Jump to content
lucky

Projekti u općini Cazin

Recommended Posts

[quote name='barca' date='18 December 2009 - 17:41 ' timestamp='1261154470' post='351663']
Nije u planu, kako sam vidio u projektu.
[/quote]
A sta je tacno u projektu? Izvini, nisam imala priliku ga vidjeti

[quote name='sevmek' date='18 December 2009 - 17:45 ' timestamp='1261154732' post='351664']
A sta je tacno u projektu? Izvini, nisam imala priliku ga vidjeti
[/quote]

Ima malo listova teksta , malo crteza i sve ukoriceno.

Ja čujem da će biti svih sportova sa loptom - košarka rukomet nogomet ( mali) i tenis ( sa malom lopticom)

Važno je da se ima gdje poigrati. Moguće da ima i atletska staza za bicikle

[quote name='GolaStrana' date='18 December 2009 - 18:11 ' timestamp='1261156280' post='351665']
Ima malo listova teksta , malo crteza i sve ukoriceno.

Ja čujem da će biti svih sportova sa loptom - košarka rukomet nogomet ( mali) i tenis ( sa malom lopticom)

Važno je da se ima gdje poigrati. Moguće da ima i atletska staza za bicikle
[/quote]
najbliza atletska staza ja bicikle ima u italiji negdje kod gorice
ovo "mali" mi zvuci poznato precesto to cujem u zadnje vrijeme valjda kako starim bolje slusam

ti pseci sportovi sa loptom znaju razveseliti jel de

uglavno dobro je da je ukoriceno nadam se da su tvrde korice

[b]Novi putni pravac u MZ Miostrah

[/b]Hladno vrijeme praćeno padavinama nije spriječilo okupljanje mje

[quote name='šaban' date='22 December 2009 - 19:46 ' timestamp='1261507574' post='352064']
[b]Novi putni pravac u MZ Miostrah

[/b]Hladno vrijeme praćeno padavinama nije spriječilo okupljanje mještana naselja Brdo u MZ Miostrah, niti umanjilo njihovu radost završetkom jednog značajnog infrastrukturnog projekta. Naime, svečano je pušten u promet novoasfaltirani putni pravac, čija je ukupna dužina 1.750 m i vrijednost od preko 260.000,00 KM. Mještani su u ovaj projekat uložili 113.000,00 KM, a ostatak općina Cazin putem Komunalno-stambenog fonda.

Prema riječima zastupnika u Skupštini USK-a i člana Savjeta MZ Miostrah g-dina Muje Beganovića, akcija na realizaciji ovog putnog pravca koji povezuje naselje Brdo sa preostalim dijelovima MZ-e trajala je preko dvije godine. ''Ovo je najveći infrastrukturni projekat u 2009.godini na području MZ Miostrah sa kojim smo praktično došli do 80% pokrivenosti asfaltnom putnom mrežom, dok su za većinu preostalih putnih pravaca urađeni pripremni i zemljani radovi, tako da njihov završetak očekujemo u narednoj godini'', istaknuo je gospodin Beganović.
[/quote]

Dali je sada Stijena i Ostrožac povezani sa pristojnim asfaltom ili je ovo rukavac koji nije povezan prema Majetići .
Inače svaka čast Miostrahu na novim KM puta

[quote][b]Ozbiljan početak rada na rekonstrukciji i izgradnji kanalizacionog sistema BOSANSKI PETROVAC[/b]

Juče sam(Ermin Hajder) sa predstavnicima PIT-a (tim za implementaciju projekta u kojem su predstavnici općine BP i JP Komunalno) bio u Sarajevu u Agenciji za vode FBiH i razgovarali smo o tekstu projektnog zadatka za izbor projektanta u projektu izgradnje kanalizacionog sistema i postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda.

Ukratko: [b]do sredine 2012 godine treba biti završen projekat izgradnje kompletnog kanalizacionog sistema i sistema za prečišćavanje otpadnih voda za područje gradske zone Bosanskog Petrovca [size="4"]za koji smo već obezbijedili sredstva u iznosu od 5 miliona KM[/size]. Pola tih sredstava su kreditna sredstva EIB (Evropska investiciona banka) a druga polovina su bespovratni grantovi.[/b]

Ovo je jedan od najbitnijih i najvećih projekata na području naše općine još od vremena kada se gradio vodovodni sistem iz Sanice.

S ciljem kvalitetnijeg vođenja projekta, a uz pomoć Švicarske razvojne agencije (SDC) u toku je priprema Centra za vođenje projekta koji će biti u potpunosti tehnički opremljen za ovaj veliki posao.[/quote]

Kad cemo mi dozivjeti pa da mozemo citati ovako nesto na stranicama opcine Cazin.Načelnik Bosanskog Petrovca svaki dogovor, potez ili namjeru objavi na blogu i svi gradjani koji se zele informisati imaju pristup informacijama.

Neka ovo bude slijedeći projekat našeg načelnika :D Edited by pingvin

[quote name='pingvin' date='23 December 2009 - 09:21 ' timestamp='1261552912' post='352116']
Kad cemo mi dozivjeti pa da mozemo citati ovako nesto na stranicama opcine Cazin.Načelnik Bosanskog Petrovca svaki dogovor, potez ili namjeru objavi na blogu i svi gradjani koji se zele informisati imaju pristup informacijama.

Neka ovo bude slijedeći projekat na

[quote name='pingvin' date='23 December 2009 - 09:36 ' timestamp='1261553783' post='352120']
Ja ne mogu siriti bablje price koliko ti mozes povrsno citati [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]

Hajde jos jednom pa cemo se cuti.Nacin obracanja je bitan a i transparentnog druze sabane.U BP-u se nacelnik licno obraca gradjanima i to njima puno znaci. Ima tamo jedan dio vezan za privatizaciju u BP-u pa mozes procitati. Nas nacelnik nema cojones za takve stvari [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]

U tebe je retorika niski udarac svakome ko spomene tvoje mjesto za uvlacenje u bilo kakvoj kritici.
[/quote]

pa mo

[b]Participativni pristup izradi Strategije lokalnog razvoja

[/b]Proces izrade Strategije lokalnog razvoja Općine Cazin u okviru projekta ILDP uz odr

iskreno ova gore vijest mi izgleda presmijesno..
ko da bi bas neko uvazio npr moje eventualne primjedbe i sugestije u vezi sa lokalnim razvojem..
hahahahahha :icon_cheesygrin:

[quote name='snake' date='24 December 2009 - 13:14 ' timestamp='1261653254' post='352325']
iskreno ova gore vijest mi izgleda presmijesno..
ko da bi bas neko uvazio npr moje eventualne primjedbe i sugestije u vezi sa lokalnim razvojem..
hahahahahha [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]

kao

ne , smijesno je to da bi uvazili moje misljenje, kad ne uvazavate presude sudova...
zato se ova vijest fenomenalno uklapa u dnevno-politicki blasfemiju RTV Cazin, koji ce ovo predstaviti kao revolucionarni vid prikupljanja sugestija u cilju uspjesnijeg razvoja, a u stvarnosti znamo kako stvari stoje...

[quote name='snake' date='24 December 2009 - 13:26 ' timestamp='1261653989' post='352329']
ne , smijesno je to da bi uvazili moje misljenje, kad ne uvazavate presude sudova...
zato se ova vijest fenomenalno uklapa u dnevno-politicki blasfemiju RTV Cazin, koji ce ovo predstaviti kao revolucionarni vid prikupljanja sugestija u cilju uspjesnijeg razvoja, a u stvarnosti znamo kako stvari stoje...
[/quote]

vjest je sa općinske stranice, nije uopće sa RTV-a

tebi se sve zavrtilo od te rente dru

po tvojim postovima i tvojoj vlastitoj kontradiktornosti prije ce biti da teme drma taj sindrom..
inace ja ne skijam..
preskup mi je taj sport..
a vijest ce sigurno prije ili kasnije biti dio TV Panorame kao "pokazatelj" fenomenalnog okruzenja za zivljenje i nase europeizacije...

[quote name='šaban' date='24 December 2009 - 12:54 ' timestamp='1261652098' post='352319']
[b]Participativni pristup izradi Strategije lokalnog razvoja

[/b]Proces izrade Strategije lokalnog razvoja Općine Cazin u okviru projekta ILDP uz održivost i socijalnu uključenost kao vodeća načela ima karakteristike integriranog pristupa, standardizacije i participacije.
Participacija u okviru planiranja integriranog lokalnog razvoja, uz predano angažiranje javnog sektora, podrazumijeva aktivnu uključenost građana, civilnog društva, privatnog sektora i socijalno isključenih i marginaliziranih skupina u svim fazama procesa upravljanja lokalnim razvojem, kako u planiranju ako i u realizaciji planova.
U tom smislu [b]pozivaju se svi zainteresirani [/b]akteri koji mogu dati doprinos u procesu izrade strategije da daju svoj doprinos, te da se jave koordinatoru razvojnog tima na [email="op.cazin@bih.net.ba"][b]općinski mail[/b][/email].
[/quote]

a o tome ce raspravljati onaj razvojni tim?
koliko su placeni clanovi tima i koliko su placene ideje i projekti?

[quote name='[LoLLipop]' date='26 December 2009 - 09:37 ' timestamp='1261816639' post='352484']
a o tome ce raspravljati onaj razvojni tim?
koliko su placeni clanovi tima i koliko su placene ideje i projekti?
[/quote]

Ima na ovome forumu ljudi koji su bili članovi "Razvojnog tima" u prošlom mandatu, pa nam mogu iz prve ruke reći o tim nadoknadama i sl. :)

Moj savjet je, neka se načelnik malo kane infrastrukture i ulaže u poljoprivredu, to je jedina grana koja će imati rast, a koja se može stimulisati na lokalnom nivou.

treba dobar program razraditi za poljoprivredu,a poljoprivreda u ovim sad trenutcima jedina ima perspektivu,sve je drugo hladna voda

[quote name='hacy' date='26 December 2009 - 17:23 ' timestamp='1261840989' post='352534']
treba dobar program razraditi za poljoprivredu,a poljoprivreda u ovim sad trenutcima jedina ima perspektivu,sve je drugo hladna voda
[/quote]

i obrazovanje....

evo onog cesto spominjanog dokumenta

stavke 58 i 59 su mi iznimno zanimljive.

[img]http://img513.imageshack.us/img513/8094/scan0003g.jpg[/img]

[img]http://img171.imageshack.us/img171/3913/scan0004k.jpg[/img]

[quote name='[LoLLipop]' date='07 February 2010 - 10:14 ' timestamp='1265530448' post='358251']
evo onog cesto spominjanog dokumenta

stavke 58 i 59 su mi iznimno zanimljive.

[/quote]

znači ljudi su to planirali, baš mi je drago[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

a ti ćeš naći posla onoj svojoj rodici u fondu što ti kopira dokumente...

samo hoćeš nekog da uvališ u nevolje[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif[/img] Edited by jedancoek
Izbrisane slike, prevelike su da se obajve dva puta.

[quote name='[LoLLipop]' date='07 February 2010 - 12:13 ' timestamp='1265537582' post='358272']
kojeg fonda?

opet se bavite teorijama zavjere.
[/quote]

zna