Jump to content
[I-B-R-O]

Stranka Demokratske Aktivnosti

Recommended Posts

[quote name='snake' post='249034' date='Jul 23 2008, 10:04']meraba saban,

zaboravio si reci, namjerno ili nenamjerno, da je Union u paketu sa Sedrom kupio Halil, pa ga onda preprodo Alenu, a svi znamo u kakvo je bescijenje prodana Sedra, odnosno kako se to zvalo DUbrava, jel..
takodje si zaboravio spomenuti i strajkove radnika sedre, sindikata cini mi se, jer gro stvari po osnovu ugovora sa agencijom za privatizaciju nije ispostovano..

za cetkaru ne znam sve detalje..[/quote]

Ja ne znam snake kako se tebi da raspravljati kad vidis kakve odgovore dobijas. Pa to je tolika demagogija da je to za ne povjerovati, kad svako iole informiran zna kako stvari stoje u "poslovnom" zivotu opcine cazin pa cak i ja kojeg iskreno vise boli k... jer sam ionako odustao od vracanja i rada u ovoj sredini... ali nek' nama ovi nasi fini halal politicari i dalje pricaju kako je sve po zakanu i bez korupcije.

[quote name='Incubus' post='249229' date='Jul 23 2008, 19:56']Ja ne znam snake kako se tebi da raspravljati kad vidis kakve odgovore dobijas. Pa to je tolika demagogija da je to za ne povjerovati, kad svako iole informiran zna kako stvari stoje u "poslovnom" zivotu opcine cazin pa cak i ja kojeg iskreno vise boli k... jer sam ionako odustao od vracanja i rada u ovoj sredini... ali nek' nama ovi nasi fini halal politicari i dalje pricaju kako je sve po zakanu i bez korupcije.[/quote]
Ja bih volio da pomenuta stranka, ljudi koji s njom vladaju, ljudi koji vladaju gradom nadju studenta iz Cazinu koji zeli ili ima u planu vratiti se u Cazin :o
To bi im trebala biti jasna slika o gradu kojeg oni grade :(

p.s. jedino neznam za Falcona, on se sigurno dvoumi :rolleyes:

[quote name='snake' post='249049' date='Jul 23 2008, 10:49']vjeruj mi , bili jednom kod Hurema i rekli nikad vise...
salim se, nisu cesto u Bihacu...Kostelski je najozbiljnija usluga trenutno, mada i Park nije los..
za Kulu nikad cuo..

da se vratim na rad agencija za privatizaciju...evidentno je da ni jedan posao koji je meni poznat nisu odradili korektno i bez oraha u dzepovima...[/quote]

ma sla

u sprezi sa lokalnim vlastima i ucesnicima javnih natjecaja, iliti tendera..

prestani ti sabane glumiti dijete i postavljati stvari onakvima kakvima i ti sam znas da nisu...

90 % drzave se opljackalo u sprezi lokalnih vlasti - loklanih tajkuna - agencija za privatizaciju...
ne bukvalno, ali kroz razne tenderske namjestaljke, odavanje informacija u vezi sa visinama ponuda drugih ponudjaca , itd..

[quote name='snake' post='249342' date='Jul 24 2008, 10:49']prestani ti sabane glumiti dijete i postavljati stvari onakvima kakvima i ti sam znas da nisu...

90 % drzave se opljackalo u sprezi lokalnih vlasti - loklanih tajkuna - agencija za privatizaciju...
ne bukvalno, ali kroz razne tenderske namjestaljke, odavanje informacija u vezi sa visinama ponuda drugih ponudjaca , itd..[/quote]

nisam ni rekao da nije tako

al zar ti stvarno misli

nisam ni rekao da nije tako

al zar ti stvarno misliš da tu ulogu igraju stranačka pripadnost ili misliš da tu glavnu ulogu odigra interes koji prelazi stranačke okvire :lol:

i jedno i drugo..
stranke i dovode svoje kadrove u situaciju da se okoriste, kako bi ih nagradile za njihov angazman u stranci..
u stvari ta korist se uglavnom odnosi na najvise pozicionirane funkcionere, cija vrijednost ( te koristi ) opada, sto se krecemo nize po hijerahiskoj ljestvici stranacke strukture..

na ovakve nacine, formiraju se i crni fondovi tih stranaka, iz koji se finansiraju predizborne aktivnosti, potplacuju biraci i slicni marifetluci..

evo npr.

zar ti misliš da je lokalna vlast na bilo koji način pogodovala cigi da preuzme željezaru :lol:

ne, ona je ilakala da je preuzme lokalna ortacka grupa...

znači ta je licitacija, u kojoj cigo ciguje, transparentna a ove sve ostale su namje

pokusali ste i tu podvaliti, angazirajuci vise igraca, po dobro oprobanom receptu: ponudi nerealno viskou cijenu, pa kasnije odustani, tako da prava na kupovinu donije drugoplasirani..
to ovaj put ortacima nije poslo za rukom..

da li to znaci da se ostali ucesnici, koji su odustali zbog tog njima neprihvatljivog rjesenja , imaju zakonsko pravo da tuze opstinu zbog tog deala, odnosno mijenjanja urbanisticke sad nakon sto je licitacija zavrsena..

aha, znači kod cige je sve ok i po Edited by jedancoek
Bespotrebno vrijeđanje

[quote name='safet susic' post='249406' date='Jul 24 2008, 12:43']Mislim da nije vazna prodaja i kupovina vise bi trebalo biti vazno da se u Zeljezari radi proizvodnja i da se dolje vrti oko pedesetak radnika dok je npr Cetkara poravnata s zemljom i u njoj vise nikad niko nece zaraditi komad kruha :([/quote]

proizvodnja...

dobro a gdje su radnici

[quote name='safet susic' post='249406' date='Jul 24 2008, 12:43']Mislim da nije vazna prodaja i kupovina vise bi trebalo biti vazno da se u Zeljezari radi proizvodnja i da se dolje vrti oko pedesetak radnika dok je npr Cetkara poravnata s zemljom i u njoj vise nikad niko nece zaraditi komad kruha :([/quote]

Lokacija biv