Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Hiperaktivna djeca

Recommended Posts

za sve su to krivi roditelji, a za to postoji samo jedan jedini lijek, stari bosanski, TUNJEVA MOTKA.

[quote name='racing/7005/' date='08 August 2009 - 00:38 ' timestamp='1249684729' post='335433']
za sve su to krivi roditelji, a za to postoji samo jedan jedini lijek, stari bosanski, [b]TUNJEVA MOTKA.[/b]
[/quote]

Ama ima da bude ko bravce dobar samo redova terapija

mislim da ste vas dvojica sa spominjanjem motke pogresili ... ovdje se neradi o neposlusnoj djeci neg hiperaktivnoj ... djeca koja nemogu sjediti neg su aktivna i zeljna upoznavanja novih stvari ... po vama ispada da djete treba zatupljivati ...

[quote name='lucky' date='08 August 2009 - 08:09 ' timestamp='1249715352' post='335446']
mislim da ste vas dvojica sa spominjanjem motke pogresili ... ovdje se neradi o neposlusnoj djeci neg hiperaktivnoj ... djeca koja nemogu sjediti neg su aktivna i zeljna upoznavanja novih stvari ... po vama ispada da djete treba zatupljivati ...
[/quote]

heh pa dobro si im i rekao , a i u kojem vi stoljecu zivite , zasto tuci djecu bit ce samo gora ccc

[quote name='racing/7005/' date='07 August 2009 - 23:38 ' timestamp='1249684729' post='335433']
za sve su to krivi roditelji, a za to postoji samo jedan jedini lijek, stari bosanski, TUNJEVA MOTKA.
[/quote]

covejce kakvi roditelji... to se rodi tako. i ljudi sta bog iskrivi, insan neispravi.

moj jenda kolegica ima sina ADS nesto ima razliciti hiperaktivnosti.
ja jos nikad kod nje nisam otisla, i na miru kafu popila. zna dodji i rafalno je zove nece da ode. ja sam njoj par puta rekla uzmi motku stara, da je moj meni nebi. itd
i sve sto ga duze znam u stvari vidim koliko je on jadan. koliko je takvom djetetu tesko naic druga. nekog za igrati. jer ga djeca izbjegavaju naporan je, sto je i razumljivo.
sa mojim sinom se moze 10 min igrati i tacno zna kako ga provocirat mora da ovaj sakama pocne rijesavati. Ima9 mjseci moj sin neide nikako kod njega, nit ovaj dolazi kod nas. jednostavno neide. nit mmoje djete pita da ide!

[quote name='racing/7005/' date='07 August 2009 - 23:38 ' timestamp='1249684729' post='335433']
[/quote]

a ja tek sad vidi , javlja se neko iz prosvjete hahaha , ne bi li vi trebali biti oprotiv motke ?

[quote name='_women_' date='28 April 2008 - 17:03 ' timestamp='1209395035' post='230302']
[evo sta kazu za hiperaktivnost:

[size=3][b][font="Arial Helvetica sans-serif"]Poremecaj paznje koji moze biti pracen nemirom i impulzivno

prvo sad se moda hvaliti djecom koja su zivahna pa se takva djeca nazivaju hiperaktivnom sto je pogresno

drugo svako djete je djete sa posebnim potrebama i sa svakim je drugacije

hiperaktivna djeca imaju vise sindroma kao sto su poremacaj paznje itd

puno je lakse ako se na vrijeme utvrdi neka posebna potreba kod djece pa se tako u odgoju lakse nositi sa tim

ja kao dijete sa posebnom potrebom znam kako je kad se promasi

et

ma dole kod nas se nije culo za tu rijec skoro nikad,a u evropi dok je malo zivahnije odma mu dadnu stembilj da je drugaciji od drugih,i kljokaju ga tabletama,po statistikama ovdje u holnndiji je svako trece dijete hiperaktivno po njihovom nacinu gledanja.mnogi hiperaktivni mladici koji su odrasli isto po statistikama su zavrsili sa samoubistvom jer nije ni dijetetu to lako progutat kad te svi gledaju kao drugacijeg,bace se u drogiranje ili alkoholiziranje,ali su obiljezena,evo sin od mog brata cesto sam snjim ima 10 godina i kad dodje iz skole isto se zali na mnoge osobe sa rijecima taj ima ADHD pije tablete za smirenje.prezivcena dijeca,ja sma siguran isto da to krene iz onih pelena i koliko dijetetu dopustis ludit,znam da svako dijete je jedinka i svako dijete ima drugaciji karakter ali ima tu utjecaja i nekih drugih stvari koji poticu hiperaktivnost.ja i brat kad smo bili dijeca po razmisljanju sad vidim da smo bili hiperaktivni,po glavi imam oziljaka koji su i vidljivi i zarasli ali sam bos trcao po trnju zmireci vozio biciklo ama ludi bili,kasnije pubertet te formira nekako drugacije.

http://www.coolinarika.com/clanak/hiperaktivna-djeca-i-prehrana Edited by x-men