Jump to content
lucky

Projekti u općini Cazin

Recommended Posts

sto se tice puteva, neki M-BEGANOVIC izvodi vecinu zemljanih radova za komunalno stambeni fond i gdje zakopaju tu i dugo ostanu..

intenzitet njihovih radova je takav da 500 m prave godinu i po.

onda malo zakopa u Koprivni, pa ode u Sturlic, onda u Stijenu, pa Skokovi... itd... a "nacelnik dao pare" (30 %), ako mjestani ne skupe onih preostalih samo 70 %, nece prohodati i provozati se asvaltom zadugo. mjestani cekaju i hodaju po blatu, rokovi se probijaju...

[quote name='left_side' post='216072' date='Feb 22 2008, 08:29']nesto ne znam da sam vidio da huremagic, elektrometal,limometal rade po cazinu projekte koje finansira opcina tj stambeno-komunalni fond. zaboravio si nabrojati glavne nacelnikove neimare, dola, mimar,famas...[/quote]

Kakvo je ovo javno blaćenje? Spominje

[quote name='jedancoek' post='216218' date='Feb 22 2008, 14:35']Čovjek je mislio na redovne izvođače radova, kada se renovira op

[quote name='Amel' post='216320' date='Feb 22 2008, 21:54']Kakvo je ovo javno blaćenje? Spominje

[quote name='Incubus' post='216325' date='Feb 22 2008, 22:02']oprosti ali ti si prvi naveo par imena firmi koje i on spominje... i ja sam tebe isto zamolio za konkretne projekte... niko ne pise nista konkretno..[/quote]

Ja sam ti naveo par Linkova gdje mo

[quote name='Amel' post='216321' date='Feb 22 2008, 21:55']Sve firme imaju pravo učestvovati na tenderima. Jesi li čuo za pojam "bolja ponuda"?[/quote]

Kakvi su to tenderi koji se nigdje ne objavljuju, recimo gdje je objavljen tender za renoviranje Komunalno stambenog fonda ili zgrade načelnika? Gdje je objavljen tender za zemljane radove na pro

[quote name='jedancoek' post='216330' date='Feb 22 2008, 22:18']Kakvi su to tenderi koji se nigdje ne objavljuju, recimo gdje je objavljen tender za renoviranje Komunalno stambenog fonda ili zgrade načelnika? Gdje je objavljen tender za zemljane radove na pro

[quote name='Amel' post='216332' date='Feb 22 2008, 22:32']Ne sekiraj se. Sve je transparentno prikazano, i zasigurno mo

[quote name='Amel' post='216332' date='Feb 22 2008, 22:32']Ne sekiraj se. Sve je transparentno prikazano, i zasigurno mo

[quote name='Falcon' post='216230' date='Feb 22 2008, 15:05']Nije tacno. U stvari je suprotno onome sto napisa. Dakle, Robot je ponudio daleko nizu cijenu od one koju je nudila ortacka grupa. S druge strane bilo je proceduralnih propusta u ponudama.[/quote]
jest ako tvoji mentori tako kazu, pitaj predstavnike robota cuj i drugu stranu.

[quote name='Amel' post='216320' date='Feb 22 2008, 21:54']Kakvo je ovo javno blaćenje? Spominješ firme koje nemaju nikako asfaltne baze i koje se ne bave asfaltiranjem. Već sam rekao, daj nam neke konkretne i argumentovane projekte, pa ćemo pričati. Nemoj bez veze izmišljati.[/quote]
niko nije spomenuo asfaltiranje vec opcenito radove u opcini cazin koje finansira sk fond. je li sproveden tender za odrzavanje higijene grada 200.000 KM koje je stambeni fond dodjelio cistoci.
znas li ti sta znaci budzet, na koji nacin se trosi taj novac. ne mozes staviti stavku ˝izrada komunalne infrastrukture˝ i kraj nje staviti cifru od 4 miliona km a da ne obrazlozis koja je to infrastruktura. U biti i mozes al u cazinu, e posto nema konkretnog projekta nema onda ni javnog tendera, vec se daju ispod stola. dovoljno je da objasnite zgradu gimnazije kako je dodjeljen posao i zasto do sad nije zavrsen, evo dajte i za zgradu opstine dokumentaciju da je postojao tender.

[quote name='left_side' post='216391' date='Feb 23 2008, 07:30']niko nije spomenuo asfaltiranje vec opcenito radove u opcini cazin koje finansira sk fond. je li sproveden tender za odrzavanje higijene grada 200.000 KM koje je stambeni fond dodjelio cistoci.
znas li ti sta znaci budzet, na koji nacin se trosi taj novac. ne mozes staviti stavku ˝izrada komunalne infrastrukture˝ i kraj nje staviti cifru od 4 miliona km a da ne obrazlozis koja je to infrastruktura. U biti i mozes al u cazinu, e posto nema konkretnog projekta nema onda ni javnog tendera, vec se daju ispod stola. dovoljno je da objasnite zgradu gimnazije kako je dodjeljen posao i zasto do sad nije zavrsen, evo dajte i za zgradu opstine dokumentaciju da je postojao tender.[/quote]
lazes livi
huremagic rdaio puteve prema saricima mujakicima zatim na gnljilovcu i na ostraozcu ako se provozas vidjeces table radove izveo huremagic

elektrometal je prije izveo sanaciju regionalnog puta bihac cazin a asfaltiranje je za njega izvrsio prijedor putevi

limometal je izvrsio pokrivanje gimnazije gradske dvoranje

ako je sve namjesteno DOLI kako je B-EKI dobio da radi zgrade kod vatrogasnog i kako je mimar dobio gimnaziju mozda jeste sve namjesteno ali je onda to sofisticirana namjestaljka

[quote name='zilho' post='216396' date='Feb 23 2008, 08:25']lazes livi
huremagic rdaio puteve prema saricima mujakicima zatim na gnljilovcu i na ostraozcu ako se provozas vidjeces table radove izveo huremagic

elektrometal je prije izveo sanaciju regionalnog puta bihac cazin a asfaltiranje je za njega izvrsio prijedor putevi

limometal je izvrsio pokrivanje gimnazije gradske dvoranje

ako je sve namjesteno DOLI kako je B-EKI dobio da radi zgrade kod vatrogasnog i kako je mimar dobio gimnaziju mozda jeste sve namjesteno ali je onda to sofisticirana namjestaljka[/quote]
regionalni put u cijoj je nadleznosti i ko je raspisivao tender za taj put, ako ga je radio elektrometal?
ko je b-eki? ja znam zas li ti?
ko je radio zgradu opstine? sta je sa gimnazijom-znas li ti kako je mimar dobio posao, javna je tajna da je mimar dao ponudu a za tu cijenu nije se moglo uraditi niti da sav materijal dobijes dzaba, i zato danas i stoji nedovrsena jer je bilo premalo para i nije ti bas neka sofisticirana namjestaljka. niste mi odgovorili (a posto vidim da se odazivas na cengicevac jer njih sam pitao, pitam sad i tebe) kako je moguce dodjeliti cistoci posao od 200.000 KM bez tendera???

[quote name='Chroono_targer' post='216370' date='Feb 23 2008, 00:47']Dzabe ti Snake uvjeravas ovakve u neke stvari jer su oni prave sljepi. Interesntan je onaj dio SDA vlada od 96 do 2006 Znaci ASDA je postojala i ranije 2006-2008 :lol: :lol:
U vez tog poredenja Cazina 1945-1992 i ovaj period 95-08 se nemoze porediti. Dacu ti ja zadatak pa napravi listu firmi prije rata i poslije rata ali pravo firmi nemoj mi sad trpati koje kakve markete i centre tipa Robot. Zatim kulturni zivot Cazina i razna umjetnicka drustva prije i poslije rata pa onda uporedi stanje.

Neznam Falcon zasto napadas Divlji_andeo ako je cura dobila stipendiju. :mellow:

Ti Amele koliko znam rasvjeta i sve druge stvari koje pominjes su radene upravo u godinama kad su izbori tako da pogledaj prvo kod sebe gredu pa tek kod drugog cackalicu.[/quote]

Ne moze pokupiti chroono_targeru u jednom satu bit diskusije od dva dana. Ne napadam nikoga. Ja nemam mentora, kazem kako je i zasto konkurs ponisten i kazem da ZNAM DA NE GOVORIS ISTINU jer znam koliko je Robot ponudio. I to sto je ponudio je prije uvreda za Cazin nego ozbiljna ponuda.

[quote name='left_side' post='216399' date='Feb 23 2008, 08:37']regionalni put u cijoj je nadleznosti i ko je raspisivao tender za taj put, ako ga je radio elektrometal?
ko je b-eki? ja znam zas li ti?
ko je radio zgradu opstine? sta je sa gimnazijom-znas li ti kako je mimar dobio posao, javna je tajna da je mimar dao ponudu a za tu cijenu nije se moglo uraditi niti da sav materijal dobijes dzaba, i zato danas i stoji nedovrsena jer je bilo premalo para i nije ti bas neka sofisticirana namjestaljka. niste mi odgovorili (a posto vidim da se odazivas na cengicevac jer njih sam pitao, pitam sad i tebe) kako je moguce dodjeliti cistoci posao od 200.000 KM bez tendera???[/quote]
ti si rekao da nisu nikako te firme radile elektrometal je radio i rasvijetu u cazinu jedne godine ako je to u nadleznosti opcine

tu si slago i to je to

ako men mores porediti sa cengicem ti si staljinovac

[quote name='Falcon' post='216403' date='Feb 23 2008, 09:21']Ne moze pokupiti chroono_targeru u jednom satu bit diskusije od dva dana. Ne napadam nikoga. Ja nemam mentora, kazem kako je i zasto konkurs ponisten i kazem da ZNAM DA NE GOVORIS ISTINU jer znam koliko je Robot ponudio. I to sto je ponudio je prije uvreda za Cazin nego ozbiljna ponuda.[/quote]

Bila je početna cijena, ako je Robot bio spreman da je plati, stvar je OK. Ako je "ortačka grupa" ponudila vi

[quote name='Falcon' post='216403' date='Feb 23 2008, 09:21']Ne moze pokupiti chroono_targeru u jednom satu bit diskusije od dva dana. Ne napadam nikoga. Ja nemam mentora, kazem kako je i zasto konkurs ponisten i kazem da ZNAM DA NE GOVORIS ISTINU jer znam koliko je Robot ponudio. I to sto je ponudio je prije uvreda za Cazin nego ozbiljna ponuda.[/quote]
ako znas daj nam onda te ˝provjerene informacije˝, no znam jos jedno-nemas ti pojma zasto je konkurs ponisten. Do jucer su se kleli u robot a danas im nevalja,kazu moras svog stititi, no kao sto rekoh zbog tvojih cestih mjenjanja stranackih dresova i ideologije nisi najkompetentniji razgovarati o politickm zivotu Cazina

[quote name='zilho' post='216404' date='Feb 23 2008, 09:24']ti si rekao da nisu nikako te firme radile elektrometal je radio i rasvijetu u cazinu jedne godine ako je to u nadleznosti opcine

tu si slago i to je to

ako men mores porediti sa cengicem ti si staljinovac[/quote]
daj zilho nadjes tamo neki seoski put od 200 metara i dvije bandere ciji popravak plate mjestani i pricas o dodjeljivanju poslova firmama koje nisu nacelnikovi neimari. zasto ne odgovorite kako je dodjeljen posao cistoci od 200.000 KM bez tendera?
imas svog partijskog kolegu falkona koji se ovuda razbaciva poznavanjem prava (iako jos nije ni blizu da postane pripravnik) pa nek ti pojasni zakon o javnim nabavkama i obavezu raspisivanja tendera za poslove u vrijednosti 30 i vise hiljada u slucaju roba i usluga ( u ovom konkretnom slucaju radi se o usluzi odrzavanje higijene grada) i 60.000 u slucaju radova.
objasni te ljudima zasto je probijen rok za izgradnju gimnazije i to pune 2 godine??

[quote name='jedancoek' post='216406' date='Feb 23 2008, 09:25'][b]Bila je početna cijena[/b], ako je Robot bio spreman da je plati, stvar je OK.[b] Ako je "ortačka grupa" ponudila vi

[quote name='left_side' post='216411' date='Feb 23 2008, 09:40'][b]objasnite ljudima zasto je probijen rok za izgradnju gimnazije i to pune 2 godine??[/b][/quote]

ovo valjda nikada necemo saznati... :lol:
ali nemoj napadati zilhu informacije su mu tacne... samo mislim da taj put koji je elektrometar radio nije pod ingerencijom nase opcine vec bihaca... nisam siguran :unsure:

i da, je li ima na netu tender vezan uz uredjenje raskrsca, kruznog toka itd...?

[quote name='left_side' post='216411' date='Feb 23 2008, 09:40']daj zilho nadjes tamo neki seoski put od 200 metara i dvije bandere ciji popravak plate mjestani i pricas o dodjeljivanju poslova firmama koje nisu nacelnikovi neimari. zasto ne odgovorite kako je dodjeljen posao cistoci od 200.000 KM bez tendera?
imas svog partijskog kolegu falkona koji se ovuda razbaciva poznavanjem prava (iako jos nije ni blizu da postane pripravnik) pa nek ti [b]pojasni zakon o javnim nabavkama i obavezu raspisivanja tendera za poslove u vrijednosti 30 i vise hiljada u slucaju roba i usluga ( u ovom konkretnom slucaju radi se o usluzi odrzavanje higijene grada) i 60.000 u slucaju radova.
[/b]objasni te ljudima zasto je probijen rok za izgradnju gimnazije i to pune 2 godine??[/quote]

vidim da si cito zakon o javnim nabavkama ... ali nije dovoljno letimicno preletjeti preko zakona i misliti da se sve zna ...
ali sada cu ja tvojom retorikom ... ja znam a ti mi objasni kada si vec citao zakon u gdje se objavljuje tender ...

sto se tice gimnazije ... zar mislis da su ljudi u Federalnom ministarstvu obrazovanja kao implementatori nisu se obezbjedili u slucaju probijanja krajneg roka za izvodjenje radova ... da je krivac izvođač radova ... mislis da bi investitor isto tako pustio da sredstva koja je ulozio pustio da propadaju ... ali de ti nama reci koje po tebi krivac za probijanje rokova ...

[quote name='left_side' post='216411' date='Feb 23 2008, 09:40']daj zilho nadjes tamo neki seoski put od 200 metara i dvije bandere ciji popravak plate mjestani i pricas o dodjeljivanju poslova firmama koje nisu nacelnikovi neimari. zasto ne odgovorite kako je dodjeljen posao cistoci od 200.000 KM bez tendera?
imas svog partijskog kolegu falkona koji se ovuda razbaciva poznavanjem prava (iako jos nije ni blizu da postane pripravnik) pa nek ti pojasni zakon o javnim nabavkama i obavezu raspisivanja tendera za poslove u vrijednosti 30 i vise hiljada u slucaju roba i usluga ( u ovom konkretnom slucaju radi se o usluzi odrzavanje higijene grada) i 60.000 u slucaju radova.
objasni te ljudima zasto je probijen rok za izgradnju gimnazije i to pune 2 godine??[/quote]
ja sam objasnio da si ti slago jer si napiso neistinu i nije bitno o cemu se radi reko si NISU ja sam ti rekao da JESU

i seoski put je put i seoski put treba patiti osim ako ti mislis drugalije malogradjanine

nravno da i ja mislim da ima propusta ali ne trudim se kao ti lazima to potkrepljivati

[quote name='zilho' post='216440' date='Feb 23 2008, 11:07']ja sam objasnio da si ti slago jer si napiso neistinu i nije bitno o cemu se radi reko si NISU ja sam ti rekao da JESU

i seoski put je put i seoski put treba patiti osim ako ti mislis drugalije malogradjanine

nravno da i ja mislim da ima propusta ali ne trudim se kao ti lazima to potkrepljivati[/quote]

ma i selo treba izgradjivati..pogresno se trpa to da je carsija protiv toga..ja bar nisam..

svi smo mi opstina, i selo i grad...

samo mi smeta kad nacelnik kaze da podjedanko ulaze i u selo i u grad..
ocito je da tu postoji debalans..

[quote name='Falcon' post='216420' date='Feb 23 2008, 10:02']Robot je ponudio svega par hiljada iznad pocetne cijene dok je ortacka grupa ponudila cak koju stotinu hiljada KM iznad cijene. Ponisten je zbog proceduralnih nedostataka u ponudi boljeg ponudjaca. U samom pozivu na cinjenje ponude je ostavljena opcija ponistenja poziva bez obrazlozenja, sto je takodjer uobicajena praksa.

left_side, ovo je treci put da ne govoris istinu. Ne citiraj me vise. Nisi ozbiljan niti pozeljan partner za diskusiju.[/quote]

Ako prva ponuda nije proceduralno ispravna, zar onda drugoplasirani ne dobija posao...?

[quote name='jedancoek' post='216443' date='Feb 23 2008, 11:29']Ako prva ponuda nije proceduralno ispravna, zar onda drugoplasirani ne dobija posao...?[/quote]

cista logika..
oni , cija dokumentacija nije kompletna ili oni koji nisu ispostovali bi trebalo da otpadnu...u ovom slucaju " ortacka grupa "