Jump to content
Sign in to follow this  
denoM

Ikariam

Recommended Posts

[b][url="http://www.ikariam.org"]www.ikariam.org[/url][/b]
Nesto kao Ogame, BiteFight .... isl.
Igra je fenomenalna.Dobra grafika (haha onoliko koliko moze biti u browser based igri), interesantna igra, nije lako doci do nekog visokog level-a, treba trade raditi ispravno ili nema napredovanja.
Ukratko, svijet je podjeljen na otoke, otoci na gradove .... jedan od tih gradova je vas kad se registrirate.
Na svakom otoku ima jedan resurs koji nema na nekom drugom otoku (npr. na otoku gdje je moj grad ima Vino kao taj jedan rijetki resurs) i zato morate trgovati sa drugim gradovima sa drugih otoka kako bi napredovali.
Neki research traje do 300 dana (da se izgradite na zadnji level potrebno je preko 300 dana).

Ovo je igra za one koji imaju strpljenja.;)

veoma interesting nije lose nije

al ipak nisam se susretao sa ovom vrdtom igre daj malo vise objasni hihihihihihhihihi

unaprijed hvala

[quote name='denoM' post='226922' date='Apr 14 2008, 21:33'][b][url="http://www.ikariam.org"]www.ikariam.org[/url][/b]
Nesto kao Ogame, BiteFight .... isl.
Igra je fenomenalna.Dobra grafika (haha onoliko koliko moze biti u browser based igri), interesantna igra, nije lako doci do nekog visokog level-a, treba trade raditi ispravno ili nema napredovanja.
Ukratko, svijet je podjeljen na otoke, otoci na gradove .... jedan od tih gradova je vas kad se registrirate.
Na svakom otoku ima jedan resurs koji nema na nekom drugom otoku (npr. na otoku gdje je moj grad ima Vino kao taj jedan rijetki resurs) i zato morate trgovati sa drugim gradovima sa drugih otoka kako bi napredovali.
Neki research traje do 300 dana (da se izgradite na zadnji level potrebno je preko 300 dana).

Ovo je igra za one koji imaju strpljenja. ;)[/quote]
evo poceo igrati :D, uzas kako je spora

hvala sto ces mi unistiti zivot :rofl:

PS:dobra je

U kojem ste World-u ?

@doc, browser based znaci da nema tj. nije potrebna instalacija za igru, nije potreban nikakav download. Cijelu igru igras preko browsera (internet preglednik - IE, Firefox, etc). Kod takvih igara nema 3D grafike i gameplay-a kao kod standardnih PC igara. Vecinom ima po malo 2D grafike, igru igras tako sto klikće

[quote name='denoM' post='226980' date='Apr 15 2008, 09:38']Ja sam u DELTA svijetu.
Vi ?[/quote]

world Zeta, grad Cazin :D

[quote name='denoM' post='226980' date='Apr 15 2008, 09:38']Ja sam u DELTA svijetu.[/quote]

[quote name='sanel87' post='227012' date='Apr 15 2008, 11:29']world Zeta, grad Cazin :D[/quote]
Hehe i ja sam isto napravio Cazin ali samo sto je moj grad u DELTA svijetu.:D

hmmmm
pazi cake kaze free game kad ono tamo imas da kupis ambroziju da brze rade i svasta nesto
a ambrozija se placa hahahahahahahahahahah

usput trenutno sam u lambda svijetu grad san slatina imam drvo kao resurs imam ga puno za prodat treba mi ostalo ako ima ko bujrum hehehehehee

Igra je FREE ali, normalno, imas te gluposti koje mozes platiti da budes u prednosti nad drugima. <_<
Meni nedostaje resursa puno, tako da ne mogu napredovati .... :(

Ja sam na level 6, crystal glass prodajem :D ide sporo ccc, skoro sam bio bankrotirao haha :D, al` popravio sam se

[quote name='sanel87' post='227989' date='Apr 20 2008, 14:14']Ja sam na level 6, [b]crystal glass[/b] prodajem :D ide sporo ccc, skoro sam bio bankrotirao haha :D, al` popravio sam se[/quote]
To mi treba! :)
Samo nismo isti world. :(

A da budete normalni, i igrate ogame, bwahah ;)
Nisam jos igrao, ali jednom budem probao. Inace sam dugo igrao ogame i travian, a bitefight sam igrao od prwog dana od kad se pojavio BiH server -> bio sam elita... haha ;) ali on je prewise monoton tako da sam odustao.

Ovo mi je nekako priuklo paznju. Samo kad sam vidio happy slikice sa ulazne strane, hehe. Ogame je nekak ozbiljnije,a ovo je naprawljeno da i zabavi. Budem probao...
btw. na kojem sviejtu vas ima najvise da dodjem :D

[quote name='[TaKe_dOwN' post='228250' date='Apr 21 2008, 12:42']Ovo mi je nekako priuklo paznju. Samo kad sam vidio happy slikice sa ulazne strane, hehe. Ogame je nekak ozbiljnije,a ovo je naprawljeno da i zabavi. Budem probao...
btw. na kojem sviejtu vas ima najvise da dodjem :D[/quote]
- I mene je privuklo to sto je HAPPY igra.:)
- Dodji u DELTA svijet .... hehe, treba meni nekih resursa.

[quote name='denoM' post='228276' date='Apr 21 2008, 11:47']- I mene je privuklo to sto je HAPPY igra. :)
- Dodji u DELTA svijet .... hehe, treba meni nekih resursa.[/quote]

Da sam vas bar prije pitao u kojem ste svijetu ehh :D sad bi bili saveznici :D !

Ew ja sam poceo isto.
Dakle, svijet DELTA, otok nemam pojma, grad: Slatina xD
40 MECI, to ovih palicara vojnika xD

[quote name='[TaKe_dOwN' post='229891' date='Apr 26 2008, 17:03']Ew ja sam poceo isto.
Dakle, svijet DELTA, otok nemam pojma, grad: Slatina xD
40 MECI, to ovih palicara vojnika xD[/quote]

Grad Slatina :D, koji si level :D haha

[quote name='sanel87' post='229895' date='Apr 26 2008, 19:10']Grad Slatina :D, koji si level :D haha[/quote]
Ma slab sam totalka :D
Level 4 xD
Gradim samo MECE :D
Stanovnistvo place, nedam im jesti... hehe

EDIT: sad sam level 5 i ne micem se odatle, nema resursa na otoku :D
Samo imam drweta i vina xD

btw. nisam ni primjetio da ove MECE moras uzdrzavati :D
Damn, imam 62 MECE, a 8zlata po h trose, nije ni cudo sto pare odose :D

EDIT2: Ew racunam: 496zlata/h trose...... aaaaaaaaaaaa fuj :D
Mene nema vishe :D

Buahahaha. xD
Ady pa sta si to uradio od grada.
....
Zezam se, ista je sitvacija i kod mene.
Dosao do lvl 8 i ne micem se dalje .... Stanovnici gladni i zedni, rade do iznemoglosti a nemaju nista od toga, nesretni, zbunjeni .... katastrofa.:D

Bwhaha :D
Ma glupo mi je jer nema svih resursa na otoku; trebali su to bolje regulisati. Rado bi ja kupio resursa, medjutim nema niko u blizini da prodaje - hebeni mramor, kristal i sumpor.
Nema mi druge nego da stancam vojsku, i to ovu slabu vojsku, s obzirom da mi fali sumpor. xD

Imam 4 broda, i 76 vojnika(MECI) xD
22 naucinika xD
Naprawicu najvecu silu MECI na serveru xD

Haha jes jako, ja evo 7 dana nisam igrao, lvl 9 sam, imam svega, osim vina hehe, pa mi seljaci nesretni :D, uglavnom idem dobro sa 4 lika sam u vojnoj alijanci i tak ide ide :D

[quote name='sanel87' post='231157' date='May 4 2008, 19:58']Haha jes jako, ja evo 7 dana nisam igrao, lvl 9 sam, imam svega, osim vina hehe, pa mi seljaci nesretni :D, uglavnom idem dobro sa 4 lika sam u vojnoj alijanci i tak ide ide :D[/quote]
Ew ja bas kreno pisati na temu, hehe.
Meni napokon krenulo.
Level 6 :P naaaapokon ;)

Nemam sumpora i kristala, ali bude bilo, dok jos jednu koloniju zviznem :P
Al bar se nesto razvija - naucnici rade ko bisni :P

Ja evo sad na lvl 11 trenutno, sporo se razvijam, al najajci sam na svom otoku, imam dvoje kolonije, samo jos vino moram da kupujem, stalo imam sve svoje :D

3 kolonije xD
Sad da mi je jos jedna i car - imao bi sve resurse. Zasad mi samo sumpor fali :P
lvl 8 sam xD -> ne razvijam centar :P

[quote name='denoM' post='226980' date='Apr 15 2008, 09:38']Ja sam u DELTA svijetu.
Vi ?[/quote]

Iota

Grad Medina :)

Ima li ko tu :icon_cheesygrin: