Jump to content
Sign in to follow this  
Sebina

Djecija hrana..

Recommended Posts

Zanima me koju hranu kupujete djetetu ili ste kupovali, il sami napravite tako zvane "hapice" - kasice.

ja Endiju kad dajem, dajem kasice od Hipp-a nekako mi se cine od sviju najbolja..a cekam taman dok bude u basci domacog povrca onda cu mu sama praviti.

ja sam od pocetka pocela kupovati samo vocne hapice od Hippa, jer jih je stvarno volijo jesti, a nakon mjesec dana odprilike pocela sam mu sama praviti i sad one kupovne vise nece. a i hvala bogu, jer nisu bas ni jeftine.

iskreno ja sam vecinoma uzimala od Alete i Hippa kasice te je Enej volio jesti ali vise sam mu vocne kupovala a od povrca sam kuhala sama ... mislim da je dijetetu najbitnija navika na ukus zato sto vise razlicitih ukusa da beba proba da nebi na kraju bila probirljiva ...

moj Enej od 6 mjeseca dalje vise nije htijeo piti Aptamil zato smo presli na alpsko mlijeko sa kalcijem i na hranu sve vrste ... enej sve jede od salate do mesa ... nije neke probirljive naravi ... ali slatko mu najbolje ide u guz hehehe :D

U mene Faris takodjer jede kasice od Hippa bilo voce, povrce ili jogurt, smatram da su najbolje. Takodjer mu ponekad i skuham nesto od povrca (kod njega strogo vodim racuna da je organsko) izribane jabuke jede, trahanu isto hoce, prije nego je nama zacinim odvojim za njega i voli to da jede.
Inace kad mi npr. jedemo krompir izdvojim mu par fini mekanih komada, vec mu dajem i npr. pileceg mesa u ruku.

Poslije sestog mjeseca sam mu dva puta u sedmici davala kasicu sa mesom i povrcem a sad tri puta ostale dane je vegetarijanac. :)

Bas ni on nije neko izbriljivo djete, u njega je moto samo nek se jede. :lol: Edited by Eve

[quote name='Eve' post='230496' date='Apr 29 2008, 12:17']Bas ni on nije neko izbriljivo djete, u njega je moto samo nek se jede. :lol:[/quote]

haha imam istog takvog jednog, jedan dan sam mu davala kasicu od mrkve i krompira , ja probala ono bez okusa nije mi se svidjala, a on jede ko pravi jos ne vice daj jos :D

...taj HIPP nije los mada je skoro imao neku aferu za hranu, nasli su neke nedozvoljene aditive u njemu,zato je najbolje za svaku majku da gleda tzv E brojeve na ambalazi,a spisak nedozvoljenih E borjeva imate na netu koliko hocete,ej dijete je to opreza nikad dosta ;) Edited by rockstar

desi zeki, da te prvom jednom cmoknem, nisam te vidjela godinama... htijela sam te pitati bas si malome davala vec od 6. alpsko?? moj ce sad godinu, znaci mogu i ja preci na to... sad imam novalc, al bogami skup previse.

[quote name='rockstar' post='231128' date='May 4 2008, 12:16']...taj HIPP nije los mada je skoro imao neku aferu za hranu, nasli su neke nedozvoljene aditive u njemu,zato je najbolje za svaku majku da gleda tzv E brojeve na ambalazi,a spisak nedozvoljenih E borjeva imate na netu koliko hocete,ej dijete je to opreza nikad dosta ;)[/quote]

Na kasicama za male bebe uopste nema E brojeva vec je sve prirodno, toliko ovog povrca, toliko onog.
To sto si ti spomenuo moguce da se radi o marki Bebivita koja je isto produkt od Hippa samo tu nije neka extra kvaliteta zato je i jeftinija, u nekim sastojcima nekoriste organsko, kao sto rade kod original Hipp.

[quote name='nery_slo' post='231581' date='May 6 2008, 16:28']desi zeki, da te prvom jednom cmoknem, nisam te vidjela godinama... htijela sam te pitati bas si malome davala vec od 6. alpsko?? moj ce sad godinu, znaci mogu i ja preci na to... sad imam novalc, al bogami skup previse.[/quote]

hej lutko ev me ... jesam vec od 6 mjeseci sam mu pocela davati alpsko jer nije htijeo piti ni aptamil ni od humana ni jedno mlijeko ... davala sam mu alpsko 1,6 i dodala ili jednu mjericu cokolina ili rizolina da je bilo hranljivije i evo ga masallah :) . znam i ja sam izbacala za aptamil para i para ... nazalost drugacije neide

Ja kako sam cula.. djecija hrana od HUG-a da je vrlo dobra.. i djecije kashice se nista ne razlikuju, od onih sto sami napravimo..

[quote name='Zelka' post='231654' date='06.05.2008, 23:13']hej lutko ev me ... jesam vec od 6 mjeseci sam mu pocela davati alpsko jer nije htijeo piti ni aptamil ni od humana ni jedno mlijeko ... davala sam mu alpsko 1,6 i dodala ili jednu mjericu cokolina ili rizolina da je bilo hranljivije i evo ga masallah :) . znam i ja sam izbacala za aptamil para i para ... nazalost drugacije neide[/quote]

Mame, djeci dajte "memu" :icon_cheesygrin: , kakvo alpsko ili mlijeko u prahu, vidite šta se desilo u Kini i čak nekoliko smrtnih slučajeva...

[quote name='imola' post='266321' date='16.09.2008, 00:19']Mame, djeci dajte "memu" :icon_cheesygrin: , kakvo alpsko ili mlijeko u prahu, vidite

0-4 mjeseci aptamil ili majcino mlijeko
4-7 mjeseci aptamil i kasice.. (same pravimo)
7-9 mjeseci aptamil kasice i hranu sa stola, al samo pojedine stvari npr. supa ili makaroni sitni ili baby riza
9 mj - 2 godine hrana sa stola, ali pazimo sta dajemo.. npr dajemo baby rizu umjesto normalne..
ili jednostavno hranu nedajemo sto znamo da se beba od toga moze lako udaviti
a onda poslije druge godine.. djeca moraju sve da jedu, jedino ako bas nesto ne vole..
ali ako i ne probaju nemogu znati dali vole ili ne..

Inace je to kod djecice, da do dvije godine sve vole.. nesto vise nesto manje.. ali da bas nebi voljeli
morali bi mu to prestati davati, a ako bas to uradis, to je znak da djete to nece ni voljeti..

jes moj bebac jos maji,al brzo ce to ako Bog da proci :)

Cime hranite svoje bebice?

Hipp kasicama il nekim drugima,ili pripremati sami od svjezeg voca, povrca?

Kuhate trahanu ili ne?

Ev moj ce jos malo pa 4 mjeseca ako Bog da, dam mu pomalo kasicu od jabuke i mrkve ( hipp ) pojede koliko god dam :D

a pravila sam i od svjeze jabuke i to isto hoce, trahanom necu jos poceti jer je jos malen :)

usput , kako tvoja bebica ??

;)

Ja jos nisam nikakvim papicama krenula, al sad na kontrolu aBd kad je budem vodila 9.06 rekla mi pedijatrica da cemo poceti s papicama. Ovdje imaju gotove, a imaju i koje se pripremaju s povrcem, pa se voda ocjedi i doda u gotovu papicu od mesa i malo creme od rize ili neka druga krema za papice i maslinovo ulja i to je to ;) pa cu joj aBd polako dAVATI sta bude htjela jesti :))

ima ovakva tema :) otvorena skoro pre tri godine :P http://forum.cazin.net/topic/12645-djecija-hrana/

[quote name='selma90' date='31 May 2010 - 23:32 ' timestamp='1275341552' post='377183']
Ev moj ce jos malo pa 4 mjeseca ako Bog da, dam mu pomalo kasicu od jabuke i mrkve ( hipp ) pojede koliko god dam :D

a pravila sam i od svjeze jabuke i to isto hoce, trahanom necu jos poceti jer je jos malen :)

usput , kako tvoja bebica ??

;)
[/quote]

Dobro je fala Bogu napreduje... :)

[quote name='Zelka' date='01 June 2010 - 19:41 ' timestamp='1275414081' post='377372']
ima ovakva tema :) otvorena skoro pre tri godine :P http://forum.cazin.net/topic/12645-djecija-hrana/
[/quote]

ma valjani nam moderatori ovdje heheh

Ja jedva cekam da isprobam neke papice koje sam nasla na netu,ipak nekako mi se cini maalloo bolje kad se pripremi frisko nego ono iz trg :)

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='16 June 2010 - 19:34 ' timestamp='1276709660' post='379601']
Dobro je fala Bogu napreduje... :)

ma valjani nam moderatori ovdje heheh

Ja jedva cekam da isprobam neke papice koje sam nasla na netu,ipak nekako mi se cini maalloo bolje kad se pripremi frisko nego ono iz trg :)
[/quote]
Ako ima

Moje Hana u početku je jela Milumil a poslije keks i mlijeko a nije htjela nikakve ka