Jump to content
imola

Da li treba ukinuti zabranu uvoza...

Recommended Posts

Smatrate li da treba ukinuti ovaj zakon za uvoz automobila koji je trenutno na snazi???
Činjenica je da se s tim nije dobilo ništa, samo se još veći krševi našli na cestama, jer ipak bi mnogi od vozača kupio golfa 3 koji je npr. u Slov između 2000-3000 EUR i uvezao, da nevoza nekog kadeta ili G-1 stare po 30-tak godina...

nije ga trebalo ni uvoditi,trebalo je uvesti samo vece poreze na starija vozila,pa danas golf-88 god nebi bio 5000 Km nego 500-600 sto mu je recimo neka cijena.

[quote name='M-E-D-O' post='224680' date='Mar 31 2008, 17:38']nije ga trebalo ni uvoditi,trebalo je uvesti samo vece poreze na starija vozila,pa danas golf-88 god nebi bio 5000 Km nego 500-600 sto mu je recimo neka cijena.[/quote]

Neko bi to odmah nazvao porez na sirotinju, mada ideja nije lo

[quote name='imola' post='224616' date='Mar 31 2008, 13:06']Smatrate li da treba ukinuti ovaj zakon za uvoz automobila koji je trenutno na snazi???
Činjenica je da se s tim nije dobilo ni

Sama država svojim postupcima, napravi "blesarinu" za građane koju plaćaju švercerima., a pogodovanjem zakona omogući da ima par hiljada ljudi koji imaju extra profite na ilegalnoj prodaji vozila i starosnu dob koja je idealna za "štimanje" iznosa carine koji se treba platiti na vozila...
Ispada da je npr. G-2 na našem tržištu u nazad 10-tak godina, stabilniji cijenovno od neke strane valute., CHF ili USD...

[quote name='imola' post='224616' date='Mar 31 2008, 13:06']Smatrate li da treba ukinuti ovaj zakon za uvoz automobila koji je trenutno na snazi???
Činjenica je da se s tim nije dobilo ni

[quote name='adissami' post='225094' date='Apr 5 2008, 09:11']o kojem se zakonu zapravo radi, jel to onaj da se vozila preko 7 godina starosti ne mogu uvoziti ili neki drugi...?

problem oko uvoza auta ne lezi u uvozu i godinama starosti vozila koje se uvozi, vec problem tehnicke ispravnosti je kljucan za bih. mi nemamo sistem koji bi kontrolirao tehnicke preglede. kod nas se radi svasta, na tehnickom prolazi skoro sve jer nam je i tehnicki korumpiran. vlada uvodi ovakve zakone u nadanju da ce se na cesti smanjiti broj neispravnih vozila, ali to nije rjesenje. auto moze biti ispravno i da je 50-to godiste nije stvar u uvozu starog ili novog vozila vec u sistemu tehnickih pregleda koje je zapravo u toku, bar tako kazu, za USK...[/quote]

potpuno se sla

Ja sam zagovornik da bi se i starosna granica vozila koja se uvoze mogla pomjeriti i da bi se tim smanjila tehnička neispravnost vozila na našim cestama...

ej ev ukida se carina,,jos da ukinu tu starosnu granicu il da je bar povecaju na nekih 10-15 god,,imali bi lijepih auta ovdje

i manje bi bilo tehnicki neispravnih auta,,,

hmm me ne znam samo kakva je to bila politika da se uopste uvede taj fazon sa zabranom uvoza auta starijim od 7 godina pa koliko samo ima auta 95, 96, 97 koja su sigurno uredna i dobra auta a nasi pametnjakovici hoce reci da to auto nije za bosne

a sa mim tim pravimo sebi i gore sto siromasniji narod nema para da kupi novo autoi pa pravi stara auta uvjek i dovodi do veceg rizika ugrozavanja saobracaja

ali nasi politicari kao i uvjek umaju samo dobruu volju da taru naroid pa tako ce i u buduce biti

Ne znam to za carinu al juce je valjda bilo govora u vladi da se poveca starosna granica na 10 do 15 godina za vozila da se mogu uvesti pa cemo vidjeti da li ima ista od toga. Nadam se da ima :)

"Zbog obveza koje proistjecu iz Sporazuma o stabilizaciji i pridru

joj kako ne bi ukinuli da vidite kako se vozaju ženske , brete!!! prvi bi sebi kupio mladje nesto 2000 i tko

bilo bi bolje da nema vise zabrane!
kad vidim da se ovdje u austriji isto auto vozaju koja su vec 10 do 15 godina stara,jos imamo strog tehnicki pregled!
moja su auta isto stara 12 godina pa nista nefali!
ako mogu ovdje preci na tehnickom pregladu zasto nebi mobli u bosni!!

u bosni kosta naprimjer golf 3, 7 do 10 hiljada maraka a takva auto kostaju ovdje 3 do 4 hiljade!!

tolko od mene!!

pozdrav

ja sam protiv skidanja starosne dobi i povecanje starosne granice ...

Zna li neko ima li naznaka da bi se gore pomenuto ograničenje na uvoz u skorije vrijeme moglo ukinuti???

Bolje imati na cesti auta koja su starija, isplatnija i u svakom pogledu bolja od nasih...ostrije kriterije treba i ne treba uvesti..ako se dopusti uvoz tih auta..onda ce jednostavnije biti steci te uvjete za tehnicki...kod nas su 70 % auta krsevi..sve golf, jugo, zastava. lada....i tako to..jos da je to to..ona su mnogo skuplja od ovih...a hvlala bogu znamo kako nam je danas ovdje s novcima..samo kad vidim da kod nas ne mozes kupit za 1500 eura dobrog golfa..a gore kupis auto boli glava.....sto je stramota..kod nas je sve skuplje nego okolo nas..poce od hrane, pica, auta...pa vidim da immao i najskuplji net...sramota

[quote name='neko_odnekud' post='297311' date='31.12.2008, 19:28']to je izgleda neki kotač,neko probubo a mediji objavili pa sad šute..[/quote]
naravno svake godine ista prica
mislim da od toga nema nista

[quote name='neko_odnekud' post='297310' date='31.12.2008, 20:25']znali neko nesto o ovom zakonu navodno sto bi se trebala pomjeriti granica od 7 god za uvoz polovnih automobila..

to je izgleda neki kotač,neko probubo a mediji objavili pa sad šute..[/quote]

[quote name='zilho' post='297340' date='01.01.2009, 11:30']naravno svake godine ista prica
mislim da od toga nema nista[/quote]

Hajte vas dvojica kod mene tamo:))

Dobro bi bilo kad bi povećali da se mogu uvoziti auta starija 10 god naprimjer, ovako mora