Jump to content
[I-B-R-O]

Stranka Demokratske Aktivnosti

Recommended Posts

[quote name='zvrk_hanuma' post='211355' date='Feb 4 2008, 21:43']Jeste slusali reakcije SDA i ostalih stranaka na to sve? Pa cirkus, pa jos malo ce me biti sramota reci odakle sam uzas..
Pa kao sto rekose u obracanju nek su iz SDA, ali su napokon nesto pametno rekli :icon_cheesygrin: [b]upita se onda covjek iz kakvih je razloga taj Hozanovic i Ogresevic bili u SDA. Kako nesto sto su do juce hvalili i za to se zagalali danas kude?! Pa ljudi moji[/b].. Igranje politike nije dobro ni za koga, na kraju to sve ide po naivnom ma vise bih rekla glupom narodu, ali hajde nismo ni bolje zasluzili kad dopustimo da nas vode kvazi ljudi.[/quote]

sama si sebi odgovorila zvrkava...
radi se o iskljucivo licnim interesima, upakovanim u finu celofan ambalazu sa zelenom mašnicom drustvenih , bolje reci bosnjackih, interesa...

ovo je posljednji trzaj propalih politicara, realno mislite da ce ih podrzavati lokalni tajkuni, pa nisu budale, kako ce ih sad zastititi od federalnih inspekcija, pa sad ce tek krenuti haranga na cazin, nece se okanti dok nestrpaju u zatvor nerku i hozana.
a zar ima ljudi koji zaista misle da ce neko iz sarajeva krenuti za nerkom i hozanom??
gdje je senad sepic, baja nadar, sto oni ne napuste sda?

Ma nema tu nista novo.To je ista bagra samo pod drugim imenom i to vam je to.Takva atmosfera je bila i kad je Haris osnivao svoju partiju pa sta je na kraju bilo.Em letva po glavi em protesti pa kasnije lipo koalicija koja evo traje nekih deset godina.Sve je isto samo Dede nema i to vam je to.Stari ljudi sa starom politikom.Toliko je to vis odvratno da se covjek zapita dali uopste izlaziti na izbore i glasati.Svatko radi za svoju stolicu i svoj interes i to vam je to........................ :wub: :wub:

Sve mi se cini da su u sastavu Povjerenistva ljudi potrosene politicke energije u ciji vakat nije ucinjen znacajan iskorak kojeg su nam dugovali. U njihov vakat nije bilo ni profesionalizma u radu organa opcine niti SDA Cazin jer nisu znali sta je profesionalizam. Sjetimo se rada opcinskog vijeca pod palicom Miskica i uporedimo ga s radom sadasnjeg sastava kojem rukovodi Hozanovic. Prvo je vise nalikovalo na cirkus nego na zakonadvano tijelo jedne opcine koje se treba baviti ozbiljnijim poslovima od toga koliko je krava Baja Besirevic morao prodati da se kandiduje na izborima. Povratak na staro je upravo ono sto je predsjednik Tihic ucinio i sto zeli nadajuci se da Krajina i dalje nece razviti jaku politicku samosvijest. Treba iskazati postovanje Ogresevicu i svima koji su imali hrabrosti na ovaj korak, i onima dovoljno odvaznima da ih javno ili na drugi nacin podrze. Preuzeli su velik politicki rizik i odlucili da provjere koliko doista cazinska krajina cijeni ono sto su radili posljednjih godina i pruzi im jos jedan mandat kao priliku za vece projekte i krupnije iskorake. Svidja mi se ljudski sto su istupili i sami nastavljaju dalje jer rizikujuci pokazuju da su spremni boriti se za ostvarivanje vizije novog Cazina, ali i da se ne plase politickog poraza te da im politika nije nafaka kao nekima. Svi oni se imaju vratiti necemu tako da sam uvjeren da se ne bore za uhljebljenje kao oni prije njih.

[quote name='Falcon' post='211440' date='Feb 5 2008, 10:08']Ista bagra pod drugim imenom. Je li to mislis na Povjerenistvo ili :rolleyes: ? Sve mi se cini da su u sastavu Povjerenistva ljudi potrosene politicke energije u ciji vakat nije ucinjen znacajan iskorak kojeg su nam dugovali. U njihov vakat nije bilo ni profesionalizma u radu organa opcine niti SDA Cazin jer nisu znali sta je profesionalizam. Sjetimo se rada opcinskog vijeca pod palicom Miskica i uporedimo ga s radom sadasnjeg sastava kojem rukovodi Hozanovic. Prvo je vise nalikovalo na cirkus nego na zakonadvano tijelo jedne opcine koje se treba baviti ozbiljnijim poslovima od toga koliko je krava Baja Besirevic morao prodati da se kandiduje na izborima. Povratak na staro je upravo ono sto je predsjednik Tihic ucinio i sto zeli nadajuci se da Krajina i dalje nece razviti jaku politicku samosvijest. Treba iskazati postovanje Ogresevicu i svima koji su imali hrabrosti na ovaj korak, i onima dovoljno odvaznima da ih javno ili na drugi nacin podrze. Preuzeli su velik politicki rizik i odlucili da provjere koliko doista cazinska krajina cijeni ono sto su radili posljednjih godina i pruzi im jos jedan mandat kao priliku za vece projekte i krupnije iskorake. Svidja mi se ljudski sto su istupili i sami nastavljaju dalje jer rizikujuci pokazuju da su spremni boriti se za ostvarivanje vizije novog Cazina, ali i da se ne plase politickog poraza te da im politika nije nafaka kao nekima. Svi oni se imaju vratiti necemu tako da sam uvjeren da se ne bore za uhljebljenje kao oni prije njih.[/quote]

vidim da si se konacno svrstao na jednu stranu..pa bilo je i vrijeme...

ko je politicki ziv a ko mrtav ostaje da se vidi..samo zelim reci, bez neke sire elaboracije, da i u staroj gardi jos uvjek ima zara-vodi ih zar za vlascu, a znas da je to najbolji motiv..
ako nista i jedni i drugi izuzetno poznaju recepte SDA-ovkse kuhinje za manipulaciju biracima, tako da ce biti tesko i jednima i drugima..

[quote name='snake' post='211466' date='Feb 5 2008, 11:03']vidim da si se konacno svrstao na jednu stranu..pa bilo je i vrijeme...

ko je politicki ziv a ko mrtav ostaje da se vidi..samo zelim reci, bez neke sire elaboracije, da i u staroj gardi jos uvjek ima zara-[b]vodi ih zar za vlascu[/b], a znas da je to najbolji motiv..
ako nista i jedni i drugi izuzetno poznaju recepte SDA-ovkse kuhinje za manipulaciju biracima, tako da ce biti tesko i jednima i drugima..[/quote]

Slazem se, ali mislim da ovaj drugi tim igra srčanije. Imaju mnogo izgubiti ali ako dobiju, bit ce to pobjeda cijelog Cazina. Dok ne bude konvencija na drzavnom nivou, a nakon impresivne cazinske za ocekivati je da ce i ova biti uspjesna, necu govoriti o vecim ciljevima.

Pobjeda cjelog CAZINA????????????????????????????????HOHOHOHOHOHOHOHO.
Falcon sve vise me iznenadjujes svojim postivima................ :kupanje_smile:

Da mi je vratiti one snimke TV debata na CTV, (Nerko vs Alaga T.) kada je Nerko branio stavove stranke, a po pitanju iskljucivanja Alage Topica iz SDA, koji je samo glasao da se Srebernici da 1 milion KM, a protivno stavu stranke, kao ni oni sto nisu htjeli u koaliciju sa SDP-om.

[quote name='Falcon' post='211578' date='Feb 5 2008, 15:40']Slazem se, ali mislim da ovaj drugi tim igra srčanije. Imaju mnogo izgubiti ali ako dobiju, bit ce to pobjeda cijelog Cazina. Dok ne bude konvencija na drzavnom nivou, a nakon impresivne cazinske za ocekivati je da ce i ova biti uspjesna, necu govoriti o vecim ciljevima.[/quote]

Ovdje će mnogi pasti, a prije svega velike cazinske firme kojima je vladajuća struktura leđa

[quote name='Falcon' post='211578' date='Feb 5 2008, 15:40']Slazem se, ali mislim da ovaj drugi tim igra srčanije. Imaju mnogo izgubiti ali ako dobiju, bit ce to pobjeda cijelog Cazina. Dok ne bude konvencija na drzavnom nivou, a nakon impresivne cazinske za ocekivati je da ce i ova biti uspjesna, necu govoriti o vecim ciljevima.[/quote]

nemoj mene falcon svrstavati u taj vas cijeli Cazin..
ne zelim biti dio podjele naroda iskljucivo radi ocuvanja sluzbenih auta i fotelja..
al pozdravljam podjelu unutar SDA...

ja ne podrzavam podjelu koja je nastala u SDA, cinjenica da ce nam svima biti losije. ali treba podrzatu mlade ali samo obrazovane i strucne da upravljaju odredjenim funkcijama i pozicijama.
nerko je ocijenio da je uradio dosta za Cazin i da moze jos vise i covjek zeli da ponovo bude na vlasti jer zna kako se to radi i ja mu cestitam na toj hrabrosti. covjek vjeruje u svoje sposobnosti, i vjeruje da zna kako se to radi i to je sasvim ok

[quote name='hadzi' post='211795' date='Feb 6 2008, 09:46']ja ne podrzavam podjelu koja je nastala u SDA, cinjenica da ce nam svima biti losije. ali treba podrzatu mlade ali samo obrazovane i strucne da upravljaju odredjenim funkcijama i pozicijama.
nerko je ocijenio da je uradio dosta za Cazin i da moze jos vise i covjek zeli da ponovo bude na vlasti jer zna kako se to radi i ja mu cestitam na toj hrabrosti. covjek vjeruje u svoje sposobnosti, i vjeruje da zna kako se to radi i to je sasvim ok[/quote]

moguce da je tako ko sto pricas, al eto ja ti nevjerujem da ih je u formiranju nove stranke vodio iskljucivo motiv opste-drustvenog doprinosa...nesto mi njihov kredibilitet i bonitet ne daju osnova da vjerujem u to...

u principu ne vjerujem ljudima koji ujutro misle jedno, a popodne rade drugo...

[quote name='snake' post='211837' date='Feb 6 2008, 11:51']u principu ovi clanovi sto ih ovaj hadzi pastira nemaju nikakvog smisla dok se nema uvid od pocetka o Zakonu koji tretira ovu problematiku..

stvar je billa, zaracunavali su pogresno rentu ljudima na njihovo vlastito, a ne na dodijeljeno zemljiste..presuda suda je vec jednom pokazala da nisu u pravu ( opstina ) , sad ce im polako leci tuzbe sviju onih koji su takvu rent morali platiti da bi dobili sve adekvatne dozvole da mogu koristiti svoje objekte na tim zemljistima..

ciji pravnici , nacelnikovi li cigini, kako hadzi tvrdi, su donijeli takve odluke i protumacili ih tako iz tog zakona treba da snose posljedice zajedno za opstinom..

p.s.
jeste li culi kako se sad kaze merhaba ?? A-merhaba :D

[b]otkud onda njima ( ASDA ) pravo da kritikuju pravu SDA da je odstupila od Alijinih ciljeva..
da li mozda ostalima u SDA negirate pravo da kao bosnjaci tumace jesu li ili nisu na Alijinom putu [/b]??[/quote]

Ne, polazeci od principa svi smo mi Alijini i Alija je nas to pravo pripada i clanovima SDA i ovima u A-SDA i svakom Bosnjaku ponaosob.

[quote name='Falcon' post='211860' date='Feb 6 2008, 13:18']Ne, polazeci od principa svi smo mi Alijini i Alija je nas to pravo pripada i clanovima SDA i ovima u A-SDA i svakom Bosnjaku ponaosob.[/quote]

ma da, cim vam netko ukaze na propuste u vasim tvrdnjama, odmah okrecete vodu na drugi mlin..

stvar je da najmanje Alije ima u ovoj ASDA, a vise svega ostalog...

[quote name='snake' post='211863' date='Feb 6 2008, 13:22']ma da, cim vam netko ukaze na propuste u vasim tvrdnjama, odmah okrecete vodu na drugi mlin..
[b]
stvar je da najmanje Alije ima u ovoj ASDA...[/b][/quote]

Ako gledamo materijalno i genetski vecina Alije je u SDA i sramotno suti umjesto da preuzme dio odgovornosti.

SDA smatra

takve optuzbe dolaze od onik koji su okupirali SDA i koji svoju visegodisnju egzistenciju vezali uz clanstvo u toj stranci. Oni potcjenjuju mentalno stanje Bosnjaka. kzao je za Dnevni avaz Izet Hadzic predsjednik A - sda

garant im ovi u sda originalnoj nisu dali da dodju do izrazaja,pa sada rade belaja :D

[quote name='Falcon' post='211860' date='Feb 6 2008, 13:18']Ne, polazeci od principa svi smo mi Alijini i Alija je nas to pravo pripada i clanovima SDA i ovima u A-SDA i svakom Bosnjaku ponaosob.[/quote]
najbrzi spas je da se bosnjaci distanciraju od ovakvih ideja,

jer ce mo se takmiciti za prvo mjesto sa onima sto kazu;

svi smo mi Radovan i Ratko,

svi smo mi Tudjman i Boban,

to je neizbjezno,htjeli mi to ili ne.

Evo jedna vjest s cazin.net -a :D

[img]http://img167.imageshack.us/img167/4707/izicario2.jpg[/img]
Predsjednik novoformirane A-stranke demokratske aktivnosti (A-sda) Izet Had

[quote name='[I-B-R-O]' post='212825' date='Feb 9 2008, 15:35']Evo jedna vjest s cazin.net -a :D

[img]http://img167.imageshack.us/img167/4707/izicario2.jpg[/img]
Predsjednik novoformirane A-stranke demokratske aktivnosti (A-sda) Izet Had

ma cisti kriminalci :lol: nek se odvoje od stranke, al nek se ne pozivaju na ideologiju rahmetili alije!!

toliko su jaki da ih vodi krimos iz tuzle :lol:

a i emric [buzimski nacelnik]... konacno ima svoju stranku :lol:

[quote name='black tattoo' post='212871' date='Feb 9 2008, 19:15']ma cisti kriminalci :lol: nek se odvoje od stranke, al nek se ne pozivaju na ideologiju rahmetili alije!!

toliko su jaki da ih [b]vodi krimos iz tuzle [/b]:lol:

a i emric [buzimski nacelnik]... konacno ima svoju stranku :lol:[/quote]

Kolega, oprez molim te. Ako je kriterij da se neko okarakterise kao kriminalac neslaganje s Tihicem onda je vecina Bosnjackog naroda, a napose ja kriminalno do bola.

Na ciju ce se pozivati, sigurno ne na onu Josipa Broza Tita. Povratak izvornim idejama SDakcije je povratak politacara medju narod, u prve dane SDakcije kad je ta stranka nastajala kao narodni i demokratski pokret.

[quote name='Falcon' post='212983' date='Feb 9 2008, 23:50']Kolega, oprez molim te. Ako je kriterij da se neko okarakterise kao kriminalac neslaganje s Tihicem onda je vecina Bosnjackog naroda, a napose ja kriminalno do bola.

Na ciju ce se pozivati, sigurno ne na onu Josipa Broza Tita. Povratak izvornim idejama SDakcije je povratak politacara medju narod, u prve dane SDakcije kad je ta stranka nastajala kao narodni i demokratski pokret.[/quote]
tihica bas nesto nisma nikad mogo konzumirati

al juce senad rece da je bio sa Bakirom Izetbegovicem i da je ovaj reko "kako su oni na alinom putu ako ja njegov sin nisam" onda mi na um pade sjecanje da za bakira nisam ni cuo dok je alija r.a. bio ziv

ono sto mi je jako zaparalo na osnivackoj skupstini nisu ljudi iz drugih gradova vec podrska nekih ljudi za koje mislim da su kriminalci ali i zlocinci, naravno da je to samo moje misljenje

neki tip je davno rekao znas zasto nisam oso u autonomiju pitaju ga zato kaze on zbog matere kako pitaju zato jer je ona rekla sine gdje je cigo ti tamo nemoj

sad su dosla nova vremena promijenili se igraci treba gledati gdje je ko i ko ce nas zastupati u vijecu kantonu i parlamentu i dr.

ko kome daje podrsku jel to iz ljubavi il potrebe za jos jednim mandatom da se preuzne nepreuzeto

jer ako je ovo drugo naka nam je Bog na pmoci
  • Upvote 1