Jump to content
Sign in to follow this  
Amir_Sa

Kada bi ste bili Predsjednik Bosne i Hercegovine

Recommended Posts

Kada bi ste bili Predsjednik Bosne i Hercegovine koje bi ste promjene uveli za drzavu ( navedite sve sto vi mislite da je po vama VRLO vazno), i na koji nacin bi omogucili narodu da imaju jedan solidan zivot sa mnogo otvorenih mogucnosti prema prosperitetu na svim poljima?

Mandat vam je: 2 godine sa mogucnoscu na jos 2 ako se pokazete....

Bujrum!

zaposlio bih Moniku Livinski :joint2: :smokin:

Pa ja bi recemo ukino one diskotekve, jer ova mladez tamo propada, recemo ja bi ovu drzavu srikto ko janje pred klanje, onoga Ensdavna bi posro na sred glave i poslo ga u pm nek ide, sta ce on narodu srati kad ne treba a vratio bi onoga Pentrica(Petric)!onaj svit na selu bi nacero da kupe one krave i da ih muzu svaki dan na onome latkofrizu pa nek onaj mengle otkupljuje, onda ovu mladez bi slao u zatvor koji ne znadnu igrati utrkane ili zendara, ma ne bi ja vise srao jer nejma sanse da ja budem predsjednik, jer ovo nisu moje zamisli vec zamisli onoga mog sefa, onoga Pupana Ozdrljica i on je ovo sve porucio, i reko je:"Pupan nece nikom ostat duzan!" i reko je "Salavedine ne idi u more brez salufa!" :D:D:D :D

HaHaHaHaHaHaHa joj rocco fino si ovo reko, nasmijo si me pravo, al sad je bas dosta zajebancije, hajmo malo bez zajebancije pisat komentare na ovu temu...

Sad malo ozbiljnije.
Ima starvi na pretek sto bi trebalo da se uradi, nebi bilo dovoljno ni 8 godina.
Ali negdje se treba poceti.
Ja bi naprije sacinio listu svi "vecih" problema koji sigurno bilo preko 200. Zatim bih iz te liste izdvojio 100 najveci iz tih sto bich izdojio 20 najpotrebnih za rijesavanje. od tih 20 bih gleda da rijesim sto je prije moguce moguce.
Posto ja sad to neznam koji su najveci problemi. Ja mogu neke da navedem koji su osnovni.
Za Ciljeve bih uzeo:
Borbu protiv korupcije.
Automatski otkaz svim nesposobnima ili onima koji opstruriraju rad drzave(ima dovoljno nezaposlenih koji cekaju na radno mjesto).
Ukidanje svih nacilonalisticki partija.
Svi koji stete stabilnosti drzave zabrana politickog djelovanja (zabrana kandidovanja).
Obezbjedjenje povoljnjih uslova za strane Firme koje bih otvarale proizvodjacke prostojanja u BiH.
1. godinu dana smanjio porez za 40% za proizvodjecke Firme koje imaju do 15 (ili na osnovu prihoda) radnika. drugu 30%...
Povecao i u uveo carinu za 10-30% za neke proizvode.
Zabranio bih pusenje na javnim mjestima. Uveo veci porez na cigarete.
...

Hmm fin spisak Lirux, al ja prvo sta bi uradio bilo bi to sto bi sklonio nesposobne ljude, a ima ih puno, nakon toga bi pokrenuo to da se pocnu raditi autoputevi u BiH jer bi tako hrpa ljudi dobila posao... hmm ma fakat ima puno toga sto bi ja uradio, a sad se trenutno nemogu ni sjetit, malo cu razmislit o tome pa cu dodat jos par stvari!

Ukinuo entitete i kantone. Centalizovao vlast i posdjelio bosnu na 4-5 okruga. Ti okruzi bi imali funkcije i ovlasti sada

a sta mislite da je ukinti troclano predsjednistvo?Od tri lopova je bolje imati jednog lopova.Svadje u svijetu imaju jednog lopova na celu a mi trojicu.
I onda triput veca steta.
Ja bih bosnu podjelio na 5 regija; Krajina,Banja-Luka-Doboj, Tuzla-Zenica, Sarajevo, Juzna Hercegovina.

PDV ce se uvesti prvog augusta 2005 godine i iznosit ce 17 posto.
Kolko je PDV u zemljama gdje se vi nalazite (mislim na vas koji kucate izvan bih) znam da je u hrvatskoj 22 % u Njemackoj je 16 i kako je kod vas ?

Neznam sta znaci ta PVD skacenica ali pretpostavljam porez na promet ili slicno. Mwst. se kaze na Njemackoj a tamo je 16%
u CH je 7.5%. ali zbog toga ima carine skoro na sve.
dok u Njemackoj nema carine za rubu iz EU...

PDV znaci porez na dodanu vrijednost
Kad se uvede pdv onda ce se roba nama na granici procjeniti i platiti porez,nece biti fiktivni firmi i prihod u budzet ce biti veci za 50 posto minimalno.eto pred nama je!

PDV znaci porez na dodanu vrijednost
Kad se uvede pdv onda ce se roba nama na granici procjeniti i platiti porez,nece biti fiktivni firmi i prihod u budzet ce biti veci za 50 posto minimalno.eto pred nama je!

Dok ima korumpirani politicara bice i lopava koji ce to iskorstavati na racun sirotinje.

PDV ce se uvesti prvog augusta 2005 godine i iznosit ce 17 posto.
Koliko je PDV u zemljama gdje se vi nalazite (mislim na vas koji kucate izvan bih) znam da je u hrvatskoj 22 % u Njemackoj je 16 i kako je kod vas ?

MWst. tj PDV se samo placa na robu kupljenu u njemackoj (proizvednenu u DE) ako njemac kupi robu u Austriji ili npr. u BiH ne placa taj PDV.

(ovo me PDV potsjeca na Protiv diverzantski vod, Hamza)

rvi, ti bi izvrsio samoubistvo? Ne kontam te.. sto? Jel, sramota znaci biti predsjednik BiH il je to sto si predsjednik Bosne?
U nas je inace praksa za svakog politicara reci da je lopov, al zapravo politicari su u sve i jednoj zemlji svijeta isti.

ja bi volio biti predsjednik, ja bi onda pokro i ovo malo penzija ovim nasim dragim didovima i majkama :lol::lol: da bi mogo jos poboljsati www.cazin.net :lol: :lol:

Slazem se sa rvi u potpunosti, jer kako covjek kaze nemoguce je ovu mafiju smiriti, kad bi se sve sklonilo sa mjesta jer neznaju sta rade, onda nebi bilo dosta ljudi da smire to, i zato kad bi meni nudili da budem neka velika faca u BiH ja se nebi pridrzavao, jer tu imas dvije opcije da im svima das otkaz da dovedes u red ili da ostane takvo kako jeste i da pare trpas u dzep, e pa niko nece da im dadne otkaz jer znaju da je bolje dok trpaju pare u dzep i govore ovo ono...