Jump to content
Sign in to follow this  
santakuruz

NEkultura u Cazinu

Recommended Posts

U Cazinu skrnavljeno pravoslavno i katolicko groblje, vijest koja je emitovana prije par minuta na Dnevniku BHT-a. Naime, nepoznati pocinioci su porazbijali nekoliko nadgrobnih ploca na groblju u Cazinu. Kad god sam vidio slicnu vijest, mene je bilo sramota sto se takve stvari desavaju u BiH, sto ima takve STOKE koji skrnave mrtve. I nikad nisam mogao ni pomisliti da ce se takvo nesto desiti u Cazinu al eto ima STOKE i kod nas.
Vjerujte mi, caca moj rodjeni da je to uradio prijavio bih ga iste sekunde.

[quote name='santakuruz' post='224241' date='Mar 24 2008, 19:29']U Cazinu skrnavljeno pravoslavno i katolicko groblje, vijest koja je emitovana prije par minuta na Dnevniku BHT-a. Naime, nepoznati pocinioci su porazbijali nekoliko nadgrobnih ploca na groblju u Cazinu. Kad god sam vidio slicnu vijest, mene je bilo sramota sto se takve stvari desavaju u BiH, sto ima takve STOKE koji skrnave mrtve. I nikad nisam mogao ni pomisliti da ce se takvo nesto desiti u Cazinu al eto ima STOKE i kod nas.
Vjerujte mi, caca moj rodjeni da je to uradio prijavio bih ga iste sekunde.[/quote]

Stara vijest, eto s njom su čekali da poka

[quote name='Falcon' post='224246' date='Mar 24 2008, 19:53']Stara vijest, eto s njom su čekali da pokažu kako se u Cazinu širi "nešto", zašto je nisu objavili isti dan kad se je i desila prije NEKOLIKO SEDMICA.

H Pojedinačan ispad.[/quote]
Nije stara vijest, ovo je drugi, odnosno ponovljen napad...

A sta drugo ocekivati od naseg naroda?! Nista cudno. Jesu li napadali lovce sto su vozili krmke na haubama skoro :huh: ..
No comment..

[quote name='[_maza_]' post='224476' date='Mar 25 2008, 13:34']A sta drugo ocekivati od naseg naroda?! Nista cudno. Jesu li napadali lovce sto su vozili krmke na haubama skoro :huh: ..
No comment..[/quote]

zabranjeno je krmace voziti na haubama,
zato ih je narod napadao,samo srndace mogu
na haubama voziti ...

:)

meni se cini da su prvi put bili dolje neki iz srednja skole tako mi rece jedan da idu njih par s njim u razred da su oni to groblje trali...

ne znam stvarno ko je to uradio ali
mi nikako na um ne pada kojim povodom
su to uradili ili eto tek onako iz "zabeve "...
ako su bili nedirnuti tokom citavog rata,
i 13 godina nakon rata,sto su to morali sad uraditi ?
to nam nije nikako trebalo!

ma nemoguce da se to deslio u cazinu..

pa ovdje sve buja od "moralnih" likova..

s demokratijom stigao nam i neo-fasizam..nista cudno i nista novo..bit ce toga i jos..

Pojedinacan istup koji moze samo govoriti i ici na obraz pojedincima. Kako se je desio u carsiji a "gradska djeca" imaju iskustva u demoliranju (sjetimo se skidanja ploče sa

[quote name='Falcon' post='224514' date='Mar 25 2008, 15:18']Pojedinacan istup koji moze samo govoriti i ici na obraz pojedincima. Kako se je desio u carsiji a "gradska djeca" imaju iskustva u demoliranju (sjetimo se skidanja ploče sa šehidskog spomen obiljezja) rekao bih da se radi o nekome iz carsije. Seoska djeca, koju tako lijepo dijelimo od civilizirane gradske u svim nasim skolama, su bolje odgojena ;) . Ipak, neka policijske snage rade svoj posao... znaju oni dobro ko se u pola noci muva ulicama Cazina.[/quote]

ma daj ne preseravaj se falcon..
valjda treba sacekati policijski izvjestaj pa onda komentarisati..
bas me briga cija su djeca, makar da su moja..

o nekulturi pojedine djece, gradske ili seoske, se moze suditi svake subote za vrijeme izlazaka..

jel te neko u tvojoj mladosti dijelio na ovu i onu djecu kad si toliko opterecen kompleksima..

vi ste ko crnci u americi..vise niko ne prica o rasizmu i segregaciji osim njih..

[quote name='Falcon' post='224514' date='Mar 25 2008, 15:18']Pojedinacan istup koji moze samo govoriti i ici na obraz pojedincima. Kako se je desio u carsiji a "gradska djeca" imaju iskustva u demoliranju (sjetimo se skidanja ploče sa

[quote name='snake' post='224516' date='Mar 25 2008, 15:22']ma daj ne preseravaj se falcon..
valjda treba sacekati policijski izvjestaj pa onda komentarisati..
bas me briga cija su djeca, makar da su moja..

o nekulturi pojedine djece, gradske ili seoske, se moze suditi svake subote za vrijeme izlazaka..

[b]jel te neko u tvojoj mladosti dijelio na ovu i onu djecu [/b]kad si toliko opterecen kompleksima..

vi ste ko crnci u americi..vise niko ne prica o rasizmu i segregaciji osim njih..[/quote]

Jest, u Gimnaziji. I danas se to radi.

[quote name='jedancoek' post='224522' date='Mar 25 2008, 15:27']Daj nam nabroj multietničke stranke u Cazinu na brzinu :D[/quote]

Nema ih kolega... osim ako ne mislis na SDP u kojem se multietnicnost na vrh prstiju moze nabrojati. Kako u mene jedan kolega kaze, u nas u Cazinu je 99% muslimana, i tu je Veselka, Goca, Milan (...)

Helem nejse, da nemojmo prejudicirati kad se kao pocinitelji indiciraju mozda i nafiksana gradska krema ali zato mozemo izmedju redova nagadjati da je neko od "moralnih" likova. Ja nisam budista, pa da na kamen odgovaram hljebom... jok, VBR-om!

[quote name='Falcon' post='224528' date='Mar 25 2008, 15:38']Jest, u Gimnaziji. I danas se to radi.[/quote]

Ti si na nekoj temi pisao da si gradsko dijete, ako se ne varam. Drago mi je

Pa uvijek je tako - kad četnici vandalizuju mezarja po

[quote name='Falcon' post='224514' date='Mar 25 2008, 16:18']Pojedinacan istup koji moze samo govoriti i ici na obraz pojedincima. Kako se je desio u carsiji a "gradska djeca" imaju iskustva u demoliranju (sjetimo se skidanja ploče sa

to su oni carsijski klosarcici , gangsteri , napuhalo im se goFno pa misle da je srce....
uvek tako seru po gradu... glupsoni zesci... :S

To nisu ni carsijska ni seoska djeca to su kriminalci koji nemaju postovanja ni prema mrtvima,samo sramote nase heroje koji su pokazali kako se casno bori i postuje tuda vjera i bogomolje.Ti kriminalci trebaju biti otkriveni i strogo kaznjeni i naravno svi trebamo to osuditi....

Vidim da smo svi bili u zabludi nisu ni kriminalci,gangsteri, ca rsijaneri ,seljoberi to su djeca od 9-12 godina.Sta ih navodi na takve postupke to se treba zapitati cijela drzava jer u vecim gradovima je gora situacija ali dok se nama nedesi Denis i sl.necemo ni pokusati rijesiti problem te nesretne djece ja mislim daje ovo samo njihov poziv u pomoc a svi primjecujemo daje sve gore i gore........

Pubertetsko nerazmisljanje i ponasanje..

Te momke treba pod stepenice i dobro izlemati, nebi im vise nikad naumpalo!

[quote name='[I-B-R-O]' post='224912' date='Apr 4 2008, 15:03']Kako je moguće da je u na

[quote name='clark gable' post='225003' date='Apr 4 2008, 22:09']da pohvalim brisonju postova :D

price o zavjeri su nebulozne u krajnjem slucaju..

kod nas se HRT vise gleda nego bilo koja domaca televizija, logicno je zakljuciti na osnovu svih onih "sretan uskrs,cestit" il kako je pravo da su na taj nacin bila informisana,ako ne onim da su se sjatili auslanderi u cazin povodom istog praznika, a ne pricama o zavjeri, huskanju i slicnom..[/quote]

da..
falcon je tipovao na carsijsku usminkanu raju, mi ostali smo tvrdili da se radi samo o nemoralnim tipovima , ma ko oni bili..

ispostavilo se da su u pitanju maloljetnici , koji dane provode zicajuci od ujutro do kasno uvece, djeca bez roditeljskog nadzora i kontrole, isti oni koje cak i policija pusta da rade sta im je volja...

generalno gledano, stanje , kad je u pitanju maloljetnicka delikvencija je u ekspanziji, dok su nam neka druga , goruca pitanja u recesiji, privreda, zdravstvo. skolstvo, koja su opet generalno gledano prevencija ne desavanju ovakvih stvari u kojima su sve vise glavni glumci-maloljetnici..
al normalno, s obzirom da se budzeti, pocev od drzavnih ne usmjeravaju tamo gdje trebaju vec u opsluzivanje nenormalno velike i retardirane administracije, kao i u predizborne projekte i slicne budalestine..

bit ce ovakvih slucajeva jos..

Dali je toj djeci ponudeno nesto drugo osim lunjanja i dangubljelja,vlast neradi nista na edukaciji i sadrzajima za mlade.

-sport je unisten,kulturni sadrzaj je neprimjetan,skole su postale dosadne bez ikakvog sadrzaja,televizija je postala hrana puna smeca,vlast nehapsi lokalne kriminalce koji imaju po sto prijava i djeca ih uzimaju za svoje idole a sta im mi nudimo jedino da idu pod stepence a znamo da niko nije izasao pametniji nego ludi.

[quote name='liezen' post='225461' date='Apr 7 2008, 17:50']Dali je toj djeci ponudeno nesto drugo osim lunjanja i dangubljelja,vlast neradi nista na edukaciji i sadrzajima za mlade.

-sport je unisten,kulturni sadrzaj je neprimjetan,skole su postale dosadne bez ikakvog sadrzaja,televizija je postala hrana puna smeca,vlast nehapsi lokalne kriminalce koji imaju po sto prijava i djeca ih uzimaju za svoje idole a sta im mi nudimo jedino da idu pod stepence a znamo da niko nije izasao pametniji nego ludi.[/quote]

posteno napisano i potpuno istinito... a da ne bi sad rekli kako je cazin jedina mracna rupa jer je daleko od toga danas je u vecini gradova na zalost tako...

ja ne znam... s 13 godina ici i vandalizirati groblje ... mislim jednostavno ne mogu shvatiti zasto??... sa svojih 13 godina sam igrao nogomet, poceo izlaziti u grad, hvatao cure za guzicu, ljubio se iza skole, otkrivao internet, igrao playstation i slicne stvari... shvacam da se djeca potuku i slicno, ali da idu zbog ne znam kojeg razloga unistavati groblje... ne mogu shvatiti nikako...

ali opet onda pogledam ovo sto je napisao liezen i stvarno se covjek zapita... ko su danas uzori toj omladini i onda dodjes do odgovara da se danas pod pojmom "sposoban" i "pametan" u nasoj carsiji (a i drugima) podrazumjeva "lopov" i "kriminalac"... a to je jako zalosno...