Jump to content
lucky

Projekti u općini Cazin

Recommended Posts

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1322418944' post='445127']
Radovi su stali zato sto narucioc radova nije isplatio izvodjacu radova do sad obavljeni posao kako je bilo dogovoreno,a neki dan iz RS dolazili po pare za sadnice koje su posadjene a bile narucene fakturom i takodje nisu na vrijeme placene.Ponestalo para izgleda ili su se zagubile negdje...hehe
[/quote]

A možel se desiti da nadzorni organ nece da potpise situacije,bez situacija nema isplate ??
,možel se desiti da nesto nije urađeno kako treba ili bez dozvole nadzora..???
  • Upvote 1

[quote name='šaban' timestamp='1322482313' post='445180']
možda je bolje pitanje da li je izvođač opravdao avans koji mu je fond uplatio PRIJE početka radova u iznosu od skoro milion KM???

pa jel završio posao.....???

eto imaš slika na cazin.netu pa možeš i sam vidjeti.....

neka ovih ciginih branioca po svaku cijenu.....da mu nije vas bio bi pametniji.....
[/quote]

A ko je cigo?

Kakve slike?

Jesu slike slikane mobitelom ili fotoaparatom?

Ajd sabane priznaj nekad nesto majka mu stara i reci je li fond ispunjava svoje obaveze ili ne?
  • Upvote 1

[quote name='šaban' timestamp='1322482232' post='445180']
možda je bolje pitanje da li je izvođač opravdao avans koji mu je fond uplatio PRIJE početka radova u iznosu od skoro milion KM???
[/quote] to bi ti trebao znati, kolega.
Mislim da je ovo sve već ispričana priča na kojoj su već i druge institucije počele da rade. Koji će krajnji epilog biti to niko ne zna. Međutim nije jedino ovaj projekat problem fondu, dugovanja fonda prema izvođačima radova prelaze cifru i od nekoliko miliona km, koliko dugo će to se uspijeti skriti ne znam, ali kad tad će doći u javnost i taj podatak. Trenutno drugi izvođači ćute, neki što moraju a neki što neće da se stim zamaraju, no pitanje je ko će odgovarati za kamate i sudske troškove zbog neurednog plaćanja i zaključivanja ugovora bez financijske konstrukcije, čuli ste i na zadnjem vijeću sami kažu da je 6,5 miliona km otišlo na isplate dugovanja prema izvođačima,i tu nije kraj.

[quote name='diesel' timestamp='1322482798' post='445183']
A možel se desiti da nadzorni organ nece da potpise situacije,bez situacija nema isplate ??
,možel se desiti da nesto nije urađeno kako treba ili bez dozvole nadzora..???
[/quote]

ti si već na tragu pravog problema....samo tako nastavi... :mail:

[quote name='left_side' timestamp='1322482836' post='445185']
to bi ti trebao znati, kolega.
Mislim da je ovo sve već ispričana priča na kojoj su već i druge institucije počele da rade. Koji će krajnji epilog biti to niko ne zna. Međutim nije jedino ovaj projekat problem fondu, dugovanja fonda prema izvođačima radova prelaze cifru i od nekoliko miliona km, koliko dugo će to se uspijeti skriti ne znam, ali kad tad će doći u javnost i taj podatak. Trenutno drugi izvođači ćute, neki što moraju a neki što neće da se stim zamaraju, no pitanje je ko će odgovarati za kamate i sudske troškove zbog neurednog plaćanja i zaključivanja ugovora bez financijske konstrukcije, čuli ste i na zadnjem vijeću sami kažu da je 6,5 miliona km otišlo na isplate dugovanja prema izvođačima,i tu nije kraj.
[/quote]

nemoj ti sad odmah skakati na druge projekte....

što ne plaćate radnike koji su zaslužili svoju platu, pa vam sada radovi na trgu stoje jer nema ko da radi...???

[quote name='Incubus' timestamp='1322482825' post='445184']
A ko je cigo?

Kakve slike?

Jesu slike slikane mobitelom ili fotoaparatom?

Ajd sabane priznaj nekad nesto majka mu stara i reci je li fond ispunjava svoje obaveze ili ne?
[/quote]

incubus, od jednog objektivnog forumaša si se totalno prestrojio u lievo.....žalosno....

evo nek lefti kaže koliko je avansa uplaćeno prije početka radova....??

mislim ako ima cojones da kaže.... :mail:

[quote name='Incubus' timestamp='1322475923' post='445173']
Sad ces cuti luckya i sabana :)

Ocekujem nesto tipa:

"Pa je li cigo zavrsio posao?"
"Je li bio tehnicki prijem?"
ili mozda na kraju
"Sta je to KSF?"

i onda daljnju demagogiju :D :D
[/quote]

vidi se kod koga je demamogija na stvari ...

Luckya neces cuti mozes procitati sta ce napisati ... al kada dodjes u Cazinu mogu ti odrzati predavanje o instrumentima osiguranja placanja i jos svasta nesto u vezi toga ...

a za "gospodu" koja se krije iz nicka prigo , nema ti para koje bi mi mogli dati da im napisem nesto da nauce o instrumentima osiguranja placanja ...
  • Upvote 2

[quote name='šaban' timestamp='1322484738' post='445188']
incubus, od jednog objektivnog forumaša si se totalno prestrojio u lievo.....žalosno....

evo nek lefti kaže koliko je avansa uplaćeno prije početka radova....??

mislim ako ima cojones da kaže.... :mail:
[/quote]

Pa objektivno kazem da ovdje muljate da je to za nevjerovati. Moze li tako:)
Nemam ja tu sta prebacivati se lijevo ili desno to su za mene gluposti - mozemo pricati samo o cinjenicama.

Ako je cinjenica da elektrometal ne placa radnike - njima na dusu.

Ali de budi posten pa priznaj da fond ne placa svoje obaveze.
A ovo gore s nadzornim organom isto mozes objesiti sto bi rekli macku o rep jer vjerujem da vrlo dobro znas da je tu samo politika u igri. Nikakva kvaliteta radova ili nesto slicno.... Edited by Incubus

[quote name='Incubus' timestamp='1322485352' post='445190']
Nemam ja tu sta prebacivati se lijevo ili desno to su za mene gluposti - mozemo pricati samo o cinjenicama.

A ovo gore s nadzornim organom isto mozes objesiti sto bi rekli macku o rep jer vjerujem da vrlo dobro znas da je tu samo politika u igri. Nikakva kvaliteta radova ili nesto slicno....
[/quote]

ma daj prodaj te folove nekom drugom, jasna je tvoja orjentacija (pri tom ne mislim na onu seksualnu, jer ta i nije toliko jasna.... :mail: )

evo neka lefti napiše, ponavljam ako smije, koliko su avansa dobili, dakle prije nego su počeli sa bilo kakvim radovima....samo to....

[quote name='šaban' timestamp='1322485650' post='445191']
ma daj prodaj te folove nekom drugom, jasna je tvoja orjentacija (pri tom ne mislim na onu seksualnu, jer ta i nije toliko jasna.... :mail: )

evo neka lefti napiše, ponavljam ako smije, koliko su avansa dobili, dakle prije nego su počeli sa bilo kakvim radovima....samo to....
[/quote]

Ovu primjedbu zanemarjujem - to su vjerovatno neki vrli argumenti koji moj mozak ne moze shvatiti.

A drugu - pa i ako su dobili avans od milion km znaci da fond onda vise nema nikakvih obaveza po ugovoru ili...?

[quote name='Incubus' timestamp='1322485833' post='445192']
Ovu primjedbu zanemarjujem - to su vjerovatno neki vrli argumenti koji moj mozak ne moze shvatiti.

A drugu - pa i ako su dobili avans od milion km znaci da fond onda vise nema nikakvih obaveza po ugovoru ili...?
[/quote]

naravno da ima, ali valjda mora prvo opravdati avans, bar koliko ja razumijem to, nisam te struke, ali evo može neko da potvrdi ili demantira....

i to bi trebao odraditi u ugovorenom roku koji je uzgredom prošišao za cca mjesec dana....

[quote name='Incubus' timestamp='1322485352' post='445190']

A ovo gore s nadzornim organom isto mozes objesiti sto bi rekli macku o rep jer vjerujem da vrlo dobro znas da je tu samo politika u igri. [b]Nikakva kvaliteta radova[/b] ili nesto slicno....
[/quote]

Da ali nadzor daje zavrsni paragraf,nije lako nesto potpisati i biti odgovoran..neće fond biti odgovoran npr (ako klupa propadne za 2 god.) nego nadzor.....
Evo na kraju će se ispostaviti da sam bio u pravu !!!

[quote name='diesel' timestamp='1322488661' post='445196']
Da ali nadzor daje zavrsni paragraf,nije lako nesto potpisati i biti odgovoran..neće fond biti odgovoran npr (ako klupa propadne za 2 god.) nego nadzor.....
Evo na kraju će se ispostaviti da sam bio u pravu !!!
[/quote]

Oprostit ces mi sto nadzor ipak necu komentirati :)
Neka bude sve kako ti kazes, ja se ovdje ipak povlacim iz rasprave, zakljucujem da mi je to najpametnija opcija.
Ziv bio

najsmjesnije je to da cak i djelatnici fonda koriste forum za opravdavanje cijele situacije, ko biva oni nisu nista krivi, sve je do Cige :)

[quote name='snake' timestamp='1322489050' post='445199']
najsmjesnije je to da cak i djelatnici fonda koriste forum za opravdavanje cijele situacije, ko biva oni nisu nista krivi, sve je do Cige :)
[/quote]

pa do koga je....???

evo lefti još nije smogao hrabrosti da napiše koliko je avansa uplaćeno....ne smije naravno jer pričaju radnicima da im nije plaćeno i da zbog toga nisu dobili platu....

ne znam stvarno, vidim da je 90% radova zavrseno, po vasoj prici ispada da je sve placeno, al ja nesto ne vjerujem :)

[quote name='snake' timestamp='1322489774' post='445202']
ne znam stvarno, vidim da je 90% radova zavrseno, po vasoj prici ispada da je sve placeno, al ja nesto ne vjerujem :)
[/quote]

nisam rekao da je sve plaćeno....ali evo pozivam leftija već po ko zna koji put da napiše koliki su avans naplatili, a forsiraju priču među radnicima da im nije ništa plaćeno i da zbog toga nisu dobili svoje 4 zarađene plaće....

[quote name='šaban' timestamp='1322490099' post='445204']
nisam rekao da je sve plaćeno....ali evo pozivam leftija već po ko zna koji put da napiše koliki su avans naplatili, a forsiraju priču među radnicima da im nije ništa plaćeno i da zbog toga nisu dobili svoje 4 zarađene plaće....
[/quote]

ti izgleda znas haman bolje, ti si na izvoru informacija s druge strane pa eto potvrdi ako mozes jeste li platili preko 80% radova ??

[quote name='snake' timestamp='1322490671' post='445208']

ti izgleda znas haman bolje, ti si na izvoru informacija s druge strane pa eto potvrdi ako mozes jeste li platili preko 80% radova ??
[/quote]

prvo nek lefti odgovori..... :codemafia: ....ako smije....ili nek napiše da ne smije.....

Misljenja sam da novac nije u pitanju,ako su sredstva nemjenska iz kredita znaci nije do para...
  • Upvote 1

[quote name='diesel' timestamp='1322491280' post='445210']
Misljenja sam da novac nije u pitanju,ako su sredstva nemjenska iz kredita znaci nije do para...
[/quote]

Ja sam čuo da sredstva nisu potrošena namjenski, nego na neke stare dugove, znači do para je :) Ako lažu mene i ja lažem Vas. A mene je lako demantovati, platiti sve ispostavljene situacije, i vidjećeš opet radnike na raskršću.

[quote name='lucky' timestamp='1322484923' post='445189']
vidi se kod koga je demamogija na stvari ...

Luckya neces cuti mozes procitati sta ce napisati ... al kada dodjes u Cazinu mogu ti odrzati predavanje o instrumentima osiguranja placanja i jos svasta nesto u vezi toga ...

a za "gospodu" koja se krije iz nicka prigo , nema ti para koje bi mi mogli dati da im napisem nesto da nauce o instrumentima osiguranja placanja ...
[/quote]

Para nema već odavno, tu se svi slažemo. Svaka škola je skupa i znanje sigurno ne treba davati besplatno.

Inače demagogija je metoda kojom se služi demagog; podrazumijeva obmanjivanje lažnim izjavama i obećanjima kako bi poticala strahove publike, izazivala mržnju, pohlepu i paranoju.

Biti demagog u današnjem društvu je vrlo pohvalno, i to je vrlo tražena sposobnost u mnogim granama ljudskog djelovanja, a naročito kod ljudi koji rade u KSF, organima uprave i sličnim demagoškim ustanovama. Ne zahtjeva neko veliko znanje o materiji, dovoljno je biti demagog :)
Jedan od najpoznatijih demagoga 21 vijeka je naš ugledni član foruma @šaban. Ja se nadam da će se on složiti sa ovom konstatacijom i prihvatiti da podnese titulu demagoga stoljeća.

Mene zanima šta je čovjek, i kako se zove vještina pojedinih ljudi da na sasvim konkretna pitanja odgovaraju sa argumentima i nastupom koji nema nikakve veze sa zadanom temom i na taj način skreću tok razgovora sa prvotne teme? U ovakvom načinu diskusije se ističe isto jedan naš uvaženi član, čiji nick ne smijem napisati. Nadam se da se neće ni prepoznati i da će ignorirati sve što sam ja napisao, i baciti se na neku drugu temu.
Srdačno Vaši "pirge"
  • Upvote 1

cca 460.000 km plus pdv, uplaćeno je avansa koji je na nezakonit način naplaćen od izvođača radova prije dva mjeseca iz razloga što se isti mogao naplaćivati tek nakon što se izvrši 50% ugovorenih radova, i tek onda sukcesivno kroz privremene situacije se naplaćuje. Trenutno je izvršeno radova cca 80% ili skoro 1.500.000,00 KM dok naknadnih i nepredviđenih radova ima preko 200.000,00 KM, tako da blizu 800.000,00 KM je izvršeno a neplaćeno, a kada su u pitanju nastavak radova oni nisu stali ali su u onom obimu koliko se plaća. Zadnje plaćanje fonda bilo je u 8.njesecu. KSF izvođaču duguje i po projektu boračka zgrada iznos od skoro 400.000,00 KM već punih 240 dana. Kao što rekoh, ovo je ispričana priča i sve će to rješavati neki drugi organi, pa i određene nezakonitosti i zloupotrebe. Od mene toliko, pozdrav

[quote name='left_side' timestamp='1322500461' post='445226']
cca 460.000 km plus pdv, uplaćeno je avansa koji je na nezakonit način naplaćen od izvođača radova prije dva mjeseca iz razloga što se isti mogao naplaćivati tek nakon što se izvrši 50% ugovorenih radova, i tek onda sukcesivno kroz privremene situacije se naplaćuje. Trenutno je izvršeno radova cca 80% ili skoro 1.500.000,00 KM dok naknadnih i nepredviđenih radova ima preko 200.000,00 KM, tako da blizu 800.000,00 KM je izvršeno a neplaćeno, a kada su u pitanju nastavak radova oni nisu stali ali su u onom obimu koliko se plaća. Zadnje plaćanje fonda bilo je u 8.njesecu. KSF izvođaču duguje i po projektu boračka zgrada iznos od skoro 400.000,00 KM već punih 240 dana. Kao što rekoh, ovo je ispričana priča i sve će to rješavati neki drugi organi, pa i određene nezakonitosti i zloupotrebe. Od mene toliko, pozdrav
[/quote]

naravno šta se moglo očekivati nego demagogija.....uplaćen avans bio je oko 700.000 KM a to je više od 30% vrijednosti ugovora.....

a treba reći i to da su taj iznos avansa opravdali tek trećom situacijom i to nakon isteka zvaničnog roka izvođenja radova....

jadna firma....

ako lefti tvrdi da to nije istina neka skenira sve potpisane fakture pa ćemo moći vidjeti sami.....

[quote name='šaban' timestamp='1322503953' post='445228']
naravno šta se moglo očekivati nego demagogija.....uplaćen avans bio je oko 700.000 KM a to je više od 30% vrijednosti ugovora.....

a treba reći i to da su taj iznos avansa opravdali tek trećom situacijom i to nakon isteka zvaničnog roka izvođenja radova....

jadna firma....

ako lefti tvrdi da to nije istina neka skenira sve potpisane fakture pa ćemo moći vidjeti sami.....
[/quote]

De ti stavi sve fakture da je fond platio ako vec lefti nece ili tj. po tvom laze!
Stavi molim te te fakture i ja cu promovirati A-SDA na svom facebooku i twitteru i sta god treba!

[quote name='Incubus' timestamp='1322514511' post='445235']
De ti stavi sve fakture da je fond platio ako vec lefti nece ili tj. po tvom laze!
Stavi molim te te fakture i ja cu promovirati A-SDA na svom facebooku i twitteru i sta god treba!
[/quote]

kad bih ih imao stavio bih....međutim, sigurni smo svi da lefti ima, pa neka bude pošten i stavi dokaže da govori istinu, kao što ne govori...