Jump to content
Sign in to follow this  
eXorcist

Formula 1. sezona 2008

Recommended Posts

KONJIĆI PREGAZILI PUSTINJU :D

Unatoč povijesnom prvom startu, Kubica ipak nije do

[quote name='danira' post='225316' date='Apr 6 2008, 23:23']Obavjestavam clanove foruma na ovoj temi da sam tri dana u zalosti zbog Hamiltonove nesretne utrke danas 6.aprila 2008. Nemojte mi to, molim vas, "nabijati na nos", ja danas priznajem poraz i zalim, duboko zalim.Ipak, nadam se da ce on vec u slijedecoj utrci u Spainiji/Barcelona za 21 dan, biti opet onaj moj Hamilton. Mercedes-mclaren me toliko ne zanima! [b]Hamilton bi i tacke vozio dobro[/b], on je jednostavno jedan od najboljih vozac
a danasnjice. ;)[/quote]

prvo primi moje saucesce ... :D :D :D

slazem sa ovim podebljanim ... treba covjeku dati tacke da ih vozi ... ali opet paziti da nema ko drugi ispred njega sa tackama ... jer covjek jase li jase ... :D :D :D
a ovaj drugio dio recenice se odnosi,nadam se, da je pomenuti vozac najbolji vozac tacki danasnjice ... :D :D :D

a sada jedan ozbiljan osvrt na start sezone ...

za mene najbolji vozac za razvoj bolida je Alonso ...
a daleko najbrzi vozac je Kimi Raikonen ...

hamilton je citav zivot pripreman da bude zvijezda ... prosle godine je imao priliku ... sjeo je u najbrzi bolid ... ekipa je imala Alonsa da im pomogne u odrzanju koraka ispred konkurencije ( a i mali doprinos je u spijuniranju Ferrarija :D ) ... i nije ju je iskoristio ... pocetna sreca ove sezone ( u prvoj utrci je imao velike srece kod ulaska sigurnosnog automobila) ga je napustala i poceo je puno grijesiti ... na jucerasnjoj utrci je zaboravio startati ... zatim jase po bolidu ispred sebe ...

[quote name='danira' post='225316' date='Apr 6 2008, 22:23']Obavjestavam clanove foruma na ovoj temi da sam tri dana u zalosti zbog Hamiltonove nesretne utrke danas 6.aprila 2008. Nemojte mi to, molim vas, "nabijati na nos", ja danas priznajem poraz i zalim, duboko zalim.Ipak, nadam se da ce on vec u slijedecoj utrci u Spainiji/Barcelona za 21 dan, biti opet onaj moj Hamilton. Mercedes-mclaren me toliko ne zanima! Hamilton bi i tacke vozio dobro, on je jednostavno [b]jedan od najboljih vozac
a danasnjice. ;)
[/b][/quote]

ahaha :D nema odd toga nista , on je prosle sezone imao sansu - i pokazalo se da nije dostojan prvaka - prevelika trema ga odvela u pijesak :D hamilton ove sezone nece biti bolji ni od kubice :D

Kolega Hamilton vozi tek drugu sezonu i za pocetnika je dobar,bice on dobar vozac,samo nije trebao odmah u McLaren.Bilo bi bolje da je u neki malo losiji tim pa se nauci boriti za bodove.Ne znam da li je iko uspio u prvoj odvozenoj sezoni osvojiti prvenstvo.

U spaniji mislim da ce biti slican scenarij,mozada se dva ferrari-a samo zamjene za mjesta.

nemora znaciti da ce biti tako ... jer u spaniju dolaze svi sa novim aerodinamickim paketima na bolidima ...
mislim da bi uvodjenja pravila koje je ecelston najavio da ce prvak biti onaj sa najvise pobjeda mogao dovesti da vozaci unesu vise rizika u voznji dabi dosli do pobjede ... jer ovako kako sada stvari stoje bitno je zavrsavati ... Alonso je pretprosle godine kada je postao drugi put svjetski prvak tri ili cetiri pobjede manje ostvario od Schumachera ...
ocekujem Kimija puno puta ove godina na najvisem postolju ...

Ja sam posteno priznala poraz u protekloj utrci...Samo me zanima da li cete vi muskarcine imati snage priznati kasnije kad se kockice posloze? Opet tvrdim da je Hamilton najbolji vozac danasnjice, ne tacki nego automobila i naravno formule...Njegovo srce je vece od njih pola zajedno...upravo zato izlijece i najahuje na druge, NE BOJI SE i to je ocigledno. Cucemo se kasnije dok se zakotrlja malo...Sreca naravno nije faktor koji treba iskljucivati...kakva trema...lani su mu po mom misljenju podmetali (otpao tocak, nestalo brzina...) i ove godine sve neke cudne stvari (ne moze startati...) razmislite malo i sagledajte stvar bez emocija...budimo realni...Ovo cu vam napomenuti od sredine sezone pa do kraja... Pozz. ljubiteljima brzine i hrabrosti...

[quote name='danira' post='226131' date='Apr 10 2008, 15:37']Ja sam posteno priznala poraz u protekloj utrci...Samo me zanima da li cete vi muskarcine imati snage priznati kasnije kad se kockice posloze? Opet tvrdim da je Hamilton najbolji vozac danasnjice, ne tacki nego automobila i naravno formule...Njegovo srce je vece od njih pola zajedno...upravo zato izlijece i najahuje na druge, NE BOJI SE i to je ocigledno. Cucemo se kasnije dok se zakotrlja malo...Sreca naravno nije faktor koji treba iskljucivati...kakva trema...lani su mu po mom misljenju podmetali (otpao tocak, nestalo brzina...) i ove godine sve neke cudne stvari (ne moze startati...) razmislite malo i sagledajte stvar bez emocija...budimo realni...Ovo cu vam napomenuti od sredine sezone pa do kraja... Pozz. ljubiteljima brzine i hrabrosti...[/quote]

pa de nam razjasni komu podmece ... njegov vlastiti tim ??? koji je na kraju prosle sezone otjerao dvostrukog svjetskog prvaka radi njega ...
a vezano za izlijecanje i jahanje nema veze sa srcem vec sa neznanjem ...

prihvatam da ti tvrdis da je Hamilton najbolji vozac danasnjice ... ali koliko je tvoje znanje o formuli 1 i poznavanje desavanja unutar formule 1 ... da bi mi drugi ozbiljno uzeli tu tvoju tvrdnju ... :D

[quote name='danira' post='226131' date='Apr 10 2008, 14:37']Ja sam posteno priznala poraz u protekloj utrci...Samo me zanima da li cete vi muskarcine imati snage priznati kasnije kad se kockice posloze? [b]Opet tvrdim da je Hamilton najbolji vozac danasnjice, ne tacki nego automobila i naravno formule...Njegovo srce je vece od njih pola zajedno...upravo zato izlijece i najahuje na druge, NE BOJI SE i to je ocigledno[/b]. Cucemo se kasnije dok se zakotrlja malo...Sreca naravno nije faktor koji treba iskljucivati...kakva trema...lani su mu po mom misljenju podmetali (otpao tocak, nestalo brzina...) i ove godine sve neke cudne stvari (ne moze startati...) razmislite malo i sagledajte stvar bez emocija...budimo realni...Ovo cu vam napomenuti od sredine sezone pa do kraja... Pozz. ljubiteljima brzine i hrabrosti...[/quote]

:) prema mom misljenju on je jos uvijek mlad i neiskusan - njegovo tek dolazi - sigurno je da je Alonso prosle godine bio njbolji vozac a Kimmi najbrzi ove sezone se to malo promijenilo , Kimmi ce sigurno ostati najbrzi i najnesretniji sto se tica kvarova na bolidu ... a najbolji vozac ove sezone bi mogli postati Kubica ili pak Kovalainen , dok je Massa trenutni najbolji vozac ....
Druga stvar .. niko se od njih ne boji - da se boje ne bi bili tu , on izlijece zato sto je neiskusan - sjeti se zadnje utrke prosle sezone u Brazilu ... ta je utrka odlucivala sve .. i sta je bilo ? Hamilton ispao .. jos jednom ponavljam - njegovo tek dolazi- on ce biti NAJVECI !

[quote name='omg-It's-BaroN' post='226166' date='Apr 10 2008, 18:14']:) prema mom misljenju on je jos uvijek mlad i neiskusan - njegovo tek dolazi - sigurno je da je Alonso prosle godine bio njbolji vozac a Kimmi najbrzi ove sezone se to malo promijenilo , Kimmi ce sigurno ostati najbrzi i najnesretniji sto se tica kvarova na bolidu ... a najbolji vozac ove sezone bi mogli postati Kubica ili pak Kovalainen , dok je Massa trenutni najbolji vozac ....
Druga stvar .. niko se od njih ne boji - da se boje ne bi bili tu , on izlijece zato sto je neiskusan - sjeti se zadnje utrke prosle sezone u Brazilu ... ta je utrka odlucivala sve .. i sta je bilo ? Hamilton ispao .. jos jednom ponavljam - njegovo tek dolazi- [b]on ce biti NAJVECI ![/b][/quote]
zalim ali grijesis ... on treba da se dokaze ... a ove sezone ako ga kovalainene pobjedi gotovo je s anjegovim ineriornim statusom na druge vozace koji bi mogli doci u MCM ... sponzori nece dugo durati ...

Mogao bi biti u pravu,pritisak je velik na njemu,ponavljam jos jednom prerano je dosao u tako dobar tim kao McLaren.Meni on nije neki poseban vozac,najcesce zavrsi trku na mjestu na kojem pocne.

ja bih molio cjenjenu forumasicu daniru da se vrati na ovu temu i da komentarise ... obecavam da cu biti dobar ubuduce ... :D

Nece se Danira s vama muskim sovinistima prepirati ko o cemu i koliko zna...vrijeme ce pokazati ko je ko u formuli 1. Zasada je ovako kako je, ali godina je duga i ima puno utrka i svako ima sanse da dokaze kakav je vozac...
Zar vas zaista ne iritira

Evo sad sam procitao o novim napredcima koji su bolidi napravili prije sve u ajrodinamici..Kao prvo cu navesti Frerari koji je napravio novo prednje krilo .Ono naime ima ima dva zracna prlaza koje bi bolida trebalo jos jace pritiskati na stazi u krivinama.Honda je pripremila takoder novo krilo pod nazivom JUMBO,neznam zastos e tako zove.....

Toro roso je predstavio sasvim nov bolid koju su testirali ove sedmice upravo na stazi Barcelone.Ima i malih napredaka u Renou,koji su sebi postavili kao i Red Bull krilo u obliku ajkuline preaje.

Najeveca paznja posvecena je Sebastianu Vetelu kojeg zeli kupiti vodece momcadi u Formuli,npr Ferari itd.

nek se je nama danira vratila i pod cijenu da me naziva muskim sovinistom ... :D
zasto bi iritirala cinjenica zakasnjelog starta hamiltona na zadnjoj utrci ??? ... nije to nikakava urota to je njegovo spavanje pred start utrke ... da hocete li sada vi njegovi fanovi kao izliku za njegove ocite pogreske traziti u teorijama zavjere, rasizmu itd ... spominjes cak i vjeru ... mozda je nekada od njegovih neko prosao previse blizu dzamije pa ga sada zato kaznjavaju ...

Ja mislim da ce se karte ponovje promjesati sad u Barceloni,jer tek sad zapravo sezona pocinje..timovi su u proteklih sedmica toliko napredovali,da ce se tek sad vidjeti gdje je ko zapravo

[quote name='Alucard23' post='227627' date='Apr 18 2008, 11:01']Ja mislim da ce se karte ponovje promjesati sad u Barceloni,[b]jer tek sad zapravo sezona pocinje[/b]..timovi su u proteklih sedmica toliko napredovali,da ce se tek sad vidjeti gdje je ko zapravo[/quote]

tu se sa tobom slazem , i mislim da bi ove sezone BMW mogao biti vrlo ugodno iznenadjenje , mislim da imaju performanse da budu bolji cak i od McLarena

Oni imaju jak motor ,alinemogu uskladiti Ajrodinamiku stazi,jer previse eksprerimentisu,i slabu strategiju imaju.........nisu oni dovoljno iskusni za pohvat na 1 mjesto..mozda vozaci jesu,ali tim nije.Ipak sto jest jest ,za mene imaju naj lijepsi Bolid ove sezone.Mislim da ce oni imat vaznu ulogu u prvenstvu,jer koji god bod otmu Ferariju ili Mclarenu bit ce odlucujuci..vidjeli smo kakoje prosla sezona protekla,sve ce zavisit od timova,koji imaju sad tesku odluku...DAL DA UNAPRIJEDJUJU AUTA ZA OVU SEZONU ILI DA SE POSVETE SEZONI 2009 KAD DOLAZI DO NOVI PRAVILA KOJI CE ZADAVAD GLAVOBOLJU INGENERIMA
...... TO CE BITI PRESUDNO

Da mi znati gdje bih digla kredit pa da odem u Spaniju na trku, samo da vidim Hamiltona izbliza...

haha jeste smjesni..ti raula gledaj u Zenici protiv Biha....ma da si vec imao tu priliku..a hamilton ce ti biti naj blizi u Madjarskoj kad bude utrka

[quote name='Alucard23' post='228064' date='Apr 20 2008, 21:06']haha jeste smjesni..ti raula gledaj u Zenici protiv Biha....ma da si vec imao tu priliku..a hamilton ce ti biti naj blizi u Madjarskoj kad bude utrka[/quote]

A ne treba mi viza, samo dignem pasos umjesto kredita, ha ha ha...dobro dobro...

[quote name='danira' post='228073' date='Apr 20 2008, 20:33']A ne treba mi viza, samo dignem pasos umjesto kredita, ha ha ha...dobro dobro...[/quote]
za madjarsku nazalost treba viza ...
ali eto mogli bi se ovdje dogovriti da odemo ... raspitati se preko neke agencije koliko kosta i sta sve treba da se ode na utrku u madjarskoj ...
evo hajmo vidjeti koliko ima zainteresiranih nas pa da krenemo u organizaciju ...
ja evo prvi ... :D idemo dalje