Jump to content
lucky

Projekti u općini Cazin

Recommended Posts

[quote name='left_side' date='06 October 2009 - 10:01 ' timestamp='1254816062' post='342151']
Smatram da bi bilo dobro da se pozovu građani da spontano iziđu na ulicu ispred vjećnice u četvrtak u 15.00h kada je zakazana sjednica OV. Na taj način bi pokazali vijećnicima da građane ne zanima ko će biti predsjedavajući nego kad će početi raditi ono za šta su izabrani. Smatram da je vrijeme da se 30 glava od 30 vijećnika ohladi i da u prvi plan stave narod pa tek onda lične interese i interese svojih partija. Znam da će sad neko reći odnosi li se ovo i na vjećnike SDP-a, da odnosi se na sve, i smatram da građani nesmiju dopustiti da se u četvrtak prekine sjednica bez izbora predsjedavajućeg.

[quote name='zilho' date='06 October 2009 - 11:03 ' timestamp='1254819835' post='342179']
vidis da znas napisati nesto sto se meni svidja
[b]u cetvrtak ce se izabrati predsjedavajuci jer u SDA stvari ne stimaju pa se njihovim glasovima moze trgovati lipo[/b]

a onda ce i projekti dobiti sasvim novu dimenziju
[/quote]

moraću te razočarati, bojim se da od toga nema ništa,zapravo 100% sam ubjeđen. Sve konce u svojim rukama drži DNZ, SDP je javno pozvao SDA i DNZ da predlože svog kandidata i da će ga SDP bezuvjetno podržati. Isto tako SDP je spreman ponuditi svog kandidata ukoliko su ove dvije stranke voljne formirati većinu, računica jednostavna: SDP će glasati za bilo kojeg od 18 kandidata (10 SDA, 4 DNZ, 4 SDP) i neće to ničim uslovljavati. Smatramo da zbog veće transparentnosti rada Općine kandidat ne bi trebao biti iz reda ASDA-e.

[quote name='left_side' date='06 October 2009 - 11:11 ' timestamp='1254820265' post='342183']
moraću te razočarati, bojim se da od toga nema ništa,zapravo 100% sam ubjeđen. Sve konce u svojim rukama drži DNZ, SDP je javno pozvao SDA i DNZ da predlože svog kandidata i da će ga SDP bezuvjetno podržati. Isto tako SDP je spreman ponuditi svog kandidata ukoliko su ove dvije stranke voljne formirati većinu, računica jednostavna: SDP će glasati za bilo kojeg od 18 kandidata (10 SDA, 4 DNZ, 4 SDP) i neće to ničim uslovljavati. Smatramo da zbog veće transparentnosti rada Općine kandidat ne bi trebao biti iz reda ASDA-e.
[/quote]
nisi ti mene razocaro vec pokazo da znas sabirati
a-sda 11
za bih 1
SDA ako predju 4 imaju presjedavajuceg
ili kupe 4

ide stih

parama mogu kupiti sve
zene konje zamkove
al upati frajeru da ti pare nemogu
kupit raju iskrenu

kolko zena ima u vijecu ozbiljno

bas su fino ogradili ono groblje sad kad prolazis ni nevidis krstove
vidis kako ima projekata koji nesto urade

[quote name='left_side' date='06 October 2009 - 11:11 ' timestamp='1254820265' post='342183']
moraću te razočarati, bojim se da od toga nema ni

[quote name='zilho' date='06 October 2009 - 11:23 ' timestamp='1254821029' post='342190']
nisi ti mene razocaro vec pokazo da znas sabirati
a-sda 11
za bih 1
SDA ako predju 4 imaju presjedavajuceg
ili kupe 4

ide stih

parama mogu kupiti sve
zene konje zamkove
al upati frajeru da ti pare nemogu
kupit raju iskrenu

kolko zena ima u vijecu ozbiljno

bas su fino ogradili ono groblje sad kad prolazis ni nevidis krstove
vidis kako ima projekata koji nesto urade
[/quote]

čuda se dešavaju, sjeti se evropskog prvenstva i osvajanje titule prvaka

[quote name='left_side' date='06 October 2009 - 12:39 ' timestamp='1254825555' post='342214']
čuda se de

Ljudi ima tema OV, ovo je tema o projektima

[b]Otvor puta u MZ Polje

[/b]Ikanovići, otvoren je asvaltirani put du

[quote name='šaban' date='07 October 2009 - 16:22 ' timestamp='1254925374' post='342453']
Ljudi ima tema OV, ovo je tema o projektima

[b]Otvor puta u MZ Polje

[/b]Ikanovići, otvoren je asvaltirani put dužine 330 m. Ukupna investicija puta iznosila je 49.000 KM, a finansiran je uz 50% učešća od strane mještana i 50% od strane Općine Cazin.
Putna infrasturktura za mještane ovakvih naselja od primarnog je značaja što se može vidjeti i na osnovu pojedinačnih izdvajanja za ove projekte. Najveći iznos uplatio je gospodin Ikanović Jusuf, nesebično ulažući 5.000,00 KM kako bi se završio put u njegovom rodnom selu.

Prema riječima predsjednika građevinskog odbora gospodina Ikanović Ismeta putevi su ulazna karta za bolju budućnost, nešto čime dajemo svoj doprinos razvoju lokalne zajednice.

[b]''Realizacija ovog projekta govori o ozbiljnosti naših namjera da od općine Cazin napravimo mjesto ugodnog življenja za sve njene stanovnike. I u narednom periodu nastvaljamo sa gradnjom infrastrukture, uprkos globalnoj recesiji, jer postoje realno planirani koncepti projektnih zadataka i obezbijeđena sredstva za njihovu realizaciju''[/b], riječi su načelnika Ogreševića koji je i otvorio ovaj put.
[/quote]
Nesto otanjili u zadnje vrijeme sa tim otvorima.Sabanovski koliko je kilometara puta uradjeno poslije izbora???Meni se cini da sam citao za par puteva ali ne mogu zasigurno reci.Mozda ti znas vise :D

Pocela kampanja ukojoj se naglasava recesija svaki put sto znaci da ce ovakvih projekata biti sve manje.

Da Bog da izbori bili svako 6 mjeseci :D Edited by pingvin

ovako ljudi rjesavaju saobracajne guzve:

Najavljena prezentacija ideje o realizaciji ˝Visećeg tramvaja˝ u Tuzli
Za sutra(12.10.) najavljena je sjednica Kolegija kod općinskog načelnika. Dnevnim redom predviđeno je niz tačaka iz kojeg izdvajamo: Prezentaciju ideje Rudarskog institura DD Tuzla o realizaciji

Pa nije losa ideja tramvaj od coralica do cazina, haha....ipak bolje koja proizvodna hala bi vishe dobrodosla :) i taj kruzni tok je toliko bespotreban, jer nismo mi velegrad, samo treba skloniti pijacu iz grada, i staviti u pogon semafore na cupriji i gnjilavcu i eto to je to, koji parking prostor ::) oni grade park u nekadasnjem mezarju kraj opcine, nidje veze..

[quote name='pingvin' date='07 October 2009 - 18:12 ' timestamp='1254931978' post='342461']Nesto otanjili u zadnje vrijeme sa tim otvorima.Sabanovski koliko je kilometara puta uradjeno poslije izbora???Meni se cini da sam citao za par puteva ali ne mogu zasigurno reci.Mozda ti znas vise [img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img] Pocela kampanja ukojoj se naglasava recesija svaki put sto znaci da ce ovakvih projekata biti sve manje.Da Bog da izbori bili svako 6 mjeseci [img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img][/quote]eto otvori

Bilo bi produktivnije da su ulozili tih sto hiljada od asfalta u fond opcinski koji bi podrzao razvojne projekte u maloj privredi, npr. u domacoj agrarnoj proizvodnji, gdje bi podstakli domacu proizvodnju povrca u nasoj opcini, tako da bi jeli i kupovali domace povrce u ovim svim stranim marketima u cazinu, :) a i narod bi zaposlili..

[quote name='antrax' date='11 October 2009 - 20:29 ' timestamp='1255285783' post='343031']
Bilo bi produktivnije da su ulozili tih sto hiljada od asfalta u fond opcinski koji bi podrzao razvojne projekte u maloj privredi, npr. u domacoj agrarnoj proizvodnji, gdje bi podstakli domacu proizvodnju povrca u nasoj opcini, tako da bi jeli i kupovali domace povrce u ovim svim stranim marketima u cazinu, [img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img] a i narod bi zaposlili..
[/quote]

mo

ne govorim da cazinu treba tramvaj, vec govorim o modernim idejama.
biserko, i panonska jezera su prije 3 godine bila ideja, a danas donose stotine hiljada maraka u budzet opcine tuzla.
da je nama makar ideja...

[quote name='[LoLLipop]' date='11 October 2009 - 17:00 ' timestamp='1255291241' post='343039']
ne govorim da cazinu treba tramvaj, vec govorim o modernim idejama.
biserko, i panonska jezera su prije 3 godine bila ideja, a danas donose stotine hiljada maraka u budzet opcine tuzla.
da je nama makar ideja...
[/quote]

Imal ijedan post u kojem ne navodis projekte ili ideje iz Tuzle.
stvarno...

Lijepo zavrni rukave pa sjedni i smisljaj ideje, stavljaj ih na papir pa realiziraj kad dodjes do funkcije ;) I pokazi narodu kako se to radi ;)

[quote name='Olivera.Twist' date='12 October 2009 - 14:50 ' timestamp='1255351848' post='343107']
Imal ijedan post u kojem ne navodis projekte ili ideje iz Tuzle.
stvarno...

Lijepo zavrni rukave pa sjedni i smisljaj ideje, stavljaj ih na papir pa realiziraj kad dodjes do funkcije ;) I pokazi narodu kako se to radi ;)
[/quote]

registracija po stranackoj duznosti? :lol:
placeni ste vi da zavrcete rukave i smisljate ideje :lol:

nego, evo mene zanima da li ce opcina cazin raspisati konkurs za projkte kao sto su vec raspisale opcina bihac i velika kladusa. inace, to je sufinancirano od strane EU, a organizirano u suradnji sa UNDP.om.

gdje je cazin?

[url="http://www.lin.bihac.org/documents/JAVNI_POZIV_OCD.pdf"]BIHAC[/url]

[url="http://www.velikakladusa.gov.ba/"]V.KLADUSA[/url]

[quote name='antrax' date='11 October 2009 - 17:33 ' timestamp='1255282397' post='343024']
Pa nije losa ideja tramvaj od coralica do cazina, haha....ipak bolje koja proizvodna hala bi vishe dobrodosla :) i taj kruzni tok je toliko bespotreban, jer nismo mi velegrad, samo treba skloniti pijacu iz grada, i staviti u pogon semafore na cupriji i gnjilavcu i eto to je to, koji parking prostor : :) oni grade park u nekadasnjem mezarju kraj opcine, nidje veze..
[/quote]

antrax ovdje sve vise sklonjaju semafore a prave kruzne tokove,sto znaci da su bolje optimalni i funkcionalni od semafora,ja sam za kruzni tok jer sam vidio koliko su dobri uvjerio sam se,bolje je napravit vise kruznih tokova nego semafore stavljat.samo bi bilo dobro da malo neko iz opstine dodje u evropu da vidi koliko sta funkcionise pa da se realiziraju ideje koje se mogu uradit u nasem gradu a koje ce pomoci svima nama.

[quote name='šaban' date='11 October 2009 - 20:37 ' timestamp='1255286224' post='343032']
možda bi blo bolje a možda i ne bi, ali siguran sam da se mještani koji će koristiti ovu saobraćajnicu ne bi složili sa tobom...

dobro, vijek postoji ta intencija od jednog broja forumaša, svi znamo ko su, da sve što se uradi ako ništa obezvrijede komentaom tipa ''bilo bi bolje da su..'' itd

ništa novo
[/quote]

slazem se i s tvojim misljenjem, asfalt je nesto vazno za svako naselje, ali sta kao nekoliko domacina tog sela ne radi, pa nema odakle da ucestvuje u tom asfaltu, zar nije bolje prvo mu naci posao, pa ce i on za godinu dati doprinos blaga srca :) A asfalt je infrastruktura, fiksna, nelikvidan je sada, koja se samo trosi, te pare da su ulozene negdje drugdje kao sto sam rekao u privredu, novac bi bio likvidniji i donio bi tone asfalta jos :) samo sam dao ideju, jer mi je glupo da u nasim marketima kupujem tudje proizvode, pogotovo povrce, a toliko tog agrarnog potencijala ima na nasoj opcini. Svaka familija nezaposlena po selima, bi rado primila pokretacki kapital da odrzava nekoliko plastenika, a to povrce bi se prodalo, jer ima 80 000 dusa u nasoj opcini, samo da se radi, niko odbijo nebi. A ti probaj skupiti u svom ulazu, naselju ili gdje vec zivis po 5 maraka da ne znam organizuje rostilj, napravis bravu, pa ces vidjeti da ti 20 % nece htjeti ucestvovati, jer nemaju :)

I ja neobezvredjujem, ja samo dajem svoje misljenje, i prijedlog, a vlast kakva god da je, trebalo bi da malo slusa sta gradjani koji su je birali imaju za reci, i za predloziti :) svako realan i normalan treba da prihvati bilo kakvu kritiku za nesto sto radi, jer ti moze samo pomoci, tako da komentarisanje negativno ili pozitivno uvijek treba da je dobrodoslo i nacelniku i opcini i svima.

sta mislis kako je onome ko nema nikakvih primanja i gleda kako ce prezivjeti kad cuje na vijestima ne znam Opcina izdvaja toliko i toliko hiljada za gradnju toka, ili necega sto nema veze sa pomoci i razvoju ekonomiju i zivotnih standarda :)

Za x - men:

Znam ja da je kruzni tok straha rijesenje, ali sto ta sredstva sad utrosavati u to, kad privreda pati, i kad nezaposlenost raste. Masa raje bi se vratila iz Svijeta da ima posla ovdje, mozda bi i oni gradili i zgrade i kruzne tokove nove. Neka rijese pitanje pijace koja koci saobracaj, parking prostora i ostace im para da uloze u ekonomiju (umjesto da se ulaze u tok toliko novca).

U svakom slucaju ja gledam optimisticno na sve te projekte, ali nekad nedostaje racionalnosti u njima :) Edited by antrax

jes ima i to sto kazes ali zato sma naveo neka neko dodje ili pogleda jednostavnu gradnju efikasnih kruznih tokova u koje neide onoliko para koliko bi se za nas kruzni tok u centru grada radio..drugo postavit aparate za parking,i redare koji ce obilazit parkinge i gledat istek vremena na papiricima koje aparat izbaci,to ljudi funkcionise,nema tu puno posla a nogo efikasniej nego onako kao sto se radi kod nas,to svi znaju ovi sto dolaze iz evrope koliko je to efikasno,sto se tice poljoprivrede taj svaki poljoprivrednik bi uzivao ovdje od dobiti i drzave i od dobiti za svoje produkte jer ovdje drzava podrzava poljoprivredu i daje sve sto treba jednom pojoprivredniku ,jer svi zivimo od toga.steta sto kod nas se na to negleda..

[quote name='[LoLLipop]' date='12 October 2009 - 15:01 ' timestamp='1255352503' post='343111']
registracija po stranackoj duznosti? [img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/laugh.gif[/img]
placeni ste vi da zavrcete rukave i smisljate ideje [img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/laugh.gif[/img]

nego, evo mene zanima da li ce opcina cazin raspisati konkurs za projkte kao sto su vec raspisale opcina bihac i velika kladusa. inace, to je sufinancirano od strane EU, a organizirano u suradnji sa UNDP.om.

gdje je cazin?

[url="http://www.lin.bihac.org/documents/JAVNI_POZIV_OCD.pdf"]BIHAC[/url]

[url="http://www.velikakladusa.gov.ba/"]V.KLADUSA[/url]
[/quote]

Cazin je sa UNDP u projektu integriranog lokalnog razvoja ILDP

gdje su te dvije općine u tom projektu, haaaa???

mislim, postavlja

evo, radovalo bi me da vidim bilo kakav konkurs za projekte u opcini cazin.
sve je taaako netransparentno.
zalosno je da je opcina spala na to da ih ti, biserko, moras braniti i dan i noc :D

[quote name='[LoLLipop]' date='12 October 2009 - 10:01 ' timestamp='1255352503' post='343111']
registracija po stranackoj duznosti? :lol:
placeni ste vi da zavrcete rukave i smisljate ideje :lol:

[/quote]

Ne, nismo placeni da smisljamo ideje. Mi svoje ideje ne naplacujemo nego ih poklanjamo ovom gradu, u amanet ;) Ipak, zalazemo se za dobrobit i radimo na tome da nam grad bude ljepsi, moderniji i cistiji. U vremenu recesije nema mjesta za suvisne troskove, pa smo stoga svoje ideje odlucili pokloniti ;)

Registracija po stranackoj duznosti?! Ne prepisujemo od vas, ne brini ;)

samim uvidom u godinu registracije, sve je jasno :lol:

hajd prezentiraj neku ideju, bas bih to voljela cuti :D

odrekli se primanja :lol: najsmjesniji pocetak dana :lol:

[quote name='[LoLLipop]' date='13 October 2009 - 03:41 ' timestamp='1255416093' post='343219']
samim uvidom u godinu registracije, sve je jasno :lol:

hajd prezentiraj neku ideju, bas bih to voljela cuti :D

odrekli se primanja :lol: najsmjesniji pocetak dana :lol:
[/quote]

Prednost dajem tebi, ipak si starija .Pa bujrum.
Ali bez da prepisujes "visece tramvaje" iz Tuzle i nebulozne primjedbe tipa "hocu cesmu nazad" , "nacelnik ukrao cesmu", "necu kruzni tok nego park", "nikad se nece poceti graditi centar ispred objekta poste", " zelim da budem direktor DK".... i da ne nabrajam dalje, svakom iole normalnom covjeku je jasno da se samo zalis i pokusavas da opstruiras svaki potencijalni pomak ovog grada.

Kad uspijes da dokazes da je bilo koji od navoda kojima optuzujes opcinske organe vlasti tacan, cestitacu ti javno .Do tada :trla baba dlan, da joj prodje dan.
Pretpostavljam da sad imas jako puno slobodnog vremena, dok traje strajk, pa eto iskoristi ga konstruktivno. Ili dokazi, ili predlozi.Ali bez da se zalis.

I molim te samo mi elaboriraj tu izjavu o primanju novca od stranke.Ako ti nije mrsko.

P.S : I fakat, ne prepisuj projekte iz Tuzle. Nije fazon vise.