Jump to content
[I-B-R-O]

Stranka Demokratske Aktivnosti

Recommended Posts

Kako se šuška slijede promjene u kantonalnom rukovodstvu SDA USK.

Biće da je Bašagiću fakat odzvonilo.

PA apsolutno je nebitno jeli u rukovodstvu taj Basagic ili neko drugi.Kakve to veze ima sa ekonomskom situacijom u nasem kantonu???Dosad se promjenilo stotine rukovodstava raznih partija i desetine raznih koalicija.I sta se desilo na kraju???Haos,pljacka,nezaposlenost,kriminal,korupcija i drugo.Dali je narodu uopste bitno koce biti u rukovostvu SDA,SDP ili bilo koje druge partije.To su sve istrosene partije,politicari,koalicije i sta sve ne.Jednom rjecju tu moze svako sa svakim i niko nisakim.Pa zar niko ovdje na forumu nije vratio film unatrag od 1996. i prvih izbora kod nas u kantonu????Sta se sve radilo i koje tu sve bio u vlasti i koja sa kim koalirao.Dodje covjeku da povrati kad vidi ta sva imena i odvratne face koje su ovaj narod dovele do prosjackog stapa.

Meni se jedino povraća na spomen DNZ-a, Fikreta Abdića i sličnih kvislinga!!

Sve probosanske stranke na jednu stranu a antibosanske ( SDS, SNSD ,,,,i DNZ) na drugu!!

[quote][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
Ured za razmatranje žalbi Bosne i Hercegovine (BiH) je proslijedio nadležnim tužilaštvima izvještaj o počinjenom krivičnom djelu u postupku javnih nabavki, u vrijednosti od 21.405.894 KM. Izvještaj se odnosi na javne nabavke za 12 javnih institucija u BiH, među kojima su: Centralna banka, dvije javne institucije u Republici Srpskoj, nekoliko javnih preduzeća i Općina Tuzla.[/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
Ured za razmatranje žalbi BiH, nadležan za rješavanje žalbi po osnovu javnih nabavki, u prošloj je godini primio 1.760 žalbi i riješio 98% od toga. Prema navodima iz njihovog godišnjeg izvještaja, primijetili su da je manji broj žalbi u odnosu na godinu ranije. U 2010. godini su imali 1.831 žalbu. Taj pad u prilivima žalbi obrazložili su i manjim brojem provedenih javnih nabavki u institucijama koje se finansiraju iz državnog budžeta.[/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
Predstavnici Ureda za razmatranje žalbi smatrali su da su određene službene osobe promišljeno i s namjerom prekršile državni Zakon o javnim nabavkama BiH, pa su protiv njih podnijeli krivične prijave. Državnom tužilaštvu su podnijeli dvije prijave za nesavjestan rad u službi u postupku javnih nabavki u Centralnoj banci BiH, a okružnim tužilaštvima u Republici Srpskoj su uputili informaciju o krivičnom djelu za nesavjestan rad u službi za javne nabavke koje su provodili: Republička direkcije za robne rezerve Banja Luka, Republička uprava za geodetske imovinsko-pravne poslove RS-a, Željeznice RS ad. Doboj, Klinički centar Istočno Sarajevo i bolničke službe u Foči.[/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
[b]Kantonalna tužilaštva su od Ureda dobila krivičnu prijavu o nesavjesnom radu u službi u postupku javnih nabavki provedenih u: Komunalno-stambenom fondu Cazin[/b], Rudniku mrkog uglja Banovići d.d. Banovići, Rudniku Kreka d.o.o. Tuzla, Općini Tuzla, Zavodu za javno zdravstvo Kantona Sarajevo i JP Željeznice FBiH.[/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
Ured za razmatranje žalbi je pokrenuo i dva prekršajna postupka za tendere koje su provodili Javno komunalno preduzeće Bašbunar d.o.o. Travik i Zavod za zdravstveno osiguranje Županije Zapadnohercegovačke - Grude, dok je direktorica Zavoda zdravstvenog osiguranja i reosiguranja FBiH Novka Agić, kao odgovorna osoba, dobila 4.000 maraka novačane kazne.[/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
U izjavi za Centar za istraživačko novinarstvo (CIN) Agić je rekla da je kaznu dobila u januaru prošle godine, ali za nabavku lijekova - citostatika, provedenu u 2010. godini. Ona kaže da je komisija koja je radila tender postupila u korist Zavoda, jer je dobivena najniža cijena, manja za 26% u odnosu na postojeći ugovor koji su imali sa Bosnalijekom.[/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
“Dobavljač koji nas je tužio imao je skuplji lijek i htio je da zadrži i dalje postojeći ugovor. Zbog toga smo mi u međuvremenu proveli hitni postupak. Smatramo da Ured nije uzeo u razmatranje sve činjenice, da nije napravljena šteta i zbog toga smo pokrenuli postupak kod Suda BiH.“ Kaznu će platiti tek ako i Sud BiH to potvrdi.[/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
Protiv odluke Ureda za žalbu nezadovoljna strana se može žaliti Sudu Bosne i Hercegovine. U prošloj godini je na osnovu žalbi sud donio 125 rješenja, od čega je samo 15 bilo u korist tužitelja. U tih 15 slučajeva poništena je odluka Ureda za žalbu BiH.[/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif]
U 2011. godini u korist državnog budžeta uplaćeno je 3.000 KM po osnovu dvije novčane kazne koje su postale pravomoćne, a na ime troškova upravnog spora po osnovu tri presude Suda Bosne i Hercegovine isplaćeno je 1.540 KM.[/font][/color]
[/quote]

Gdje ima dima ima i vatre

Nakon sprektakularnog otvaranje trznog centra Ljiljan Nerko j moze da bude jos sigurniji u svoju pobjedu na ovim izborima.Bravo Nerko idemo zajedno u nove pobjede!
  • Upvote 1

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1346076834' post='463119']
Nakon sprektakularnog otvaranje trznog centra Ljiljan Nerko j moze da bude jos sigurniji u svoju pobjedu na ovim izborima.Bravo Nerko idemo zajedno u nove pobjede!
[/quote]

Ja se nadam da ti jos nemas dovoljno godina da glasas jer ako nam ovako razmislja prosjecni birac onda nam ništa ne može pomoći.

[quote name='Incubus' timestamp='1346083442' post='463127']
Ja se nadam da ti jos nemas dovoljno godina da glasas jer ako nam ovako razmislja prosjecni birac onda nam ništa ne može pomoći.
[/quote]

Naravno da mogu da glasam.I kakvo je to moje razmisljanje matereti?

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1346091766' post='463132']
Naravno da mogu da glasam.I kakvo je to moje razmisljanje matereti?
[/quote]

Pa kakve veze ima Ogrešević sa Ljiljanom?
To bi bilo kao da kažem da Lipovača ima veze s Meggleom ili da ne znam Lagumdzija ima veze s Bekto-precisa firmom...

[quote name='Incubus' timestamp='1346093532' post='463135']
Pa kakve veze ima Ogrešević sa Ljiljanom?
To bi bilo kao da kažem da Lipovača ima veze s Meggleom ili da ne znam Lagumdzija ima veze s Bekto-precisa firmom...
[/quote]

Pa Ogresevic je najzasluzniji zato sto je ljiljan napravljen.Da se pitala ona bagra iz SDA jos bi tamo kucice bile.
  • Upvote 2

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1346093886' post='463136']
Pa Ogresevic je najzasluzniji zato sto je ljiljan napravljen.Da se pitala ona bagra iz SDA jos bi tamo kucice bile.
[/quote]

Pa ja bih rekao da su zasluzni Ibro, Ekrem, Sparkasse banka i ostali investitori...
btw. Ogrešević je načelnik već 8 godina ne zaboravi i to.

[quote name='Incubus' timestamp='1346094257' post='463137']
Pa ja bih rekao da su zasluzni Ibro, Ekrem, Sparkasse banka i ostali investitori...
btw. Ogrešević je načelnik već 8 godina ne zaboravi i to.
[/quote]

I jos 4 ako bog da.
  • Upvote 1

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1346095368' post='463139']
I jos 4 ako bog da.
[/quote]

Vjerovatno zbog ovoga :)

[url="http://www.rtvcazin.ba/index.php/vijesti/usk/item/2695-u-aprilu-43135-nezaposlenih-u-usk"]http://www.rtvcazin.ba/index.php/vijesti/usk/item/2695-u-aprilu-43135-nezaposlenih-u-usk[/url]

[quote name='Incubus' timestamp='1346096163' post='463141']
Vjerovatno zbog ovoga :)

[url="http://www.rtvcazin.ba/index.php/vijesti/usk/item/2695-u-aprilu-43135-nezaposlenih-u-usk"]http://www.rtvcazin....aposlenih-u-usk[/url]
[/quote]

I samo Ogresevic je kriv za ovo?Sva sreca pa je stanje u ostalim gradovima dosta bolje.Imamo javi vlast na drzavnom nivou pa ce oni pomoci.

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1346097385' post='463145']
I samo Ogresevic je kriv za ovo?Sva sreca pa je stanje u ostalim gradovima dosta bolje.Imamo javi vlast na drzavnom nivou pa ce oni pomoci.
[/quote]

Naravno da nije samo Ogrešević kriv, ali ti tvrdiš da on treba da ima plaću 10 000 maraka, da treba da vlada u cazinu valjda narednih 100 godina. Mozemo li barem malo razgovarati o argumentima?
I valjda je zanimljivo da je baš u Cazinu najveći broj nezaposlenih. Pročitaj dobro: 1. Cazin 2. Bihać 3. V. Kladuša!
Valjda ima neke odgovornosti i za vlast u Cazinu?
Da ti odmah kazem da npr. Lipovaču smatram gorim od Ogreševića tako da mi je zao Biscana sto su morali to trpiti, a i zao mi je cijelog naseg kantona što ga trpi sada. O Lagumdziji, Tihicu ili Izetbegovicu da ne trosim rijeci.

Ali Ogresevic je bio načelnik 8 godina što znači i za vrijeme najvećeg rasta u cijelom svijetu pa tako i u BiH i u Cazinu, a nije napravio ništa. Sada kada je kriza i cijeli svijet štedi mi se razbacujemo novcem na kruzni tok, fontane i slicno. Mislim da on kao ekonomista vodi totalno promašenu politiku. Isto tako kad je dosla kriza počeli su uvoditi rente i slično i još opterećavati ionako opterećenu privredu.

Isto tako tvrdili su iz A-SDA da nikad neće suradjivati s Lipovačom i "komunjarama", a eto i to smo dočekali. Zaista žalosno...
Po meni cijela politika našeg kantona, a i naše općine je promašena.

Ja zaista trenutno pojma nemam za koga bih glasao, ali valjda možemo i kritički razgovarati o čovjeku koji vlada 8 godina u Cazinu? Ili je to zabranjeno? Edited by Incubus

[quote name='Incubus' timestamp='1346097843' post='463147']
Naravno da nije samo Ogrešević kriv, ali ti tvrdiš da on treba da ima plaću 10 000 maraka, da treba da vlada u cazinu valjda narednih 100 godina. Mozemo li barem malo razgovarati o argumentima?
I valjda je zanimljivo da je baš u Cazinu najveći broj nezaposlenih. Pročitaj dobro: 1. Cazin 2. Bihać 3. V. Kladuša!
Da ti odmah kazem da npr. Lipovaču smatram gorim od Ogreševića tako da mi je zao Biscana sto su morali to trpiti, a i zao mi je cijelog naseg kantona što ga trpi sada. O Lagumdziji, Tihicu ili Izetbegovicu da ne trosim rijeci.

Ali Ogresevic je bio načelnik 8 godina što znači i za vrijeme najvećeg rasta u cijelom svijetu pa tako i u BiH i u Cazinu, a nije napravio ništa. Sada kada je kriza i cijeli svijet štedi mi se razbacujemo novcem na kruzni tok, fontane i slicno. Mislim da on kao ekonomista vodi totalno promašenu politiku. Isto tako kad je dosla kriza počeli su uvoditi rente i slično i još opterećavati ionako opterećenu privredu.

Isto tako tvrdili su iz A-SDA da nikad neće suradjivati s Lipovačom i "komunjarama", a eto i to smo dočekali. Zaista žalosno...

Ja zaista trenutno pojma nemam za koga bih glasao, ali valjda možemo i kritički razgovarati o čovjeku koji vlada 8 godina u Cazinu? Ili je to zabranjeno?
[/quote]
nije zabranjeno kriticki razgovarati ali bi bilo dobro da se malo okrenes oko sebe i vidis sta ljudi koji su prosli mnoge vladavine u Cazinu misle o svemu i o vladavini u proteklih 8 godina..

[quote name='MEDICINSKI BRAT' timestamp='1346099810' post='463152']
nije zabranjeno kriticki razgovarati ali bi bilo dobro da se malo okrenes oko sebe i vidis sta ljudi koji su prosli mnoge vladavine u Cazinu misle o svemu i o vladavini u proteklih 8 godina..
[/quote]

Pa vidim. Jedan dio moje familije zivi u Cazinu otkako se spominje to prezime tako da valjda znam kako je u Cazinu bilo i kako je sad.
Isto tako

A evo ti par primjera iz moje generacije iz srednje skole:
Učenica generacije - završila medicinski fakultet i ostala u Tuzli (apsolutno nikakve NIKAKVE veze s politikom nikad nije imala)
3 najbolja učenika iz mog razreda završili jako jako dobre fakultete nisu ostali u Cazinu

U zadnjih godinu dana znam 3 momka koji su jako dobro zivjeli u Cazinu (roditelji rade u privatnom sektoru nemaju veze s politikom), ali nakon srednje skole/fakulteta otisli u inostranstvo.

Jako dobro na Maljevcu vidim koliko ljudi s nasih prostora, a time i iz Cazina odlazi iz Cazina.
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1346100943' post='463156']
Pa vidim. Jedan dio moje familije zivi u Cazinu otkako se spominje to prezime tako da valjda znam kako je u Cazinu bilo i kako je sad.
Isto tako

A evo ti par primjera iz moje generacije iz srednje skole:
Učenica generacije - završila medicinski fakultet i ostala u Tuzli (apsolutno nikakve NIKAKVE veze s politikom nikad nije imala)
3 najbolja učenika iz mog razreda završili jako jako dobre fakultete nisu ostali u Cazinu

U zadnjih godinu dana znam 3 momka koji su jako dobro zivjeli u Cazinu (roditelji rade u privatnom sektoru nemaju veze s politikom), ali nakon srednje skole/fakulteta otisli u inostranstvo.

Jako dobro na Maljevcu vidim koliko ljudi s nasih prostora, a time i iz Cazina odlazi iz Cazina.
[/quote]
svi mi idemo tamo gdje nam je bolje i u potrazi za boljim, svi koji misle da ce promjenom politike doci neka bolja vremena, da ce se odjednom poceti graditi tvornice, zivite u jednoj velikoj zabludi, meni je licno lijepo a i ponosan sam kad u bihacu, krupi, petrovcu, tuzli, sarajevu, kazu kako su culi da se Cazin preporodio a ovi blize su poceli i da zavide, pa u najvecoj krizi jedino u Cazinu se uvijek nesto gradi a vecina privatnika koji grade najvece objekte su se prikloni Asda, mislim da nekima to i nije bilo potrebno al su se nasli i na listama....

[quote name='MEDICINSKI BRAT' timestamp='1346102865' post='463159']
svi mi idemo tamo gdje nam je bolje i u potrazi za boljim, svi koji misle da ce promjenom politike doci neka bolja vremena, da ce se odjednom poceti graditi tvornice, zivite u jednoj velikoj zabludi, meni je licno lijepo a i ponosan sam kad u bihacu, krupi, petrovcu, tuzli, sarajevu, kazu kako su culi da se Cazin preporodio a ovi blize su poceli i da zavide, pa u najvecoj krizi jedino u Cazinu se uvijek nesto gradi a vecina privatnika koji grade najvece objekte su se prikloni Asda, mislim da nekima to i nije bilo potrebno al su se nasli i na listama....
[/quote]

Druze ja zaista nemam nista protiv niti Ogreševića niti ljudi iz A-SDA.
Ja samo promatram sta se dogadja u Cazinu i stvari se po meni ne mijenjaju na bolje, dapače nakon jednog kratkog vremena optimizma (donesenog izvana) uslijedila je i svjetska kriza i tad su i sve nase slabosti izisle na vidjelo.
Cazin se nije preporodio. Brojevi o nezaposlenosti to govore, a sad kako se situacija pogoršala i u Sloveniji bit će još i gore.
Niko ne očekuje bolja vremena preko noći, ali svi pokazatelji govore o pogoršanju situacije u BiH, a pogotovo na području USK, a i u Cazinu.
To što se u Cazinu trenutno gradi je glupa gradnja općine na dug ili pokušaji investitora koji su pokrenuti prije krize, a završeni sad uz velike probleme (ako si malo pričao s tim ljudima znaš koliko je i taj Ljiljan teško izguran).

To što se privatnici priklanjaju bilo kojoj političkoj partiji je znak u kojem lošem stanju je naša ekonomija. Pogledaj onaj film što sam stavio na podforum ekonomij. Od 100 ljudi u BiH 91 zivi na račun rada ostalih 9. To je neodrzivo i mi ćemo da se nadjemo u jos vecim problemima. To ne tvrdim samo ja. To tvrde svi profesori, akademici i strucnjaci (domaci i strani). Pogledaj da i najbogatiji ljudi u BiH (Radončić) ulaze u politiku. Zato što je toliko teško poslovati bez politike i gdje politika diktira sve.

Meni je zalosno da vidim mlade ljudi koji nikad nisu htjeli biti ni blizu politike da ulaze u tu istu politiku jer jednostavno posla nema, a politika ga nudi. Ali sve to je neodrzivo i srusit ce se kao kula od karata.

Ja uvijek ispadam dezurni kriticar na ovom forumu, ali stvari su takve kakve jesu i ne treba ih uljepšavati.

Zaista se slažem s onom porukom načelnika da je Cazin mjesto vrijednih i dobrih ljudi, ali nažalost imam osjećaj da oni bezvrijedni i loši su preuzeli sve konce u ovoj državi i na ovom kantonu i na ovoj općini. I to je problem.
Pogledaj i primjer ovog cazin.neta. Ljudi koji stoje iza njega - Ibro, makcode, profac ... su svi redom u inostranstvu. Zamisli sta bi samo takvi ljudi mogli ostvariti da imaju priliku to ostvariti u Cazinu. Ali nemaju i to je istina koja se ne mijenja otkako je rat završio. Edited by Incubus
  • Upvote 2

[quote]Naravno da nije samo Ogrešević kriv, ali ti tvrdiš da on treba da ima plaću 10 000 maraka, da treba da vlada u cazinu valjda narednih 100 godina. Mozemo li barem malo razgovarati o argumentima?[/quote]

To je bila šala, valjda ste skontali da je vecina onog sto ja pisem zajebancija.

[quote]

[/quote]

Valjda zato sto Cazin ima 100000 stavonika vise od Bihaca.

[quote]Valjda ima neke odgovornosti i za vlast u Cazinu?
Da ti odmah kazem da npr. Lipovaču smatram gorim od Ogreševića tako da mi je zao Biscana sto su morali to trpiti, a i zao mi je cijelog naseg kantona što ga trpi sada. O Lagumdziji, Tihicu ili Izetbegovicu da ne trosim rijeci.[/quote]

Svaka ti je na mjestu.

[quote]

[/quote]

Mozda si ovdje upravu.Ali nemoze nacelnik ucini puno po pitanju zaposljavanja, otvaranja novih ranih mjestai privlacenja stranih investitora kad drzava ne cini apsolutno nista po tom pitanju.Prvo ide drzava, pa entitet, pa kanton pa tek onda opcina.Ne kazem da nema Nerkine odgovornosti, ima je ali ne toliko da kazes da je samo on kriv zbog toga.Sad bi trebali doci ovi turci pa cemo vidjeti sta ce biti od toga.

[quote]Isto tako tvrdili su iz A-SDA da nikad neće suradjivati s Lipovačom i "komunjarama", a eto i to smo dočekali. Zaista žalosno...
Po meni cijela politika našeg kantona, a i naše općine je promašena.[/quote]

Politika cijelog Balkana je promasena.Imas veliko zlo i malo zlo, biraj.

[quote]Ja zaista trenutno pojma nemam za koga bih glasao, ali valjda možemo i kritički razgovarati o čovjeku koji vlada 8 godina u Cazinu? Ili je to zabranjeno?[/quote]

Samo udri.
  • Upvote 1

A-sda za vladavinu od 4 godine napravili su BUM u Cazinu radilo se, dok sda godinama nije nista uradila , tako da Ne SDA , NE Smajo Toromanovic :)

Evo ga da i ja upisem svoje misljenje.. kako god sracunam, bilo bi logicnije da Nerko ostane nacelnik. Prvo to je mala stranka i skoro pa si ne mogu priustiti neke ogromne ispade..
Drugo SDA je u posrtanju sto bi uzrocno moglo utjecati i na nas grad ako se takve tendencije nastave..

Onda za ovo napadanje o investiranju.. hmm pa rekao bih da je dosta pomogao privatni sektor (vecinom ljude oko sebe, tako ih i okuplja i siri stranku) ali Boze moj ima i gori :)

Naveo bih primjer Mahathira Mohameda koji je preporodio Maleziju upravo radeci suprotno nego sto mu je MMF predlagao. I kompletnu drzavnu imovinu prenio u privatni sektor.. ulozili i zadnji fening i uspjeli..
Okej Nerko je ambiciozan samo da se puno ne povlaci za kojekakve kredite da bih zadivio narod. Jer sve se vraca sve se placa

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1348206400' post='464166']
Evo ga da i ja upisem svoje misljenje.. kako god sracunam, bilo bi logicnije da Nerko ostane nacelnik. Prvo to je mala stranka i skoro pa si ne mogu priustiti neke ogromne ispade..
Drugo SDA je u posrtanju sto bi uzrocno moglo utjecati i na nas grad ako se takve tendencije nastave..

Onda za ovo napadanje o investiranju.. hmm pa rekao bih da je dosta pomogao privatni sektor (vecinom ljude oko sebe, tako ih i okuplja i siri stranku) ali Boze moj ima i gori :)

Naveo bih primjer Mahathira Mohameda koji je preporodio Maleziju upravo radeci suprotno nego sto mu je MMF predlagao. I kompletnu drzavnu imovinu prenio u privatni sektor.. ulozili i zadnji fening i uspjeli..
Okej Nerko je ambiciozan samo da se puno ne povlaci za kojekakve kredite da bih zadivio narod. Jer sve se vraca sve se placa
[/quote]

MMF-ov prvi savjet jest da se privatizira i sve prenese u privatni sektor :)

Ma Nerko sam izaziva sa tim "investicijama". Samo da je budžet i izvršenje istog dostupno na internetu puno manje bi priča bilo jer bi se vidjelo šta je i kako je. Ovako se čovjek mora zapitati šta se krije.

[quote name='Incubus' timestamp='1346097843' post='463147']

Ja zaista trenutno pojma nemam za koga bih glasao, ali valjda možemo i kritički razgovarati o čovjeku koji vlada 8 godina u Cazinu? Ili je to zabranjeno?
[/quote]

Hmmm da iznesem svoje misljenje vezano za nezaposlenost Cazinu.
Mislim da dobar dio odgovornosti lezi na SDA.
-Na vlasti su bili od kraja rata na ovamo na svm nivoima osim opcinskog u Cazinu.
Znači donosili su odluke, zakone, propise, privatizaciju koji su čitavu državu doveli u stanje u kojem je sad. Imenovali su nesposobne, korumpirane i osobe s kupljenim diplomama na rukovodeće funkcije.
Šta radi Sadik Ahmetovic po profesiji defektolog na mjestu ministra sigurnosti, osim što troši budžetske pare na fešte i putovanja??? Zar najveća bošnjačka stranka nema stručnijeg kadra za tu poziciju?
Kasim Mulalić donedavno direktor kantonalnih pošta, čovjek koji vjerovatno ima redovno završeno samo osnovnu školu.
Pa direktor željeznica FBIH za kojeg je je objavljeno u novinama da ima falsifikovanu diplomu, tj da nikad nije bio upisan, pohađao a kamoli završio mašinski fakultet. Dok mladi visoko obrazovani kadrovi hodaju po cesti. Pa u SDA je Esad Bašagić predsjednik KO SDA, to je genije koji je uspio da iskrivi vrijeme, te kako legenda kruži da je ekonomski fakultet od 4 godine završio za jednu godinu u toj vremenskoj rupi :D. Ili legenda o Nijazu Hušiću koji uz asistenciju Huseina Rošića položi za dan 14 ispita, na bihackom univerzitetu...I sad ti isti sjede u kantonalnoj skupštini i kroje nam ekonomsku strategiju.
Sjetimo se da je aktualni SDA kandidat za vijeće Hase Hairlahovic bio ministar privrede USK-a.
Šta je on donio Cazinu kao ministar??? A sad bi u vijeće. Ne razumijem kako neko ko nije bio sposoban da pomogne Cazinu kad je bio ministar privrede, misli da pomogne kao vijećnik.
SDA je držala razvojnu banku federacije koja je razvijala od uhljeba multimilionere.Uhljebi su dizali kredite razvojene banke po 20 miliona i pravili stambeno poslovne objekte u centru Sarajeva, koje su onda prodavali građanima po višestrukim cijenama. Što bi rekli SDA hoće, može, zna :D.
Aktualnog načelnika ne branim, ne volim ga, ali da je najveći krivac za nezaposlenost u Cazinu je besmislica. Ima on svojih propusta, ali ovo to sigurno nije.
Koliko mi je poznato, otkako je SDA izgubila vlast u Cazinu strategija je bila da se ne ulaže u Cazin sa viših nivoa, da bi se stvorilo što veće nezadovoljstvo građana. Istovremeno je plasirana prica da Cazin nema konekciju sa višim nivoima vlasti, jer ASDA nije na vlasti u kantonu, federaciji i drzavi, i da pare neće u Cazin dok se to ne promijeni. Sreća da se je promijenilo pa ih više i nema na vlasti. Stranke trebaju da služe narodu a ne da mu još određuju prisilom da glasaju za njih.
Onaj slogan "10 najteži godina skupa", pređe u "20 najteži godina", da nebi još..... :).
SBB - ministar privrede USK je "diplomirani menađer". :az: Rođen 1952 god. te koji je kako sam kaže "2007. godine sam završio Visoku školu ([b]četverogodišnju[/b]) :icon_lol: bio među pet najboljih studenata i stekao zvanje [b]Diplomirani menađer[/b], :bounce: na svoje lično zadovoljstvo, jer mi je to bio jedan od neostvarenih životnih ciljeva." :smijeh_umri_smile: . Inače taj epitet visoka škola potiče jer zgrada ima 4 sprata, tako kažu :))
I nije mi jasna politika stranaka sa doživotnim vijećnicima...Uvijek isti ljudi na listama, dali to nema niko pametniji, školovaniji...ili jednostavno nema veći lažova i mutikaša.... pa dokle....Kako više imaju obraza pojaviti se na listi...a još su mi manje jasni ljudi koji glasaju za njih....
Kakvi smo, dobro nam je.
  • Upvote 1

[quote name='muhamedt' timestamp='1348222674' post='464173']
Hmmm da iznesem svoje misljenje vezano za nezaposlenost Cazinu.
Mislim da dobar dio odgovornosti lezi na SDA.
-Na vlasti su bili od kraja rata na ovamo na svm nivoima osim opcinskog u Cazinu.
Znači donosili su odluke, zakone, propise, privatizaciju koji su čitavu državu doveli u stanje u kojem je sad. Imenovali su nesposobne, korumpirane i osobe s kupljenim diplomama na rukovodeće funkcije.
Šta radi Sadik Ahmetovic po profesiji defektolog na mjestu ministra sigurnosti, osim što troši budžetske pare na fešte i putovanja??? Zar najveća bošnjačka stranka nema stručnijeg kadra za tu poziciju?
Kasim Mulalić donedavno direktor kantonalnih pošta, čovjek koji vjerovatno ima redovno završeno samo osnovnu školu.
Pa direktor željeznica FBIH za kojeg je je objavljeno u novinama da ima falsifikovanu diplomu, tj da nikad nije bio upisan, pohađao a kamoli završio mašinski fakultet. Dok mladi visoko obrazovani kadrovi hodaju po cesti. Pa u SDA je Esad Bašagić predsjednik KO SDA, to je genije koji je uspio da iskrivi vrijeme, te kako legenda kruži da je ekonomski fakultet od 4 godine završio za jednu godinu u toj vremenskoj rupi :D. Ili legenda o Nijazu Hušiću koji uz asistenciju Huseina Rošića položi za dan 14 ispita, na bihackom univerzitetu...I sad ti isti sjede u kantonalnoj skupštini i kroje nam ekonomsku strategiju.
Sjetimo se da je aktualni SDA kandidat za vijeće Hase Hairlahovic bio ministar privrede USK-a.
Šta je on donio Cazinu kao ministar??? A sad bi u vijeće. Ne razumijem kako neko ko nije bio sposoban da pomogne Cazinu kad je bio ministar privrede, misli da pomogne kao vijećnik.
SDA je držala razvojnu banku federacije koja je razvijala od uhljeba multimilionere.Uhljebi su dizali kredite razvojene banke po 20 miliona i pravili stambeno poslovne objekte u centru Sarajeva, koje su onda prodavali građanima po višestrukim cijenama. Što bi rekli SDA hoće, može, zna :D.
Aktualnog načelnika ne branim, ne volim ga, ali da je najveći krivac za nezaposlenost u Cazinu je besmislica. Ima on svojih propusta, ali ovo to sigurno nije.
Koliko mi je poznato, otkako je SDA izgubila vlast u Cazinu strategija je bila da se ne ulaže u Cazin sa viših nivoa, da bi se stvorilo što veće nezadovoljstvo građana. Istovremeno je plasirana prica da Cazin nema konekciju sa višim nivoima vlasti, jer ASDA nije na vlasti u kantonu, federaciji i drzavi, i da pare neće u Cazin dok se to ne promijeni. Sreća da se je promijenilo pa ih više i nema na vlasti. Stranke trebaju da služe narodu a ne da mu još određuju prisilom da glasaju za njih.
Onaj slogan "10 najteži godina skupa", pređe u "20 najteži godina", da nebi još..... :).
SBB - ministar privrede USK je "diplomirani menađer". :az: Rođen 1952 god. te koji je kako sam kaže "2007. godine sam završio Visoku školu ([b]četverogodišnju[/b]) :icon_lol: bio među pet najboljih studenata i stekao zvanje [b]Diplomirani menađer[/b], :bounce: na svoje lično zadovoljstvo, jer mi je to bio jedan od neostvarenih životnih ciljeva." :smijeh_umri_smile: . Inače taj epitet visoka škola potiče jer zgrada ima 4 sprata, tako kažu :))
I nije mi jasna politika stranaka sa doživotnim vijećnicima...Uvijek isti ljudi na listama, dali to nema niko pametniji, školovaniji...ili jednostavno nema veći lažova i mutikaša.... pa dokle....Kako više imaju obraza pojaviti se na listi...a još su mi manje jasni ljudi koji glasaju za njih....
Kakvi smo, dobro nam je.
[/quote]

Slažem se sa svim rečenim!

Samo što su svi ovi koji su sad A-SDA bili u SDA i podržavali SDA i za vrijeme te privatizacije.

Također isti kadar je na vlasti već 8 godina! To je zaista respektabilan period.
Pa i sadašnji načelnik je radio možda par mjeseci u jednoj banci i zatim samo politika politika i politika.
Pogledati treba gdje su i ovi iz A-SDA završili škole i fakultete.

Ne vidim nikakve razlike!

I nisam nigdje rekao da je najveći krivac, ali ako je na vlasti 8 godina onda valjda snosi neku odgovornost. Edited by Incubus