Jump to content
Sign in to follow this  
safet susic

Sportske Novosti

Recommended Posts

Ne znam ja kakve ti statistike trazis :D

Nije bas impresivno http://espnfc.com/player/_/id/47426/robinho?cc=5739#

evo i jedne usporedbe:

Robinho 2012/13 Italian Serie A   GAMES GOALS ASSISTS SHOTS 23 2 5 20

Cassano

2012/13 Italian Serie A GAMES GOALS ASSISTS SHOTS 28 7 9 32

Guest

Ne znam ja kakve ti statistike trazis :D

Nije bas impresivno http://espnfc.com/player/_/id/47426/robinho?cc=5739#

evo i jedne usporedbe:

Robinho 2012/13 Italian Serie A   GAMES GOALS ASSISTS SHOTS 23 2 5 20

Cassano

2012/13 Italian Serie A GAMES GOALS ASSISTS SHOTS 28 7 9 32

Kao što već rekoh u završetku svog posta, njega su ozljede potisnule u drugi plan.

On ove sezone nema nego samo jednu utakmicu u kojoj je odigrao svih 90 minuta, čak štoviše, u pola ih je ušao sa klupe, što dovoljno govori da nema ni prostora ni načina da se vrati u igrački top formu, baš kao recimo Kaka.

Robinho je gotova priča, ali nikad nije bio izvikan nego vrhunski igrač.

Hoffenheim se spasio ispadanja i tako sprijecio Kaiserslautern da udje u Bundesligu....

PS zaboravio sam napisati Hoffenheim naseg Sejada Salihovica :D

Evo sad procitah da je dogovoren mec Klicko-Povetkin za oktobar.Ovo ce bez sumnje biti mec godine.Inace sam veliki fan mladjeg Klicka al`me sad pravo uhvatila panika da ne dobije po gujci.Povetkin je straha.

Taj decko rastura samo na tubeu kolliko sam utakmica njegovih gledao nista nije pokazao... slicno kao Robinho ... samo izvikan

Rastural' sta na RedTubeu?

• Upvote 1

Guest

Čini se da je prelazak Balea u Real Madrid poprilično sigurna stvar. Igrač se odlučio na Modrićevski pristup, odnosno na odvojeno treniranje i odbijanje da nastupi za svoju momčad (AVB ga nije u vrstio u spisak pozvanih iako nije ozljeđen), kako bi ga Levy što prije prodao Realu.

Međutim, problem predstavlja taj židov koji je uvijek bio pretežak pregovarač za bilo koga. Traži ni manje ni više nego 120 miliona eura, ili 98 miliona + jedan od igrača (pretpostavlja se da je u pitanju Coentrao kojeg je Ancelotti otpisao a u prvu ekipu iz Castille prekomponovao drugog beka - Denisa Čeriševa)...

Perez nikad ne plaća punu cijenu, pa vjerovatno neće ni sad.

Marca pak prenosi kako će transfer vjerovatno biti realiziran uz 80 miliona + jednog igrača, te da će Real, shodno Baleovom uspjehu u Madridu, isplatiti dodatnih 6 miliona eura.

Guest

I još jedna zanimljiva informacija. U Americi se trenutno igra kup na kojem su preostale četiri ekipe. Real je izbacio LA Galaxy pa će igrati protiv Evertona koji je na penale izbacio Juve. Pobjednik tog duela će igrati u finalu protiv Chelseaja ili Milana.

S obzirom da su i Real i Chelsea megafavoriti u tim utakmicama, vjerovatno će se sastati u finalu što znači da će Mourinhov tim igrati protiv Reala nakon manje od dva mjeseca otkako je Portugalac napustio Bernabeu.

Zanimljivo je kako većina igrača podržava Ancelottija, ali je samo Arbeloa mudima pristupio medijima i rekao kako za Real nema boljeg trenera od Mourinha kojemu su mediji i navijači davno bez povoda okrenuli leđa, i onda je dodao kako su isto uradili igrači koji su mislili da su nedodirljivi i koji su se stavljali iznad stručnog štaba (aludirajući na Ikera i Pepea koji su izgubili mjesto u startnih jedanaest kod Posebnog)

Guest

Wenger je stari lobotomizirani idiot koji još uvijek nije shvatio da financijski fair play, vjerovali ili ne, NE POSTOJI. Zanimljivo je kako to gunđalo već 8 godina komentira poteze Reala, Uniteda, Barcelone i drugih timova a njegova vitrina za trofeje u tom periodu zjapi prazna.

Uostalom, ekipa koja na godinu zaradi 550 miliona eura svakako sebi može priuštiti transfer vrijedan 100 miliona eura.

Wenger je dobro rekao sve u vezi Balea ...

Wenger je stari škrtac koji na raspolaganju ima 100 miliona funti ovog ljeta, ali je stisnuo kesu i po svemu sudeći neće u Arsenal dovesti ni jedno veće ime koje bi moglo značiti razliku između plasmana u CL (jedva, zadnje dvije godine) i borbe za titulu. Arsenal je s njim došao do zida, nema dalje.
On je od jednog dobrog kluba napravio šampionski, a zatim od šampionskog napravio preduzeće u kome je samo profit vlasnika bitan, dok su rezultati na drugom mjestu. Zato i nema rezultata zadnjih pet godina, niti će ih biti dok njega ne stave na brod i pošalju nazad u Francusku.

Inače sa jednom konstatacijom se slažem: profesionalni fudbal je otišao u neku stvar zahvaljujući pohlepi i samo je pitanje časa kada će se cijeli sistem srušiti kao kula od karata, zbog napuhanih a nerealnih vrijednosti, kao što se već desilo sa IT sektorom, stambenim sektorom i bankama.
Niko, baš niko nije vrijedan onih para koje se plaćaju za fudbalere prilikom transfera, niti onih koje fudbaleri sedmično zarađuju.

Wenger trener koji stvara igrace ... veoma dobro je svjestan sta se radi ... 

Real da nema iza sebe citave spanije koja grca u dugovima mozda najvise zbog njega bi davno bankrotiro ... 

navijaci iz engleske su lijepo pokrenuli nesto u smislu samo se nadam da ce to svi navijaci na svijetu prihvatiti ... zasto da se astronomske cifre plaćaju za ulaze da bi neko imao milionska primanja ... nadam se da ce navijaci poceti bojkotom za gledanje utakmica i da ce klubovi svatiti a pogotovo klubovi kao real da se to ne moze raditi u nogometu ... 

Guest

Wenger trener koji stvara igrace ... veoma dobro je svjestan sta se radi ... 

Real da nema iza sebe citave spanije koja grca u dugovima mozda najvise zbog njega bi davno bankrotiro ... 

navijaci iz engleske su lijepo pokrenuli nesto u smislu samo se nadam da ce to svi navijaci na svijetu prihvatiti ... zasto da se astronomske cifre plaćaju za ulaze da bi neko imao milionska primanja ... nadam se da ce navijaci poceti bojkotom za gledanje utakmica i da ce klubovi svatiti a pogotovo klubovi kao real da se to ne moze raditi u nogometu ... 

Znači po tvom Wenger nije trener nego stvarač igrača a Arsenal nije klub nego tvornica? :)

Objasni to za Real. Kakve veze ima Španija koja grca u dugovima sa Realom i zašto baš najviše grcaju zbog Reala?

Ah tumaci kako hoces al veoma dobro znas o cemu pisem ... 

sjeti se kupovine ronalda i kake i vidi sta je pisato u vezi banke Santader reala , kraljevske obitelji i dalje pa ces skontati sto je spanija u dugovima a samo real ko fol posluje pozitivno ... stimanje bilansa je odavno poznata stvar pogotovo za takve institucije kao real ... 

mislim nemam nista licno protiv reala ... kao nogometni klub veoam ga postujem ... 

Što se mene tiče, svaki klub može da ima dug koliki hoće. Ne duguju meni, zna se ko su povjerioci i zbog čega se prolongira plaćanje. Ako se desi da neko izgubi strpljenje i hoće pare nazad, ima da mu se isplati ili da klub ide u stečaj, kao bilo koja druga firma, a da se prihodi od prodaje igrača podijele među povjeriocima. Ako šta preostane, klub da nastavi rad u nekom nižem rangu, a ako ne, Adio Mare, bez obzira o kome se radilo.
Pa i u Italiji je Juventus spušten u treću ligu prije par godina i oduzete su mu dvije titule, sve zbog neriješenih finansija. Znači, mehanizmi postoje i trebali bi se primjenjivati.

Što se tiče školovanja igrača, priznajem jedino Barsinu akademiju (iako niti sam navijač, niti simpatizer), jer oni školuju igrače za vlastite potrebe. Ovo što se radi u Arsenalu se može porediti sa tovom stoke za prodaju. Ne stvara se kvalitet koji bi rezultirao u jačem timu u budućnosti, već se stvara isključivo višak vrijednosti u budućim transferima.

radi se o realnom zaduzivanju a ne zaduzivanju do basnoslovnih suma i onda se to samo obrise ... 

Uzmimo u primjer City kojem je dug bio enormno visok ... sadasnji vlasnik citya napravio fiktivni ugovor o sponzorstvu sa svojom drugom vlastitom firmom gdje je citiyu ta firma duzna platiti 100 miliona eura godisnje ... 

Guest

Ah tumaci kako hoces al veoma dobro znas o cemu pisem ... 

sjeti se kupovine ronalda i kake i vidi sta je pisato u vezi banke Santader reala , kraljevske obitelji i dalje pa ces skontati sto je spanija u dugovima a samo real ko fol posluje pozitivno ... stimanje bilansa je odavno poznata stvar pogotovo za takve institucije kao real ... 

mislim nemam nista licno protiv reala ... kao nogometni klub veoam ga postujem ... 

Pa reci šta je to bilo? Real Madrid je dobio pozajmicu od Santander banke u iznosu od 70 i nešto miliona, što je maksimalna pozajmica koju su mogli dobiti (klubovi imaju pravo tražiti cifru u iznosu od max 20% klupskih primanja u kalendarskoj godini).

Te malverzacije koje se spominju o otpisivanju i sl. su davno opovrgnute u svim španskim medijima.

Pa Real Madrid uopće nije toliko zadužen. Činjenice kažu da svake godine posluju u plusu i na vrijeme vraćaju bankarski dug. Barcelona manje troši ali u zadnjih 5 godina posluje u minusu. 

Čak štoviše, naspram svih ostalih klubova u Primeri, Real Madrid nema ni euro poreznog duga državi, a čak imaju manja zaduženja kod banaka od Barcelone, iako troše puno više.

Prema UEFA-inim podacima o dugovanjima, Manchester United ima 300 miliona eura više obaveza od Real Madrida i to su činjenice i javni podaci dostupni svima.

Ne znam zbog čega svi kritikuju poslovanje Real Madrida kada su jedina ekipa koja je imala prihode od preko pola milijarde u jednoj godini, i koja je bez problema u kratkom roku otplatila transfer Kake i Ronalda. Enormne cifre koje se vrte u transferima tog kluba svakako kvare nogometno tržište, ali daleko od toga da je to neisplativo za klub a posebno i državu koja uzima 56% poreza na plate najbolje plaženim igračima koji nisu 5 godina tu, a među njima je i jedan Cristiano Ronaldo.

Edited by Namik Šepić

Pa reci šta je to bilo? Real Madrid je dobio pozajmicu od Santander banke u iznosu od 70 i nešto miliona, što je maksimalna pozajmica koju su mogli dobiti (klubovi imaju pravo tražiti cifru u iznosu od max 20% klupskih primanja u kalendarskoj godini).

Te malverzacije koje se spominju o otpisivanju i sl. su davno opovrgnute u svim španskim medijima.

Pa Real Madrid uopće nije toliko zadužen. Činjenice kažu da svake godine posluju u plusu i na vrijeme vraćaju bankarski dug. Barcelona manje troši ali u zadnjih 5 godina posluje u minusu. 

Čak štoviše, naspram svih ostalih klubova u Primeri, Real Madrid nema ni euro poreznog duga državi, a čak imaju manja zaduženja kod banaka od Barcelone, iako troše puno više.

Prema UEFA-inim podacima o dugovanjima, Manchester United ima 300 miliona eura više obaveza od Real Madrida i to su činjenice i javni podaci dostupni svima.

Ne znam zbog čega svi kritikuju poslovanje Real Madrida kada su jedina ekipa koja je imala prihode od preko pola milijarde u jednoj godini, i koja je bez problema u kratkom roku otplatila transfer Kake i Ronalda. Enormne cifre koje se vrte u transferima tog kluba svakako kvare nogometno tržište, ali daleko od toga da je to neisplativo za klub a posebno i državu koja uzima 56% poreza na plate najbolje plaženim igračima koji nisu 5 godina tu, a među njima je i jedan Cristiano Ronaldo.

Real ili bilo koji drugi sve to izaziva gadjenje i pitanje: gdje je tu fudbal? To je sve preseravanje. Opet na sve to ulozeno ne pokazu nekad nista od igre, nekad ih sudije spasavaju, nekad ih gledas kako se pate . Na kraju opet ne djeluju kao homogena cjelina iako prave dream team ekipe....

Eto,odosmo na SP u Katar,rukomet.

Mislim da sam danas imo 2 predinfarkta i procenat sijedih se povecao za 25%.

Svaka cast rukometnim zmajevima,napokon da i mi trud naplatimo.

• Upvote 1

Danas je slovenac Peter Prevc uradio ono o cemu se do prije par godina samo moglo sanjati.

U Vikersundu ,skijaski skokovi,granica od magicnih 250 metara je dodirnuta.

Oboren je rekord iz 2011 gdje je Evesen skocio 246,5M

https://www.youtube.com/watch?v=7C3foGAD6Yw

• Upvote 1

Ja sam prestao pratiti kada je Bogdan Norčić na Planici "probio" 160 metara. I tada se govorilo da je to krajnja granica i da je preopasno pokušavati oboriti taj rekord.

Pa dobro sad.Moze se to gledati sa raznih tacki gledista al cinjenica da je neko na skijama preletio 2,5 nogometna terena je  zadivljujuca.

Dosta stvari se tu poklopilo i Prevc je zavrsio skoro pa u publici.

Sad opet to za nekoga nista ne znaci i to je ok.Za mene je to sve u jednom:majstorija,hladnokrvnost,hrabrost,znanje

• Upvote 1

Pa dobro sad.Moze se to gledati sa raznih tacki gledista al cinjenica da je neko na skijama preletio 2,5 nogometna terena je  zadivljujuca.

Dosta stvari se tu poklopilo i Prevc je zavrsio skoro pa u publici.

Sad opet to za nekoga nista ne znaci i to je ok.Za mene je to sve u jednom:majstorija,hladnokrvnost,hrabrost,znanje

upravo tako ... a ja prefiks stavljam na hladnokrvnost ... gledao sam skok preko 50 puta i iz vise izvora i stvarno je covjek savren skok napravio i pri doskoku je bio pravo hladnokrvan ...