Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Krajiski teferici

Recommended Posts

Valjda ste svi culi za krajiski teferic koji okuplja najveci broj krajisnika iz citave amerike. Da li je neko vec bio tamo i kakva su zapazanja?

Mene bilo sramota priznati...al eto dobro nisam jedina... :oops::oops: :oops:

eh smiri,sta da pocnem brbljati sta pa se jos vise osramotim :) ebiga neznam pa neznam,..nitko se nije rodio da sve zna :)

Pa on vec pocinje sa "VALJDA STE SVI CULI ZA..."

rekoh ufff... opet nesto prespavala... :oops:

Heh, pa citajte prezent malo :)

www.krajiskiteferici.org

ma to se nas narod tamo zazeli Bosne pa dodju da se upoznavaju il tako nesto... bas bih ja volio otici tamo i malo poigrati.

jel to mislite na skup agro cetnika mislim babiniovaca??

IBRO samo misli na njih, pa trazi istomisljenike :lol:

NE, nikako ne gledam na politiku, nego okupljanje krajisnika? pa zar vi mislite samo kako podjeliti narod. Fino pitam imal iko da je bio tamo i da mi da neki utisak sta se desava sta se radi, kakva je atmosfera, kako vi ljudi na sve imate neke svoje usrane glupe komentare koje mozete zavezat uz politiku.

a svasta......

Bio sam ja tamo prije dvije godine. Nije lose fino ima muzike i nogometa. Raje ko kise....

Sada ove godine neka treba biti glupost gdje ce se dva drzati u isto gradu. Nisam siguran sta je bilo ali glupo da se djelimo. Neki omladinski kulturni centar "Behar" iz Idaho su rekli da nece doci ako budu dva. :x A i normalni ljudi govore da nece ako ce biti dva. (ja predpostavljam da je razlog do razdvajanja oko politike)

Najgore gad ovi teski politicari zajebu sve i pretvore dobru ideju u njihovu politiku.

I jes 90% su "babini" sto dolaze, ali vise se to negleda (samo budale gledaju)

Zivjo

Prvi put cujem za to

Ibro neobaziri se na ovakve komentare znas da nas uvijek mora neko djeliti na ove i na one. :roll:

Hmmm, drago mi je da sam naletio na nekog vec normalnog. Pa prosao je rat davno, krajina se treba izmiriti i susretat. I mislim da do podjele teferica nema nista, dobio sam mail i na njihovoj sluzbenoj stranici www.krajiskiteferici.org imate kada je taj teferic. Nek se raja iskuplja.......

"]Hmmm, drago mi je da sam naletio na nekog vec normalnog. Pa prosao je rat davno, krajina se treba izmiriti i susretat. I mislim da do podjele teferica nema nista, dobio sam mail i na njihovoj sluzbenoj stranici www.krajiskiteferici.org imate kada je taj teferic. Nek se raja iskuplja.......

kome su potrebna dva krajiska teferica istovrmeno

http://www.7krajiskiteferic.net
ko izaziva podjele?// i sta je cilj te podjele,pa se ove godine odrzavaju dva paralelna Skupa Krajisnika u Chicagu
http://www.krajiskiteferici.org

"]NE, nikako ne gledam na politiku, nego okupljanje krajisnika? pa zar vi mislite samo kako podjeliti narod. Fino pitam imal iko da je bio tamo i da mi da neki utisak sta se desava sta se radi, kakva je atmosfera, kako vi ljudi na sve imate neke svoje usrane glupe komentare koje mozete zavezat uz politiku.  

a svasta......

Ma IBRO pusti ti te sto kakzu " AKO NISI ZA NAS ODNA SI PROTIV NAS"
ja nisam tamo bio ali sam pricao sa par prijatelja koji su bili. Kaze da je pravo narocito kad sretnes nekog svog jarana kojeg nisi vidio nekoliko godina. Jao, zamisli vidis jos neku svoju bivsu...
Mnogi se i sad na tom tefericu upoznaju, zavole i ozene....

Hmmm, koliko sam ja ovo uspio skontat, ta 2 teferica se odvijaju istog datuma ali na razlicitom mjestu, ali vidjecu ja ko je organizator ovih prvih teferica, valjda je taj pravi organizator i sedmog.

sramota je kako krajisnici mogu se i u americi priklat a da mi ovdje sve znamo. sta fali da ima samo jedan, al' nekom pare trebaju, ebga

www.12krajiskitefericfortwayne.com www.12krajiskitefericfortwayne.com
07-08/08/2009
kontakt za smjestaj:
Haris Latic # 260-740-9178
Dakle sedmog i osmog Aug /2009
Skup Krajisnika iz cjele Amerike !
Za vise info odite na link vise.

priznali ili ne ili bijezali od istine ali to i jes autonomaski teferidz,nek se iskupljaju niko im nebrani,ja licno nebi isao na njihove predstave.

ma nije x men ,ono sto ovdje u Americi imaju svi ljudi da odrzavaju tradiciju su ovakvi skupovi i grci ,kinezi ,poljaci i svi raseljeni narodi sirom svijeta koji su zbog ovog ili onog razloga dosli preko bare odrzavaju svoju tradiciju , ja licno odem vidim kulturno umjetnicka drustva ,sportska takmicenja tokom cjelog dana... , uvjek je teferic u novom gradu pa tako prosvrljam i pogledam i grad gdje se odrzava teferic, vecina ljudi su pristalice apzb ali vjeruj da ima stotine ljudi koji su dosli puno poslije rata i zele da vide i cuju ono sto ih veze za rodni kraj da se nezaboravi da ostane ...
To vise malo ko i spominje barem u drustvu gdje se ja krecem ...
mislim kad shvate i jedni i dr da su bili zavedeni i da smo svi davno bili prodani da necemo vise spomijati ovakve razlike
a sigurno t reba da odgovaraju svi koji su krsili ljudska prava u proslm ratu !

A ovo mi je najbolje dosao nam Hodza u Cikago i bom cojk kaze ja sam Asda , niko ne reaguje nije ljudima vise nidocega poredali se i bom klanjaju ,em sto su raseljeni em sto u ovoj drzavi mozes da radis sta hoces lako se i zgubi sve a najlakse karakter , e da bi sacuvali mnogo toga zbog tog su napravljeni i dzemat i teferic i jos niz organizcija da krajisnici a i svi bosnjaci kojih ima puno puno vise nego nas iz krajine odrzavaju tradiciju i nezaborave, sto je ovamo gore najlakse ,zacasak promjenis ime propricas eng i nisi vise bosanac hehe al et ljudi se nedaju pa nek se druze !

x men mi smo djeca komunizma ,odjednom nam predsjednik pred cjelim svjetom uci fatihu(islamizacija) ja neznam da sam ikojeg dr vidjela da se krsti u javnosti i pred svima, to nas je ubilo pomislili da cemo islamsku drzavu i et niko da nam pomogne a moglo se polahko i tiho ..., pojavise se ovi autonomasi... ostasmo mi djeca zbunjena kuda sta kome vjerovati ...

ja uvjek kazem nista ljepse nema od svog neba i svoje drzave svi smo mi isti al eto imamo ovaj um, a najgore je kad mislimo tudim ...

nelii ja tebe razumjem ali razumi iti mene,sta drugo da bude u Bosni nego islam jer su muslimani vecinski narod u toj drzavi,kao i nasi susjedi katolici i pravoslavci,ali u toj nasoj drzavi su bile i crkve za sve vjeroispovjesti,i neka su vjernicima treba dati da imaju ono sto zele a bilo koje vjere i nacije a da to neskodi drugim vjerama.autonomasi pricaju cetnickim jezkom i nazivali su nas iz 5 korpusa balijama a klark cent kaze mi smo klanjali i isli u dzamije,pa dobro sad sta su oni to klanjali a sta mi ako su oni nas nazivali balijama a sta su oni onda?zar je njih otjerao ratni poklic tekbir?pa avaka vojska ima svoj poklic koji tijera neprijatelja ili mu zadaje strah.cetnici su na velikom radicu dovukli ozvucenje i pustali srbke cetnicke pjesme i prosipali propagandu,ja sam bio na liniji kad njihova voditljica sa velikog radica poziva da se predamo i prica bajke.kad smo mi u pitanju 5 korpus i legalna vojska priznate drzave onda smo mi nesto krivi za ove autonomase.ama krivi sis,izdali su nas jednom izdace nas uvjek,nikad necu otic na teferidz,i bolej da su ga nazvali autonomaski teferidz,neodrzavase to samo po americi nego i po evropi..

nemoze tako ostro moramo s tim zivjeti i nedozvoliti da nas uvijek dijeli mislim one koji se djele ,vazno je moci oprostiti mislim da i u Kur'anu tako negdje pise ! Ja sam bila dijete i uvjek cijenim misljenje onih koji su imali tog iskustva vise svako za sebe je izvukao pouku ,da se ne ponovi , ako mogu srbi da "tresu" u xl a djecu su nam pekli, treba i bratu zaboravit i nedozviliti da nas narod ikad vise podjele ! et od majke terezije malo savjeta haha poz

[quote name='nelie' date='01 August 2009 - 00:33 ' timestamp='1249079581' post='334719']
nemoze tako ostro moramo s tim zivjeti i nedozvoliti da nas uvijek dijeli mislim one koji se djele ,vazno je moci oprostiti mislim da i u Kur'anu tako negdje pise ! Ja sam bila dijete i uvjek cijenim misljenje onih koji su imali tog iskustva vise svako za sebe je izvukao pouku ,da se ne ponovi , ako mogu srbi da "tresu" u xl a djecu su nam pekli, treba i bratu zaboravit i nedozviliti da nas narod ikad vise podjele ! et od majke terezije malo savjeta haha poz
[/quote]
bravo majko Terezijo ... :D

teferici jesu jedan od nacina da se Krajisnici pomire ... a ako Bog da jednog dana ce se i pomiriti ...
bio sma lnai na tefericu u Pecigradu ... dje se ove godine odrzava u Bosni ?