Jump to content
lucky

Projekti u općini Cazin

Recommended Posts

[quote name='snake' timestamp='1314078629' post='437801']
stratesko pitanje cijelog projekta kruznog toka je bilo " kako dislocirati petokraku sa raskrsca " :D
[/quote]
Potpisujem i udaram pecat. :D
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1314038428' post='437774']

ja sam slike dobro pogledo ... i vidio slijedeće :

1. na slici koja prikazuje mjesto na kojem je tito drzao govor u cazinu nije na mjestu gdje je spomenik na kom pise "na ovom mjestu" , a huskaci su prvo poceli s pricom kako ce se spomenici uklniti skroz kada im je objasnjeno da nece se uklniti onda su poceli s pricom o tome kako se rijeci "na ovom mjestu" na spomeniku gube smisao ... al na slici koja jasno pokazuje gdje je bila bina s koje je odrzan govor da nije "na ovom mjestu" bas "na ovom mjestu" ...

2. imas dvije slike koje prikazuju spomenik kralju petru i spomenik sa zvijezdom ...[b] iz slika je vidljivo da je komunisticka vlast srusila bistu kralja i na njegovo mjesto postavila zvijezdu[/b] ...

3. price o tome kako ce spomenici biti skriveni negdje su smjesne ... spomenici ce biti na lijepom mjestu ...
[/quote]
Najbolje bi bilo da ova antikomunisticka vlast samo doda zelen mjesec oko zvijezde i tako naprave kompromis :D

Ne bi bilo lose ni da skinu petokraku a stave bistu Alije Izetbegovica???Petar -> Petokraka ->Alija (svi oni po tumacenjima raznih skupina izdajnici)

Ovo oko biste Alije Izetbegovica nije za odbaciti kad je u pitanju trg koji nosi njegovo ime u Cazinu. Edited by pingvin

pa zato je naj bolje staviti kakav kamen i biti neutralan :P sa natpisom..

Ako se sruše ovi spomenici, onda više ništa nije sveto, ni stara gimnazija, možda ni zgrada načelnika ili slično.
Ovo je kao izjava Božidara Vučurevića u danima rata kada su četnici bombardovali Dubrovnik: "Napravićemo Dubrovnik još ljepši i još stariji nego što je sad..."

Evo recimo meni se ne svidja zgrada u kojoj je Asda, onaj dio grada bi bio puno ljepši da je nema, jel to dobar razlog da se zgrada sruši.
Ovdje se radi o čistom teroriziranju manjine (antifašista) od strane većine (ASDA) i nametanju svojih društvenih vrijednosti.
  • Upvote 3
  • Downvote 1

[quote name='pingvin' timestamp='1314080367' post='437812']
Najbolje bi bilo da ova antikomunisticka vlast samo doda zelen mjesec oko zvijezde i tako naprave kompromis :D

Ne bi bilo lose ni da skinu petokraku a stave bistu Alije Izetbegovica???Petar -> Petokraka ->Alija (svi oni po tumacenjima raznih skupina izdajnici)

[b]Ovo oko biste Alije Izetbegovica nije za odbaciti kad je u pitanju trg koji nosi njegovo ime u Cazinu.[/b]
[/quote]
Dobar ti post nema šta,ovom zadnjom rečenicom si se izvukao i dodvorio svojim bivšim SDA a može i ASDA,samo šta će ti reći drugovi u cafeu.

[quote name='Vily' timestamp='1314103491' post='437854']
Dobar ti post nema šta,ovom zadnjom rečenicom si se izvukao i dodvorio svojim bivšim SDA a može i ASDA,samo šta će ti reći drugovi u cafeu.
[/quote]
Pošto vidim da misliš da me poznajes znas čudi me da ne znaš da me baš briga sta će bilo ko od te tri skupine reći :D Edited by pingvin

Nemojte o rusenju i trajnom uklanjanju. Toga nece biti.

Jedva cekam reakcije antifasista kad se spomenici vrate i zavrsi ovaj kruzni tok. Dajem ruku ako ne kazu da su oni zasluzni za to, jer su digli glas protiv opcine :D
  • Upvote 1

[quote name='BaroN' timestamp='1314274646' post='438183']
Nemojte o rusenju i trajnom uklanjanju. Toga nece biti.

Jedva cekam reakcije antifasista kad se spomenici vrate i zavrsi ovaj kruzni tok. Dajem ruku ako ne kazu da su oni zasluzni za to, jer su digli glas protiv opcine :D
[/quote]

Vrlo je interesantan nacin na koji ti svrstavas i karakterises ljude. Iz tvog posta se da zakljuciti da u Cazinu zive ljudi koji su antifasisti i oni koji to nisu. Haj malo razmisli prije nego sta napises.
  • Upvote 1

[quote name='barca' timestamp='1314292979' post='438229']

Vrlo je interesantan nacin na koji ti svrstavas i karakterises ljude. Iz tvog posta se da zakljuciti da u Cazinu zive ljudi koji su antifasisti i oni koji to nisu. Haj malo razmisli prije nego sta napises.
[/quote]

znas ti sta je on napisao. mozda se nije izrazio najbolje al ti odlicno znas sta je on napisao :)

Barca vrlo dobro znas na koga sam ja mislio i na koji "krug" ljudi. Nema razloga da takvim postovima odgovaras.

[quote name='BaroN' timestamp='1314299787' post='438233']
Barca vrlo dobro znas na koga sam ja mislio i na koji "krug" ljudi. Nema razloga da takvim postovima odgovaras.
[/quote]

Znaci licno si se meni obracao kad ja znam sta si htio reci????
Samo ti, kao uredniku, skrecem paznju na smislenost tvojih recenica jer oni koji su slabo ili nikako upuceni u nasa "desavanja" mogu steci potpuno krivi dojam.

Znate li vi sta mene ovog trenutka posebno brine?! Mogucnost da se novonastala situacija oko uredjenja trga i premjestanja spomenika tako drasticno zaplete da nam na kraju ne preostane nista drugo nego da onu raskopanu ledinu gledamo bas takvu sve do novih izbora negdje krajem sljedece godine. Od same pomisli na to me hvata neka cudna jeza. :D

U mislima mi se vec provlaci jedna pitalica. Ona glasi otprilike ovako:

- Znate li sta je sreca u nesreci?!
- Kada u Cazinu nakon uredjenja trga pronadjete zvijezdu "petokraku"! :D
  • Upvote 1

sve sam vise ubjedjen po dostupnim mi informacijama oko "slucaja petokraka" da ovaj projekt uopste nije zamisljen kao projekat kruznog toka vec je idejno osmisljen kao projekat uklanjanja petokrake i bilo kakvih znacajki proslog sistema :lol:...
spajanje ugodnog sa korisnim u jednom potezu.. Edited by snake

jarane pa petokraku je mogo skinuti i neki pijanac ili bilo ko u prolazu,a odma vjerovati u te price oci u oci i zahuskavati i dalje to se uvjek radilo u Cazinskim budzacima..

[quote name='Punisher' timestamp='1314352054' post='438302']
Znate li vi sta mene ovog trenutka posebno brine?! Mogucnost da se novonastala situacija oko uredjenja trga i premjestanja spomenika tako drasticno zaplete da nam [b][i]na kraju ne preostane nista drugo nego da onu raskopanu ledinu gledamo bas takvu sve do novih izbora negdje krajem sljedece godine[/i][/b]. Od same pomisli na to me hvata neka cudna jeza. :D
[/quote]

To je opce poznato... svaka bi opozicija to radila :postovanje_smile:

[quote name='diesel' timestamp='1314408087' post='438422']

To je opce poznato... svaka bi opozicija to radila :postovanje_smile:
[/quote]

Zato na kantonu nema pomaka :) :) :)

pa i nema jer se oni komusaju medjusobno,niko ne pita sta narodu pase..
  • Upvote 1

[quote name='pirgo' timestamp='1314428970' post='438435']

Zato na kantonu nema pomaka :) :) :)
[/quote]
... znaci slazes se da je tako u cazinu :sarcastichand:
  • Upvote 1

[quote name='diesel' timestamp='1314542117' post='438603']
... znaci slazes se da je tako u cazinu :sarcastichand:
[/quote]

Svako je negdje opozicija.
Samo je u Cazinu odgovorna opozicija, a svagdje drugo vlast. Logika ti je neoboriva :)

Najbolje bi bilo da sruse cijeli Cazin , pobiju nas sve pa pocnu onda ispocetka :yahoo:

[quote name='x-men' timestamp='1314366160' post='438337']
jarane pa petokraku je mogo skinuti i neki pijanac ili bilo ko u prolazu,a odma vjerovati u te price oci u oci i zahuskavati i dalje to se uvjek radilo u Cazinskim budzacima..
[/quote]

pa sto je nije skinuo kad je vec tako..
ako se ne sjecas vec ju je sda jednom skinula ali se po defaultu morala vratiti..

[quote name='Angel of Death' timestamp='1314607150' post='438684']
Najbolje bi bilo da sruse cijeli Cazin , pobiju nas sve pa pocnu onda ispocetka :yahoo:
[/quote]

možda bi to baš bilo najbolje.... :mail: