Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Rezanje noktiju

Recommended Posts

Cime ih rezete, ziletom, makazicama, noktaricom?

Sta radite s noktima nakon rezanja? Gdje ih bacate?

Noktarica, pa u kantu za smece

Noktaricom skroz ih kratko rezem jer jedino tako mogu radit rukama :D i mimo ono sto ih pojedem pa nekad i nemam sta odrezat :D :D

a isto kao incubus nad kadu i sperem. najsigurnije mi nesto, onako kad skontam u smece bacim pa ga iznesem vani ceke razvlace uh..

a kazu da kad insan umre da ce trazit svoje nokte pa sam isto skontala ako vec moram trazit bolje da ih sve trazim u kanalizaciji nego Boga pitaj gdje odnesu smece ono. :D

hmm nokti bas bi ih trebo ici odrezati ..
noktaricom stalno niscim drugo.. i smece i tako
al mislim da nije istina da nevalja sjeci navece il utorkom il subotom to su price mores kad ti nampane

[quote name='MECA' post='225825' date='Apr 9 2008, 08:52']hmm nokti bas bi ih trebo ici odrezati ..
noktaricom stalno niscim drugo.. i smece i tako
al mislim da nije istina da nevalja sjeci navece il utorkom il subotom to su price [b]mores kad ti nampane[/b][/quote]

mores da imas onu stvar ... kako li se zove ... aha noktarica ...

pa rezem ih noktaricom ... bacam ih na jedno mjesto ... jer rekose da ce nam nokti trebati na onom svijetu ... :D

Nokte sijecem kao i vecina ovdje, noktaricom... Probala sam jednom sa mali makazicama ali nije bio uspjesan poduhvat :D
Najcesce ih bacam u smece, gadno mi bacati kroz wc solju ili kadu, sejtani se okupljaju nad odsjecenim noktima, tako sam bar cula... Pa reko da im je kuca sto dalje od moje... To da ce covjek kad umre traziti svoje nokte, prica se, ali ja jos nigdje napismeno nisam nasla... Pa se i ne pridrzavam... Procitala sam da se trebaju sjeci sa desne na lijevu stranu, krenuvsi od malog prsta... To postujem tu i tamo... Kad mi na um padne :D

noktaricom i onda bom u smece :D cula sam da nije fino navece i nije fino utorkom rezati nokte...zasto to nisam nikad skontala ali et pratim to :D

nista ja od ovoga nisam znao, :lol:

ni da ne valja navece ni da ce se kupiti nokti kasnije, de neka nam neko poblize objasni ako moze :D

rezemnokte dok porastu a rezem ih sa noktaricom il makazicama a bacam gdje stignem :D hahahaha omg pa u smece se bacaju necemo ih bacati ispod "secije" "tepiha i tako :D

Nokte rezem nokatricom,kao i vecina i u smece s njima.

A te price ne valja utorkom,navecer... to su samo "BABIJE" price. Jer nokte sijeces kad je to potrebno,znaci kad ti hoces. Nema toga ne valja navecer, ili poslije aksama, samo ne valja sijeci nokte navecer kad nema nikako svjetla jer ipak ne znas onda gdje ih sijeces i ne znas gdje ce pasti stp je i logicno. A to da ne valja utorkom ,takodjer izmisljotina, znaci tebi narastu nokti i potrafi se utorak i ti ih neces sijeci, nista od toga.

Samo jeste pozeljno oprati ruke nakon rezanja,da se opere ta necistoca sto se nakupljala ispod noktiju.

noktorezom i bacim ih u sporet :D virelje ...

inace ih rezem uglavnom nedjeljom,ako ih do tad ne pojedem :D

Nokte rezem noktaricom, logicno.. Nisam ih nikad puscala velike, pa da trebadne fleksarica.. :D
Bacim ih u wc solju..

Ah da, otkidam ih okruglo, ne ravno, kako casopisi ljepote nalazu, meni su ljepsi okrugli, i naravno uredno podrezani, bez laka, pur natur! ;)

A fuj, teme :D

Ja nokte na rukama inace rezem poslije kupanja. Rezem ih noktaricom, te nakon toga vrsim manikuru sa turpijom xD
Nokte od nogu rezem svako drugo kupanje xD -> inace sporo rastu :P

Kad ih odrezem inace operem ruke/noge opet, nakon toga ;)

-----------

Wau :D

Ja ne rezem ni scim ja to pojede hahaha... ;)

Ma turpija zakon za nokte :D

meni nema nista gore neg kad pukne nokat :wacko: :angry2:

[quote name='pinky' post='227222' date='Apr 16 2008, 10:19']Ja ne rezem ni scim ja [b]to pojede [/b]hahaha... ;)

Ma turpija zakon za nokte :D[/quote]

:o :huh:
meni nema nista mrze kad nekog vidjam kako gricka nokte.. fuj :P

Ja ih odkidam noktaricom, pa zatim turpijam i lakiram.
a bacam u smece kad sam u at, a kad sam kod kuce u BiH onda u sporet :)

[quote name='black_lady' post='225848' date='Apr 9 2008, 12:40']Nokte sijecem kao i vecina ovdje, noktaricom... Probala sam jednom sa mali makazicama ali nije bio uspjesan poduhvat :D
Najcesce ih bacam u smece, gadno mi bacati kroz wc solju ili kadu, sejtani se okupljaju nad odsjecenim noktima, tako sam bar cula... Pa reko da im je kuca sto dalje od moje... To da ce covjek kad umre traziti svoje nokte, prica se, ali ja jos nigdje napismeno nisam nasla... Pa se i ne pridrzavam... Procitala sam da se trebaju sjeci sa desne na lijevu stranu, krenuvsi od malog prsta... To postujem tu i tamo... Kad mi na um padne :D[/quote]

citava problematika oko rezanja noktiju,,ja ih ne rezem nikako pa sam ziv...hehe
sala..pa noktarica ili malo ih omeksam u toploj vodi pa ih grickam po malo,,i onda za 7 dana sam rijesio pa tek na red dolaze nozni,,hehe ;) ;) ;) ;)

[quote name='beauty' post='227241' date='Apr 16 2008, 11:33']:o :huh:
meni nema nista mrze kad nekog vidjam kako gricka nokte.. fuj :P

Ja ih odkidam noktaricom, pa zatim turpijam i lakiram.
a bacam u smece kad sam u at, a kad sam kod kuce u BiH onda u sporet :)[/quote]
raspitaj se malo nema ti nista gore nego da ih bacas u vatru to mi je rekao kum koji je usput hodza i hadzija,,NAJOZBILJNIJE Edited by black_lady
Spajanje postova...

[quote name='pesin_' post='227861' date='Apr 19 2008, 15:58']raspitaj se malo nema ti nista gore nego da ih bacas u vatru to mi je rekao kum koji je usput hodza i hadzija,,NAJOZBILJNIJE[/quote]

:o to nisam znala.. al ja ih nebacam bas u vatru nego u onaj pepeo ispod znas ono..