Jump to content
[I-B-R-O]

Stranka Demokratske Aktivnosti

Recommended Posts

Nisam stručnjak, al znam da se prije svakog farbanja treba očistiti površina koja se tretira, inače se dobiju ovakvi rezultati "adaptivni i štedljivi" :)

[quote name='Incubus' timestamp='1327522100' post='448095']
Šta ti onda predlažeŠ - da ostane ovaj status quo?
Ja eto imam posao (kao i ti u eu), ali to mi daje joŠ viŠe motiva da kritziram i piŠem, a možda nekad pokuŠam kad budem financijski mogao joŠ viŠe pomognem svom gradu.
A ima ljudi koji nemaju ni internet ni pristup ovom forumu - misliŠ da ne bi komentirali da mogu?

Ako je sve tako super u cazinu kako ti veliŠ zaŠto se ti prvi ne vratiŠ?

A sad opet ponavljam pitanje s početka - Šta ti predlažeŠ?

[/quote]

pa da sam kao neki firmasini sinovi ostao bi dole ali moj caca nije bio u partiji ni prije rata a poslije ovog rata nije mnogo zivio ni u ovom sadasnjem stanju,ja sam sebi zacrtao ciljeve i otisao sam al nisam pobjegao kad se krvarilo za Bosnu,imaju od nas pare za naj novije mobitele al nemaju posla,i imaju da izalze svaku noc u grad i pijance a kukaju naj vise oni koji rade i koji su materijalno sredjeni i koji jedu dobar obrok,predlazem izmjenu na nivou drzave a nemas koga ni izabrati od ovih stranaka jer su svi skloni mitu i podmicivanju tako d aje bolje vratiti se u kameno doba pa ko jaci snagom ili buzdovanom i nek ima,tito je radio dobru stvar smaknuo je sve one starosjedioce kojima je prvo naredjivao da lapaju narodu pa kad je drzava stala na noge,nestajali su ti stari tvrdokorni preko noci koji nisu imali srca niti duse nego su taanali ali po naredbi,znam da sad ne moze se tako ali pitaj boga kad ce se ocistiti ili doci nova generacija koja ima druacije cipove u glavi od ovih kojima su jos stari cipovu u glavama i u kojima se spojio malo titinog sistema i sad ovog i to ne moze ni onaj gore popraviti nego mora ili doci do jos goreg stanja da se sredi sadasnje stanje ili nas nema jos narednih mnogo godina nigdje,,

i nevjerujem ni da ti ni ja mozemo pomoci da se stanje promjeni dole a mozemo ovako kvocati iz toplog i uredjenog kao i nasi politicari kojima ne fali nista.. Edited by x-men

[quote name='x-men' timestamp='1327681511' post='448221']
pa da sam kao neki firmasini sinovi ostao bi dole ali moj caca nije bio u partiji ni prije rata a poslije ovog rata nije mnogo zivio ni u ovom sadasnjem stanju,ja sam sebi zacrtao ciljeve i otisao sam al nisam pobjegao kad se krvarilo za Bosnu
[/quote]

1) Pa svakako da bi ostao i pokušao nastaviti posao u firmi ako ti je vec tata nešto napravio. E sad da je kod nas u ratu bilo i šverca i muljanja i da su se mnogi tako obogatili sve je to istina. Ali ima i kod nas ljudi koji su firme podigli ili novcem kojeg su donijeli iz vana kad su se vratili u bosnu nakon rata ili su se zaduzivali i riskirali i uspjeli. Samo ni njima nece dugo odgovarati ovo stanje jer ako nešto radiš moraš nekom prodati ili uslugu ili proizvod, a budući da nam je izvoz loš i nismo dovoljno konkurentni ostaje domaće tržište.

2) Političari jesu naš najveći problem - veći nego ti "firmaši" koje većina smatra užasnim i groznim.

3) Svaka čast za to - ti si meni i tvoj brat legende to ja ne sporim ni to da si ostao se boriti.

,imaju od nas pare za naj novije mobitele al nemaju posla,i imaju da izalze svaku noc u grad i pijance a kukaju naj vise oni koji rade i koji su materijalno sredjeni i koji jedu dobar obrok
[/quote]

Istina, ima onih koji kukaju, a imaju, ali trebao bi nam svima biti cilj da imamo više. Da svi stvaramo vrijednost u ovom društvu, a ne da puštamo političare da nas siromaše. Jer ti kažeš nemoj kritizirati? Kako nemoj? Naravno kritika mora biti konstruktivna, a i treba nešto učiniti za svoj kraj.

,predlazem izmjenu na nivou drzave a nemas koga ni izabrati od ovih stranaka jer su svi skloni mitu i podmicivanju tako d aje bolje vratiti se u kameno doba pa ko jaci snagom ili buzdovanom i nek ima,tito je radio dobru stvar smaknuo je sve one starosjedioce kojima je prvo naredjivao da lapaju narodu pa kad je drzava stala na noge,nestajali su ti stari tvrdokorni preko noci koji nisu imali srca niti duse nego su taanali ali po naredbi,znam da sad ne moze se tako ali pitaj boga kad ce se ocistiti ili doci nova generacija koja ima druacije cipove u glavi od ovih kojima su jos stari cipovu u glavama i u kojima se spojio malo titinog sistema i sad ovog i to ne moze ni onaj gore popraviti nego mora ili doci do jos goreg stanja da se sredi sadasnje stanje ili nas nema jos narednih mnogo godina nigdje,,
[/quote]

Pa po meni moramo mi koji to shvaćamo (a evo i ti shvaćaš) truditi se koliko možemo da promijenimo to.

i nevjerujem ni da ti ni ja mozemo pomoci da se stanje promjeni dole a mozemo ovako kvocati iz toplog i uredjenog kao i nasi politicari kojima ne fali nista..
[/quote]

Kao što sam rekao gore kako ne bismo mogli pomoći? Pa kad živiš u njemačkoj koja je tako uređena država sigurno možeš prenijeti iskustva neka, možda stigneš zaraditi i kakav novac pa možda uložiš u cazin? Pa ja baš što više putujem, više vidim, više kritikujem jer znam da može bolje. A za sada mogu samo kvocati, ali budis siguran kad budem imao više sredstava ću uvijek pokušati nešto vratiti svom gradu.

Ali to što ti kažeš da trebam šutjeti i gledati kako ova a-sda izolira cazin od ostatka BiH i kako nam uništava privatni sektor koji je u cazinu bio kvalitetniji od vecine opcina u kantonu - e bome to neću nikad!

[i]x-men,[/i]

[i]Pokušaj stvari gledati iz druge perspektive:[/i]

[i]Vi koji ste vani trenutno imate nekoliko važnih prednosti.[/i]
[i]Imate znanje, bogato iskustvo, zapadnjačku discipliniranost i uglavnom ušteđevinu.[/i]

[i]Eh sad kad se uzme situacija ovdje, te vaše komparativne prednosti se mogu dobro ovdje kapitalizirati.[/i]
[i]Ako me shvataš želim reći ono što govore neki zapadnjački ekonomisti: "recesija je šansa za kreativne".[/i]

@Pirgo,

Ti sad prezentiraš onu antibošnjačku politiku koja zagovara tezu kako ne postoji pošten a istovremeno uspješan Bošnjak!!
Nemoj mi te priče!!! OTRCANA JE!
  • Upvote 4
  • Downvote 1

http://www.cazin.net/usk/bihac/11905-saznajemo-predsjednik-oo-a-sda-bihac-elvin-karabegovic-podnio-ostavku-na-to-mjesto.html

[quote name='mir&dobro' timestamp='1329993201' post='449916']
[i]I zašto Brko dade ostavku?[/i]
[/quote]
po kandidatima zamjenu je i bolje da je podnio ostavku, ovi su bolji kadar.......

[b]SDA i a-sda se moraju integrirati u jedno!![/b]
Isti milje, isto glasačko tijelo. Samo fali volje da se potisnu sujete.
"Jaka volja je jača od svih nevolja"!!
  • Upvote 1

[quote name='mir&dobro' timestamp='1330450414' post='450222']
[b]SDA i a-sda se moraju integrirati u jedno!![/b]
Isti milje, isto glasačko tijelo. Samo fali volje da se potisnu sujete.
"Jaka volja je jača od svih nevolja"!!
[/quote]

O cemu ti??

Pa uradice to oni odnosno integrirati se u jedno kad nebudu vise mogli da nakusuraju dovoljno poslanika da budu vecina u knatonu ili eventualno u nasoj opcini.Takvi neprezaju niodcega samo da bi vladali narodnim masama.....
  • Upvote 2

Posted · Hidden by barca, March 1, 2012 - off topic
Hidden by barca, March 1, 2012 - off topic
GAGO sestro, pusti politiku, nego,,,,šta ima u SAD-u? Dobro si odabrala kombinaciju boja. :blind:

Smatram da ce se ove dvije stranke ujediniti jos pred ove isbore. politicka situacija za dva mjeseca ce biti takva da ce biti obratno od onog sto ovde rece "netko". "Velika nevolja je jaca od svih volja". Preokret ce se desiti u pogledu izvanjskog daljeg kursa u BiH.

U necemu velikom, dolaze i veliki igraci...
Slucajno je ova stranka prednjacila po mojim zakljucima pa cu ovdje post zalipiti... (iako su i ostale nista manje u igri)

Kroz nepunih sedmicu dana tako lako dodjoh do informacija cije je sta u cazinu, osjetih te opstrukcije na vlastitoj kozi.. posebno jer ne pripadam nikakvoj oligarhiji...
koje kome kum, koliki su interesi nekih privatnika jaci od same teorije relativnosti itd itd :)
sramotno i jadno kako to sve glupo funkcionira...!

Ali evo kunem vam se dedinim rahmetom da ce politika jednog dana biti omrazeniji sport od najstarijeg zanata na svijetu (valjda znate koji je to zanat??? :D )

[quote name='scooby-doo' timestamp='1333314186' post='452942']
Slucajno je ova stranka prednjacila po mojim zakljucima pa cu ovdje post zalipiti... (iako su i ostale nista manje u igri)

Kroz nepunih sedmicu dana tako lako dodjoh do informacija cije je sta u cazinu, osjetih te opstrukcije na vlastitoj kozi.. posebno jer ne pripadam nikakvoj oligarhiji...
koje kome kum, koliki su interesi nekih privatnika jaci od same teorije relativnosti itd itd :)

Ali evo kunem vam se dedinim rahmetom da ce politika jednog dana biti omrazeniji sport od najstarijeg zanata na svijetu (valjda znate koji je to zanat??? :D )
[/quote]

Hahaha znači osjetio si A-SDA mrežu :D:D
A isto ti je svugdje samo je ili SDA bez A ili SDP ili HDZ ili SNSD ili SBB ovisi koje na vlasti..tako...uglavnom to ti je to o čemu pričamo

Mislim žao mi je što si morao na vlastitoj koži da to osjetiš, ali čim si malo duže u cazinu moralo je doći tako da normalno je to :)

[quote name='Incubus' timestamp='1333314754' post='452944']
Hahaha znači osjetio si A-SDA mrežu :D:D
A isto ti je svugdje samo je ili SDA bez A ili SDP ili HDZ ili SNSD ili SBB ovisi koje na vlasti..tako...uglavnom to ti je to o čemu pričamo

Mislim žao mi je što si morao na vlastitoj koži da to osjetiš, ali čim si malo duže u cazinu moralo je doći tako da normalno je to :)
[/quote]
ne samo u cazinu, nego i ovdje u dijaspori ljudi su ograniceni. nekakvim imaginarnim nerealnim kriterijima zauzimaju se stranacki stavovi. Tako da je nemoguce pogoditi sta je njihov interes..
Stvarno sjedem i saberem 2 + 2 i nikako da zakljucim po kojoj osnovi se oni tako olako sortiraju i igraju... Meni to sve zvuci na nekakvu djeciju igru a ne realnost

[quote name='scooby-doo' timestamp='1333314186' post='452942']

[/quote]

Slucajna igra rijeci :

[size=5][b]S[/b][/size]amo
[size=5][b]B[/b][/size]oze
[b][size=5]B[/size][/b]lagoradim

[i]E Dr. Hajro kako ga narod zove je ljudina koja će definitivno mnogima u Krupi pomrsiti račune.[/i]
[i]Čovjek fakat uživa ugled kod običnog svijeta.[/i]

Ejsss,,,Muhamede,

Jesi ti demokrata ili....?

Ne mora svako znanje biti popraćeno diplomom niti diploma dokazuje da si u nečem dobar.
Ima efendija (imama) koji su bolji stolari nego efendije :D
Ja znam jednog što sećije pravi bolje nego "Haznadarević" a Fatihu prouči sa greškama u tedžvidu!!

[quote name='mir&dobro' timestamp='1335080577' post='454558']
Ejsss,,,Muhamede,

Jesi ti demokrata ili....?

Ne mora svako znanje biti popraćeno diplomom niti diploma dokazuje da si u nečem dobar.
Ima efendija (imama) koji su bolji stolari nego efendije :D
Ja znam jednog što sećije pravi bolje nego "Haznadarević" a Fatihu prouči sa greškama u tedžvidu!!
[/quote]
a isto tako ako je neko strucnjak u nekoj oblasti ne znaci da ce biti i dobar politicar ... za struku imaju strucne sluzbe koje prate da sve bude dobro ...

[color="#000000"][font="Calibri"]
[size="3"]Čerčil je bio novinar , vojnik, ratni izvještač.[/size]
[size="3"]Nikson isto oficir u mornarici.[/size]
[size="3"]Wili Brandt je bio prvo pomoćni radnik tj. šegrt u luci a tek kasnije gradonačelnik Berlina ministar vanjskih poslova, a potom i kancelar![/size]
Sali Berisha je ljekar.
[size="3"]Mate Granić, Andrija Herbrang, Irfan Ljubijankić, te niz drugih na domaćoj i regionalnoj političkoj sceni su ljekari! [/size]
[size="3"]Gradonačelnik grada Dubrovnika je endokrinolog Andro Vlahušić, Zadra ginekolog Zvonimir Vrančić, Šibenika specijalist medicine rada Ante Županović, a Slavonskog Broda anesteziolog Mirko Duspara! Aktuelni načelnik Sanskog Mosta je ljekar i uopće nije loš![/size]
[size="3"]Što se tiče kandidature Dr. Hajre za načelnika Bosanske Krupe:[/size]
[b][size="3"]Pa šta, možda je došlo vrijeme kirurških zahvata u ekonomiji i javnoj administraciji!![/size][/b]
[/font][/color]
  • Upvote 1

[quote name='mir&dobro' timestamp='1335167764' post='454605']

[color=#000000][font=Calibri][size=3]Čerčil je bio novinar , vojnik, ratni izvještač.[/size]
[size=3]Nikson isto oficir u mornarici.[/size]
[size=3]Wili Brandt je bio prvo pomoćni radnik tj. šegrt u luci a tek kasnije gradonačelnik Berlina ministar vanjskih poslova, a potom i kancelar![/size]
Sali Berisha je ljekar.
[size=3]Mate Granić, Andrija Herbrang, Irfan Ljubijankić, te niz drugih na domaćoj i regionalnoj političkoj sceni su ljekari! [/size]
[size=3]Gradonačelnik grada Dubrovnika je endokrinolog Andro Vlahušić, Zadra ginekolog Zvonimir Vrančić, Šibenika specijalist medicine rada Ante Županović, a Slavonskog Broda anesteziolog Mirko Duspara! Aktuelni načelnik Sanskog Mosta je ljekar i uopće nije loš![/size]
[size=3]Što se tiče kandidature Dr. Hajre za načelnika Bosanske Krupe:[/size]
[b][size=3]Pa šta, možda je došlo vrijeme kirurških zahvata u ekonomiji i javnoj administraciji!![/size][/b] [/font][/color]

[/quote]

Sta si ti tu nadrobio...

Cercil je bio odlican samo u ratu - uzasan za ekonomiju.
Nixon je svoje znanje pokazao time sto se odrekao zlatnog standarda - i danas se ti problemi vuku.

O Mati granicu i andriji hebrangu ne treba trositi rijeci - katastrofa katastrofa!

Vlahusic ubij boze, Vrancic - isto, Zupanovic - tobejarebi... Duspara nije los - ali pojma nema