala Bogu sve super proslo..
mali jest da je plakao, ali samo dok se je to sve odradilo..
kod kuce bio miran, insan nije znao za njega, ko da se ni sunetio nije..

mislim da je najbolje dok je dijete tako malehno, jer neosjeti puno nista, a i takodje nista nezna..
sto starije dijete to gore..

eh da i ja se javim :P ... evo i ja obavila duznost :) Eneja smo sunetili sad tokom odmora u Bih kod dr.Semse Rosica i mogu reci da sam prezadovoljna ... vodila ga na kontrolu preljubazni su fkt i Enej je bio sunetit u 16h ujutro kad se je probobudio vec je normlano hodamo .. uglavnom prezadovoljna sam :D ... vise se kum preznojio nego Enej hehehhehe :D uglavnom ja plakala ko dijete al et sve u svemu super :)

[quote name='Zelka' post='255900' date='Aug 23 2008, 20:21']eh da i ja se javim :P ... evo i ja obavila duznost :) Eneja smo sunetili sad tokom odmora u Bih kod dr.Semse Rosica i mogu reci da sam prezadovoljna ... vodila ga na kontrolu preljubazni su fkt i Enej je bio sunetit u 16h ujutro kad se je probobudio vec je normlano hodamo .. uglavnom prezadovoljna sam :D ... vise se kum preznojio nego Enej hehehhehe :D uglavnom ja plakala ko dijete al et sve u svemu super :)[/quote]

MashAllah, neka je hairli... Sve najbolje zelim tebi i Eneju :) Svaka cast! ;)

Mozete li mi reci gdje se nalazi taj doktor jeli to bolnica ili??? i dali uspavljuju ako je dijete vece? ako imate kakve informacije i broj telefona bila bi vam zahvalna? mislim na tog doktora Rosica. Edited by SUADA SANA

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Mozete li mi reci gdje se nalazi taj doktor jeli to bolnica ili??? i dali uspavljuju ako je dijete vece? ako imate kakve informacije i broj telefona bila bi vam zahvalna? mislim na tog doktora Rosica,jeli to bihac ?[/font][/color]