Jump to content
Falcon

Na danasnji dan

Recommended Posts

[quote name='Incubus' post='234050' date='May 17 2008, 22:30']pa mislio sam da ti bolje poznajes povijest ndh i paveliceve ideje ;)[/quote]

Mislio sam da na danasnje ukazujes <_< a ne, ja se ne bavim NDH :P znam dovoljno ali ne previse

[quote name='[LoLLipop]' post='240184' date='Jun 12 2008, 07:56']12.06.1992. u 18:15 ispaljena prva granata na cazin.[/quote]

jako značajan podatak, i dobro se sjećam toga ali stavrno o datumu nebi ni sanjao...hvala!

Na danasnji dan 1943-u proboju na Sutjesci poginuo borac i junak NOB-a Sava Kovačević

[quote name='[LoLLipop]' post='240456' date='Jun 13 2008, 07:33']1943. na dragos sedlu poginuo istaknuti cazinjanin nurija pozderac.[/quote]

Prema Ravlicu poginuo je 11 VI 1943. godine

[quote name='[LoLLipop]' post='240581' date='Jun 13 2008, 15:51']prema kcerkama, a i izvorima koje sam citala, 13.06.[/quote]

Mislim da je ranjen 11og a 13. preselio na ahiret od posljedica ranjavanja

Na današnji dan 26.06.1993 godine u rejonu Hasin vrh na Grmuško-srbljanskom platou, poginuo je major Salih Omerčević iz sela Mizići-G.Koprivna...
Bio je veliki čovjek, strateg, k-dant, sportista i iznad prosječna inteligencija jer vojnu akademiju u Beogradu je završio sa prosječnom ocjenom 9,5...neka mu je rahmet duši i veliko HVALA...

2002. ratni zločinac Fikret Abdić osudjen na kaznu zatvora od 20 godina

1991. potpisan sporazum o organičenju nuklearnog naoru

[quote name='Falcon' post='250595' date='Jul 31 2008, 10:03']2002. ratni zločinac Fikret Abdić osudjen na kaznu zatvora od 20 godina

1991. potpisan sporazum o organičenju nuklearnog naoru

Danas je 18. godisnjica ujedinjenja Njemačke.

[quote]3. oktobra1990. - U 00.00 sati uz zvukove njemačke himne pred zgradom Reichstaga u Berlinu razvija se crno-crveno-zlatna zastava. Na ulicama Berlina i u mnogim drugim gradovima stotine tisuća ljudi slavi ujedinjenje Njemačke

Danas je godisnjica preseljenja na ahiret naseg predsjednika Izetbegovica koji je do kraja vjerovao i borio se za jedinstvenu i multietnicku BiH.

[quote name='Falcon' post='277527' date='19.10.2008, 06:49']Danas je godisnjica preseljenja na ahiret naseg predsjednika Izetbegovica koji je do kraja vjerovao i borio se za jedinstvenu i multietnicku BiH.[/quote]

Kako to da se Alija rahmetli borio za jedistvenu i multietnicku BiH a ratni poklic Armije BiH je bio "Tekbir Allahu Ekber", dovodio je radikalce i fundamentaliste da se bore za njega, napisao je Islamsku Deklaraciju, zavadio je Srbe sa Muslimanima, Hrvate sa Muslimanima, pa cak i Muslimane sa Muslimanima???????? U deytonu je podijelio BiH na dva dijela i sto je najgore izdao sopstven narod u Srebrenici i prepustio ih na nemilost srpskom agresoru.

Strahovita je njegova borba za jedinstvenu BiH bila!!!!!

Ja mu zelim rahmet i nadam se da ce mu Allah DZ.S. oprostiti sve grijehe, to zelim svakom.

cccc sramota da se ovako pise o NJEMU od strane pripadnika apzb,o sveta vodico sta uradi ovim babinim...

[quote name='x-men' post='278545' date='22.10.2008, 08:07']cccc sramota da se ovako pise o NJEMU od strane pripadnika apzb,o sveta vodico sta uradi ovim babinim...[/quote]

Za neke ljude je Alija jednostavno samo osoba i niko drugi, dok ga ocito neki vole vise od mame =)

[quote name='x-men' post='278545' date='22.10.2008, 09:07']cccc sramota da se ovako pise o NJEMU od strane pripadnika apzb,o sveta vodico sta uradi ovim babinim...[/quote]

Nekaze se tome sramota, nego DEMOKRATIJA!

[quote name='Falcon' post='277527' date='19.10.2008, 10:49']Danas je godisnjica preseljenja na ahiret naseg predsjednika Izetbegovica koji je do kraja vjerovao i borio se za jedinstvenu i multietnicku BiH.[/quote]

Izetbegovic je naslijedio jedinstvenu i cjelovitu Bosnu i Hercegovinu,od Neuma do Sava,od Korane do Drine a danas je to sjebana zemlja.

samo toliko o njegovoj borbi za jedinstvenu i multietnicku BiH.

stvarno mi je smijesno kad pojedinci pisu kako se jedan zagrizeni islamista bori za tamo neku multietnicku Bosnu i Hercegovinu, a jednom prilikom pitao Zlatka Lagumdziju da li je osunecen a sto su imali poseban odnost milosrdja spram djece iz mijesanih brakova.