Jump to content
Sign in to follow this  
_Gost1

Referendum o izlasku RS iz BiH

Recommended Posts

Прeдсeдник Српскe рaдикaлнe стрaнкe Рeпyбликe Српскe Mилaнкo Mихajлицa рeкao je jyчe y Приjeдoрy дa je идeja o рeфeрeндyмy зa oсaмoстaљeњe РС лeгaлнa и лeгитимнa, тe дa имa yпoриштe y Устaвy бивша БиХ и y нaрoдy РС.
"Свaкo кo жeли бивша БиХ бeз РС мoгao би сe сyoчити сa рeфeрeндyмoм српскoг нaрoдa o фoрмирaњy сaмoстaлнe дрЕѕaвe, aли би y тaквoj ситyaциjи пoлитичкe стрaнкe мoрaлe вoдити рaчyнa o aктyeлнoj ситyaциjи, o мeђyнaрoдним фaктoримa, кao и oкрyЕѕeњy", рeкao je Mихajлицa нa кoнфeрeнциjи зa нoвинaрe.

Oн je нaвeo дa српскe стрaнкe нe смejy чинити ништa штo би прoдyбилo кризy изaзвaнy oдлyкaмa висoкoг прeдстaвникa o смeнaмa и дa пoстojи нeкoликo излaзa из нoвoнaстaлe ситyaциje.
Mихajлицa смaтрa дa сy тo избoр нoвe влaдe или рeкoнстрyкциja пoстojeћe, тe прeврeмeни избoри.

"Увeрeн сaм дa ћe билo кoja oд oвих oпциja искљyчити СДA из скyпштинскe вeћинe и њeнe министрe из Влaдe РС, jeр пoлитичкo дeлoвaњe СДA jaснo yпyћyje дa их интeрeсyje jeдинo yнитaрнa бивша БиХ, бeз РС", нaглaсиo je Mихajлицa.

Oн je изрaзиo зaбринyтoст нajaвaмa из Прeдсeдништвa СДA o мoгyћoj блoкaди Нaрoднe скyпштинe РС мeхaнизмoм зaштитe витaлних нaциoнaлних интeрeсa и yпoзoриo дa je и звaничницимa из рeдa српскoг нaрoдa дoстyпaн сличaн мeхaнизaм y зajeдничким oргaнимa бивша БиХ.

Gledam dnevnik, u Banja Luci 600 ljudi potpisalo da izadje RS iz BiH... treba im 3000 glasova da to ide u Narodnu Skupstinu. Zele li oni rat? Kontajul oni da mi imamo oruzje?

Ja neznam cirilicu. Znam pola slova i trebalo bi mi 2 sata da ja to skuzim. De mi nakratko reci sta oni to izmisljaju (ako ti nije tesko). Sta ce biti ako ode u Narodnu Skupstinu? Sta je narodna skupstina?

Ja sam mislio da su se u Dejtonu dogovorili oko granica BIH i da se to nemoze mijenjati ako svi neslazu sa tim.

Nemoj Kemale o ratu, moze se sve to politicki.

ama srbi (malim djelom) nesto poceli pricati kako se RS treba izdvojiti iz BiH. Al ti ljudi su jako glupi! Jer, vidis Americi i Evropi ne pase da se podijeli BiH na tri djela jer bi jedan dio ex Bosne bio muslimanski, i prije il kasnije ovdje bi se razvila islamska zemlja sa serijatskim zakonom a to Ameri i Evropljani nikad nece dopustiti. Onda bi se Islam tek prosirio ako se Bosna podjeli... ma, pusti Srbe uvijek puno pricaju a u sustini su to maloumnici (mislim na rukovodstvo)!

esma, sta mislis bil Evropa dopustila da recimo ako se odvoji RS i Herceg bosna od BiH, da ovaj teritorij na kome mi zivimo bude neka islamska drzava? Iako bi bila fildzan drzava, Evropa ni SAD nikad nebi dala u srcu Evrope islamsku drzavu.
Zato nema sanse da se odvoji rs il hr rep. herceg bosna!

esma, sta mislis bil Evropa dopustila da recimo ako se odvoji RS i Herceg bosna od BiH, da ovaj teritorij na kome mi zivimo bude neka islamska drzava? Iako bi bila fildzan drzava, Evropa ni SAD nikad nebi dala u srcu Evrope islamsku drzavu.
Zato nema sanse da se odvoji rs il hr rep. herceg bosna!

recimo da se to dogodi,da odu rep.srpska i herceg.bosna koja bi to teritorija muslimanima ostala i kako bi izgledala na georafskoj mapi.

i sto bi taj ostatak drzave morao odmah biti islamski,sto ne bi mogao biti i svjetovno-sekulrani.valda mi znamo gdje je duhovnom mjesto a gdje je svjetovnom.

i lijepo se vidi iz tvog posta da se ljudima vec duboko usadilo u dusu, podsvijest i svijest da je Bosna samo Bosna na kojem zive muslimani.drugo je sve izgubljeno.to je nasa crvljiva svijest i mirenje sa onim sto su nam nasi politicari(veleizdajnici)nametnuli.muslimani da imaju imalo ponosa i nacionalne svijesti ne bi sebi dozvolili da im nametnu trokutastu zastavu kao drzavnu zastavu.prihvatanjem ove zastave mi smo pogazili nase dostojanstvo i nacionalni ponos.gdje zavrsise nase zastave sa ljiljanima?

slazem se nautica, posebno mi je zao sto smo pristali, a na zalost morali smo odbaciti ljiljane kao stari simbol Bosne!

Nebitno bi bilo kako bi ta drzava izgledala na mapi jer najmanja islamska drzava u Evropi je veliki trn za katolicku Evropu. Vehabije bi preuzele vlast ovdje ako ne milom onda silom.

slazem se nautica, posebno mi je zao sto smo pristali, a na zalost morali smo odbaciti ljiljane kao stari simbol Bosne!

Nebitno bi bilo kako bi ta drzava izgledala na mapi jer najmanja islamska drzava u Evropi je veliki trn za katolicku Evropu. Vehabije bi preuzele vlast ovdje ako ne milom onda silom.

nije tacno da smo morali da smo imali imalo morala i dostojanstva,jer odreci se zastave i grba je isto sto i odreci se svog nacionlnog identiteta.Ja znam da su srbi trzili da se ta zastava ukine a zasto.Pa prvo misle da cemo mi tako lakse zaboraviti nasu srednjevjekovnu historiju,al' najtragicnije je da su srbi za taj period tvrdili sa su bili ugnjetavani i da su dozivili dosta neprijatnosti pod tom zastavom.A danas na svim svojim srpskim forumima tvrde da je srednjovjekovna historija Bosne historija srpske drzave.Niko slagati ne moze sto Srbin moze.

zasto mladi obrazovani ljudi ne nose zastavu sa ljiljanima na sportskim manifestacijama i prilikom drugih svecanosti.Ova zastava sto sad imamo to nije nasa zastava ni zastava drzave Bosne.zasto nasi politicari nisu zahtijevali da i Srbi odustanu od svoje trobojke ako su zahtijevali da mi odustanemo od ljiljana.Takve su ti nase podguzne muhe.Za fotelju bi bili u stanju lizati Srbima guzicu.

zasto mladi obrazovani ljudi ne nose zastavu sa ljiljanima na sportskim manifestacijama i prilikom drugih svecanosti.Ova zastava sto sad imamo to nije nasa zastava ni zastava drzave Bosne.zasto nasi politicari nisu zahtijevali da i Srbi odustanu od svoje trobojke ako su zahtijevali da mi odustanemo od ljiljana.Takve su ti nase podguzne muhe.Za fotelju bi bili u stanju lizati Srbima guzicu.

Ova zastava je, ma kako vi tvrdili, simbol buduce Bosne i Hercegovine. Moderne i sekularne Republike BiH, za koju ce se izboriti buduce mlade generacije i koje ce za ovu zastavu zivjeti, umirati i jos tonu romanticarskih kliseja koje nautica ne bi uradio ni za ljiljane da je zivio i u doba Tvrtka. Ljudi, RS i Federacija su nuzno zlo iducih par godina ali njihovo vrijeme istice. Politicke opcije kao sto su SDP i S BiH, naravno i SDA te niz drugih zalazu se i na kraju ce izvojevati jedinstvenu BiH. Sve mora ici svojim tokom. Potrebno je raditi na tome a ne kao neki pojedinci kritikovati. To je najlakse. Zasuci rukave, gradi i mijenjaj misljenja ljudi. pomzi povratnike i slabi RS na legal

Ova zastava je, ma kako vi tvrdili, simbol buduce Bosne i Hercegovine. Moderne i sekularne Republike BiH, za koju ce se izboriti buduce mlade generacije i koje ce za ovu zastavu zivjeti, umirati i jos tonu romanticarskih kliseja koje nautica ne bi uradio ni za ljiljane da je zivio i u doba Tvrtka. Ljudi, RS i Federacija su nuzno zlo iducih par godina ali njihovo vrijeme istice. Politicke opcije kao sto su SDP i S BiH, naravno i SDA te niz drugih zalazu se i na kraju ce izvojevati jedinstvenu BiH. Sve mora ici svojim tokom. Potrebno je raditi na tome a ne kao neki pojedinci kritikovati. To je najlakse. Zasuci rukave, gradi i mijenjaj misljenja ljudi. pomzi povratnike i slabi RS na legal

Prihvatanje nove zastave koja je rezultat kakvog takvog zajednickog dogovora nasih naroda nije cin izdaje vec nade i vjere u bolju Bosnu i Hercegovinu i njenu buducnost. Znanstvena fantastika oko trobojke ili ljiljana koji su povezani za jedan narod i koji su doslovno prisvojeni od tog naroda nema smisla. Sadasnji simboli BiH su njeni sluzbeni simboli koji predstavljaju i treba da znace buducnost, suzivot i novu nadu za sve njene narode. Imamo dakle one koji su spremni na zrtve i tezak rad za izgradnju takve Bosne i one koji zadrzavajuci staro zele dovesti do novog vala mrznje i nepovjerenja medju Bosanskim narodima. Ne kazem da to nepovjerenje i danas ne postoji ali smo na dobrom putu, preko zajednickog cilja- BiH U Europi, da ga prevazidjemo. Upravo u spremnosti na zrtvu za taj visi cilj, za opcu dobrobit i Bosnje i Srbina i Hrvata se ogleda ljudskost, ponos i nacionalno dostojanstvo koje ja i mnogi nose u sebi. Nasa izdaja kako nautica tvrdi, i jedini grijeh je sto vjerujemo u bolju Bosnu i Hercegovinu. Recite mi, jesmo li zato konvertiti i izdajice ?

Opet vi skrenuli s teme i to uvijek radite :D ev da vas ja vratim na temu samo s tim sto cu reci da nema sanse da se RS izdvoji iz BiH jer kako neko rece to nece Evropa dopustit!

Ashdown: Ne mogu ukinuti Republiku Srpsku

24.07. (16:00) -Visoki predstavnik medjunarodne zajednice za BiH Paddy Ashdown izjavio je da ne moze ukinuti Republiku Srpsku jer je u njegovoj nadleznosti primjena Daytonskog sporazuma, pise danasnji Dnevni Avaz. "Visoki predstavnik ne moze mijenjati Daytonski sporazum, nego ga mora primjenjivati. Medjunarodna zajednica nece biti u stanju izvrdati novi sporazum. To bi trajalo vise od godinu, a cijeli proces integracije stao bi i destabilizirao drzavu", kazao je Ashdown i dodao da lokalni politicari u BiH mogu ponovno pisati Daytonski sporazum s obzirom da je taj mirovni ugovor njihov. Takodjer je kazao da ne treba kritizirati SFOR i NATO zbog toga sto bivsi lideri bosanskih Srba i optuzeni ratni zlocinci Radovan Karadzic i Ratko Mladic nisu uhiceni i naveo da je za to odgovorna Republika Srpska. "Srbija, Hrvatska i FBiH suradjuju s Tribunalom. Samo se treba sjetiti izrucenja Slobodana Milosevica. Promjene su moguce. HDZ u Hrvatskoj se sada promijenio u umjereno konzervativnu stranku europske orijentacije.

Odgovorni u RS-u obecali su akcije, ali je ljude ocjenjujem samo po onome sto rade, a ne po onome sto govore", kazao je visoki predstavnik isticuci da RS do sada nije izrucila nijednu osobu optuzenu za ratne zlocine, dok je NATO u BiH uhitio 22 osobe i prebacio ih Haaskom tribunalu. On je objasnio da zbog ogranicenosti na legalne procedure ne moze vrsiti pritisak na duznosnike u RS-u. "Nedavno sam smijenio 59 duznosnika u RS-u, i nije se cak radilo o vrsenju pritiska zbog uhicenja Karadzica. To je zadatak NATO-a.

Te sam ljude smijenio zato sto devet godina nisu uhitili nijednog optuzenog ratnog zlocinca. Odgovorni moraju sada bar hvatati trazene osobe nizeg ranga da bi zemlja mogla u?i u Partnerstvo za mir", napomenuo je Ashdown. Kako pise Dnevnom avaz, visoki predstavnik je naglasio da ce razmjestanjem snaga Europske unije krajem godine u BiH i njihovom suradnjom s NATO-om ponovo biti definirani odnosi izmedju SAD-a i Europe.

Izvor: www.cazin.net

dobro, ajd da zakljucimo!
ako pokusaju ukinuti RS zaratovacemo opet! :mrgreen: :hahahaha:
Ovaj put Bosnjaci imaju organizovanu Armiju i sistem odbrane.

Srbi nece prihvatiti ni ovu ni bilo koju drugu zastavu! To su dokazali na utakmicama il stokakvim manifestacijama kad su zastavi plavoj okrenuli ledja i zvizdali na himnu! Njima nikad nista ne pase, jer ipak su oni nebeski narod :wink: Gledo sam finale KUPA BiH kad je igrao Borac Banja Luka i Modrica, svi navijaci su okretali ledja zastavi, neki je pljuvali a kad je svirala himna BiH oni su zivzdali, zato ako im vec ne pase nista, radije vratiti historijsko obiljezje Bosne Ljiljane koje nam je simbol od Tvrtke I i koje nam je svima u srcima. :P

Ma sto se mene tice bolje bi bilo ostavit RS na miru i vratit nama ljiljane, jer kako Kemo kaze ako ukinemo RS doci ce do rata i opet ce biti par hiljada mrtvih bosnjaka, a isto tako i srba!

SVAKA CAST KEMALE :D

dalje hiv pozitivan ja znam da nikad necu prihvatiti da jedan bosnjacki prijedor, novi, foca, zvornik, rogatica, visegrad, sve bosnjacka mjesta sa mnogo bosanske historije

bitka kod banja luke 1737 je bila u bosni a ne srbiji, jer srbija nece biti u banja luci

stvarno mi je zao sto tako mislis, ali ovog puta nece biti dugacak rat sa mnogo zrtava

jer bosnjaci su gladni, nespremni, izdani i nesvjesni o svojoj naciji, uspjeli zaustaviti srbocetnickog kasnije ustaskog agresora,te kasniej osloboditi planine i naselja bosne

armija bih je uzela
prenj
vozucu
pritoku
kulen vakuf
orasac
sanski most
kljuc
grmec
bos krupu
kljuc
majevicu dobar dio
donji vakuf
vlasic najvaznija planina srednje bosne

sve nenaoruzani, gladni i nesvjesni

ovog outa armije bih je spremna da napravi oluju
blitzkrieg
vidjelo se kakvi su cetnici ratnici
puknu im liniije kod bihaca, razbjezu se do banja luke
to ti je herojstvo

sto da ih ostavimo na miru?

pogledaj ovaj link
www.fzs.ba
tu je procjena stanovnistva i priirodno kretanje bosnjaka po opcinama
danas bosnjaka ima oko 50% u bosni, mozda i vise

zar hiv poizitivan mozes zaboraviti kozarac 99% bosnjacki kao cazin

mene je stvarno sramota ako mozes preci preko kozarca
ljudi su popusili preko 50000 granata, selo im je razoreno
ili oni iz vrhpoolja kod sane
ljudi, seljaciii su sutali sa starim puskama
3 dana odoljevali tenkovima

ovog puta mi imamo tenkove, a bogami i moral

evo ja cu doci kod tebe, i reci mi to u lice, i pljuni me u facu
jer ako mozes proci i reci da jedan kozarac ili foca treba biti srpska, onda bolje da si me osamario, a ne ovako uvrijedio verbalno

Procjenjuje se da FBiH ima oko 2,830,000 stanovnika. - Statisticki podaci. Bosnjaka u FBiH ima sigurno vise od 2 miliona! - Moja procjena.
Republika Sumska ima oko 1,300,000 stanovnika (vjerovatno i manje) i mora imati najmanje 15% Bosnjaka!

Ako se nedaj boze zarati Srbija koja sad ima oko 6 mil. stanovnika (uza Srbija bez Kosova i Sandzackih Bosnjaka te C. Gore) i odbij muslimane se nikad nece usuditi zaratiti s Bosnom jer bi je NATO pojo.

Uglavnom mi smo u slucaju nedaj boze rata u povoljnoj situaciji, jedino nam i nije bas povoljan teritorij koji zauzimamo (premalo ga je) al zato imamo sve najvece industrijske centre u BiH (Sarajevo, Zenica, Tuzla, dio Mostara...)

violentjack ako si ti siguran da ako dodje do rata da bos. stanovnistvo nece puno stradat onda cemo ratovat, ali u svakom ratu ima ubijenih lica i isto tako ce biti i u bosni ako dodje do rata i ja nebi volio ponovo proziviti rat u bosni i gledat majke kako placu za ocevima, muzevima i sinovima.

"bitka kod banja luke 1737 je bila u bosni a ne srbiji, jer srbija nece biti u banja luci"

Neznam kakve ovo veze ima s temom i bitka se je zvala Austro-Osmanski rat i vodjena je na prostorima banjaluke, ja mislim da je pocela 4.augusta. 1737 mada je to nebitna stvar.

Ako smo mi sigurni da cemo uspjet ukinuti RS bez rata ili s ratom ali manjim brojem zrtava onda je to uredu!

U svoj ovoj zbrci ja sam zaboravio i naziv teme! Al evo da cujem vas ili da pokrenemo anketu "Ko je za ukidanje RS"? pa da vidimo kako se mi slazemo, ja stvarno neznam dali ce se ukinuti RS iako sam ZA ukidanje, ali u Dejtonu je dogovoreno oko granica BiH i da bi ukinuli RS svi se trebamo slozit s tim, ali ako dodje do rata onda nece biti dobro, ja znam da cemo mi u ratu biti bolji i da cemo ih nadjacati, ali iako smo jaci bit ce mtrvih bosanskih lica!

u oluji je samo 200 hrvata poginulo
a par puta vise srba i mnogo tehnike srpske

:shock:
dobro i 5 korpus je pomeo one hrvatske cete, ali nisu oni bili tamo po ' hrvatskoj

:D :lol: nautica jesi ti musko ili zensko i nemoj zaboravit stavit stranicu ovog texta koji si kopirao/la.