Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

mala djeca ili bebe (:

Recommended Posts

[quote name='EcI PeCi PeC' post='194893' date='Nov 21 2007, 12:34']Za auslenderku

Neosudjivam te, pokusavam te sam shvatiti, opisala si opsirno i shvatljivo ...

Sve je ovo ok sto ti kazes, al zamisli zeni od 56 god, se desi uzasno. Djeca npr. izignu u saobracajki. Kako ce ona roditi?

Ja janinke nebi sad podvezala. mlada sam za tako nesto. E sad to sto moj sin zeli i stvarnost su dva para cipela. Sigurno da bi bilo lijepo da ima brata ili sestru. AL ne od svaku cijenu auslenderko. necu da idem rizik da se sutra moram rastati pa hraniti sto kod nas kazu od dva cojka djeca :)
Ne..
Ako se desi desi se, ako ne. Pa ja imam za koga ziviti kako moj jaro jedan kaze!
Znam da je to malo egoizam, al de..
Bolje i to nego rane lijeciti..
E sad je druga prica ako je Allah dz.h za mene drugacije planiro. Onda ce i doci tako!

Nebjezim niodceg! AL neprihvatam sve pod svaku cijenu.. :)[/quote]

u Kur`anu pise da je starici dato da rodi..znaci ako Allah odluci da bude bice...gledam neki dan na tv hm slagat cu zena 50god trudna nije citav zivot mogla imat djece i sad ostala i sprema se [img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/^^.gif[/img] znaci nije do nas..

[quote name='x-men' post='194902' date='Nov 21 2007, 13:00']auslenderko ti mi se cinis ovako kao hanuma zesca i jos si u braku a nemas jos dzetica[/quote]

pa ne radim na tome... valjda zbog toga :rolleyes:

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='194924' date='Nov 21 2007, 13:53']u Kur`anu pise da je starici dato da rodi..znaci ako Allah odluci da bude bice...gledam neki dan na tv hm slagat cu zena 50god trudna nije citav zivot mogla imat djece i sad ostala i sprema se [img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/^^.gif[/img] znaci nije do nas..[/quote]

Hmmm sta reci na ovo. od 100 000 zena jednnoj da taj joker opali :) slab je to primjer...

sigurno da je do nas hocemol roditi ili necemo hocemol ga praviti ili necemo...

Zamisli koliko je majki u ratu jedince sinove izgubilo. vjerujm da bi svaka pokusala sebi roditi da je ikako u mogucnosti.. tako da mi je ta teorija nesigurna...

Ta od 50 bas mora imati srece da ostane trudna :D jer zena poslije 40-te ima skroz male sanse jer njen organizam ne proizvodi zrele jajne celije.
jedino sto je vec danas poznato umjetna oplodnja ;)

dvoje ili troje djece!!!!!!!!!!! ali nazalost vecina sad gleda materijalnu stranu, i ako rodi jedno konta bil drugo i tako odugovlaci... prije narod nije imao pojma od ovog danasnjeg zivota, ali su pravili i radjali djecu.. sto vise djece veselije i toplija kuca... a danas svi jedno i crta.. nema se para, treba pampers hrana... pogotovo u bosni jer su svi u kreditima...treba ih vracati... drugo dijete kosta....bitno je da se ulazze u zidove...
znam samo da 80 posto holandjanki nebi dala nikakvo pravo na dijete... jer uz dijete imaju jos 3,4 psa, macke...i sva paznja ode njima...a dijete kao ukras!!

[quote name='EcI PeCi PeC' post='194981' date='Nov 21 2007, 21:09']Hmmm sta reci na ovo. od 100 000 zena jednnoj da taj joker opali :) slab je to primjer...

sigurno da je do nas hocemol roditi ili necemo hocemol ga praviti ili necemo...

Zamisli koliko je majki u ratu jedince sinove izgubilo. vjerujm da bi svaka pokusala sebi roditi da je ikako u mogucnosti.. tako da mi je ta teorija nesigurna...[/quote]

nije sigurno da cemo se mi sutra sresti na forumu da cu il ti ustati sutra... nista nije sigurno jer nista nije u nasim rukama nego u Allahovim...

zato postoje dove :)

pa zato ti je Allah dao ruke noge glavuu krv oci mozak da nenabrajam ostalo da odlucujes iti o svom zivotu uz njegovu pomoc :)

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='195037' date='Nov 21 2007, 23:52']nije sigurno da cemo se mi sutra sresti na forumu da cu il ti ustati sutra... nista nije sigurno jer nista nije u nasim rukama nego u Allahovim...

zato postoje dove :)[/quote]

Ah bona, sta reci na ovo...

Nedo bog dragi sam tako teski gubitaka. A malo koja da je sebi ponovo rodila koja je kasno djete izgubila. Zato kazem teoretski je sve lako objasniti. Praksa nekad zeza...

samo kazem boze zakloni svakog....

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='195037' date='Nov 21 2007, 23:52']nije sigurno da cemo se mi sutra sresti na forumu da cu il ti ustati sutra... nista nije sigurno jer nista nije u nasim rukama nego u Allahovim...

zato postoje dove :)[/quote]

A bom ti lezi i digni sve cetiri ( obje ruke i noge ) u zrak da vidimo sta ce ti Allah dati :) i dokle ces tako moci ;)

Tesko pitanje!!! Na jednom nece ostati ako Bog dragi da, onako po nekom mom planu zeljela bi imati dvoje ili cak troje djece, opet biti ce onako kako Allah dz.s. odluci, ali nista ljepse nema nego osjecaj i ljubav koja se dozivljava prema djetetu, nista se s tim porediti nemoze.

Znam npr. da jajnike nikad nebi podvezala ali trenutno postoji veci broj nacina da se insan zastiti.

Ima djece koja su jedinci dobili sve i na kraju im nije dosta pa isprobavaju lose stvari a isto tako ima porodica koji imaju puno djece pa im nisu puno toga mogli priustiti pa su djeca od te sve nesrece pocela da kradu, drogiraju se itd.

Samo kad vidim na tv, onu djecu u Berlinu iz onih stambeni zgrada pocnu prikazivati, njih preko 5 od 2-3 razlicita oca, mati sama s njima, nemaju sta jesti. Djeca zbog te sirotinje postala lopova sin tek 15 godina a vec x puta uhvacen od policije, cerka se pocela prostituirati za pare itd.

Moje misljenje je da treba naci zlatnu sredinu, tj. da bi se svakom djetetu moglo pruziti dovoljno ljubavi a i materijalni stvari.

Dragi moji..

Dali vi volite malu djecu ili bebe?

Ja kad sam uz nji uzivam, strasno volim djecicu, zar to nije nesto lijepo?
Cujem od mnogi, kako ti imas zivce ovo ono. Ja sam vise i navikla, da su
uz mene uvijek djeca mala.. kad ih dosta imam u porodici.

Sta vi velite :P Edited by [I-B-R-O]
kolor

nevolim djecu koja se kmeze i non stop placu... ostalo sve oK Edited by [I-B-R-O]
off

draga su mi djeca, pogotovo ona mala slatka al ako nisu lopova..

lopovu djecu ne volim nikako.. aj najgore mi je kad pocnu vristati bez razloga.. uzas..

Ja nevolim kad placu brete i za svaku malu stvar pocne plakati :D
Il kad je djete lopovo...uhh breteee al to zna izvuci zivce..

U mene od dva brata zene, trebaju da dobiju bebe (jedna u maju, druga u junu) hihihi :D
Jedva cekam, tako sam sretna.. :)

[quote name='PlaYeR' post='215288' date='Feb 19 2008, 20:11']nevolim djecu koja se kmeze i non stop placu... ostalo sve oK[/quote]

Ti ne lazi.. Volis djecu i previse.. Nisam odavno vidjela da musko pazljivije sa djecom i sa vise ljubavi se igra i pazi ih i prica im, i kad placu i kad su mirna do tebe.. Svaka cast bices pravi babo ako Bog da..

trenutno nisam neki ljubitelj male djece... mozda budem kao stariji, ali za sada su mi djeca draza kada malo porastu i da s njima mozes normalno pricati ;)

ah ljudi moj sin mi poco pomalo zube ukazivati. neka prepubertetske faze ga uvatile...

kostresim se nekad ga jurim, neki dan sam bacila igracku za njim u znaku protesta i da vidi koliko me ljuti.. zao mi ga cupat il udarit..

al proce t to su samo faze, u kojim je potrebno bezbroj razgovora i ljubavi!

Ja najvolim onu dijecicu od 4-6 godina.

Ovdje u nashem komshiluku ima jedna mala nacitana samo tako, bash zanimljivo dijete kao advokatica prica ali ja to volim :D a takva je i moja tetishna :) uzivam kad s curicama mogu voditi politiku :D hihihihihi :lol:

imati svoju bebu malu slatku je nesto najljepse na svijetu..volim djecu i ako Bog da imat cu ih...3-4 bi voljela :D

jedan je zivot i treba ga iskoristiti u radosti a po meni najveca radost i Boziji dar je DIJETE, ne moze se to porediti ni s cim na ovom svijetu!!!

Ja bih voljela imat blizance. Bebe su mi slaba strana, kada vidim malenu bebicu topim se od njeznosti i ljubavi ;) aaa za par godina imat cu i ja ako Bog da jedno malo vrtljivo. Dijete, to je najveca sreca !