Jump to content
Sign in to follow this  
Amel Meca Družanović

Vasi dozivljaji sa zivotinjama

Recommended Posts

Ispricajte svoj dozivljaj sa zivotinjama.... dobro il lose (nek budu istiniti) ;)
Pazi mene..

imao sam kujicu REX bila bas poslusna ko pasce, kao da me je razumila kad kazem sjedi il nesto,
moze se reci da sam je volio jer lakse se zavoli zivotinja neg covjek, i sad staln ome je pratila kad idem kuda nisam nikad lanac trebao, dje god stalno je iza mene i u skolu cak dok sam isao ....
i sad onaj vrhunac ...
krenu ti ja u kladionicu kad ona za mnom i nije mi se nesto dalo da ide sa mnom i ja je otjeravam al nece nek za mnom kad nesto hoce, i kad smo se vracali ja predje cestu i ona za mnom i auto je udario a ja gledam (gore neg u filmovima kakvim)
i to tako sjebe cojka i onda bilo mi muka dresirati drugo .. kad nesto hoce

osto si malo nedorecen u ovom svom otvaranju teme ... je li kujica REX nakon udara auta uginula ili je ostala invalid ...
primi moje iskreno saucesce ... stvarno covjeku bude tesko kada se desi nesto njegovom kucnom ljubimcu ...
a najgore je kada te gleda a ti znas da mu nemozes pomoci ...

[quote name='MECA' post='216433' date='Feb 23 2008, 10:49']Ispricajte svoj dozivljaj sa zivotinjama.... dobro il lose (nek budu istiniti) ;)
Pazi mene..

imao sam kujicu REX bila bas poslusna ko pasce, kao da me je razumila kad kazem sjedi il nesto,
moze se reci da sam je volio jer lakse se zavoli zivotinja neg covjek, i sad staln ome je pratila kad idem kuda nisam nikad lanac trebao, dje god stalno je iza mene i u skolu cak dok sam isao ....
i sad onaj vrhunac ...
krenu ti ja u kladionicu kad ona za mnom i nije mi se nesto dalo da ide sa mnom i ja je otjeravam al nece nek za mnom kad nesto hoce, i kad smo se vracali ja predje cestu i ona za mnom i auto je udario a ja gledam (gore neg u filmovima kakvim)
i to tako sjebe cojka i onda bilo mi muka dresirati drugo .. kad nesto hoce[/quote]

isti slucaj kao i kod mene ;) ja sam imao psa al onog malog,i stvarno sto je bio poslusan i sve to je nemoguce,npr ode negdje u fuljanje,ja kad ga zovnem po imenu on se satre trcajuci samo da dodje :(
Jednom sam isto tako negdje krenuo a nije mi se dalo da on ide sa mnom i ja ga udarim loptom u nos,bilo mu cak malo krvi poslo,fakat bile su mi oci pune suza....
Zivotinja kad se zavoli onda se nemozes odvojiti od nje lahko....

I na kraju gledao sam kako prolazi velika masina Kawasaki preko njega :( :(

pokuso sam vas postediti tog osjecaja al et kad si reko cuces sad
nastavak:
cuo sam udar okrecuo se ona je lezala, krv je izlazila i na usta i nos, smakao sam je sa ceste i gledao kako umire jer nisam veterinar bas da joj pomognem, a prezivljavala je i metak od sintara bili je pogodili kroz trbuh tad sam je veterinaru nosio i obavili su poso dobro

UHH samo kad se sjetim kako je od dida pasce poceralo mene i Zelku,kad smo dosle navece kuci, poco skakat na zelku i njezinu kesu sto je nosila,pa nas dvi utekle u wc a on za nami,probudile cjelu kucu kako smo vristale :D

Ja s esjecam kad je umro moj pas Rex,sarplaninac.Imao samo 8 mjeseci bio u najljepsem dobu i neka rana se otvorila na prsima i umro.Moj stari ga vozio na infuzije i dzabe.Evo i ovja je sad nesto bolestan,ovaj nemsije da umre.

heh ja sam imao dosta kucni ljubimaca neke satare auto neke nestale i tako sad imam rotvajlera hehe slusa me kad mu nosim hranu i kad ga shetam nako malo hehe... ev jedna slikica od njega samo nemojte ga pokusat otet jer je opasan hehe

Moj bumbo (macak) je gori od necijeg kera.. Oduvijek je bio ljubomoran i na druge zivotinje i na druge ljude, ali na mene nije nikad. Jedno ljeto kad sam krenula u Tursku svi oko mene pakuju me ovo ono, a njemu niko ne posvecuje paznje i kad sam krenula ga omilovati skocio na mene i napravio mi parnicu na licu. :unsure: Deda se izgalamio na njega pravo ga postidili nije htio jesti narednih 5 dana.

[quote name='CAZINJANIN' post='216747' date='Feb 24 2008, 19:52']heh ja sam imao dosta kucni ljubimaca neke satare auto neke nestale i tako sad imam rotvajlera hehe slusa me kad mu nosim hranu i kad ga shetam nako malo hehe... ev jedna slikica od njega samo nemojte ga pokusat otet jer je opasan hehe[/quote]
hocel ujesti to u tebe :D

Ja volim pcele :) Bez zeze.. Imamo ih kuci, par puta sam sa mamom uhvatila roj :D Da vidis bolan mene i onog odijela i kape sa mrezom, zzzz :)
Volim ih posmatrat kako rade, sjedem na panj bizu njih skroz, zacudo ne ujedu me, domaci teren je to :) I onako gledam harmoniju koja vlada medju njima i predvecer kad ostane par njih na ulazu u sanducic pa ih onda nestane skroz.. Bas lijep prizor..

[url="http://www.youtube.com/watch?v=NCuE63Of_jQ"]http://www.youtube.com/watch?v=NCuE63Of_jQ[/url]

et' moj dozivljaj s Tarom..ludica mala ima mjesec dana,a vec laje i rezi na sve zivo.. :( tesko meni s njom :D
svu me je izgrizla,iako sam joj kupila kost za zube (od pedigree-a)..nece ni da je pomirisi :(
tesko mi se kad bude veca :D

moj kiki zna mnogo da prica,progovorio je 8 meseci nakon sto sam ga kupila, kaze: Kiki dodji, Mina,Pticica,Ptica,Pticurina,idi kuci,idi u kavez,sta radis,cao... ne mogu da se setim sta sve ne prica,sad vec sam hvata iz govora reci.. hahahaha

[quote name='[_maza_]' post='219423' date='Mar 4 2008, 17:52']et' moj dozivljaj s Tarom..ludica mala ima mjesec dana,a vec laje i rezi na sve zivo.. :( tesko meni s njom :D
svu me je izgrizla,iako sam joj kupila kost za zube (od pedigree-a)..nece ni da je pomirisi :(
tesko mi se kad bude veca :D[/quote]

Vjeruj mi znam kako ti je,meni je moj tornjak sinoc sve ruke izgrizao.Naucio na to,ja mu uvijek doputstavao,al sad ima 8 mjeseci pa pomalo boli kad zagrize. :rolleyes: :rolleyes:

Joj moj Bumbo (macak) je nevjerovatno ljubomoran, mezimac je nanin i dedin i onda se osjeca ugrozeno kad nas je previse..
Kad sam ja isla u Tursku i dosla da se pozdravim sa nanom i dedom i oni naravno oko mene grle me, a on to sve iz coska posmatra primjetila sam da je nesto neraspolozen ali pojma ja nisam imala sta je u pitanju.. Da bi ja kad sam krenula posla njega pogladiti a on sav bjesan je skocio na mene i ugrebao me po licu. :( :(

Deda se toliko izgalamio na njega da se on jadan postidio i sve mi oko nogu pa u krilo, ali bilo je kasno ja sam vec imala oziljak :D

Ja sam kao mala udavila pile :rolleyes:

A kad sam amlo veca bila imala sam obavezno janje koje sam naucila da kuda ja idem i ono samnom , bio je sladak totalno :) P.S. Nije isao u kucu samo do praga i tu me uvjek cekao ;)

[quote name='-BOZZ-' post='236139' date='May 25 2008, 18:49']Vjeruj mi znam kako ti je,meni je moj tornjak sinoc sve ruke izgrizao.Naucio na to,ja mu uvijek doputstavao,al sad ima 8 mjeseci pa pomalo boli kad zagrize. :rolleyes: :rolleyes:[/quote]

Nemoj to dopustati. Ev' Tara sad ima cetiri mjeseca i NE SMIJE vishe da me grize. Nit mene nit kog drugog. Naucila sam je,napokon,sta se smije,a sta ne ;) Kad napuni 7 mjeseci ide na dresuru,pa ce mi bit jos pametnija,ljepotica moja :rolleyes:

Odvikni ga sto prije od tog,jer vjerujem da je vec sad velika "beba" (tele ).Moras ga ucit dok je mali..
Znas kak' kazu : KASNO CE BITI KASNIJE! ;) A vjerujem da ne zelis imat problematicnog psa.

Ma jos nije "tele" al trebao bi narasti,bolestan vec nekoliko mjeseci pa malo kasni.On je ogromna maza,veterinar rekao da ga malo pustim na miru.Danas sam mu prvi put brnjicu morao staviti.

Evo jos jedan dozivljaj:kad sam jednom bio kod majke neko ostavio male stence na putu.I oni preko noc dosli do vrata od kuce i legli spavati.Moj did ih nije htjeo otjerati,sljedeci dan bi ih pokusao udomiti.Ali ujutro kad je izisao sva vrata su bila od krvi.nesto je preko noci doslo do njih i rastrgalo ih.Scena kao iz horora.

[quote name='-BOZZ-' post='237218' date='May 29 2008, 23:15']Ma [b]jos nije "tele"[/b] al trebao bi narasti,bolestan vec nekoliko mjeseci pa malo kasni.On je ogromna maza,veterinar rekao da ga malo pustim na miru.Danas sam mu prvi put brnjicu morao staviti.[/quote]

Trebao bi ti cesce posjecivat veterinara,jer nije bas normalno da pas od 8 mjeseci i jos uz to TORNJAK nije "tele".
Vidi da nema kakvu bolest,nek mu vet. izvadi krv,testiranje..Da nije zarazen.Svasta se zna desiti.

I jos nesto,brnjica i Edited by black_lady
ruzne rijeci :)

On je zadnjih 4 mjeseca konstantno kod veterinara,kad uzmem u obzir koliko je dugo bolestan dobro je da je ikako ziv.Veterinar kaze da je dobar za svoje doba i na zdravstveno stanje.brnjica je bila samo malo dok sam ga okupao,a on nesto nije bio raspolozen.

[quote name='-BOZZ-' post='237837' date='Jun 1 2008, 21:18']On je zadnjih 4 mjeseca konstantno kod veterinara,kad uzmem u obzir koliko je dugo bolestan dobro je da je ikako ziv.Veterinar kaze da je dobar za svoje doba i na zdravstveno stanje.brnjica je bila samo malo dok sam ga okupao,a on nesto nije bio raspolozen.[/quote]

Necu ti pametovati o brnjici i kako utjece na psa,pronadji sam to na netu,ako te zanima! ;)

Uostalom,sta je tvom psu uopste?

maza jes ti neki strucnjak za cukove ili ?
znam da volis zivotinje ali odakle tolika
ljubav prema njima i znanje ?

sta je brnjica ?

[quote name='bUDO_hodza' post='237885' date='Jun 2 2008, 01:53']maza jes ti neki strucnjak za cukove ili ?
znam da volis zivotinje ali odakle tolika
ljubav prema njima i znanje ?

sta je brnjica ?[/quote]

Recimo da sam htjela studirati veterinarstvo,pa sam se dobro pripremila :lol:
No,to nisam u mogucnosti,financijski :( Nazalost.
A ljubav.. Hm,cijeli zivot imam zivotinje kod kuce,pa valjda zbog tog ;)

Brnjica :
[img]http://www.javno.com/slike/slike_3/r1/g2007/m10/x134152477404295037.jpg[/img]

Uzas jedan <_<