Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

mala djeca ili bebe (:

Recommended Posts

[quote name='Incubus' post='192419' date='Nov 9 2007, 23:30']hmm... sta ja znam... uvijek sam otvoren za pokazivanje zadace iz matematike ili bilo cega drugog sto znam, pogotovo zenskim osobama :lol: :lol:
a sad ne znam... ne jadam se ja tako cesto, ustvari da se pravo nesto jadam ni ne sjecam se kad sam to zadnji put radio, a o ovim crnim mislima da me svi prijatelji napuste ne zelim sad razmisljati... ne znam... mozda zato sto i nemam nikoga nikad nisam ni razmisljao o ovim stvarima... ali iskreno nikad, ama bas nikad nisam imao zelju da imam brata ili sestru... eto[/quote]

Pa dobro sad samo sam navela neke primjere ali, x je stvari u kojima budes zahvalan Bogu sto imas brata il sestru.. I mislim da nema posebnijeg osjecaja od bratsko-sestrinjske ljubavi. Nije to ono tipicno kad volis mamu, babu ni ono kad volis jarana, jaranicu to ti je nesto neopisivo. Kad jednostavno nekog volis do te mjere da bi za njega bubreg, srce, izvadio kad bi trebalo, pa kad te ispunjava i cini sretnim i ono corvanje i svadjanje sa njima, i kad tek u momentima kad ti neko dirne u brata sestru sva ta ljubav navrne i skontas koliko ih volis, pa kad tebe boli kad njega ili nju boli pa kad te cini sretnim ono sto njih cini sretnim..Neko ce reci da pretjerujem i da nije tako kod njih, ali kad bi se malo preupitali i dobro razmotrili stvari skontali bi da je sve i rijec tacna, ili su ipak moje zivotne okolnosti bile takve pa da sam izgradila tako poseban odnos sa bratom i takvu povezanost, ali vjerujem da ce u sviju to kroz zivot nadoci. :angel: :angel:

[quote name='zvrk_hanuma' post='192426' date='Nov 9 2007, 23:41']Pa dobro sad samo sam navela neke primjere ali, x je stvari u kojima budes zahvalan Bogu sto imas brata il sestru.. I mislim da nema posebnijeg osjecaja od bratsko-sestrinjske ljubavi. Nije to ono tipicno kad volis mamu, babu ni ono kad volis jarana, jaranicu to ti je nesto neopisivo. Kad jednostavno nekog volis do te mjere da bi za njega bubreg, srce, izvadio kad bi trebalo, pa kad te ispunjava i cini sretnim i ono corvanje i svadjanje sa njima, i kad tek u momentima kad ti neko dirne u brata sestru sva ta ljubav navrne i skontas koliko ih volis, pa kad tebe boli kad njega ili nju boli pa kad te cini sretnim ono sto njih cini sretnim..Neko ce reci da pretjerujem i da nije tako kod njih, ali kad bi se malo preupitali i dobro razmotrili stvari skontali bi da je sve i rijec tacna, ili su ipak moje zivotne okolnosti bile takve pa da sam izgradila tako poseban odnos sa bratom i takvu povezanost, ali vjerujem da ce u sviju to kroz zivot nadoci. :angel: :angel:[/quote]

ma vjerujem ti ja sve na rijec ... mislim necu nikad moci provjeriti te tvoje rijeci, ali fakat ti vjerujem...
a ne znam... mozda onda mi jedinci razvijamo jace odnose prijateljstva?? ko zna :lol:

Ma vi jedinci razvijate jace prohtjeve :lol: vama kad je dosadno umjesto da se posvadjate sa bratom ili sestrom namisljate sta bi novo da vam kupe :lol: zezam se :angel:
Nego ovaj stvarno, ja imam u drustvu 2 primjera "jedinaca", jednog prijatelja i prijateljice ama u pojedinim momentima su stvarno grozni, njoj kad je dosadno ona ne zna sta ce nego tako namislja starom i staroj sta bi, kula stvari oko kuce i ni sa cim nije zadovoljna i kad je krenula u gimnaziju imala problema dok se prilagodila medju raju, imam osjecaj da joj nije bilo pojmljivo da se neko moze ne slagati sa njenim misljenjem ili ipak voditi glavnu rijec neko drugi osim nje, mada nisu svi takvi cast izuzetcima, mislim da to puno zavisi od toga kako se roditelji postave..

[quote name='zvrk_hanuma' post='192432' date='Nov 9 2007, 23:54']Ma vi jedinci razvijate jace prohtjeve :lol: vama kad je dosadno umjesto da se posvadjate sa bratom ili sestrom namisljate sta bi novo da vam kupe :lol: zezam se :angel:
Nego ovaj stvarno, ja imam u drustvu 2 primjera "jedinaca", jednog prijatelja i prijateljice ama u pojedinim momentima su stvarno grozni, njoj kad je dosadno ona ne zna sta ce nego tako namislja starom i staroj sta bi, kula stvari oko kuce i ni sa cim nije zadovoljna i kad je krenula u gimnaziju imala problema dok se prilagodila medju raju, imam osjecaj da joj nije bilo pojmljivo da se neko moze ne slagati sa njenim misljenjem ili ipak voditi glavnu rijec neko drugi osim nje, mada nisu svi takvi cast izuzetcima, mislim da to puno zavisi od toga kako se roditelji postave..[/quote]

ma nisam ja takav :lol: :lol: :lol:

iako ovaj bas bih htio ovog lego mindstormera :icon_cheesygrin:

ma ne ovaj.. ne znam... moguce je svasta, ali eto ja sam bas prilagodljiv medju rajom, ako nista drugo :icon_biggrin:

Rastao sam kao jedinac, i cijelo djetinjstvo osjeco akutni nedostatak drustva.
Sjecam se kako sam uz rat mastao da imam starijeg brata koji ide na ratiste i sl. :huh: :huh:
Mozda zato jacamo prijateljske veze, kako neko rece.
Mislim da je ogranicavanje potomstva na 1- 2 djece promasaj! Pogresno misljenje. Kazu "ne isplati se" - cuujj !!!
Ustvari na zapadu sad mjesto djece odgajaju pse. ( A to je ispunjenje jednog u nizu predznaka Sudnjeg dana, da ljudi nece htijeti odgajati djecu, a odgajat ce pse).
U jednom hadisu se kaze da 40-ti dan nakon zametka dodje melek i upise djetetu, duzinu zivota, smrt, nafaku...
Dakle, to je odredjeno unapred. Cega se bojati!

Sve u svemu, sve se svodi (po mom misljenju) na to koliko ce roditelji biti uspjesni odgajatelji, a materijalne ugodnosti su relativna stvar. Naravno da treba i s te strane omoguciti dijetetu dovoljno, da ne oskudijeva, ali je osnova posvetiti im vrijeme u domenu zdravog odgoja.

Sto ibro kaze 5-6, pa ako i vise bude, nije problem.

Imam jednog prijatelja njih je 12-oro djece bilo (doduse, od 2 majke),
kaze, mi nismo trebali drugu djecu da se igramo ;-)

Jednom su bili zapali u finansijsku krizu, ali se odnekud pojavio stariji brat, koji je bio duze vrijeme odsutan i pomagao ih sve vrijeme, pa su to bez muke prebrodili.

I jos puno toga ima za ispricati, al ne bih da duljim, mislim da je ovo dosta

[quote name='Incubus' post='192144' date='Nov 9 2007, 07:04'][b]nastancaj [/b]8-oro djece pa cemo vidjeti kako ces se snaci[/quote]

:icon_eek:

vau ti ces znaci svojoj zeni da [b]nastancas[/b] djecu?

scary..

[quote name='black tattoo' post='192369' date='Nov 9 2007, 21:25']antibejbi pilule, razni durexi i slicni preparati. ja bih najrahatniji bio da imam blizance, sto nije tako nemoguce, jer su buzimljani poznati po tome :ap:[/quote]

koji nisu 100% sigurni...osim toga ono sto je sudjeno ne moze se promjeniti ni pored 100 kondoma..al zato ce se neki odluciti da abortiraju jer je lakse i nije skupo nego da se potrude da tom djetetu pruze ista..pocev od sanse za zivot ;)

Za zvrk :) ja sam odrasla kao jednica i ne mogu reci da sam ikad pozelila imati brata ili sestru uza sebe ali priznajem da sam odrasla sa tetisnom koja mi je tako reci postala vise manje kao sestra mada je puno mladja od mene :) to sa prijateljstvom moguce da je istina ;)

za auslenderku :) ja kao zena ako znam da ne mogu vise djece financirati , moze mi se oteti pa ostati trudna jednom pa i drugi put al brete treci put podvezi jajnike i 100% nema treci put ;)

previse volim djecu tako da nikad ne bi pomislila na to da ih nemam, 3 djece bi voljela imati :D ;) ;)

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='192534' date='Nov 10 2007, 15:47']koji nisu 100% sigurni...osim toga ono sto je sudjeno ne moze se promjeniti ni pored 100 kondoma..al zato ce se neki odluciti da abortiraju jer je lakse i nije skupo nego da se potrude da tom djetetu pruze ista..pocev od sanse za zivot ;)[/quote]

evo ja preporucujem [i]trinquilar[/i], sigurne i ucinkovite. imaju i drugih dobrih strana, osim garantirane sigurnosti nezeljenog djeteta :icon_cheesygrin: naravno da nista nije sigurno. nista osim trinquilara :lol:

kondome licno ne volim, jer inasn nema osjecaja. a ako pak dodje do toga da se mora abortirati... sve sto se mora nije tesko :rolleyes:

[quote name='dalila' post='192553' date='Nov 10 2007, 18:58']za auslenderku :) ja kao zena ako znam da ne mogu vise djece financirati , moze mi se oteti pa ostati trudna jednom pa i drugi put al brete treci put podvezi jajnike i 100% nema treci put ;)[/quote]

aha

nedaj Boze da ti djeca umru sta onda?

il se udas ponovo pa cojk bi djecu s tobom a ti podvezala ;)

jeste opcija usvojiti al svako zeli imati i svoje djete... :)

[quote name='black tattoo' post='192604' date='Nov 10 2007, 22:50']evo ja preporucujem [i]trinquilar[/i], sigurne i ucinkovite. imaju i drugih dobrih strana, osim garantirane sigurnosti nezeljenog djeteta :icon_cheesygrin: naravno da [b]nista nije sigurno. nista osim trinquilara[/b] :lol:

kondome licno ne volim, jer inasn nema osjecaja. a ako pak dodje do toga da se mora abortirati... sve sto se mora nije tesko :rolleyes:[/quote]

samo se ti tjesi..do jednom :ad: :ab:

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='192724' date='Nov 11 2007, 19:01']samo se ti tjesi..do jednom :ad: :ab:[/quote]

da se ne ponavljam, vecinom postam iz vlastitog ili tudjeg iskustva [naravno, tim osobama vjerujem].

naravno, nista na svijetu nije idealno i 100 % sigurno, tu se slazem. ali koristenjem ovih antibejbi tableta/pilula sanse da se zatrudni su mizerne. postoje znaci, ali su mizerne. ako se i desi da se zatrudni, onda ili brate abortus ili svadba. ako se ne radi o meni, onda sam za svadbu. udri brigu na veselje :lol:

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='Nov 11 2007, 19:01' post='192724']
aha

Pa kazem ako mi se otme i trece djete pa vidim ne mogu ni tih troje uzdrzavati kao insane ONDA cu podvezati ;)
ako se udam ponovo

Neka svako sebi rodi bar jedno pa ce vidjeti koja je to odgovornost i obaveza..

LAKO JE PRICATI..

Nafaka tamo nafaka vamom, opet nekuzim zasto pojedinim ljudima koji vec zive u siromasnijem stanu je potrebno i jos jedno pa jos jedno.. :(

[quote name='dalila' post='192750' date='Nov 11 2007, 20:25']Pa kazem ako mi se otme i trece djete pa vidim ne mogu ni tih troje uzdrzavati kao insane ONDA cu podvezati ;)
ako se udam ponovo

Ali ja PONAVLJAM ako ja ne mogu ili ne zelim imati vise od recimo 3 djece onda cu jajnike podveazti , ne mojoj 20-toj kad jos nemam djece ;) zato kazem jer ne moze meni reci neka koja ima ih 8 i kuka kako nema da ih sve ishrani da je nesretnim slucajem ostala svaki put trudna , pa mene je vise sramota traziti pomoc da toliku djecu kojoj ne mogu ni osnovno pruziti nego da mi neko plati da jajnike odstranim , i nikad nebi takvim roditeljima pomogla ali opet zao ti bude kad vidis tu djecicu ni duzna ni kriva pate se :(

hahah ponavljas

ja nisam rekla u 20toj nego nakon djece tj da ne znas hoce li ta djeca dozivjet 10tu 20tu i da ti kad podvezes se neces imati djece.. a zelis :)

[quote]i nikad nebi takvim roditeljima pomogla[/quote]

fala

kraj

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='192784' date='Nov 11 2007, 22:15']hahah ponavljas

ja nisam rekla u 20toj nego nakon djece tj da ne znas hoce li ta djeca dozivjet 10tu 20tu i da ti kad podvezes se neces imati djece.. a zelis :)

fala

kraj[/quote]

Ja ne razumjem kakav insan moze biti da razmislja o smrti rodjenoga djeteta :unsure:
Da roditeljima nebi , ter ti ljudi nisu mislili na djecu kad su se doveli u to stanje , a djetetu nemocnom UVJEK ;)

Guest
Ako bog da cu imati djece :icon_cheesygrin:
A koliko? Hm...razmisljala sam i o tome...

DESETRO bi bilo cool :P

Sad bez sale:

1? --> nekako mi malo...hm...i zao mi djeteta da bude samo...
2?--> dobar broj
3?--> ako se dvoje svadjaju jedno je samo...
4?--> treba mi auto sa sedam sjedista... :D puno mi nekako...
5-dalje?--> neplaniram imati vise od cetvoro

Znaci voljela bi imati 2 Kinder :icon_cheesygrin:
Eh sad sta ce mi cojk na to reci je drugo pitanje :icon_cheesygrin:

Ovu tabelu cu ja njemu pridloziti kad budemo planirali taj projekat :lol:

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='192724' date='Nov 11 2007, 19:01']aha

samo se ti tjesi..do jednom :ad: :ab:[/quote]

Pa i kad umre djete, nikad vise neces moci nadoknaditi taj NEDOSTATAK: Svako djete je unikat!!

AKo umre, i to je od boga. Bolje jajnike podvezat nego siroticu radjat.
To ako se uda neko ponovo. Et ja imam sina, i neznam hocul zelim li jos djece. I sad ako se udam, po ovom tvom ja bi MORALA roditi, iako to MOZDA vise ne zelim?!

Moja tetka usvojila sincica, ah te radosti ah te srece..
Ah te nafake za djete..
Ponekad su cudni boziji putevi..
Razumim svakog ko kaze da se boji radjat /praviti djecu u danasnje vrijeme..

To je obaveza to je odgovornost!

[quote name='EcI PeCi PeC' post='192904' date='Nov 12 2007, 11:26']Pa i kad umre djete, nikad vise neces moci nadoknaditi taj NEDOSTATAK: Svako djete je unikat!!

AKo umre, i to je od boga. Bolje jajnike podvezat nego siroticu radjat.
To ako se uda neko ponovo. Et ja imam sina, i neznam hocul zelim li jos djece. I sad ako se udam, po ovom tvom ja bi MORALA roditi, iako to MOZDA vise ne zelim?!

Moja tetka usvojila sincica, ah te radosti ah te srece..
Ah te nafake za djete..
Ponekad su cudni boziji putevi..
Razumim svakog ko kaze da se boji radjat /praviti djecu u danasnje vrijeme..

To je obaveza to je odgovornost![/quote]

ja ne znam gdje nadje da sam ja napisala da se moze nadomjestiti djete?

pa nije djete tanjir razbije se i odes kupis drugi a onaj i zaboravis..

dalje nigdje isto nisam napisala da se po "mom mora" roditi nego da je u covjekovoj prirodi tako da zeli da ima i svoje djete :)

gdje nadje samo to?

na nekoj si temi pisala za sina kako ti je rekao ja bi i sestru imao al ne mozes to bez muskaraca... znaci ti zelis djetetu ispunit zelju ali mozda ti to ne zelis ...

cek sad si ti u nekom moranju sama sebe stavila?

il ce bit da sam ja ta koja je rekla da se MOra roditi :) :unsure:

nego

[b]p.s[/b]

niko osim sany nije napisao [b]ako Bog da[/b]...

pa mi naumpade jedna prica o Poslaniku koji je rekao veceras cu da spavam s svojim zenama i ropkinjama i sve ce ostati trudne..ali nije rekao ako Bog da.. jos Poslanik i nijedna zena nije ostala trudna !

nista samo malo da vas napomenem da bez Allaha se nista ne desava... :yes: Edited by auslanderka zauvjek bosanka

[quote name='[I-B-R-O]' post='192365' date='Nov 9 2007, 21:18']Selam,

A jesam nafuran :D

Ovako...
Iskreno, ja volim djecu i abd budem imao lip posao nema neg stancat sto vise ...
5-6 mislim da je dovoljno, a ak se omakne jos koje, nece biti viska.
mislim da bih se rastrgao od posla ali ne bih dozvolio da ta djeca pate i da gladuju.
ne znam kako ima roditelja koji to mogu gledati ...

I drugo djete kad dobijes, ono prvo je ljubomorno na njega.
koliko god se trudili ne mozemo biti pravedni prema svima i ne mozemo im isto pruziti, ali zato mozemo se truditi, ja with supruga da ih naucimo da sabure, da se volu i tako te guracke ...
Ono sto sto te zenturace vicu da samo jedno djete rodis i ne moze biti kriminalac, ja znam dosta slucajeva em po cazinu em po drugim mjestima gdje su jedinci zaista pravi problem, pa mozda i tuku roditelje ...
kad djete nauci zivjeti u zajednici, ono bude skromno.
kad ono odraste samo pa ga razmazis pa kad ga zivot oplete ....

valjda je ovo sve vezano za temu?
:D[/quote]

potpuno se slazem imam jednog sincica ako bog da bice ih jos

samo kakvo ce dijete biti zavisi puno od roditelja
nije vazno jel jedno ili sedmero ako ih se ne nauci stvarima koje su vazne u zivotu

i ako im se ne pruzi dovoljno ljubavi i razumijevanja nije sve u parama.......

buduci da je danas zivotni tempo dosta, dosta brzi nego prije tesko je naci vremena da pruzis podjednako ljubavi i paznje svoj djeci u istim kolicinama [uz predpostavku recimo da ih imas sestoro i vise].

Za auslenderku

Neosudjivam te, pokusavam te sam shvatiti, opisala si opsirno i shvatljivo ...

Sve je ovo ok sto ti kazes, al zamisli zeni od 56 god, se desi uzasno. Djeca npr. izignu u saobracajki. Kako ce ona roditi?

Ja janinke nebi sad podvezala. mlada sam za tako nesto. E sad to sto moj sin zeli i stvarnost su dva para cipela. Sigurno da bi bilo lijepo da ima brata ili sestru. AL ne od svaku cijenu auslenderko. necu da idem rizik da se sutra moram rastati pa hraniti sto kod nas kazu od dva cojka djeca :)
Ne..
Ako se desi desi se, ako ne. Pa ja imam za koga ziviti kako moj jaro jedan kaze!
Znam da je to malo egoizam, al de..
Bolje i to nego rane lijeciti..
E sad je druga prica ako je Allah dz.h za mene drugacije planiro. Onda ce i doci tako!

Nebjezim niodceg! AL neprihvatam sve pod svaku cijenu.. :)

auslenderko ti mi se cinis ovako kao hanuma zesca i jos si u braku a nemas jos dzetica