Jump to content
Sign in to follow this  
Hiv-Pozitivan

Nadimak "TITO"

Recommended Posts

kako cudnih ljudi ima.

deja, Kemo, procitaj ista! procitaj Enigmu Broz odakle sam i stavila ovaj citat. procitaaaaaaaaaaaj! procitaj da skontas sto sam to stavila tu.

davno sam ja procitala i Don Kihota i sve sto si mi predlozio (Crvenkapica, Snjeguljica i Trnoruzica). Don Kihot je, izgleda, sva literatura koje si se dotakao, jer je, kako se sjecam, bila obavezna lektira u srednjoj.
JEDNOM SAM TI VEC REKLA DA NE CITAM SAMO IDEOLOSKU LITERATURU JER ZNAM KAKO JE PISANA.

dodje mi da ti svasta kazem preko foruma, ali necu da se spustim na tvoj nivo pa da kletem.

Ma daj [LoLLipop] ne seri i ti jos, boli nas ....c sta si ti sve procitala i koje knjige kemo i mi trebamo citat, sve te knjige koje si ti procitala su sranje, imo je kemo pravo kad ti je reko da citas trnoruzicu, crvenkapicu...
Nemoj se uvrijedit al u svakom tvom komentaru ti imas rijec knjiga i procitaj, skoro u svakom komentaru... Pa procito sam i ja x knjiga i zasto bi ja sad tvrdio procitaj ovo da shvatis nesto, ako je to kemino misljenje onda ga nemoj ubjedjivat da cita nesto sto nece!

HIV, stvar je u tome sto sam ja davno procitao i o Marksu i cito Marksa... a Lollipop je to samo procitala pa digla nos! Stvar je u tome sto ce trebati proci malo vremena da joj se slegne to u glavi i da skonta sta je zapravo procitala i tek onda da to primjeni u praksi.

stvarno sam se slatko nasmijala na komentar HIVa. ljudi, kad se kosis s njihovim misljenjem, nastoje da te uvrijede, ali ne i da shvate sto zelis reci.
naravno da cu ti reci da citas, kao i svakom. najvise bih voljela da mi predlozite neke knjige, ali osijedit cu do tada.
ocito, HIV, nemas pojma ko su bili masoni. ocito. inace, ne bi tako reagovao.
sto se tice Keme, on mene od pocetka pogresno, tacnije onako kako njemu odgovara, interpretira. Ja sam samo rekla DA JE MARKSIZAM CITAVA FILOZOFIJA KOJA SE NE MOZE TEK TAKO ODBACITI! on misli da sam zaludjena Marksom i da sam zabucana u tu literaturu.
inace, vidim da ste parlamentarni jako. ne znate ni da debatujete bez vrijedjanja. evo, da li sam ja ikad Kemu uvrijedila onako kako on meni to cini?! nisam, jer to nije moj nivo, a i nije uredu. ja cu radije dati sve argumente zasto zastupam nesto nego nekom reci "dabogda te zaklali".

tu je kljucna razlika izmedju mene i vas.

sta ja znam... ne znam ni jesam li te htio uvrijediti il sam ti htio skrenuti paznju sa tim kad kazem "dabogda zaklali!"
Ja nisam nikad cuo da su rekli da su dzaba ginuli ajd recemo "Partizani", evo danas nema onog zasto su se oni borili. Al smatram da samo agresor Bosne i Hercegovine i unutrasnji neprijatelj Bosne i Hercegovine omalovazava sve poginule da bar prezivti mozemo!

RIJEKA - Ekshumacija posmrtnih ostataka ljudskih tijela koje su prije nekoliko mjeseci u kra

"]a vi ste bas tu bili prisutni i brojali ljude. dajte mi konkretan dokaz da ga nije docekalo 10 000 ljudi u Cazinu. Sta serete ovdje, fino vam covjek citira podatke iz knjige a vi se okrecete ledja tome. Znaci treba okrenut ledja oom sto je neko napisao a vas dvojica znate koliko ih je bilo na tom skupu, a jos ni u planu niste.

meni je bogam to nesto .....

Zato sto je Cazin tada jedva imao 10 000 ljudi. Spontano se nisu mogli okupiti u tolikom broju a Partija zahvaljujuci Huski nije imala razvijen administrativni aparat u Cazinu da organizuje takvo nesto. Sve je bilo tajno, da je 10 000 ljudi znalo znao bi i Hitler i SS I Gestapo. Allarametil bi Tito bio.

OK bila je pogreska, rekao sam oko 10 000, to ne govori tacan broj i jos sam jednu gresku napravio kad sam reko da je posjetio ostrozac u 66 godini, ali mislio sam napisat da je onu pjesmu vladimir napisao u 66 godini,al jebga greska ko greska.
A sto se tice Huske Miljkovica on nije skupio puno ljudi iz Cazina, on je uglavnom ljude trazio ljude u vrelu, osretku... a isto tako miljkovic ja mislim da nije skupio vise od 5000 ljudi, negdje oko 3000-3500 ljudi i to nisu svi oni bili iz cazina,neg samo nekoliko njih i to znaci da je opet cazin imao oko 10 000 ljudi kad je tito dolazio. Ja iskreno da kazem mislim da je kad je tito dolazio docekalo ga negdje do 5 000 ljudi iako u knjizi iz koje sam citirao pise oko 10 000, jer sjecam se kad sam davno ucio u skoli ja mislim da je cazin 1948. imao oko 36 000 stanovnika mada opet nisam siguran i sjecam se da je samo gnjilavac imao oko 1 000 stanovnika u to vrijeme.

ipak cu ja procitat sta pise dolje na raskrscu, nisu dzabe nasi muslimancici razbili zvizdu, mora da je titu docekalo vise raje nego aliju :)

Nije moglo biti toliko ljudi iz sigurnosni razloga ali procitao sam u jednoj knjizi da je nadimak tito bio Josipov nadimak kao agenta Rusije koji je djelova u Kraljevini SHS prije 2 svjetskog rat imao je jos nadimaka ali je taj ostao u upotrebi i cesto ga je koristi za vrijeme davanja zapovjedi u ratu da prikrije svoj pravi identitet od Fasisticki snaga i domaci izdajnika.

...bilo je to dobro vrijeme, sve na kredit sve za raju jarane, u auto naspi corbe pa u turst po farmerke, ... bilo je to dobro vrijeme te na izlet, te malo na more, u kuci puno smijeha u basci jugo 45. vozio komsija franjo da proda jabuke, vozio komsija Momo da mu zenu porode, vozio ga dajdza mirso kad je iso u kurvarluke, vozio ga malo i ja kad bi maznuo kljuceve,... bilo je to dobro vrijeme sve na kredit sve za raju jarane, u auto naspi corbe pa u trst po farmerke, bilo je to dobro vrijeme te na izlet te malo na more, u kuci puno smijeha u basci jugo 45, .... izgledo je bas mali to vecer nas jugo 45, pobjegli smo jednog jutra sa 2 kesa najlonske... danas nam je mnogo bolje, novi grad i novi stan, stari nam je posto fora - kantonalni ministar, ali meni je u glavi uvijek ista slika isti flesh, stara kuca mala basca i u njoj jugo 45, ALI MENI JE U GLAVI UVIJEK ISTA SLIKA ISTI FLESH; STARA KUCA MALA BASCA I U NJOJ JUGO 45

- eto nesto mi naumpala ova pjesam od ZP koja govori o staroj jugoslaviji i zivotu tada i bratstvu i jedinstvu kojeg mnogi omalozavaju

Svaka cast Incubus nek se zna sta su pjesme i sta su prave grupe. Sejo Sexon je ovu pjesmu otpjevao pravo ono svaka mu castt, jos je i spot dobar i sve i kako ti kazes sama ova pjesma govori kako je bilo u staroj jugoslaviji.

A jedan se golub prestrasio, nasao - bjezeci
put u donji hodnik i ulovljen,svrsio u Titovim
rukama.

<{POST_SNAPBACK}>

zavrsio il svrsio :P

Kemo ja ne znam da li si ti ikada razgovarao sa nekim njemcem koji je rodjen eto recimo bas u 50-im ili 60-im. Ta njemacka je tada bila prema Jugoslaviji nista.

<{POST_SNAPBACK}>

bila je jedna politicka emisija kad se yugo raspala i veli jedan politicar:"njemacka se nema vise cega bojati, jugoslavije vise nema"

bilo kako bilo covjek je ostao pozitivna legenda.neki su govorili da je dobio ime tito dok je ratovao u spaniji za vreme franka.tito je inace tipicno spansko ime pa je vjerovatno i istina.bio je ono sto drugi nikada nece biti ni imati.kako nas je samo bio sve udruzio i napravio uglednim u cjelom svijetu.danas hrvati smetaju sami sebi,srbi ko bajagi glume da nemogu jedni bez drugih a za nas muslimane trebala bih malo duza stranica da se komentarise.ali nije to nasa krivica vec krivica politicara koji jednostavno ne zele da nas ujedine i da nas povedu u put prosperiteta.moje djetinstvo je bilo ipak sretno za razliku od danasnje omladine.i zato hvala ti tito!

Guest muhamed

Pa dosli partizani Titi na bitci na sSutjesci i rekli mu posto je on najbolji od njih... ti si fakat TITO.
--------------------------------------------------------------------------------------
Josip Broz je ddbio nadimak TITO 1936-1939 u civilnom ratu u Spaniji.
Na spanskom jeziku Tito znaci stric.

Ipak, godine 91. u V. Kladusi je Aliju Izetbegovica i Fikreta Abdica docekalo izmedju 200.000 i 250.000 ljudi, to je najveci skup u historiji cazinske Krajine! Mogu misliti koje ce pjesme o njima pisati za par godina.

I Aliju i Fikreta? zajedno ili?

Sto se tice teme,za mene licno..a i mnoge koje znam Tito je negativna licnost

I Aliju i Fikreta? zajedno ili?
Sto se tice teme,za mene licno..a i mnoge koje znam Tito je negativna licnost

<{POST_SNAPBACK}>

vjerovatno za one koji su htjeli malo vise nacionalnih sloboda Tito je ostao negativac.pokazala se njegova politika ispravna narocito za vrijeme rata a i poslije.prostorima bivse yuge je trebala sila i zakon.sad je ko bajagi demokratija i ide nam bas fino.mozes da se dres kolko te volja u svom toru da si bosnjak ili musliman ili netko drugi.samo i nemozes da maknes iz tog tora.alija je tako nesto i zelio,a fikret opet nije bio toliko nacionalno podoban pa su mu i napravili frcku.sad lagano tonemo u agoniji da imamo vjeru i naciju al ipak nemamo kruha.opet smo na dnu vecem i dubljem nego pre.necemo da svatimo da ako ne uzoremo necemo ni da posijemo, a za zetvu i da ne pricamo.zavaravamo se o nekom snu otici cu vani i bit ce sve ok.ali nije bas ni vani tako kao pre i mnogi koji su se i ozenili ili za nekoga vani razocarali su se, jer treba raditi. svagdje se radi samo se kod nas jos kuka i ceka da ce da od boga nesto doci onako za dazbe.ja bih se ipak njenjao za ono moje djetinstvo kad je od prilike svega bilo dosta.

vjerovatno za one koji su htjeli malo vise nacionalnih sloboda Tito je ostao negativac.pokazala se njegova politika ispravna narocito za vrijeme rata a i poslije.prostorima bivse yuge je trebala sila i zakon.sad je ko bajagi demokratija i ide nam bas fino.mozes da se dres kolko te volja u svom toru da si bosnjak ili musliman ili netko drugi.samo i nemozes da maknes iz tog tora.alija je tako nesto i zelio,a fikret opet nije bio toliko nacionalno podoban pa su mu i napravili frcku.sad lagano tonemo u agoniji da imamo vjeru i naciju al ipak nemamo kruha.opet smo na dnu vecem i dubljem nego pre.necemo da svatimo da ako ne uzoremo necemo ni da posijemo, a za zetvu i da ne pricamo.zavaravamo se o nekom snu otici cu vani i bit ce sve ok.ali nije bas ni vani tako kao pre i mnogi koji su se i ozenili ili za nekoga vani razocarali su se, jer treba raditi. svagdje se radi samo se kod nas jos kuka i ceka da ce da od boga nesto doci onako za dazbe.ja bih se ipak njenjao za ono moje djetinstvo kad je od prilike svega bilo dosta.

<{POST_SNAPBACK}>

Da upravo vise demokratije....bolan ne bio,kako mozes hvaliti covjeka koji je svrstan medju 40 diktatora,znas li koliko je dusa izgubilo zivote zbog njega??

Pricas o tim nekakvim bogatstvom koje je kao postojalo za vrijeme YU,nije svima bilo isto.Ja znam ljudi koji su zivjeli gore nego cigani a sada zive kao kraljevi,a znam i obrnute situacije..sve u svemu,ljudi zive kao sto su uvijek zivjeli,stim sto su mnogi izgubili kuce,i sl...sto je normalno jer je bio rat.

Alija Izetbegovic je otac nacije,Tito je bio strani okupator,Fikret Abdic je bio qvizling i njega niko i ne spominje osim pojedinci u Krajini koji neznaju dalje od svoje njive

esselamu alejkum wr wb