Jump to content
Sign in to follow this  
_Gost1

Srebrenica - nikad da se zaboravi 11. juli 1995!

Recommended Posts

eo bas gledam na njemackim tv,prenose direkt iz srebrenice pa cak i CNN prenosi,zalosno vala,netreba zaboraviti!!!

Ne treba zaboraviti i nece se zaboraviti. Bio bi najsretniji kad bi se Mladic i Karadzic konacno uhvatili (s obzirom da se nece sami predati). Bas sam pratio par emisija o Srebrenici na Srpskim kanalima i na jednoj je neki lik (inace neka kulturna licnost, pisac ili nesto, ne sjecam se) upucivao Mladicu da ne izvrsi samoubistvo jer to nije "krscanski cin". A zar je krscanski ubiti 8.000 ljudi?

offtopic

@Twister imas dobru pjesmu u potpisu ;)

Samo da kazem, Srbi su uveli novi termin u svjetskim razmjerama kad je rijec o genocidima. Naime, jedino u BiH postoji termin tkz. "Sekundarna masovna grobnica" a ovaj termin znaci da u toj grobnici se nalazi samo jedan dio tijela dok su ostali djelovi tog tijela najvjerojatnije u drugoj ili cak i trecoj pa i cetvrtoj grobnici. Ovo se desavalo nakon sto su Srbi pobili ljude, oni bi dosli bagerima da iskopaju te leseve da ih premjeste na drugo mjesto i kad bi kopali te leseve bagerima, tijela bi se rasula. Oni su samo gledali kako da zamaskiraju svoje zlocine i komade tijela bi raznosili bilo dje...

Najgore mi je kad sam gledo na tv-u ovdje u Prijedoru kod masovne grobnice preko puta jednog sela. Pita TV novinar lokalno stanovnistvo jel iko sta vidio, a svi tvrde da niko nije nista vidio. A, ono zakopano 300 tijela oko kuca... il, bio sam neki dan u Kozarcu. Na mjestu dje su drzali Bosnjake i Hrvate u logoru, gdje su ih na stotine ubili i hiljade mucili sad stoji spomenik palim srpskim borcima. Povratnici u Kozarac svaki dan gledaju u ovaj spomenik. Kad jednog dana na ovaj spomenik neko postavi eksploziv, prozvat ce nas teroristima.

Srebrenica- - -Katastrofa. Sramota za ljude.Nisu tu samo srbi krivi,naravno oni su najvecim dijelom krivi ali sta su radile "mirovne snage".
Uvodili mir,NE,stvarali mrznju kako bi imali sto vise posla u Bosni i kako bi imali vece plate,eto,toliko od mene.
ako nisam u pravu,prihvatam kritike.

P.S. Najgore mi je kad cujem one predstavnike SAD-a ili Engelske kad kazu da je Georg W. Bush ili Tony Blair da oni daju neko saucesce,... ma lazu,mozda ni neznaju sta je Srebrenica.

Zna Clinton, on je bio na dzenazi u Srebrenici prosle godine. A, Bush... on nije znao kad je posto predsjednik na karti pokazati Afganistan a kamol da zna dje Srebrenica.

evo mene opet,ja sam ovaj Irhad,pa sam presao na moj stvarni nick, a onaj stari cu izbrisati.
Ma ljudi ja stvarni neznam kako narod moze biti toliko "tup" da glasa za onog Busha.Sta vide u njemu,pojma nemam.Clinton je bio 100 puta bolji,a ovaj Bush je svakom Evropljanu antipatican,zar nije tako?

Eto prodje i taj 11.7. i nikom nista...to je nasa sudbina da na srebrenicu mislimo kad je godisnjica, a inace...pa ne tice nas, tako mi to izgleda...
ko zeli, neka ode na ovaj link i downloaduje sebi ovaj kratki clip, koji je obisao svjetske medije...
ubistvo srebrenicana

ja sam tad, kad se obljezavala godisnjica, bio na exitu u novom sadu...bila je najavljena minuta sutnje - nije je bilo...i kada je dubioza kolektiv odsvirala stvar "we cannot forget and we cannot forgive" letjele su flase na binu...jest da nije cijela masa poludjela, nego "samo" par idiota, ali mi je to bilo dovoljno da shvatim kakvi ljudi mogu biti...i drago mi je sto sam otisao bas u to vrijeme na bas taj stage - da sam to vidio svojim ocima
(p.s. nista protiv exita - to je bila jedina mrlja)

ljudi na ovu temu imam jako dobru knjigu u pdf -u ..nadam se da ce uskoro biti na forumu za download..sadrzaj knjige su vecinom izjave onih koji su prezivjeli i dozivjeli sve te strahote koje su se tamo desile...znam da je tema malo zastarjela...chujemo se kansije...ochekujte knjigu na forumu))))

evo knjige

http://rapidshare.de/files/17670845/Srebrenica.pdf.html

evo vako

11.7 je Dzenaza za nekoliko stotina ubijenih i eshumiranih u Srebrenici
na Hiljade ljudi dolazi odati pocast ili se zgrazava ili samo klanja dzenazu
Preosle godine je bila i Krala Del Punta do je imala obraza doci iako je nekoliko puta obecala da ce do draja te godine kad je pricala karadzic i maldic biti uhapseni i ista ona koja je u tuzbi bih protin srbije zatajila kljucne dokaze

za dolazak u srebrenicu ima nekoliko nacina

1. Prvozno srestavo
2. poznati mars smrti od Tuzle do Srebrenice (to je u obrnutom pravcu)
3.pjesice (vec nekoliko grupa je krenulo i ima jedna iz Cazina ) a najpoznatija je ona koju predvodi Muhamed Durakovi

Ne dajte da padne u Zaborav Srebrenica ! Zao mi je sto nisam imo prilike da odem dole u Srebrenicu , zalosno je to brete tolike dzenaze .. Koliko jos ima ljudi koji nisu prona

[quote name='zilho' post='168484' date='Jun 30 2007, 11:20']evo vako

11.7 je Dzenaza za nekoliko stotina ubijenih i eshumiranih u Srebrenici
na Hiljade ljudi dolazi odati pocast ili se zgrazava ili samo klanja dzenazu
Preosle godine je bila i Krala Del Punta do je imala obraza doci iako je nekoliko puta obecala da ce do draja te godine kad je pricala karadzic i maldic biti uhapseni i ista ona koja je u tuzbi bih protin srbije zatajila kljucne dokaze

za dolazak u srebrenicu ima nekoliko nacina

1. Prvozno srestavo
2. poznati mars smrti od Tuzle do Srebrenice (to je u obrnutom pravcu)
3.pjesice (vec nekoliko grupa je krenulo i ima jedna iz Cazina ) a najpoznatija je ona koju predvodi Muhamed Durakovi

[quote name='ober_snake' post='168534' date='Jun 30 2007, 14:38']Odli

[quote name='Virus' post='168501' date='Jun 30 2007, 13:58']Ne dajte da padne u Zaborav Srebrenica ! Zao mi je sto nisam imo prilike da odem dole u Srebrenicu , zalosno je to brete tolike dzenaze .. Koliko jos ima ljudi koji nisu prona

U cast zrtvama genocida na danasnji dan 11.07. kada se obiljezava dan srebrenice na simbolican nacin obiljezimo nasu tugu za svim zrtvama srebrenickog genocida pocinjenog od strane cetnickog agresora ..

[quote name='Virus' post='169852' date='Jul 11 2007, 03:09']U cast zrtvama genocida na danasnji dan 11.07. kada se obiljezava dan srebrenice na simbolican nacin obiljezimo nasu tugu za svim zrtvama srebrenickog genocida pocinjenog od strane cetnickog agresora ..[/quote]

Gledam sino

I moj skromni doprinos

[url="http://forum.cazin.org/index.php?showtopic=6227&st=1100"]http://forum.cazin.org/index.php?showtopic=6227&st=1100[/url]

cjenim odluku RAK-a sto je svim radio i TV stanicama dostavila podsjetnik da je danas Dan zalosti, te da program prilagode tome.
RTVCA vec od jutros ima program u tom tonu ...