Jump to content
lucky

Projekti u općini Cazin

Recommended Posts

[quote name='jedancoek' post='216443' date='Feb 23 2008, 11:29']Ako prva ponuda nije proceduralno ispravna, zar onda drugoplasirani ne dobija posao...?[/quote]

Hocemo tjerati mak na konac... zar da se prodaje u bescijenje ta parcela, i to za bijednih par hiljada iznad pocetne cijene?

[quote name='Falcon' post='216447' date='Feb 23 2008, 11:39']Hocemo tjerati mak na konac... zar da se prodaje u bescijenje ta parcela, i to za bijednih par hiljada iznad pocetne cijene?[/quote]

falcon jel poznjaes , ti kao pravnik, instituciju licitacije , aukcije ...

pocetna cijena treba da bude realno iskazana , s tim da onaj ko prodaje imovinue ne gubi nista, il da bar pokrije svoje troskove..

ako je opstina postavila pocetnu cijenu, tvrdoglavo je i licemjerno pravdati se s tim "bescijenjem drzavne imovine"...

nisam ja odredjivao pocetnu cijenu..

ocito se namjesta ortackoj grupi, taman kad bih ja bio njen clan..

[quote name='snake' post='216449' date='Feb 23 2008, 11:44']falcon jel poznjaes , ti kao pravnik, instituciju licitacije , aukcije ...

pocetna cijena treba da bude realno iskazana , s tim da onaj ko prodaje imovinue ne gubi nista, il da bar pokrije svoje troskove..

ako je opstina postavila pocetnu cijenu, tvrdoglavo je i licemjerno pravdati se s tim "bescijenjem drzavne imovine"...

nisam ja odredjivao pocetnu cijenu..

ocito se namjesta ortackoj grupi, taman kad bih ja bio njen clan..[/quote]

Robot je ponudio svega par hiljada iznad pocetne cijene dok je ortacka grupa ponudila cak koju stotinu hiljada KM iznad cijene. Ponisten je zbog proceduralnih nedostataka u ponudi boljeg ponudjaca. U samom pozivu na cinjenje ponude je [b]ostavljena opcija ponistenja poziva bez obrazlozenja[/b], sto je takodjer [b]uobicajena praksa[/b].

[quote name='Falcon' post='216450' date='Feb 23 2008, 11:50']Robot je ponudio svega par hiljada iznad pocetne cijene dok je ortacka grupa ponudila cak koju stotinu hiljada KM iznad cijene. Ponisten je zbog proceduralnih nedostataka u ponudi boljeg ponudjaca. U samom pozivu na cinjenje ponude je [b]ostavljena opcija ponistenja poziva bez obrazlozenja[/b], sto je takodjer [b]uobicajena praksa[/b].[/quote]

tu sad dolazimo do onga sto sam ranije tvrdio, a to je da nam je zakon o tenderima konstruiran tako da otvara mogucnost za muljazu i namjestanja..

bez obzira na tu uobicajenu praksu falcone, i dalje mislim da se radi o nemoralu kad je u pitanju prodaja drzavne imovine..

de budemo jasni i Robot ima oraha u dzepovima..

meni se ne svidja zakon o licitacijama gdje "ortaci" ucestvuju po principu - " ponudi najvecu cijenu i odustani " , tako da ovaj drugi iza njega( ortak ) dobije tender u bescijenje...

[quote name='snake' post='216451' date='Feb 23 2008, 12:03']tu sad dolazimo do onga sto sam ranije tvrdio, a to je da nam je zakon o tenderima konstruiran tako da otvara mogucnost za muljazu i namjestanja..

bez obzira na tu uobicajenu praksu falcone, i dalje mislim da se radi o nemoralu kad je u pitanju prodaja drzavne imovine..

meni se ne svidja zakon o licitacijama gdje "ortaci" ucestvuju po principu - " ponudi najvecu cijenu i odustani " , tako da ovaj drugi iza njega( ortak ) dobije tender u bescijenje...[/quote]

Ma kako tebi bilo tesko reci tu stranu rec, u ovom slucaju je bilo sve transparentno i u korist opcine Cazin.

[quote name='Falcon' post='216474' date='Feb 23 2008, 12:45']Ma kako tebi bilo tesko reci tu stranu rec, u ovom slucaju je bilo sve transparentno i u korist opcine Cazin.[/quote]

da , da transparentna vam je muljava oko prodaje tog dijela drzavne ( opstinske ) imovine, sve cisto, legalno i u skladu sa praksom, al vam nije ni legalna , ni transparentna, ni u skladu sa praksom , prodaja imovine zeljezare , koju je gle, sud prodavao, i gdje je " ortacka grupa" ostala uskracena za njihova "bosnjacka prava" , kao prioritetnog faktora na svim tenderima ,koji se ticu prodaje drzavne imovine...

kako god tebi bilo tesko reci tu bosnjacku, opstepoznatu rijec, u toku je "legalna pljacka" drzavne imovine sirom BH..jos uvjek imaju sta za ukrasti , iako je kradu 10-tak godina...

[quote name='snake' post='216451' date='Feb 23 2008, 11:03']tu sad dolazimo do onga sto sam ranije tvrdio, a to je da nam je zakon o tenderima konstruiran tako da otvara mogucnost za muljazu i namjestanja..

bez obzira na tu uobicajenu praksu falcone, i[b] dalje mislim da se radi o nemoralu kad je u pitanju prodaja drzavne imovine..[/b]

meni se ne svidja zakon o licitacijama gdje "ortaci" ucestvuju po principu - " ponudi najvecu cijenu i odustani " , tako da ovaj drugi iza njega( ortak ) dobije tender u bescijenje...[/quote]

Nemoral se sigurno očituje na x,y primjera, i nemora explicite biti vezan za načelnika, ali je činjenica da su mnoge stvari po tom pitanju nakaradno odrađene i mnogi u vlasti su kumovali tome...

[quote name='Falcon' post='216447' date='Feb 23 2008, 10:39']Hocemo tjerati mak na konac... zar da se prodaje u bescijenje ta parcela, i to za bijednih par hiljada iznad pocetne cijene?[/quote]

Ma ljudi oni su tender raspisali za nekog ako ste procitali tender jos je samo falilo ime i prezime Nacelnik bihaca Lipovaca proda na Bedemu 700 metara kvadratni sad se pravi zgrada za 700 hiljada maraka i renta ukupno milion a nasi 7 duluma prodaju za neki milion ili ispod milion maraka ...
a to je zbog toga sto je I crni rekao ja sam u ove decke puno ulozio da bi ih sad ostavio i zato ih gura u novoj stranci ..a sto se tice ortacke grupe koj se sad tender prilagodjava i koji ce to prodati po znatno vecoj cjeni merkatoru jer oni trgovci a ne graditelji ..
koliko su slozni nemogu se dogovoriti oko ciscenja cetkare tko ce sta skinuti ovo je cista pljacka imovine i par njih na celu sa nerkom bice bolji za nekoliko stotina hiljada maraka

zasto gospoda iz asda ne daje objasnjenje sta je sa gimnazijom, zasto nije zavrsena a rok bio prije 2 god, kako je dodjeljen posao cistoci od 200.000 KM bez tendera, kako je renovirana zgrada opcine....

[quote name='Schadov' post='216542' date='Feb 23 2008, 19:18']Ma ljudi oni su tender raspisali za nekog ako ste procitali tender jos je samo falilo ime i prezime Nacelnik bihaca Lipovaca proda na Bedemu 700 metara kvadratni sad se pravi zgrada za 700 hiljada maraka i renta ukupno milion a nasi 7 duluma prodaju za neki milion ili ispod milion maraka ...
a to je zbog toga sto je I crni rekao ja sam u ove decke puno ulozio da bi ih sad ostavio i zato ih gura u novoj stranci ..a sto se tice ortacke grupe koj se sad tender prilagodjava i koji ce to prodati po znatno vecoj cjeni merkatoru jer oni trgovci a ne graditelji ..
koliko su slozni nemogu se dogovoriti oko ciscenja cetkare tko ce sta skinuti ovo je cista pljacka imovine i par njih na celu sa nerkom bice bolji za nekoliko stotina hiljada maraka[/quote]

meni se cini da se i-crni ogradjiva od novonastale gungule...prica se :D

mescini da se sad oko cetkare ko gradi nesto,kazu stanovi...

hozan kupio stan na racun borackog nekog kredita :D

[quote name='divlji_andjeo' post='217076' date='Feb 25 2008, 14:58']meni se cini da se i-crni ogradjiva od novonastale gungule...prica se :D

hozan kupio stan na racun borackog nekog kredita :D[/quote]

Tebi se svasta cini u zadnje vrijeme, ili ti je vid slab ili imas vecih problema kad ti se toliko stvari pricinjava.

Dokaze molim za svaku tvrdnju, ovo je ozbiljan forum a ne prcvarcnica ili stranacka kancelarija SDP-a.

[quote name='Falcon' post='217138' date='Feb 25 2008, 18:00']Tebi se svasta cini u zadnje vrijeme, ili ti je vid slab ili imas vecih problema kad ti se toliko stvari pricinjava.

Dokaze molim za svaku tvrdnju, ovo je ozbiljan forum a ne prcvarcnica ili stranacka kancelarija SDP-a.[/quote]
posto si ti nacelniko glasnik (ti al ima ih jos) pitaj te ga kako je dodjeljen posao cistoci od 200.000 KM bez tendera, pitajte ga ko je renovirao zgradu opcine, pitaj ga zasto gimnazija stoji nedovrsena,pitaj ga...
prestanite pricati o glupostima, na svako pistavljeno pitanje za koje nemate odgovor vi cutke presutite.

[quote name='left_side' post='217264' date='Feb 26 2008, 07:32']posto si ti nacelniko glasnik (ti al ima ih jos) pitaj te ga kako je dodjeljen posao cistoci od 200.000 KM bez tendera, pitajte ga ko je renovirao zgradu opcine, pitaj ga zasto gimnazija stoji nedovrsena,pitaj ga...
prestanite pricati o glupostima, na svako pistavljeno pitanje za koje nemate odgovor vi cutke presutite.[/quote]

[quote name='lucky' post='216425' date='Feb 23 2008, 10:14']vidim da si cito zakon o javnim nabavkama ... ali nije dovoljno letimicno preletjeti preko zakona i misliti da se sve zna ...
ali sada cu ja tvojom retorikom ... ja znam a ti mi objasni kada si vec citao zakon u gdje se objavljuje tender ...

sto se tice gimnazije ... zar mislis da su ljudi u Federalnom ministarstvu obrazovanja kao implementatori nisu se obezbjedili u slucaju probijanja krajneg roka za izvodjenje radova ... da je krivac izvođač radova ... mislis da bi investitor isto tako pustio da sredstva koja je ulozio pustio da propadaju ... ali de ti nama reci koje po tebi krivac za probijanje rokova ...[/quote]

vec sam ti pisoa post na ta tvoja pitanja ... evo mozda si ga preskocio pa evo ti ponovo procitaj i daj mi odgvore mladi gospodine ...

[quote name='lucky' post='217272' date='Feb 26 2008, 08:22']vec sam ti pisoa post na ta tvoja pitanja ... evo mozda si ga preskocio pa evo ti ponovo procitaj i daj mi odgvore mladi gospodine ...[/quote]
˝Sva obavjetenja o Javnoj nabavci,obavjestenja o dodjeli ugovora i obavjestenja o ponistenju ugovorni organ objavljuje u Sluzbenom glasniku Bosne i Hercegovine, objavljuju se i na web stranici javnih nabavki dostupnih putem interneta˝Član 20.st.1. Zakona o javnim nabavkama u BiH.
˝Obavještenja o nabavci....ugovorni organi mogu objaviti i u drugim publikacijama koje nisu navedene u stavu 1˝. Član 20.st 3. istog zakona.
nego sta stim, ja tebe pitam kako su dodjelili posao cistoci bez tendera, zasto su prihvatili ponudu izvodjaca radova za gimnaziju iako su znali da je za tu svotu nemoguce izvrsiti taj obim radova. Vama kad nesto odgovara onda ste vi nadlezni a kad vam neodgovara onda je federacija nadlezna, isto ko vas nacelnik onako tuznim glasom-to nije u mojoj nadleznosti, tako i vi, sad je federalno ministarstvo krivo sto gimnazija stoji nedovrsena vec dvije godine. ko je obnavljao zgradu opcine?

[quote name='left_side' post='217303' date='Feb 26 2008, 09:42']˝Sva obavjetenja o Javnoj nabavci,obavjestenja o dodjeli ugovora i obavjestenja o ponistenju ugovorni organ objavljuje u Sluzbenom glasniku Bosne i Hercegovine, objavljuju se i na web stranici javnih nabavki dostupnih putem interneta˝Član 20.st.1. Zakona o javnim nabavkama u BiH.
˝Obavje

[quote name='lucky' post='217311' date='Feb 26 2008, 09:53']znaci cistoca posao koji je dobila (nisma upoznat sa tim poslom koji ti spominjes) dobila ga je na osnovu poziva koji je objavljen u sluzbenom glasniku ... znaci svi su se mogli prijaviti ... osnov po ko ga je dobila je najbolja ponuda ...
sto se tice gimnazije ja nisam rekao da je iko kriv ... samo sam tebe pitao , koje po tebi kriv ... jer ti svojim postovima vrijedjas ljude koji rade u Federalnom ministarstvu obrazovanja a i investitora isto vrijedjas ... jer po tvojim postovima ispadaju glupi ...

Dola je radio općinu ... ako imas informacija o tome da je bilo namjestanja u dobijanju tog posla de podjeli te informacije sa nama ...
ili ćes napisati " eto sta vama treba vise " ...[/quote]
nije cistoca dobila na taj nacin u tom jest problem, iz budzeta stambeno komunalnog fonda direktno je odobreno cistoci iznos od 200.000 KM bez predhodnog raspisivanja tendera a sto je bila zakonska obaveza. ( u nacrtu je trebalo stajajti 200.000 za higijenu grada, onda se raspise tender i taj se posao dodjeli nekom a ne ovako direktno)
Ima sud da odredjuje ko je kriv za gimnaziju, ja ti kazem da se gimnazija nije mogla napraviti za cjenu koju je dao izvodjac i da se sad pokusava aneksima podici cjena izvedenih radova.
za zgradu opcine je utroseno oko pola miliona KM sto znaci da su bili obavezni raspisati tender.

[quote name='lucky' post='217311' date='Feb 26 2008, 09:53']znaci cistoca posao koji je dobila (nisma upoznat sa tim poslom koji ti spominjes) dobila ga je na osnovu poziva koji je objavljen u sluzbenom glasniku ... znaci svi su se mogli prijaviti ... osnov po ko ga je dobila je najbolja ponuda ...
sto se tice gimnazije ja nisam rekao da je iko kriv ... samo sam tebe pitao , koje po tebi kriv ... jer ti svojim postovima vrijedjas ljude koji rade u Federalnom ministarstvu obrazovanja a i investitora isto vrijedjas ... jer po tvojim postovima ispadaju glupi ...

Dola je radio općinu ... ako imas informacija o tome da je bilo namjestanja u dobijanju tog posla de podjeli te informacije sa nama ...
ili ćes napisati " eto sta vama treba vise " ...[/quote]

Nisam ni ja upoznat sa gore dodijeljenim poslom, ali zar postoji neka druga firma koja ima istu djelatnost i koja je mogla konkurisati za dobijanje posla, i da li je uopšte bila obaveza da se za takve aktivnosti raspiše javni poziv...
Neznam može li JP ČISTOĆA kojim slučajem aplicirati na kakav posao u Bihaću kada budu dodijeljivali isti...
Bilo bi dobro kad bi bar donekle stvari ispitali i na njih gledali realno, makar ti projekti dolazili iz SNSD-a...

[quote name='imola' post='217375' date='Feb 26 2008, 12:53']Nisam ni ja upoznat sa gore dodijeljenim poslom, ali zar postoji neka druga firma koja ima istu djelatnost i koja je mogla konkurisati za dobijanje posla, i da li je uopšte bila obaveza da se za takve aktivnosti raspiše javni poziv...
Neznam može li JP ČISTOĆA kojim slučajem aplicirati na kakav posao u Bihaću kada budu dodijeljivali isti...
Bilo bi dobro kad bi bar donekle stvari ispitali i na njih gledali realno, makar ti projekti dolazili iz SNSD-a...[/quote]
nebitno postoji li ili ce postojati druga firma, procedura je procedura, tender se mora raspisati, vec sam govorio koji su uslovi, i mora se javiti najmanje tri firme ako se ne jave onda postoji mogucnost slobodne nagodbe, ako ne znate nemojte pisati i pokusavati osporiti napisano, i da moze se cistoca prijaviti na svaki tender ako ispunjava uvjete a uvjeti se nalaze u tenderskoj dokumentaciji.

[quote name='Falcon' post='217138' date='Feb 25 2008, 18:00']Tebi se svasta cini u zadnje vrijeme, ili ti je vid slab ili imas vecih problema kad ti se toliko stvari pricinjava.

Dokaze molim za svaku tvrdnju, ovo je ozbiljan forum a ne prcvarcnica ili stranacka kancelarija SDP-a.[/quote]

mi bar imamo kancelariju,oni tvoji nemaju :D

pa de onda i ti svoje tvrdnje dokazivaj...vid mi je poprilicno dobar,hvala na pitanju,oko sokolovo imam...a sto se tice problema,jedino si mi ti jos na crnoj listi ostao...

ev recemo u danasnjem avazu clanak o uredjenju i revitalizaciji starih gradova ostrozac,stijena i cazin...u vrijednosti 500.000 km...hocel za to pokositi travu samo???

[quote name='left_side' post='217369' date='Feb 26 2008, 12:38']nije cistoca dobila na taj nacin u tom jest problem, iz budzeta stambeno komunalnog fonda direktno je odobreno cistoci iznos od 200.000 KM bez predhodnog raspisivanja tendera a sto je bila zakonska obaveza. ( u nacrtu je trebalo stajajti 200.000 za higijenu grada, onda se raspise tender i taj se posao dodjeli nekom a ne ovako direktno)
Ima sud da odredjuje ko je kriv za gimnaziju, ja ti kazem da se gimnazija nije mogla napraviti za cjenu koju je dao izvodjac i da se sad pokusava aneksima podici cjena izvedenih radova.
za zgradu opcine je utroseno oko pola miliona KM sto znaci da su bili obavezni raspisati tender.[/quote]

[quote name='left_side' post='217377' date='Feb 26 2008, 13:04']nebitno postoji li ili ce postojati druga firma, procedura je procedura, tender se mora raspisati, vec sam govorio koji su uslovi, i mora se javiti najmanje tri firme ako se ne jave onda postoji mogucnost slobodne nagodbe, ako ne znate nemojte pisati i pokusavati osporiti napisano, i da moze se cistoca prijaviti na svaki tender ako ispunjava uvjete a uvjeti se nalaze u tenderskoj dokumentaciji.[/quote]

buduci pravnik ...
ali evo ti neki stvari iz zakona na koje bi mogao obratiti paznju kada tvrdis da si ti u pravu ...

[b]

cinjenica je da se tenderi koncipiraju i namjestaju tako da politicki podobne firme , po dogovoru dobijaju poslove, u vecini slucajeva se legalno prijavi vise kandidata, s tim da taj politicki podobnik ide sa maksimalno niskom cijenom, koju kako left rece, na kraju dizu do nebesa preko situacija prilikom izvodjenja radova..

takva je bar praksa, mada ce neko tvrditi da je to u duhu dobre poslovne prakse ili obicaja..aha

mogu se neki utrgnuti u beskorisnim tvrdnjama kako je sve cisto, al nije drugovi,
u cijeloj drzavi je vlast ogrezla u kriminal, onaj koji ne razumije poruke dnevne stampe, cak i one naklonjene vlasti, i medija, je ili slijep, ili glup, ili jednostavno politicki fanatik ove vlasti koji opet zbog svoje zatupljenosti ne vidi dalje od toga da su ti koji ga kradu( dok on sastavlja kraj s krajem) njegova braca po vjeri..to mu je izgleda dovoljno jak motiv da ih brani..a ejvala mu ..ja taki bosnjo ne zelim biti..

zao mi je sto moram biti ovako direktan, al to su fakta...

a sad sto niko nije osudjen ni za sta, pa valjda vam je za ovih 15-tak godina jasno u cijoj su ingirenciji sudovi i tuzilastvo...

[quote name='snake' post='217381' date='Feb 26 2008, 12:16']cinjenica je da se tenderi koncipiraju i namjestaju tako da politicki podobne firme , po dogovoru dobijaju poslove, u vecini slucajeva se legalno prijavi vise kandidata, s tim da taj politicki podobnik ide sa maksimalno niskom cijenom, koju kako left rece, na kraju dizu do nebesa preko situacija prilikom izvodjenja radova..

takva je bar praksa, mada ce neko tvrditi da je to u duhu dobre poslovne prakse ili obicaja..aha

mogu se neki utrgnuti u beskorisnim tvrdnjama kako je sve cisto, al nije drugovi,
u cijeloj drzavi je vlast ogrezla u kriminal, onaj koji ne razumije poruke dnevne stampe, cak i one naklonjene vlasti, i medija, je ili slijep, ili glup, ili jednostavno politicki fanatik ove vlasti koji opet zbog svoje zatupljenosti ne vidi dalje od toga da su ti koji ga kradu, dok on sastavlja kraj s krajem, njegova braca po vjeri..

a sad sto niko nije osudjen ni za sta, pa valjda vam je za ovih 15-zak godina jasno u cijoj su ingirenciji sudovi i tuzilastvo...[/quote]

Jasno je svima da se

[quote name='lucky' post='217380' date='Feb 26 2008, 13:13']buduci pravnik ...
ali evo ti neki stvari iz zakona na koje bi mogao obratiti paznju kada tvrdis da si ti u pravu ...

[b]“Pretkvalifikacija”[/b] podrazumijeva postupak u kojem ugovorni organ, na osnovu selekcionih
kriterija definiranih u tenderskoj dokumentaciji, vrši izbor kvalificiranih kandidata, koji ce se pozvati da dostave ponude u ogranicenom ili pregovarackom postupku.

[b]“Ograniceni postupak”[/b] podrazumijeva postupak u kojem bilo koji dobavljac koji želi postati
kandidat može zahtijevati ucešce i u kojem samo oni kvalificirani kandidati koje pozove ugovorni
organ mogu dostaviti ponude.

[b]Clan 10. [/b]

(Vrste postupaka za dodjelu ugovora)

Ugovori o javnoj nabavci roba, usluga ili izvršenju radova dodjeljuju se putem jednog od sljedecih
postupaka i prema uslovima navedenim u clanu 11. ovog zakona:

a) otvoreni postupak;
[b]B) ograniceni postupak s pretkvalifikacijom;
[/b]c) pregovaracki postupak s objavljivanjem obavještenja o nabavci;
d) pregovaracki postupak bez objavljivanja obavještenja o nabavci;
e) konkurs za izradu idejnog rješenja.

ti opet tvrdis ali nista neargumentujes ... sa tobom je nemoguce voditi debatu ... ti samo pises a ne citas tudje postove ... jesi ti upoznat sa procedurama o dobivanju takvih poslova ... jesi upucen u to sto sve mora da dostavi izvodjac radova investitoru ...[/quote]
ne znam sta si s ovim htio reci, procitaj moj raniji post, napisao sam da u tenderskoj dokumentaciji stoji koje kvalifikacije treba imati da bi uopce ucestvovavo u tenderu. Naravno da ne moze recimo neka textilna firma ucestvovati u tenderu za javnu higijenu grada, ali ti sa ovim nisi opovrgnuo moje tvrdnje da je obaveza da se za posao veci od 30.000 odnosno 60.000 KM mora raspisati tender, ti sad pricas o proceduri a ne zelis da svatis da u ovom slucaju uopce nije bilo procedure nego je unaprijed odredjen izvodjac i uvrsten u nacrt budzeta, to je van svih propisa i procedura.

[quote name='snake' post='217381' date='Feb 26 2008, 13:16']cinjenica je da se tenderi koncipiraju i namjestaju tako da politicki podobne firme , po dogovoru dobijaju poslove, u vecini slucajeva se legalno prijavi vise kandidata, [b]s tim da taj politicki podobnik ide sa maksimalno niskom cijenom, koju kako left rece, na kraju dizu do nebesa preko situacija prilikom izvodjenja radova..[/b]

u cijeloj drzavi je vlast ogrezla u kriminal, onaj koji ne razumije poruke dnevne stampe, cak i one naklonjene vlasti, i medija, je ili slijep, ili glup, ili jednostavno politicki fanatik ove vlasti koji opet zbog svoje zatupljenosti ne vidi dalje od toga da su ti koji ga kradu( dok on sastavlja kraj s krajem) njegova braca po vjeri..to mu je izgleda dovoljno jak motiv da ih brani..a ejvala mu ..ja taki bosnjo ne zelim biti..

a sad sto niko nije osudjen ni za sta, pa valjda vam je za ovih 15-tak godina jasno u cijoj su ingirenciji sudovi i tuzilastvo...[/quote]

ovo boldirano je najveci problem jer onda projekti (kao gimnazija) stoje nezavrseni <_<

[quote name='divlji_andjeo' post='217076' date='Feb 25 2008, 15:58']meni se cini da se i-crni ogradjiva od novonastale gungule...prica se :D

hozan kupio stan na racun borackog nekog kredita :D[/quote]

kao sto rece Falcon ovo nije forum sdp-a niti kancelarija, samo se upitah odakle vadis te informacije..??

a vjerovatno ce i A-SDA dobiti svoju kancelariju samo sto u toj kancelariji nece biti velika slika Druga TITE kao i u vasoj...