Jump to content
Sign in to follow this  
eXorcist

Formula 1. sezona 2008

Recommended Posts

[b]Evo za mijesec i koji dan pocinje nova sezona formule 1
pa da se napise sta i o tome :D
[/b]
sto se ocekuje?
tko moze do postolja?
tko ce voditi borbu za naslov?
tko je otkrice sezone?
tko ce podbaciti?
ajmo malo galamiti ....... :lol:

Po meni ferrari i mclaren vode borbu za naslov, konkretnije Kimi i Hamilton...sto se tice Heikkia, dobar je na testiranjima, ali mislim da ce ga ipak Hamilton nadmasiti, i to debelo! Massa ce zabljesnuti tu i tamo, Turska ce biti njegova ko i do sada, a i u Brazilu ce igrati veliku ulogu.
Alonso ce MOZDA donijeti renaultu koje postolje u prvoj polovici sezone, dok bi u drugoj polovici, ako zeli opravdati svojih 0.6 sekundi trebao i pobijediti.
A za ostale cemo bom vidjeti :D

[b]Da vas cujem..sta mislite tko ce ove sezone biti no.1 ,pa da se idem kladiti :lol:

Hmm ..ako to jos iko prati 'ovdje [/b]:rofl:

neznam dali pratis zimska testiranja koja su toku i sta se desava ...
ali mislim da tek nakon prve utrke se moze praviti uporedbe izmedju pojedinih momcadi ...
za mene licno Hamilton je imao prosle godine srecu sto je vozio uz Alonsa (svi znaju da nisam njegov veliki ljubitelj) ... ali je uzimajuci njegov setup bolida ostvarivao dobre rezultate ... poslije kada je Alonso zabranio da se njegov setup bolida da je Hamiltonu ,mali je poceo lutati i grijesiti ... vidjet cemo sta ce se desiti ove godine ... sada isto ima uz sebe mladog vozaca kao i on koji je zeljan dokazivanja ... bit ce svasta ...
Raikonen ostaje za mene najbolji i najbrzi vozac trenutno u formuli (mozda subjektivno jer sam njegov veliki fan-nakon povlacenja Schumija) i mislim da ce uspjeti odbraniti titulu prvaka ... cak mislim da ce mu vise konkurent biti Alonso nego Hamilton ...

Uglavno o mogucnostim ili podbacivanju neke momcadi treba sacekati do kraja prve utrke a ona je za 033D 12H 38M 52S sta gori doli :D

Kako god bude nadama se da ce ova sezona biti max uzbudljiva....sa sto vise izlecanja i sudara :rofl:

[quote name='eXorcist' post='212838' date='Feb 9 2008, 16:21']Kako god bude nadama se da ce ova sezona biti max uzbudljiva....sa sto vise izlecanja i sudara :rofl:[/quote]

pa izlecanja i sudara ce biti ... znas i sma da su ukinuli TC ... sada je do osjecaja vozaca kako ce kada izlazi iz krivine stiskati gas ...
uglavno bit ce zanimljivo ... bar sto se tog dijela tice ...

Ocekujem da Kimi odbrani naslov, i naravno puno uzbudljivih utrka...

Ja nekako imam osjecaj da ce ova godina jednosmjerno otici ferariju bez prevelikih uzbudjenja. Nadam se da grijesim i nadam se da ce BMW biti ove sezone jos bolji ;)

Do pocetka sezone preostalo je jos svega [b]23 Dana ,[/b]a prva utrka na rasporedu je :

[b]1. AUSTRALIA[/b][b] | Melbourne[/b]

Vidjecemo tko ce sta uspjeti u prvoj utrci,uzbudjenja sigurno nece izostati :D

[quote name='eXorcist' post='214979' date='Feb 19 2008, 01:50']Do pocetka sezone preostalo je jos svega [b]23 Dana ,[/b]a prva utrka na rasporedu je :

[b]1. AUSTRALIA[/b][b] | Melbourne[/b]

Vidjecemo tko ce sta uspjeti u prvoj utrci,uzbudjenja sigurno nece izostati :D[/quote]

KIMI
MASSA
ALONSO

POREDAK

Nadam se da ove godine ferrari nece sipati ladno gorivo...nadam se da nece biti nikakvih "steli" fer i korektno...alonso uzima naslov :lol:

iskreno se nadam da će massa da pokupi naslov ove godine,momak ima potencijal.

Masa je prosle sezone dosta pridonio Kimi-ovoj tituli... Covjek je odigrao fantasticnu timsku ulogu , i ja se nadam da ce ove sezone biti cesto na postolju :D
Vidjecemo dali ce doci do naslova prvaka ;)

[quote name='eXorcist' post='215590' date='Feb 20 2008, 19:21']Masa je prosle sezone dosta pridonio Kimi-ovoj tituli... Covjek je odigrao fantasticnu timsku ulogu , i ja se nadam da ce ove sezone biti cesto na postolju :D
Vidjecemo dali ce doci do naslova prvaka ;)[/quote]

eee da ba

Nocna utrka u Singapuru je sigurna ,a za ostalo budemo vidjeli :D

............

Evoo presotalo je jos svega neki 14 dana do pocetka F1, pa da malo bolje pojasnim utrku u Australiji (Melbourne)

[b]Melbourne[/b]

Race Date: 16 Mar 2008
Number of Laps: 58
Circuit Length: 5.303 km
Race Distance: 307.574 km
Lap Record: 1:24.125 - M Schumacher (2004)

[img]http://img86.imageshack.us/img86/3642/format7.jpg[/img]

[img]http://autocult.com.au/img/gallery/nickop551.jpg[/img]

Ma bice zanimljivo (samo sto ovo niko neprati ) barem ne ovdje na Forumu :rofl:

[quote name='udo' post='217822' date='Feb 27 2008, 20:31']eee da ba

[quote name='lucky' post='217976' date='Feb 28 2008, 11:31']masa nije vozac za osvajanje naslova ... on moze voziti dvije ili tri trke dobro ali vec sledecu prosuti sve ono sto je dobio u tim trkama ... [b]a nebi se slozio da je puno pomogao Kimiju u osvajanju titule ...
[/b][/quote]

mada sam ja kimijev fanatic jos dok je zamijenio hakkinena , mislim da je ipak Massa malo zasluzan za Kimijev naslov - ipak je zadnje utrke uspjevao zadrzavati ostale vozace dok je Kimmi pravio prednost :D ... - a jedino si upravu sto kazes da nije vozac za osvajanje naslova ... on bas vozi 2 utrke dobro a vec slijedecu je 6 ili 7 ... Ipak mislim da ce ova sezona biti neizvjesna kao i ova ... Ferrari , McLaren i Renault ... Kimmi , Hamilton i Alonso

Kimi&Alonso mislim da su najveci favoriti, a iza njih Hamilton i ostala ekipa

[quote name='eXorcist' post='219001' date='Mar 3 2008, 09:23']NOVA sezona Formule 1 starta 16. o

[quote name='omg-It's-BaroN' post='219002' date='Mar 3 2008, 10:27']ja se cudim da je alonso nekog pohvalio - jedan je od onih vozaca koji su najvise skloni svadji - nakon 2 osvojene sezone pravo se ufurao :D
pozz[/quote]

Ma zna cojek da nema sanse vise,sad samo moze voziti i nadati se da ce biti na 3-4 mjestu :D...

Prosli su dani Alonse :D ,al opet cemo vidjeti...

[quote name='eXorcist' post='219016' date='Mar 3 2008, 09:43']Ma zna cojek da nema sanse vise,sad samo moze voziti i nadati se da ce biti na 3-4 mjestu :D ...

Prosli su dani [b]Alonse[/b] :D ,al opet cemo vidjeti...[/quote]

Alonsa hihihi

ALAIN PROST četverostruki svjetski prvak u Formuli 1, u razgovoru je za Daily Mail o