Jump to content
Sign in to follow this  
eXorcist

Formula 1. sezona 2008

Recommended Posts

[quote name='eXorcist' post='219322' date='Mar 4 2008, 10:07']ALAIN PROST četverostruki svjetski prvak u Formuli 1, u razgovoru je za Daily Mail o

[quote name='eXorcist' post='219322' date='Mar 4 2008, 09:07']ALAIN PROST četverostruki svjetski prvak u Formuli 1, u razgovoru je za Daily Mail oštro kritizirao današnje stanje u sportu u kojem je vladao osamdesetih godina.

"Mnogo stvari mi se ne sviđa u današnjem svijetu Formule 1. To nije sport u kakvom sam ja bio. Tamo se danas samo priča o novcu i tehnologiji", započeo je Prost razgovor, ali je trebalo malo da se uhvati onog što mu jako smeta.

"U današnjem svijetu Formule 1 vladaju vozači bez mozga. Sve je to kao da gledamo Play-station, dođe nekakav novi frajer u nadmoćni bolid i bude prvi. Lewis Hamilton vam je najsvježiji i najbolji primjer. To ne može biti moguće, jer tu ne govorimo o njegovom talentu nego o bolidu koji sve određuje", kaže Francuz i nastavlja.

"U moje vrijeme su bili bitni vozači. Njihova taktika, mudrost u vožnji, suradnja s kolegom. Danas? Nema taktike, nema talenta, nema ničega. Samo sjedni i juri koliko brže možeš od prvog do zadnjeg kruga. Što manje mozga i manje strategije to si više dobrodošao u tamošnji svijet. Koga to uopće zanima?", pita se Prost.

[img]http://www.index.hr/images2/hamiltoninterlagosafpv.jpg[/img][/quote]

Pa Massa je jos bolji primjer dok nije dosao u ferrari nije se ni znalo za njega uvjek je bio na zacelju sta znaci da
svaki bi vozac postigao isto mozda cak i vise da imaju bolide kao i Ferrari,Meclaren,BMW...ja imam postovanja puno prema Alonsu zbog toga sto je on u Renaultu uzimao naslove Scumacheru (sto nije mala stvar) a mi znamo kakav je Schumacer bio vozac ...Alonso i njegov tim kada su osvajali bili jedno nadam se da ce da nastave tako :mellow:

[quote name='Efendija' post='219779' date='Mar 5 2008, 14:01']Pa Massa je jos bolji primjer dok nije dosao u ferrari nije se ni znalo za njega uvjek je bio na zacelju sta znaci da
svaki bi vozac postigao isto mozda cak i vise da imaju bolide kao i Ferrari,Meclaren,BMW...ja imam postovanja puno prema Alonsu zbog toga sto je on u Renaultu uzimao naslove Scumacheru (sto nije mala stvar) a mi znamo kakav je Schumacer bio vozac ...Alonso i njegov tim kada su osvajali bili jedno nadam se da ce da nastave tako :mellow:[/quote]
Kao sto i ti sam rece "a mi znamo kakav je Schumacer XD bio vozac", takodjer ne mozes gledati bas po timovima ovo su favoriti nego gledas ko je "driver" a to su Massa i Alonzo bili potvrdili.

ako ova sezona bude interesantna ko prosla bice dobro i zanimljivo...
-a ko ce dominirati tesko je to reci nikad ne znas kakvi ce se vratiti sa testiranja i s kakvom formom ce uci u prvenstvo..
-borbu u prvenstvu za postolje po meni bi mogli i trebali voditi Raikonen i Hamilton a mogao bi im se prikluciti i Massa...a Alonso ce isto biti iznenadjenje...
-zivi bili pa vidjeli sta ce biti. :) nadam se da ce Raikonen pobijediti

[quote name='TequilA' post='219859' date='Mar 5 2008, 19:28']Kao sto i ti sam rece "a mi znamo kakav je Schumacer XD bio vozac", takodjer ne mozes gledati bas po timovima ovo su favoriti nego gledas ko je "driver" a to su Massa i Alonzo bili potvrdili.[/quote]

Koglega oni su svi vrsni "driveri" da se izrazim tvojim terminom,svi oni znaju da profesionalno voze

Veoma zanimljiva tema, veoma zanimljiva sezona prije svega, svi su favoriti bar sto se prosle sezone prvih 5 tiče, bice zanimljivo gledati Alonsa kojeg ne mogu ni slusati kamoli gledati, al nemoguce je da renault koji je 2 godine bio svjetski prvak u omjeru konstruktora sad ne ulozi sve na svoj bolid i vozaca, neznam kakav ce mladi Brazilac biti za drugim volanom Renault-a ali ako bude na oca bice gadno, kazu ne pada jabuka daleko od stabla, hehe, a mislim da je Raikonen sve svoje vec dokazao i on je jedini mogo 1:1 parirati velikom Schumacer-u, opet cemo vidjeti, ne sudi covjeka po odijelu, mozda nas iznenadi Fisichella u timu Force India, hehe, malo sale nikad ne skodi!

sto se tice ovih pravila ja ne znam da li formule 1 imaju nesto slicnu ESP-u odnosno elektricni program stabilnosti i da li se svi ti elektricni programi sad ukidaju ili samo protiv proklizavanja??

u nedjelju prva utrka u melbournu - ali samo problem je sto pocinje u 5:30 ujutro pa svi koji nemogu rano ustati uskraceni su za jednu utrku (slusao sam u nedjelju sad da se F1 nece vise voziti u australiji zbog toga sto sebi nemogu omoguciti vecernje trke i da ce vjerovatno tu utrku dobiti rusija ili indija koje su spremne za tooo :D ) Kimmi GL - Najbolji si

jutros u cetiri sata gledo kvalifikacije za start utrke ... BMW odlicam ... bit ce zanimljiva sutra utrka ... jer Kimi krece sa 16 starnog mjesta zbog kvara na pumpi za gorivo ... vidjet cemo kako se probija do prve pozicije ... mislim da se za sutrasnju utrku preporucuje RP ... :D

1. Hamilton
2. Kubica
3. Kovalainen
4. Masa
...
16 Kimi Raikonen

zar hekki nije drugi ?
utrka pocinje rano pocinje , al ima repriza u 14:20 cini mi se ali nije to isto , bolje je kad se nerviras dok gledas uzivo - a i lucky upravu si bice zanimljivo gledati kako se kimmi probija na prvo mjesto :D

Ja sam fan MercedesMc. samo nije mi se bas svidalo kad je Hamilton doso u ekipu ali nadati se da cemo ove godine uzeti titulu. :)
A. Prost je u pravu sve se bilo svelo tko prva mjesta zauzme na kvalifikacijam zavrsi utrku uz rijetka iznanidenja. E kad se sjetim ekipe snova MercedesMc. Sena i Prost to su bila vremena.

Nadam se da ce Kimi ove sezone obraniti naslov prvaka...

[quote name='lucky' post='222250' date='Mar 15 2008, 11:18']jutros u cetiri sata gledo kvalifikacije za start utrke ... BMW odlicam ... bit ce zanimljiva sutra utrka ... jer Kimi krece sa 16 starnog mjesta zbog kvara na pumpi za gorivo ... vidjet cemo kako se probija do prve pozicije ... mislim da se za sutrasnju utrku preporucuje RP ... :D

1. Hamilton
2. Kubica
3. Kovalainen
4. Masa
...
16 Kimi Raikonen[/quote]

Sutra ce svakako biti zanimljivo,kako sto lucky kaze preporucuje se RP :D

Najzalost sam propustio trening morao sam na put,ali utrku nema sanse da propustim

Et uzivajte :D

[img]http://www.index.hr/images2/HAMILTONAUSTRALIATRENAFPV.jpg[/img]
BRITANAC Lewis Hamilton iz McLaren-Mercedesa startat će s prve startne pozicije u otvarajućoj utrci nove sezone Formule 1 u australskom Melbourneu.

Hamilton je odvozio najbr

Dakle poredak..

Rezultati utrke:
1. L. Hamilton (VBR/McLaren) 1:34:50.616
2. N. Heidfeld (NJE/BMW) + 5.478
3. N. Rosberg (NJE/Williams) + 8.163
4. F. Alonso (

[quote name='Incubus' post='222408' date='Mar 16 2008, 09:45']Dakle poredak..

Rezultati utrke:
1. L. Hamilton (VBR/McLaren) 1:34:50.616
2. N. Heidfeld (NJE/BMW) + 5.478
3. N. Rosberg (NJE/Williams) + 8.163
4. F. Alonso (

ovo ispadanje kimmija postaje malo apsurdno , covjek je hajmo reci UKLET ! pretprosle i prosle sezone imao je bog zna koliko kvarova na bolidu - cini se da se to nastavlja i ove sezone ... steta - fakat je najbolji vozac - ali sto lucky kaze .. kad nece nece

Guest
pa znas ti exorcista kad si ti sebi navijo alarm da gledas a ja prespavao bem mu a mislio gledati ... jel sumaher jos prvi :D

Jedan od razloga što je mali broj vozača završio utrku, leži i u činjenici da se mnogi vozači još nisu adaptirali na vožnju bez sustava protiv proklizavanja( jel ASR se zove???)...

[quote name='imola' post='222671' date='Mar 17 2008, 08:47']Jedan od razloga

[img]http://www.index.hr/images2/formula_japan_ferrari_afpV.jpg[/img]
U AUSTRALIJI je bilo vruće, u Maleziji će biti jo