Jump to content
lucky

Projekti u općini Cazin

Recommended Posts

fino pise reko sam mu da provjeri
ja vjerujem da loli ima vise info i da to prati
mozda su i htjeli zametnuti trag nebi bio to prvi put da opcinski radnici zamecu tragove

hocemo mi ovo konacno dobiti gradjevinskog inspektora

[quote name='snake' date='19 October 2009 - 15:28 ' timestamp='1255958938' post='344594']
hocemo mi ovo konacno dobiti gradjevinskog inspektora
[/quote]

pada ti ona teorija zavjere oko građevinskog inspektora[img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

vidjet cemo kad ga dobijemo i kad rezimiramo njegov rad na terenu :icon_cheesygrin:

Ee druze Isace to ce se na kraju rastegnuti na cetiri godine, ako ne i vishe, .------

Spomena radi,

Ni nakon sto je zena poginula na cesti iza zeljezare jer nije bilo rasvjete, nisu se udostojili ubrzati taj projekat, a i nekoliko nesreca je bilo gdje su zrtve bila djeca, s laksim i tezim ozljedama, srecom bez smrtno stradale djece. Medjutim, zna se sto je to tako, pa onaj kraj dole nije toliko strateski vazan sto se tice biraca, i naravno da ce se jos cekati. Siguran sam da ce sad malo brze poceti da to rade, jer je pored Cazin 2 skole, i gimnazija, pa je rizik veci po skolarce. Svi smo vozili nocu onuda, a uza je malo cesta, tako da je stvarno opasno pjesaciti, jer se lako desi da vas kao vozaca zaslijepi drugi auto. Ja uvijek vozim nocu dole s dugim svijetlima, bas zbog toga da imam bolju preglednost.

Sto se tice tog projekta ostalih, bilo je i vrijeme da se pocnu fasade raditi, ali otom potom.

Pozdrav

[quote name='antrax' date='20 October 2009 - 16:35 ' timestamp='1256049312' post='344795']
Ee druze Isace to ce se na kraju rastegnuti na cetiri godine, ako ne i vishe, .------

Spomena radi,

[b]Ni nakon sto je zena poginula na cesti iza zeljezare jer nije bilo rasvjete, nisu se udostojili ubrzati taj projekat, a i nekoliko nesreca je bilo gdje su zrtve bila djeca, s laksim i tezim ozljedama, srecom bez smrtno stradale djece. Medjutim, zna se sto je to tako, pa onaj kraj dole nije toliko strateski vazan sto se tice biraca, i naravno da ce se jos cekati. Siguran sam da ce sad malo brze poceti da to rade, jer je pored Cazin 2 skole, i gimnazija, pa je rizik veci po skolarce. Svi smo vozili nocu onuda, a uza je malo cesta, tako da je stvarno opasno pjesaciti, jer se lako desi da vas kao vozaca zaslijepi drugi auto. Ja uvijek vozim nocu dole s dugim svijetlima, bas zbog toga da imam bolju preglednost. [/b]

Sto se tice tog projekta ostalih, bilo je i vrijeme da se pocnu fasade raditi, ali otom potom.

Pozdrav
[/quote]

VLADA USK prosle godine (2008) je izdvojila 300.000KM za rasvjetu i trotoar od cazin II do gimnazije.

gdje su utrosene pare, bilo bi dobro znati.

[quote name='[LoLLipop]' date='20 October 2009 - 15:36 ' timestamp='1256049411' post='344796']
VLADA USK prosle godine (2008) je izdvojila 300.000KM za rasvjetu i trotoar od cazin II do gimnazije.

gdje su utrosene pare, bilo bi dobro znati.
[/quote]

Kako su ljudi spremni iznositi ne bas provjerene informacije (da ih ne nazovem drugacije) kad im to odgovara.

Niti u budzetu za 2008 god., niti u rebalansu budzeta za istu godinu a niti u budzetu za ovu godinu (naravno govorim o budzetu USK-a) ne postoji stavka o kojoj se govori u citiranom postu.

[quote name='antrax' date='20 October 2009 - 16:35 ' timestamp='1256049312' post='344795']

Spomena radi,

Ni nakon sto je zena poginula na cesti iza zeljezare jer nije bilo rasvjete, nisu se udostojili ubrzati taj projekat, a i nekoliko nesreca je bilo gdje su zrtve bila djeca, s laksim i tezim ozljedama, srecom bez smrtno stradale djece. Medjutim, zna se sto je to tako, pa onaj kraj dole nije toliko strateski vazan sto se tice biraca, i naravno da ce se jos cekati. Siguran sam da ce sad malo brze poceti da to rade, jer je pored Cazin 2 skole, i gimnazija, pa je rizik veci po skolarce. Svi smo vozili nocu onuda, a uza je malo cesta, tako da je stvarno opasno pjesaciti, jer se lako desi da vas kao vozaca zaslijepi drugi auto. Ja uvijek vozim nocu dole s dugim svijetlima, bas zbog toga da imam bolju preglednost.

Pozdrav
[/quote]

da se primjetiti konstantno navođenje gluposti u tvojim postovima, mora di si pro

[quote name='[LoLLipop]' date='20 October 2009 - 22:06 ' timestamp='1256069180' post='344846']
ustvari, ima postavljena ikona od septembra/oktobra prosle godine. znaci, postoji na papiru i na forumu.
[/quote]

za one koji slabo citaju :D

sad sam u hrpi papira i ne mogu da vrsljam po forumu.
budi ljubazan i potrazi moj post iz oktobra prosle godine (mjesec gore-dolje). ima skenirano.

[quote name='rukfas' date='20 October 2009 - 22:22 ' timestamp='1256070146' post='344853']
Kazem ti, NEMA TE STAVKE U BUD

[quote name='antrax' date='21 October 2009 - 11:13 ' timestamp='1256116439' post='344943']
Je li to nesretna smrt insana glupost? I koja se mogla izbjeci da je vidljivost bila veca! Zivim na maloj lisi pa znam pojedinosti, inace ne bih to ni spomenuo. I ne pripadam ja ucenjima lagumdzije niti bilo kojeg drugog politicara, samo zelim ukazati na probleme kao normalan gradjanin, a ako neko ne zna prihvatiti kritiku, boze moj. I ne moye biti glupost smrt lica, odi malo provozaj se iza zeljezare pa ces da vidis kakvo je stanje nocu, a to sto je ta ulica napustena, tek je prosle godine postavljen leyeci policajac ispred gimnayije, uvedena patrola saobracajca, itd.

I ja nisam na ovom forumu da bih vrijedjo nekoga, iznosim svoja misljenja, i iskljucivo svoja (za razliku od mnogih), i pristupam mu kao gradjanin koji daje prijedlog, komentar, i kritiku, sto bi vlast trebalo zanimati, jer mi smo ih birali. A to sto je OV godinu dana nekonstituirano, pa sam malo i ogorcen, imam pravo biti, ne samo na nacelnika, nego na sve vijecnike, pogotovo one koji imaju mlao vecu moc u svojim partijama. I da ti nesto jos kazem, ja ne bjezim od pohvale bilo koga ko napravi pozitivnu stvar.

Pozdrav,
[/quote]

opet imputira

[quote name='antrax' date='21 October 2009 - 11:13 ' timestamp='1256116439' post='344943']
Je li to nesretna smrt insana glupost? I koja se mogla izbjeci da je vidljivost bila veca! Zivim na maloj lisi pa znam pojedinosti, inace ne bih to ni spomenuo. I ne pripadam ja ucenjima lagumdzije niti bilo kojeg drugog politicara, samo zelim ukazati na probleme kao normalan gradjanin, a ako neko ne zna prihvatiti kritiku, boze moj. I ne moye biti glupost smrt lica, odi malo provozaj se iza zeljezare pa ces da vidis kakvo je stanje nocu, a to sto je ta ulica napustena, tek je prosle godine postavljen leyeci policajac ispred gimnayije, uvedena patrola saobracajca, itd.

I ja nisam na ovom forumu da bih vrijedjo nekoga, iznosim svoja misljenja, i iskljucivo svoja (za razliku od mnogih), i pristupam mu kao gradjanin koji daje prijedlog, komentar, i kritiku, sto bi vlast trebalo zanimati, jer mi smo ih birali. A to sto je OV godinu dana nekonstituirano, pa sam malo i ogorcen, imam pravo biti, ne samo na nacelnika, nego na sve vijecnike, pogotovo one koji imaju mlao vecu moc u svojim partijama. I da ti nesto jos kazem, ja ne bjezim od pohvale bilo koga ko napravi pozitivnu stvar.

Pozdrav,
[/quote]

navikni se antrax, saban svakoga ko nije na liniji njegovih stavova , okarakterise kao " pisača gluposti"..
dobro dosao u drustvo :icon_cheesygrin:

a zar se nije moglo postavit par lezecih policajaca na toj dionici puta bas jer nije osvijeteljnja a to je put do skole,ovdje na mnogim prilazima skolama su blazi lezeci policajci,recimo na onoj dionici ima 800 metara asvalta svako 300 m lezeci,ili je bolje onako stavit znak za ogranicenje brzine a niko nepostuje i kaznjavat a niko neplaca ni kazne skoro.

[quote name='antrax' date='21 October 2009 - 15:39 ' timestamp='1256132372' post='345022']
Ma dobro, ali se moj stav vise bazira na rasvjetu i na to sam mislio jer sam upoznat sa tim dogadjajima, i jer mi je to komsiluk. Nebitno, vazno je da treba davati prioritete prjektima po potrebama i njihovim namjenama, a ne po privlacenju birackog tijela :) Pravi gradjanin ce u svakom projektu vidjeti vrijednost. [b]Po meni je bolje dati 50 000 KM nekoj mjesnoj zajednici da utrosi u stipendiranje studenata te MJ, i poboljsanju kvaliteta zivota (privreda, zaposlenost), umjesto u asfalt. [/b](kad uzmemo u obzir situaciju u kakvoj se drustvo danas nalazi).

Pozdrav
[/quote]

[b]ispravno.[/b].

nego kad su bile te nesrece o kojima pricate??

[quote name='antrax' date='21 October 2009 - 15:39 ' timestamp='1256132372' post='345022']
Ma dobro, ali se moj stav vise bazira na rasvjetu i na to sam mislio jer sam upoznat sa tim dogadjajima, i jer mi je to komsiluk. Nebitno, vazno je da treba davati prioritete prjektima po potrebama i njihovim namjenama, a ne po privlacenju birackog tijela :) Pravi gradjanin ce u svakom projektu vidjeti vrijednost. [b]Po meni je bolje dati 50 000 KM nekoj mjesnoj zajednici da utrosi u stipendiranje studenata te MJ, i poboljsanju kvaliteta zivota (privreda, zaposlenost), umjesto u asfalt. [/b](kad uzmemo u obzir situaciju u kakvoj se drustvo danas nalazi).

Pozdrav
[/quote]

[quote name='snake' date='22 October 2009 - 11:35 ' timestamp='1256204139' post='345140']
[b]ispravno.[/b].

nego kad su bile te nesrece o kojima pricate??
[/quote]

zar bi vas dvojica kao investitori ulozili negdje gdje nije rijesena putna infrastruktura ???

[quote name='lucky' date='22 October 2009 - 11:26 ' timestamp='1256207210' post='345157']
zar bi vas dvojica kao investitori ulozili negdje gdje nije rijesena putna infrastruktura ???
[/quote]

Ulozio bih bilo gdje u proizvodnju za ciji proizvod postoji siguran plasman. A ne govori se ovdje o velikim postrojenjima, nego iskljucivo o malim preduzecima, projektima poput rasadnika, poljoprivrede i sl. A ti ljudi koji su u tim selim zitelji a nezaposleni, pa siguran sam da bi radije volio da ima obrt kakvu, da mu se prihod ustabili na neki nacin, nego da mu prodje asfalt, a da nema sta da jede :)

[quote name='antrax' date='22 October 2009 - 17:32 ' timestamp='1256225557' post='345228']
Ulozio bih bilo gdje u proizvodnju za ciji proizvod postoji siguran plasman. A ne govori se ovdje o velikim postrojenjima, nego iskljucivo o malim preduzecima, projektima poput rasadnika, poljoprivrede i sl. A ti ljudi koji su u tim selim zitelji a nezaposleni, pa siguran sam da bi radije volio da ima obrt kakvu, da mu se prihod ustabili na neki nacin, nego da mu prodje asfalt, a da nema sta da jede :)
[/quote]

nezelim sada da na ovoj temi raspravljamo o isplativosti i nekim faktorima koji utjecu na cijenu proizvoda ...

a sto se tice poljoprivredne proizvodnje ona vec postoji ... znam da su od ljudi ovog ljeta masovno otkupljivali povrce ... al sada je druga stvar sto mi svi vise volimo imati trgovinu nego obradjviati njive je nesto drugo ...

[quote name='lucky' date='22 October 2009 - 18:07 ' timestamp='1256231244' post='345236']
nezelim sada da na ovoj temi raspravljamo o isplativosti i nekim faktorima koji utjecu na cijenu proizvoda ...

a sto se tice poljoprivredne proizvodnje ona vec postoji ... znam da su od ljudi ovog ljeta masovno otkupljivali povrce ... al sada je druga stvar sto mi svi vise volimo imati trgovinu nego obradjviati njive je nesto drugo ...
[/quote]

Ja razvijam osjecaj da je za tebe ekonomska situacija povoljna danas u cazinu ? Ajd zab ekonomske faktore i to sve, proucavam ih, tako da znam ponesto o tome, nebitno. Ali zasto ce nekome asfalt u selu, ako taj neko nema za godisnju registraciju auta? ili ga pak nema. Pa realno, zar nije bolje malo podstaci takve ljude koji zive u mnogobrojnim selima nase ljudstvom bogate opcine nekim projektima, da ista rade, kako bi ostvarili neki prihod. I govorim o onoj populaciji koja je siromasna, koja prezivljava, a takih je mnogo i u svakom selu, naselju. I ne mislim nista lose. Samo je logicnije da se ulaze u privredu danas u ovako teskoj situaciji drustveno - ekonomskoj, nego u asfalt. To zelim reci.

Pozdrav,