Jump to content
Sign in to follow this  
_Gost1

Srebrenica - nikad da se zaboravi 11. juli 1995!

Recommended Posts

Sve izbjegavam ovu temu, reko neko ce se sjetiti al nista... posto sam ja ovdje na forumu od nekih krivo prepoznat kao "huskac rata" il "mrzitelj Srba"... reko necu nista o Srebrenici valjda ce se neko sjetiti. Sad sam gledo stokakvih emisija dokumentarnih o Srebrenici i iznerviro se samo tako... djeca pricaju kako su im oceve klali Srbi, UN-ovci iz Holandije igraju kolo sa srpskom vojskom i sl. sranja. Eto, ne huskam na rat al **bem ti Mladicu :evil: ...

Prije 9 godina 11. jula 1995. godine pocinjen je veliki zlocin, vise od 10,000 ljudi je pobijeno jer su imali muslimanska imena.

U mracnoj zgradi ljudi su se okupili u gomilu radi zastite. Srbi su nasumicno pucali u skladiste. Huseinovic je rekao za Panoramu: "Kad se smracilo pucnjava je prestala. Bilo je mnogo vristanja i vikanja, ljudi u skladistu su trazili pomoc. Mnogi su bili ranjeni.. Kad sam legao, desna strana tijela mi se namocila krvlju. Nisam to vise mogao podnositi, pa sam ustao iz krvi i podvukao pod sebe jedno mrtvo tijelo i legao na njega...

Svjedok:
Mislio sam da ce uskoro sve biti gotovo. Dok sam lezno tamo, cuo sam druge kako vriste i jece... Prilikom jednog od slijedecih smaknuca osjetio sam ostar bol u nozi... Covjek do mene je jecao, i jedan cetnik je naredio drugima da provjere koja su tijela jos topla. ''Zatjeraj metak u svaku glavu, cak i ako su hladni.''http://www.bosnjacki-front.com/index.php?docid=010425011107

I samo da kazem za vas sto kazete da sam ovo trebo postati na forum "politika" da ovo nije politika nego stvarnost i opca kultura postivanja nevino pobijenih.

Ev i ja sam bas maloprije gledao neku emisiju na HRT 2 i bas sam se izivciro kad sam vidio sta je sve radjeno, a tek kad sam vidio da nizozemci tj. SFOR plese sa srbime kolo i piju heineken ma stvarno su mi popucali zivci i nisam vise mogao gledat pa sam evo dosao ovdje na forum, u 4 dana je poginulo, tj. ubijeno i zaklano preko 7 000 ljudi, u samo 4 dana !

Ev i juce je bilo 9 godina od masakra u Srebrenici i juce je zakopato 338 osoba za koje se je znalo ko su tj. identificirane osobe i dosad je pokopano 1327 identificiranih zrtvi, a to znaci da ih ima jos nekoliko hiljada koje treba naci i zakopat onako kako trebaju biti zakopani. I zato se slazem sa Nerminovima rjecima NEMA PRASTANjA!!!

I ja sam gledo na HTV2 onu emisiju i samo sam psovo svu noc.Srebrenica je grad s 9,000 stanovnika al u ratu je u njoj bilo ukupno 60,000 ljudi jer se slilo izbjeglica sa svih strana.
Majke Srebrenica smatraju da je nestalo oko 13,000 ljudi po njihovim spiskovima a na onoj emisiji kazu 7 hiljada.Al ona je emisija snimljena prije 2000.godine.
Kad onako nesto vidis,kad vidis one Srbe kako proslavljaju "oslobodjenje srebrenice" zaboravis na bratstvo i jedinstvo.volio bih imati bombu i baciti je u neku kafanu da pobijem sto vise srba.

Ja poznajem nekiliko osoba iz Srebrenice i Potocara. Poznjem osobe kojima su svi pobijeni ili neke iz familije ubijen. A skoro da i nema nekog da nije izgubio bar jednog clana iz porodice. Zao mi je tih ljudi, ali taj masakar se nemoze nikako zabraviti, niti jednostavno oprostiti. Vec svi ti koji su u tome ucestovali trebaju za to da "plate". Ali i nasa vlast je moga uciniti mnogo vise, mislim na "slavnu" SDA stranku. Koja je zrtvovala Srebranicu ili iz neznanje i gluposti ili iz proracuna da ce sa tim nesto vise postici.
Ali ti nije sve ta ista stanka i dansa gleda da ima sto vise koristi od SREBRENICE.
Ali me zanima jto kako je Radovan mogo da dozali u Samedan u svicarskoj 2000 sa svojim sinom. I kako to da nikog ne interesuje u kojem je Hotelu spavo. I sa kojom je i cijom kreditnom kartom placao racune. I zato se se svaki pomagac i skrivanju osumljicenog za ratni zlocin ne osude na par godina zatvora.

Za to da je Radovan dolazio u Samedan u Svicarsku nisam znao....
Al ja se nadam da ce ga SFOR naci, jer su rekli da ce do kraja godine bizi uhvacen
100 %, ali nebude li uhvacen onda **bem ti i SFOR i policiju i sve specijalne postrojbe, koji mogu uhvatit i sadama i brojne a 10. godina traze karadzica i nemogu ga uhvatit, al mozda je tip isao na operaciju lica i promijenio svoj izgled, al jedva cekam da ga uhvate da vidim tog seronju i na dan kad ga uhvate i ja cu napravit festu i kolo pa cemo i mi plesat i radovat se kao sto su se oni radovali u srebrenici!

Srebrenicu netreba zaboraviti a sto se tice SFOR-a oni vec pokusavaju Mladica i Karadzica uhapsiti nekoliko godina pa nista a kad je Bin Laden pobio 5000 ljudi odma su mogli napasti i Afganistan i Irak, vrsiti hapsenja sirom planete :evil: :evil: sto dokazuje da mi nismo svi jednaki. :evil: Da su Mladic i Karadzic pobili toliko amerikanaca kao u Srebrenici dosad bi bili osudeni i smjesteni u neki zatvor.

ljudi iz Prijedora, Kotor Varosa i mjesta oko Banja Luke koje ja licno poznajem kazu da sa Srbinom nikad popili kafu nebi vise! Ja sam poprilicno ostar al cak su i za mene izgledali kao da pretjeruju... al onda kad mi pocnu pricati traume iz logora koje su dozivljavali od komsija Srba i sve te batine i prislonjene puske i nozevi na glavu... oni mi jednostavno kazu da mi u Cazinu nemamo pojma sta je Srbin!

Ma srbi normalni ljudi ko i mi. Ja nedavno upoznao momka iz banja luke. On je srbin ali za sebe kaze da je bosanac i kaze kad je otisao igrati, posto je sportas u srbiju za vrijeme rata svi ga mrzili jer je bosanac, a cak ima i srpsko ime.

al, kako objasniti da su srbi kolektivno dobri ljudi ako recimo dizu spomenike drazi Mihajlovicu i Radovanu Karadzicu zele odrzati festival pjesama? Glupo je ocjenjivati da je cijeli jedan narod genocidan, al kako to sa spomenicima i pjesmama rijesti?

Ma srbi normalni ljudi ko i mi. Ja nedavno upoznao momka iz banja luke. On je srbin ali za sebe kaze da je bosanac i kaze kad je otisao igrati, posto je sportas u srbiju za vrijeme rata svi ga mrzili jer je bosanac, a cak ima i srpsko ime.

Poginulo je sestoro dece u Sarajevu. Pre dvadeset dana, u vreme praznika, petoro. Njihova bezivotna lica videla sam na stranoj televiziji. Na nasoj toga nema.
Nasi vladari znaju zasto. Mozda bi se nad tim decijim mrtvim pogledom pokolebao neki

stvarno mi je tesko da napisem ovo, ali vi stvarno ne znate ko su srbi
imali ste srecu i znanje jednog rahmetli huske miljkovica koji je razoruzao i protjerao srbe cazina i kladuse, nekada je u kladusoj bilo mnogo vise srba

dalje, buduci da sam iz prijedora, a bio sam po cazinu gnjilavac auto pijaca :lol: , znam sta i ko su srbi

samo u prijedoru imas preko 4000 nestalih bosnjaka, znaci otpisi ih

stalno se nove srtve eshumiraju po ljubiji i okolini prijedora

moji su nekad bili begovskog porijekla, ali zemlju su im uzeli cetnici pa smo morali u krajinu seliit :twisted:

ja stvarno ne vidim ljude koji su gore stradali od nas prijedorcana po krajini,
nikad im oprostiti necu, zivim za osvetu

volio bih rat, ne zbog devastacije i huskanja, nego zbog nade u bolju buducnost, znam da kod njih ratni zlocnici se slave, ljudi cak pricaju da su srebrenicke kosti fotomontaza

toliko su bolesni

mnogo je zalosno, danas politicka situacija u bosni

nista, ja se uzdam samo u 5 korpus, a ne u nase politiicare

8)

moj violetnjak, sit gladnog ne razumije! Da nisam pricao sa nekoliko ljudi iz Kotor Varosa, Prijedora i Bos. Novog nebih ni ja vjerovo da su to takva djubrad! :oops:

malo naoruzanja armije bih

--------------------------------------------------------------------------------

hekler and koch, dobri stari vojska federacije raspolaze
i

uzi, mora se malkice

10-07-2004 06:00
Medo
KICSI SZIVEM

Datum registracije: 20-10-2002
Poruka: 5055

--------------------------------------------------------------------------------

Okle sada ovo?

Odvratno. Pa zar nije bilo dosta pucanja i smrti zadnjih desetak godina na ovim prostorima?

Bolje da postavis slike koka u ljetnjim nosnjama.

A i jest neka vojska-armija.

Nemaju ni za germe, bas ovih dana su odlucili da privremeno obustave sluzenje vojnog roka jer se nema ni za hrane.

Da ti nisi neki jebeni trgovac oruzjem?

nautica ti stvarno kad kopiras nemas mjere,daj link i sami cemo pogledati i vidjet cemo i slike i sve!

E hvala iako nam nisi napisao pravi URL od ovog texta ali evo potrazit cemo ;)

prvo si trazio link a bio si protiv teksta e sad kad ims link trazis i URL stranice sa tekstom,tebi uvijek nije nesto po volji,ti si zadrzao navike jos iz onog sistema da ti je sve na dlanu.