Jump to content
Sign in to follow this  
Amel Meca Družanović

Vasi dozivljaji sa zivotinjama

Recommended Posts

[quote name='sanel87' post='237958' date='Jun 2 2008, 14:39']opasni i agresivnoi psi MORAJU da nose brnjicu :D i to nije uzas...[/quote]

A zasto su psi agresivni i "opasni"? :huh: Mozda zbog odgoja? Zato mu i kazem da odgoji prvo psa,koji je usput jos stene,i neka mu zadnja opcija bude brnjica. [b]Svaki[/b] pas se moze odgojiti pravilno,a to sto neki uzimaju "opasnu" pasminu da bi ispali face..Je uzas!! Takvim ljudima nikad psa ne bih dala!

Brnjica jest za neodgojene pse,i stojim iza toga. Ali zasto psa muciti s tim kad ga mozes odgojiti da mu jednogodisnje dijete trpa ruku u usta i ovaj ga ne ugrize? ;) Kad mozes u miru setati s njim gradom,ne strahujuci hoce li naici drugi pas i ovaj tvoj da "poludi" ? Zar to nije bolje?

[img]http://img516.imageshack.us/img516/5085/54631322pv7.jpg[/img] Tara & Edi

Pas je onakav kako ga odgojis ;)

[url="http://www.youtube.com/watch?v=iZ5YVMRRsLc"]http://www.youtube.com/watch?v=iZ5YVMRRsLc[/url]
[url="http://www.youtube.com/watch?v=MfPC0FMFu0A&NR=1"]http://www.youtube.com/watch?v=MfPC0FMFu0A&NR=1[/url]

[quote name='[_maza_]' post='237986' date='Jun 2 2008, 16:29']A zasto su psi agresivni i "opasni"? :huh: Mozda zbog odgoja? Zato mu i kazem da odgoji prvo psa,koji je usput jos stene,i neka mu zadnja opcija bude brnjica. [b]Svaki[/b] pas se moze odgojiti pravilno,a to sto neki uzimaju "opasnu" pasminu da bi ispali face..Je uzas!! Takvim ljudima nikad psa ne bih dala!

Brnjica jest za neodgojene pse,i stojim iza toga. Ali zasto psa muciti s tim kad ga mozes odgojiti da mu jednogodisnje dijete trpa ruku u usta i ovaj ga ne ugrize? ;) Kad mozes u miru setati s njim gradom,ne strahujuci hoce li naici drugi pas i ovaj tvoj da "poludi" ? Zar to nije bolje?

Pas je onakav kako ga odgojis ;)[/quote]

Hmmm, i ja sam bila ovakvog misljenja... Imala sam pit bulla, grdosija od pseta... Od malih nogu smo ga mazili, pazili, trenirali... Zet mi je veterinar pa sto se tice i tog dijela nista mu falilo nije... Ono sto nam je rekao covjek koji nam ga prodao jeste da pazimo da ne dajemo nista od hrane gdje bi mogao osjetiti krv... A da je najbolje da ga hranimo sa kuhanom rizom i dzigericom... Bar dok je jos mali... Inace otac i mati su mu bili sampioni... I stvarno jesmo... Redovite setnje... Pazili sta cemo mu davati od hrane... Dok je bio mali slobodno je trckarao po avliji... Kad je porastao napravljen mu je boks, tako da ne bude na lancu... Sve bilo super... Dok nije napunio 5 godina... Odjednom cuko "poludio"... Dvaput odnekud stene dolutalo i uslo mu u boks, od njih dvoje ni koza ostala nije... Nisu bili u komadima, bili su samljeveni... Cak je i moju mamu dok ga je jednom hranila pokusao napasti... Tad smo vidjeli da nema drugog izlaza, nego eutanazija, nazalost... Znam da ce ovo za tebe zvucati strasno, ali je tako... Ja imam dvije sestricne, koje su se stalno igrale oko njega, mladja je bila bez straha prema njemu, igrala se s njim... Nedaj Boze da joj je ruku odgrizao ili sto ne bi bilo prvi put da pit bull usmrti dijete... Da nosim na savjesti "Ne hvala!"...

Brnjica mora biti ako se pas vodi medju raju i jos bez lanca, pogotovu kod agresivnijih pasmina... Nikad ne znas kad mu moze doci "zuta minuta"...

[quote name='black_lady' post='238000' date='Jun 2 2008, 17:08']Brnjica mora biti ako se pas vodi medju raju i jos bez lanca, pogotovu kod agresivnijih pasmina... Nikad ne znas kad mu moze doci "zuta minuta"...[/quote]

Svaki pas po zakonu na javnim mjestima mora biti na povodcu,lajni ili ti ga lancu ;) Ako je na lancu,ne moze "naskoditi" nikom,ne? I brnjica ne mora biti,ako se pas vodi medju raju.To nije obavezno.

Sto se tice tvog psa..Zao mi je stvarno sto ste ga morali uspavati. No ni tu nije pas kriv vec ljudi koji su krizali razne pasmine da bi dobili to sto jesu. I ti si kriva jer nisi dobro zatvorila boks,pa su dva cucka mrtva zbog tog. Tu ne mozes psa okrivljavati.
Ti si ta koja je znala da ima psa koji ima gene "krvolocnog" psa,tj psa koji je "stvoren" za borbu.
Nemoj mi zamjeriti,ali ja uvijek krivim ljude.Jer ljudi su ti koji su zaduzeni za svog psa,ljudi su ti koji su "stvorili" razlicite pasmine pasa,i ljudi su ti zbog kojih se desavaju sve nedace svijeta. Ne?

Ja,iako u potpunosti vjerujem svojoj rottweilerici( koja je isto svrstana medju "opasne" pasmine) nikad ne ostavljam samu s djecom,nepoznatim ljudima..Ma,ni sa kim. Koliko god joj vjerujem,toliko i ne,jer nikad ne znam sta joj moze kod nekog zasmetati,pa da kao sto ti kazes: "poludi". Ne zelim da rizikujem i zato sa njom "radim" svaki dan,svaki dan je medju ljudima i ono najbitnije: djecom! Svi je vole(da se malo i pohvalimo : ) ) jer izrasta u divnog i pametnog psa.

No hard feelings pls..Samo sam iskrena ;)

Ma nema tu hard feelings... Ja samo pricam iz svog iskustva ;)

Jesam se pokajala sto sam nabavila tako opasno stvorenje... U ono vrijeme kad je bio stene bio je pravo sladak, pa je to bio razlog sto sam ga uzela... Isto sam tvoga misljenja bila da se sa treningom moze sve postici... Nazalost nije tako....Sve je to uredu sto ti tako mislis... Ali moje misljenje i dalje je da je bolje sprijeciti nego lijeciti... Svi su ti psi masivne gradje... Misicavi i mogu pomjeriti brdo bukvalno... Tako da ako on nesto zeli dzaba ti sve uzice svijeta, kad povuce tu zastajanja nema... Zato je brnjica i izmisljena...
Meni u kucu nece vise nista osim macke...

[quote name='black_lady' post='238017' date='Jun 2 2008, 19:08']Ma nema tu hard feelings... Ja samo pricam iz svog iskustva ;)

Jesam se pokajala sto sam nabavila tako opasno stvorenje... U ono vrijeme kad je bio stene bio je pravo sladak, pa je to bio razlog sto sam ga uzela... Isto sam tvoga misljenja bila da se sa treningom moze sve postici... Nazalost nije tako...[b][/b].Sve je to uredu sto ti tako mislis... Ali moje misljenje i dalje je da je bolje sprijeciti nego lijeciti... Svi su ti psi masivne gradje... Misicavi i mogu pomjeriti brdo bukvalno... Tako da ako on nesto zeli dzaba ti sve uzice svijeta, kad povuce tu zastajanja nema... Zato je brnjica i izmisljena...
Meni u kucu nece vise nista osim macke...[/quote]

S treningom,socijalizacijom i dresurom se moze postici,vjeruj mi,puno toga. Pa,cak i da odraslog pit bula pretvoris u nevjerovatnu mazu. Zao mi je sto si promjenila misljenje o psima jer to su nevjerovatna bica i zasluzuju svu paznju i ljubav ovog svijeta.
[img]http://img164.imageshack.us/img164/5506/att00022fg3pc8.gif[/img]

Sto se tice macaka.. Ja sam ih prije dosta imala,ali kad mi je perzijska pojela papagaja,rekla sam isto da nikad vishe macka u kucu nece. No,i to sam misljenje promjenila jer imam neku lutalicu macu koja me obozava i cista je suprotnost one "krave" :D

Black lady tog tvog psica sam ja upoznala jedne ljetne noci, kad je sestra brzo vozila :D o moj boze nikad necu zaboraviti ja se izvlacim kroz prozor na sve cetiri, cujem nesto rezi vise mene dizem glavu i gledam tom cukici u oci.. a ja u rikverc i nisam smila izvuci se iz auta dok ga tvoja mama nije drzala i smirila..

Maza bolje sprijeciti nego lijeciti, ti psi kad postanu zli, nema tu spasa. u ch ovdje su tri takva psa pobjegla iz stana, na ulici bio jedan djecak od 6 godina koji je krenuo u vrtic. ne da su ga ubili raskomadali su ga..
I nemoj molim te o nikakvim terapijama za takve pse pricati..

kod nas u domu su psi dozvoljeni drzati, tako da imamo par pasa.. medju njima je jedna divovska beba horvata, tako se nekako pasmina zove. i sad neki dan na poslu ja izasla u vrt da uberem cvjeca. pred domom izveo gazda chili tako se kuja zove, i ja sa njom kao i uvijek u igru, navikla je ja na sebe, ujeda me za ruku i kao trga, velika divovska beba..kad kod mene na sprat dodje dobije obaveznno onaj pseci kolacic...i sad igrala se ja malo i ona se okrenu i ode dalje, ja mislila da je otisla, a ona se sakrila iza coska i ja kako sam se sagnula i njoj lijepo napenalila da uberem to cvjece, samo sam osjetila njenu njusku na dupetu.. ona se ja zatrcala, i mene tako nabila njuskom naglavacke.. sreca na ruke sam se docekala...

dok je uslikam postavicu i slike njene tu...

[quote name='EcI PeCi PeC' post='254044' date='Aug 18 2008, 21:45']kod nas u domu su psi dozvoljeni drzati, tako da imamo par pasa.. medju njima je jedna divovska beba horvata, tako se nekako pasmina zove. i sad neki dan na poslu ja izasla u vrt da uberem cvjeca. pred domom izveo gazda chili tako se kuja zove, i ja sa njom kao i uvijek u igru, navikla je ja na sebe, ujeda me za ruku i kao trga, velika divovska beba..kad kod mene na sprat dodje dobije obaveznno onaj pseci kolacic...i sad igrala se ja malo i ona se okrenu i ode dalje, ja mislila da je otisla, a ona se sakrila iza coska i ja kako sam se sagnula i njoj lijepo napenalila da uberem to cvjece, samo sam osjetila njenu njusku na dupetu.. ona se ja zatrcala, i mene tako nabila njuskom naglavacke.. sreca na ruke sam se docekala...

dok je uslikam postavicu i slike njene tu...[/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: haha,znam kako je to.Mene je moj cuko nekoliko put poravnao sa podom.Nisam imao nikakve snase,samo me baci cijelom svojom tezinom.

[quote name='EcI PeCi PeC' post='254044' date='Aug 18 2008, 21:45']Maza bolje sprijeciti nego lijeciti, ti psi kad postanu zli, nema tu spasa. u ch ovdje su tri takva psa pobjegla iz stana, na ulici bio jedan djecak od 6 godina koji je krenuo u vrtic. ne da su ga ubili raskomadali su ga..
[b]I nemoj molim te o nikakvim terapijama za takve pse pricati.. [/b][/quote]

Sad bi mi zabranila i da pričam??!??! <_<

Vidi se koliko znas o psima kad kazes :" ti psi kad postanu zli" . Psi nikako ne mogu biti zli.Nemoj biti smje

[quote name='[_maza_]' post='255801' date='Aug 23 2008, 09:42']
Sad bi mi zabranila i da pričam??!??! <_<

Vidi se koliko znas o psima kad kazes :" ti psi kad postanu zli" . Psi nikako ne mogu biti zli.Nemoj biti smje

[quote name='EcI PeCi PeC' post='256160' date='Aug 24 2008, 21:24']cuj ja tebi zabranila da pricas, sto se mene tice uzmi razglas i tutnji po carsiji!! OK!! <_<

samo ti kazem da je kasno kad se stvar desi. jesi ikad mozda gledala slike od te djece sto ih psi napadnu, unakaze, cak i usmrte.
i onda dodjes ti sa tom teorijem, terpaija. ma sta terapija, odkud da znamo da nece opet posandrcati.
pricala sam ti o gornjem slucaju i nije moguce da sad ti psi u tvojim ocima su jadni. [b]to sve treba uspavati dok se osjeti agresivnost.[/b]
i opet ti ponavljam insan je insan, a hajavn ostaje samo hajvan. nebrkaj ta dva pojma.
imas problema sa mojim misljenjem, ohladi malo ovo je samo diskusija, jos niko nikog nije ujeo!

moj dajdza ima rotweilerku kuju, koja je isla na borbe, on ju kuci doveo i ima par godina kako je vec tu. moj sin je znao na njoj jahati, kad mene nema. ja joj nikad nisam vjerovala nit cu vjerovati. jer znam kad je dajdza u sali reko samo drzi, aaaaa... kad tad proradi to u njima. nebudi [b]semjesna[/b]!![/quote]

Aman... :rolleyes: Pricaj mi ti o tom sta je forum...

Ja nisam SEMJESNA(ne znam ni sta to znaci,al' ajd' ) .
Nigdje nisam napisala da je covjek i zivotinja jedno te isto,nemoj mi stavljati rijeci u usta! Svaki pas kao i covjek(moram porediti s covjekom jer da poredim s zivotinjom-nebi imalo veze s vezom) ima svoje LO

[quote name='[_maza_]' post='256177' date='Aug 24 2008, 20:37']
Aman... :rolleyes: Pricaj mi ti o tom sta je forum...

Ja nisam SEMJESNA(ne znam ni sta to znaci,al' ajd' ) .
Nigdje nisam napisala da je covjek i zivotinja jedno te isto,nemoj mi stavljati rijeci u usta! Svaki pas kao i covjek(moram porediti s covjekom jer da poredim s zivotinjom-nebi imalo veze s vezom) ima svoje LO

hee,ovo je prava borba rasnih kuja ( bez uvrede curke :D )

de mi samo jos recite jestel gledale film madagascar???

ama svaka zivotinja ima u sebi taj divlji karakter i tu cud,ma koliko pripitomljena bila i odrasla medju ljudima...i u njoj kad tad taj instinkt za prezivljavanjem i taj predatorski nagon prorade,pa ono napada nizu kariku u lancu ishrane...

Ja sam jednom krenuo kuci. Noc bila i ja idem kad na sred puta mi lezi rotvajler. Ja kako sam korak naprijed napravio, tako on digo glavu. Zima, zaledita cesta, al sam ja uspio odsprintati do policije i onda oni rekli vlasniku da ne smi tako cuku pustati, na sta je on reko MA ON SE SAMO IGRA :lol: Mene pasce ganjalo da se igra sa mnom? Pa da...

MECA-in dozivljaj me haman rasplakao :( Onaj kad mu je cuku udarilo auto :( Nije cuku nego kuju, al nema veze :(

E bas sad kad sam bio kod kuce, pukim slucaj nadjem svraku u dvoristu, slomljena krila, mlada vidi se po velicini, pokusala izgleda poletjeti i nije bas dobro zavrsilo. I ja je stavim na obliznju vocku i ona je za dvije sedmice dok sam bio kod kuce stalno pokusavala da poleti, ili je vjezbala, nesto jesto :D. Uglavnom popne se na granu i pokusa letjeti i tako opet i opet, kad sam trebao krenuti nazad, nje vise nije bilo, mislim da je uspjela poletjeti [img]http://www.mysmiley.net/imgs/smile/sign/sign0200.gif[/img]

[quote name='EcI PeCi PeC' post='256880' date='Aug 26 2008, 09:18']slusaj ja da hocu znanje o psima, ja bi ga stekla.mlada si ti da razumis moj stav i moje misljenje.
Pitacu te ja sutra kad imadnes djete.

I dalje sam misljenja da se ti psi dok se primjete promjene i jaca agresivnost lijepo uspavaju. znaci nikakve terapije..

PS: Maza u redu je sve smiri se...[/quote]

Ja sam uvijek smirena,ako nisi primjetila :)

I sama kazes da nemas znanje o psima,sto se onda trudis da meni to svoje NEZNANJE utuvis u glavu? Ne kuzim te..
Jesam mlada,hvala Bogu,ali to ne znaci da nemam pojma o zivotinjama,u ovom slucaju,psima. Ono sto ne znam,ja procitam,naucim (o zivotinjama,ostalo me iskreno ne zanima),a ne nabijam nikom na nos nesto sto ne znam.
Sto se tice moje djece,sigurno ce odrasti s zivotinjama od svog rodjenja. Uvijek ce biti uz makar dva-tri psa,tako da se ne sramote i ne vri

Moj je pas sinoc imao susret sa lisicom,hvala bogu ne bliske vrste ja sam je otjerao.Stala na jednom mjestu i zeza ga.

Pa to bi trebali biti mlijecni zuibi koji ce sipasti a novi ce narasti.Moj je kad je imao 4 mjeseca prebio oba ocnjaka,ali su oni ispali i novi narasli.

Ujo me cuko jednom.Ni dan danas mu nisam to hallalio