Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Dojenje

Recommended Posts

[quote name='BeLaY' date='13 September 2010 - 21:10 ' timestamp='1284405038' post='396125']
hante malo pa gdje je nestalo mlijeko :P ovdje kako citam nijedna nije mogla dojiti puno kao nije imala mlijeka....
[/quote]

popio muz hhahhaha

ja sam 20 mj dojila, i mislim da je to bilo dosta :) jer to je poslje vise manje et ono da se jos kao mazi .. prestalo dojenje i prestale pelene u par dana smo sve to otkacili :)
  • Upvote 1

[quote name='Sebina' date='13 September 2010 - 20:21 ' timestamp='1284405696' post='396128']
popio muz hhahhaha

ja sam 20 mj dojila, i mislim da je to bilo dosta :) jer to je poslje vise manje et ono da se jos kao mazi .. prestalo dojenje i prestale pelene u par dana smo sve to otkacili :)
[/quote]

masAllah, ja bi voljela da sam duze dojila al et Mehmed moze puno jesti i nije bilo dovoljno :(

[quote name='BeLaY' date='13 September 2010 - 21:10 ' timestamp='1284405038' post='396125']
hante malo pa gdje je nestalo mlijeko :P ovdje kako citam nijedna nije mogla dojiti puno kao nije imala mlijeka....
[/quote]

ja nisam imala tad cojka :D nije imo ko popit :D al sam imala licni problema i to je isto posljedica da mljeka nestane ili cak postne nekvalitetno :D

[quote name='selma90' date='13 September 2010 - 19:17 ' timestamp='1284398273' post='396080']
potrazi ga na netu ako znas ime i prezime pa da vidis reakciju :D .. meni to bas nekako super :D ... jedino mi pomisao nekako na drugu zenu da je dojila cudan, ja bi se uvijek pitala kakva je zena i tako to :)

da da, vazno je da je djetetu najbolje, mlijeko se ne moze stvoriti, ja sam gledala da uvijek pijem sto vise tecnosti i da jedem kvalitetno ali et 5 mjeseci dojila i nisam vise jer beba je puno trazila a ja nisam imala vise dovoljno vec malo pa je beba jela svaki sat vremena i vidim da je gladan i tako da sam prestala i jede sad bebi hranu ali evo nista mu ne fali ni ovako :D
[/quote]

Iskreno malo me strah, sta bi tu sve moglo biti [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img] ovako zvuci zanimljivo, ali nije bas jednostavno....i da znas da se i ja cesto pitam kakva je to zena? Ali mama nikad ne da konkretan odgovor....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]

@Belay, ja ne znam, tako cujem nemaju dovoljno mlijeka ili je mlijeko nekvalitetno i sl....citala sam da mlijeka ponestane zbog stresa, zbog lose ishrane, ne uzimanja dovoljno mlijecni proizvoda i svasta nesto......mame forumasice sigurno to bolje od mene znaju.....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]

[/quote]

kolega,

[quote name='Dobar_Los_Zao' date='14 September 2010 - 09:32 ' timestamp='1284453137' post='396190']
kolega,

da mi je znati koja bi dojila pred svima :D ja to nikad nisam :) odem li gdje u goste vazda idem u drugu sobu ... i kad je flasu ruco ruco je u drugoj sobi jer djete samo zvirnja okolo sta se dogadja i ne pojede na kraju nista onda :D

Evo 101 razlog za dojenje ...

[b]1. Američka pedijatrijska akademija (APA) preporučuje dojenje
[/b]

Po navodima APA

[b]16. Svjetska zdravstvena organizacija i UNICEF preporučuju dojenje
[/b]

Dojenje je neprikosnoven način pru

[b]41. Dojene bebe kraće poste tijekom predoperativnog i postoperativnog razdoblja
[/b]

Zdrava djeca koja se spremaju na elektivni zahvat mogu dojiti sve do tri sata prije dolaska u bolnicu.

[b]42. Dojenje rezultira smanjenim danima bolovanja roditelja
[/b]

Obzirom da su dojene bebe statistički zdravije od njihovih vr

[b]56. Manja je vjerovatnoća da će dojenje bebe umrijeti prije svog trećeg rođendana
[/b]

Ne samo da dojenja djeca imaju manju vjerovatnoću da će se zaraziti sa bolestima opasnim po

[b]71. Manje opreme za kupovinu
[/b]

Osim ako dojilja ne izdaja mlijeko. Čak i ako morate kupiti pumpu i osnovni komplet bočica, u

[b]91. Umanjen rizik od infekcija urinarnog trakta kod beba
[/b]

Dojene bebe imaju manje infekcija urinarnog trakta u odnosu na bebe hranjene adaptiranim mlijekom. Prema jednoj studiji, bebe koje su isključivo hranjene adaptiranim mlijekom su vi

Hvala dragom Allahu dz. s. od prvog dana sam mogla dojiti Najlu i danas je dojim, iako je njoj sad to kao zakuska i samo kad spava, nema divnijeg osjecaja nego kad beba sisa [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/%5E%5E.gif[/img]:wub:
Nadam se da cu je moci dojiti jos bar koji mjesec, vjerujem da svakoj majci koja nije iz nekih razloga mogla dojiti nego samo koji mjesec da joj je jako zao, ne samo zbog bocica i kupovine hrane, nego iz tog divnog osjecaja.
  • Upvote 2

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' timestamp='1284336249' post='395974']
ne leti pred rudo :)

U Kur

ja sam vec pisala ovdje da nisam sa Enejem dugo dojila i da bi voljela da jesam duze i vise mogla ali eto nije se moglo ...

nadam se da cu sad moci bebu bar prvu godinu dana dojiti ... i nebih namjerno odbijala djete kao sto mi rece gin ovdje da vecina zena ne zeli dojit da radije odma na flasu naviknu jer im je to manja obaveza ... kazem ako se nema hvala Bogu da ima opcija mljeka da se nadomjesti ali da bih namjerno djete odbijala da ne dojim npr da bih mogla piti alkohol ili pusiti neka hvala ... takve osobe treba doktoru na kontrolu :D

ps. da hej sta ima dojenje za vjerom? :S

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' timestamp='1297976863' post='418921']
:)

Procitaj suru Bekare ;)

ne vidim kako manja obaveza,onako kad se probudi samo nastekaj,a s flasom stalno pravi,prokuhavaj vodu hladi imas x poslova dok samo nahranis dijete.
[/quote]

pa manja obaveza, mozes slobodno gurnut cojka i reci tvoj je red heheheh :ap:

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' timestamp='1297976863' post='418921']
ne vidim kako manja obaveza,onako kad se probudi samo nastekaj,a s flasom stalno pravi,prokuhavaj vodu hladi imas x poslova dok samo nahranis dijete.
[/quote]

pa fino kad ne dojis mozes sa kafe na kafu samo turnes flasu :D ides navece u hodanje ne moras gledat pazit oces i sta ces popit ili npr pusiti i tako bom ... ostavis djete da ti netko cuva nemoras se brinut jel gladno u tom smislu sam mislila ...

Dojenje je spas, meni je zao sto sam 5 mjeseci dojila, voljela bi da sam vise jer se tacno osjeti ta neka veza izmedju mame i bebe, to samo mame koje doje razumiju sta hocu reci.Slazem se sa Zelkom da je dobro da postoji uvijek opcija druga kad nestane mlijeka i glupo mi je kad mame odustanu od dojenja samo zbog svojih uzitaka ali svak bira kako ce,mislim da je dojenje najbolje i da bi svaka mama trebala dojiti pa koliko-toliko, koliko god moze duze.Ja se nadam da cu ovaj put duze dojiti ;)

Jedna predivna stvar, can't wait :)

[quote name='Sebina' timestamp='1298012693' post='418954']
pa manja obaveza, mozes slobodno gurnut cojka i reci tvoj je red heheheh :ap:
[/quote]

eff nije to to,sve to prodje :)

[quote name='Zelka' timestamp='1298020211' post='418959']
pa fino kad ne dojis mozes sa kafe na kafu samo turnes flasu :D ides navece u hodanje ne moras gledat pazit oces i sta ces popit ili npr pusiti i tako bom ... ostavis djete da ti netko cuva nemoras se brinut jel gladno u tom smislu sam mislila ...
[/quote]

hahha,ajjj bil ti mogla to tako,beba od mj dana i ostavis je ode ti na kafu il shopping?

ja razumijem kad zena ne moze,al ove line sto radije flase vucu,da mogu kafe il alkohol cmrljiti samo treba stapom po glavi :icon_cheesygrin: