Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

mala djeca ili bebe (:

Recommended Posts

prije bilo drukcije vrijeme,,pa su ljudi mogli redati hrpu djece,,a skupi bili kondomi,,hehee,,,u danasnje vrijeme najbolje je imati 2 djece i et trece ako se omakne slucajnoo,,tersko je danas uzsrzavati visee,,

i ja potpisujem onoliko koliko mozes hraniti. ali ne treba ni nakrkati 9oro, bez obzira sto ih mozes normala hraniti. ne mozes svakom priustiti istu paznju i ljubav, uvijek ce se neko od njih osjecati zapostavljeno.

nego, 3 je moj neki gornji limit.

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='192102' date='Nov 8 2007, 22:41']kakav si prema Allahu takav je Allah i prema tebi ;)[/quote]

ali Allah i pomaze iskljucivo onome ko sam sebi pomogne...
ma uostalom ti si dobra prema Allahu, nastancaj 8-oro djece pa cemo vidjeti kako ces se snaci

jedno ili nijedno :lol: :lol:

[font="Comic Sans MS"][color="#9932CC"][b]hm ja evo imam jedno dijete ... uvijek sam govorila prije nego sto cu Eneja dobiti da ustvari ni nemam zelje za dijecom, da bi mi jedno bilo dovoljno ali odkad imam Eneja porodila mi se zelja po zenskom dijetetu ... i jednom u kad bi imala mogucnosti sigurno bi se odlucila da rodim jos jednu bebu ... zajeban je zivot kad nemas ni brata ni sestre :) :angel: a obitelji sa mnogo dijece koje nemaju toj dijeci ni hrane da pruze ja stvarno ne razumijem, moj did i nane sa oce strane su isto imali 8 djece ali su ih imali sa cim i prezivljati ... dok od mame otac i mati samo troje ... ipak su ovdje zivjeli i ovdje je veoma malo obitelji sa vise od 3 djece :) uglavnom ... dvoje troje dijece maximalno :)[/b][/color][/font]

[quote name='apolo' post='192091' date='Nov 8 2007, 21:47']niko jos nicije srece nije vidio, kaze nas narod ,et ta djeca mogu sva imat nafaku i da budu lipa i pametna ..ko sto mogu isto da budu svi u vaspitno popravnom domu al de..ja licno bi volio jos koje al nepitam se ja tu nist :icon_cheesygrin:[/quote]
tacno tako
ja za sada 2 mozda bude jos nisam odavno gledo medju krake da se sta ne smije

inace saj jedino zavidan mnogobrojnim porodicama koji zive u vjeri i slozi

Ma prije je bilo tako da se uglavnom svako bavio poljoprivredom i stocarstvom tako da je to vise bila radna snaga ;)
A danas nemas ni od poljoprivrede nista , posla nikakva i cemu onda hrpa djece ???? Da mi sutra kaze : " Nisam znao sta je cokolada i sl ."

Pa ako mozes uzdrzavati i pruziti im sve sto im je potrebno onda zasto ne ali meni je eto dvoje nekako dovoljno...

[quote name='_MORRISON_' post='192274' date='Nov 9 2007, 17:36']Pa ako mozes uzdrzavati i pruziti im sve sto im je potrebno onda zasto ne ali meni je eto dvoje nekako dovoljno...[/quote]

a kad si to postao tata :icon_cheesygrin:

:lol:

[quote name='black tattoo' post='192278' date='Nov 9 2007, 17:46']a kad si to postao tata :icon_cheesygrin:

:lol:[/quote]

Pa ako Bog da jednog dana cu postati babo a dvoje ce mi biti dovoljno...

ako bi bila bila u mogučnosti da mogu pruziti i uzdrzavati svoju djecu, da imaju normalan zivot,voljela bih jih imati troje.

mislim bolje je onda pruziti i uzdrzavati jedno djete, nego imati jih desetero pa nijedno nije sito kamol obuceno, ako nisi u mogucnosti da jim zagotovis normalan zivot.

al ipak nek su oni nam zivi i zdravi, svako ima svoju nafaku..kako je kome sudjeno..

pozz

[quote name='black tattoo' post='192136' date='Nov 9 2007, 00:50']i ja potpisujem onoliko koliko mozes hraniti. ali ne treba ni nakrkati 9oro, bez obzira sto ih mozes normala hraniti. ne mozes svakom priustiti istu paznju i ljubav, uvijek ce se neko od njih osjecati zapostavljeno.

nego, 3 je moj neki gornji limit.[/quote]

al sad ispada da se omakne vi bi to dete da zena abortira?

:icon_eek:

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='192330' date='Nov 9 2007, 20:35']al sad ispada da se omakne vi bi to dete da zena abortira?

:icon_eek:[/quote]

Ako ja znam da ne mogu toj djeci pruziti sta treba nece se meni omaci ;)

Ja nebi zeljeo imati puno djece,maksimalno dvoje vise ne,treba imati onoliko djece koliko mozes uzdrzavati..

:) Tih roditelji koji dijecu redaju to rade sa namijerom da bi ta dijeca poslje radila sta ja znam i donosila platu u kucu, bar ja tako mislim.. ma da se neki napate dok dijecu odhrane da mogu ici sami zaradjivati.. moj papici ima 3 brata i 2 sestre stim da je jedna sestre umrila i i jedan brat umro povelika porodica.. a mama isto ima dva brata i dvije sestre a boga mi i nas ima 3 :D kcerke (: a ja bi najvoljela imati bracu&seku amozda i trece :D najbolje bi bilo bliznadi braco&ceka i finish :D (:

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='192346' date='Nov 9 2007, 20:53']znaci kad bi imali para za jos 4 na ovih standardnih dvoje vi bi ih imali?

il to sam onako kazete..koliko para toliko muzike? :icon_cheesygrin:[/quote]

Mislim kakvo je stanje danas da malo ko ima para da moze uzdrzavati vise od dvoje djece ;)

ma kod nas je takvo stanje da ne moze ni ono jedno a kamoli dvoje..

stanje ovdje kod oni ovih nije ta tema, tema se odnosi na vas licno ovdje, ne na stanje u bosni bangladesu africi :rolleyes:

Pa dobro ali ipak diskusija mislim da ide u pravom smjeru , jer ipak neije bitno u kojoj si ti drzavi pa da kazes eh ja sam u slo mogu naredati ih 10 , vec je stvar tvoga stanja jel ti mozes tolikoj djeci sta pruziti ;)
Ima njih u Bosni sto bolje zive od Amerikanaca ;)

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='192346' date='Nov 9 2007, 21:53']znaci kad bi imali para za jos 4 na ovih standardnih dvoje vi bi ih imali?

il to sam onako kazete..koliko para toliko muzike? :icon_cheesygrin:[/quote]

Nebi,ponovo bih imao samo dvoje djece,nemozes ti djeci pruziti istu paznju,kad ih je vise.Neda preferiras jedno dijete nego nemas vremena.

Selam,

A jesam nafuran :D

Ovako...
Iskreno, ja volim djecu i abd budem imao lip posao nema neg stancat sto vise ...
5-6 mislim da je dovoljno, a ak se omakne jos koje, nece biti viska.
mislim da bih se rastrgao od posla ali ne bih dozvolio da ta djeca pate i da gladuju.
ne znam kako ima roditelja koji to mogu gledati ...

I drugo djete kad dobijes, ono prvo je ljubomorno na njega.
koliko god se trudili ne mozemo biti pravedni prema svima i ne mozemo im isto pruziti, ali zato mozemo se truditi, ja with supruga da ih naucimo da sabure, da se volu i tako te guracke ...
Ono sto sto te zenturace vicu da samo jedno djete rodis i ne moze biti kriminalac, ja znam dosta slucajeva em po cazinu em po drugim mjestima gdje su jedinci zaista pravi problem, pa mozda i tuku roditelje ...
kad djete nauci zivjeti u zajednici, ono bude skromno.
kad ono odraste samo pa ga razmazis pa kad ga zivot oplete ....

valjda je ovo sve vezano za temu?
:D

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='192330' date='Nov 9 2007, 20:35']al sad ispada da se omakne vi bi to dete da zena abortira?

:icon_eek:[/quote]

antibejbi pilule, razni durexi i slicni preparati. ja bih najrahatniji bio da imam blizance, sto nije tako nemoguce, jer su buzimljani poznati po tome :ap:

[quote name='[I-B-R-O]' post='192365' date='Nov 9 2007, 21:18']Selam,

Ovako...
Iskreno, ja volim djecu i abd budem imao lip posao nema neg stancat sto vise ...
[u][b]mislim da bih se rastrgao od posla ali ne bih dozvolio da ta djeca pate i da gladuju.
ne znam kako ima roditelja koji to mogu gledati ...[/b][/u]

:D[/quote]

e vidis al svi ovi gore samo daju koliko mozes hraniti znaci onoliko koliko mogu nikad se ne bi potrudili za vise

bas su sebicni :D

yes za temu je

[quote name='[I-B-R-O]' post='192365' date='Nov 9 2007, 21:18']Selam,

Ovako...
mislim da bih se rastrgao od posla ali ne bih dozvolio da ta djeca pate i da gladuju.
ne znam kako ima roditelja koji to mogu gledati ...

I drugo djete kad dobijes, ono prvo je ljubomorno na njega.
koliko god se trudili ne mozemo biti pravedni prema svima i ne mozemo im isto pruziti, ali zato mozemo se truditi, ja with supruga da ih naucimo da sabure, da se volu i tako te guracke ...
Ono sto sto te zenturace vicu da samo jedno djete rodis i ne moze biti kriminalac, ja znam dosta slucajeva em po cazinu em po drugim mjestima gdje su jedinci zaista pravi problem, pa mozda i tuku roditelje ...
kad djete nauci zivjeti u zajednici, ono bude skromno.
kad ono odraste samo pa ga razmazis pa kad ga zivot oplete ....

:D[/quote]

sta ti imas protiv nas jedinaca :coolio:

[quote name='Incubus' post='192390' date='Nov 9 2007, 22:03']sta ti imas protiv nas jedinaca :coolio:[/quote]

Sigurno nista ucinkovito :lol: sala... :icon_biggrin:

Ovoga pa zar tebi nebi bilo draze da imas nekoga ili starijeg ili mladjeg kome ces pokazivati zadacu iz matematike, koga ces pazit kad krene u grad ili obrnuto, kome ces se moci pojadati u svakom trenutku, sa kim ces djeli ti dobro i zlo i kad svi prijatelji te napuste oni/ona ce bit tu ?!

[quote name='zvrk_hanuma' post='192392' date='Nov 9 2007, 22:10']Sigurno nista ucinkovito :lol: sala... :icon_biggrin:

Ovoga pa zar tebi nebi bilo draze da imas nekoga ili starijeg ili mladjeg kome ces pokazivati zadacu iz matematike, koga ces pazit kad krene u grad ili obrnuto, kome ces se moci pojadati u svakom trenutku, sa kim ces djeli ti dobro i zlo i kad svi prijatelji te napuste oni/ona ce bit tu ?![/quote]

hmm... sta ja znam... uvijek sam otvoren za pokazivanje zadace iz matematike ili bilo cega drugog sto znam, pogotovo zenskim osobama :lol: :lol:
a sad ne znam... ne jadam se ja tako cesto, ustvari da se pravo nesto jadam ni ne sjecam se kad sam to zadnji put radio, a o ovim crnim mislima da me svi prijatelji napuste ne zelim sad razmisljati... ne znam... mozda zato sto i nemam nikoga nikad nisam ni razmisljao o ovim stvarima... ali iskreno nikad, ama bas nikad nisam imao zelju da imam brata ili sestru... eto