Jump to content
Sign in to follow this  
_Gost1

Sandzak, dio drzave Bosne i Hercegovine?

Recommended Posts

Ovo sam nasao na drugom forumu i tekst ide ovako:

Kakav je vas komentar na prilog u Senadovom dnevniku povodom cinjenice da kad su sandzaklije dobile pravo na svoja nacionalna obiljezja u Srbiji..da su odabrali ni manje ni vise nego Bosanska obiljezja..da navode Bosanske velikane iz proslosti kao svoje..i da im je grb maltene identican kao nas ratni sa ljiljanima..samo umjesto jedne polovine ljiljana oni su stavili polumjesece?!
Ne zalim da me pogresno shvatite..ja sam Bosnjak, nisam porijeklom iz Sandzaka ali nemam nikakvih problema sa ljudima koji su porijeklom od tamo i zaista ih smatram kao`mojim`..uslovno receno...ali koliko vas stvarno misli da je Sandzak bosanska teritorija, i da je u ovom momentu pametno potencirati takvo nesto..ako imate na umu cinjenicu da ni pitanje Kosova ni pitanje RS-a nije potpuno rijeseno??
Komentare molim lijepo

sta mislite o Sandzaku!? Sandzak je oduvjek bio dio zemlje Bosne al Austrougarskim dolazkom-odlazkom je postao dio Srbije. Kad jednom recimo, za 50 godina BiH ojaca i bude ekonomska velesila za Srbiju a C. Gora se odvoji od Srbije, hocel se naci kakav nacionalista i odrediti da Sandzak bude dio Bosne?
U Sarajevu sam pricao sa studentima iz Sandzaka i svi kazu da bi radije vidjeli Sandzak u Bosni nego u SiCG.

Ja sam za Sandzak u sklopu BiH. To je nasa vjekovna teritorija, jos ok Kralja Tvrtka. Nego, nasao sam i prijedlog himne Sandzaka pa cu je staviti. Da cujem komentar.

Dobicemo mi Sandzak kad oni RS.

Sta ceti komad zemlje ako ce ljudi opet trebati ginuti. Nije snaga u ko kolko ima zemlje.

Dobicemo mi Sandzak kad oni RS.

Sta ceti komad zemlje ako ce ljudi opet trebati ginuti. Nije snaga u ko kolko ima zemlje.
Vec znanja!

ja mislim da ce u buducnosti Srbija biti slaba i ekonomski i vojno jer ce se odvojiti C. Gora i kosovo... premalo ce biti Srba, a svi Bosnjaci na Kosovu danas zele odvajanje od Srbije i pripajanje u BiH.