Jump to content
[I-B-R-O]

Stranka Demokratske Aktivnosti

Recommended Posts

[quote name='GAGO2' post='214264' date='Feb 15 2008, 18:44']Ja mislim da do neke velike koalicije ipak nece doci a ako se ta nova stranka ASDA okrene Cazinskoj Krajini i nebude igrala kako Sarajevo kaze onda bi moglo doci do kontrole i opstine Cazin i Kantonalne skupstine od strane ljudi koji se budu zalagali za dobrobit Cazinaske Krajine.Dakle do takve koalicije nece doci ali do dogovora oko kljucnih pitanja za DOBROBIT CAZINSKE KRAJINE moze doci ako se bude radilo u interesu vlastitog naroda i naseg kraja.Najveci problem tu ce prestavljati kriminal u koji su umjesani ljudi iz ASDA jer DNZ nezeli imati nikakve kolacije a narucito sa ljudima koji su povezani sa ratnim i poratnim kriminalom.Ja licno mislim da ce nakon opstinskih izbora ta nova partija ipak biti produzena ruka SDA kao sto je dosad bila i SBIH.Tako se to radi kada se narod pocne zasicavati sa politikom pa se onda ide sa novim imenima politickih partija.Nova partija a stari ljudi i stara politika.Mislim da promjena imena neznaci nista.................[/quote]
vidi se da nisi najupuceniji ili ti daju lazne informacije, savjet-gledaj narednu sjednicu opcinskog vjeca

[quote name='GAGO2' post='214264' date='Feb 15 2008, 18:44']Ja mislim da do neke velike koalicije ipak nece doci a ako se ta nova stranka ASDA okrene Cazinskoj Krajini i nebude igrala kako Sarajevo kaze onda bi moglo doci do kontrole i opstine Cazin i Kantonalne skupstine od strane ljudi koji se budu zalagali za dobrobit Cazinaske Krajine.Dakle do takve koalicije nece doci ali do dogovora oko kljucnih pitanja za DOBROBIT CAZINSKE KRAJINE moze doci ako se bude radilo u interesu vlastitog naroda i naseg kraja.Najveci problem tu ce prestavljati kriminal u koji su umjesani ljudi iz ASDA jer DNZ nezeli imati nikakve kolacije a narucito sa ljudima koji su povezani sa ratnim i poratnim kriminalom.Ja licno mislim da ce nakon opstinskih izbora ta nova partija ipak biti produzena ruka SDA kao sto je dosad bila i SBIH.Tako se to radi kada se narod pocne zasicavati sa politikom pa se onda ide sa novim imenima politickih partija.Nova partija a stari ljudi i stara politika.Mislim da promjena imena neznaci nista.................[/quote]

i ja ti savjetujem da pokusas nabaviti snimku sljedeceg opstinskog vijeca, tu ce stvari konacno izaci na vidjelo..
pa nek ljudi skontaju sami ima li ili nema koalicije..

[quote name='snake' post='214692' date='Feb 18 2008, 07:56']i ja ti savjetujem da pokusas nabaviti snimku sljedeceg opstinskog vijeca, tu ce stvari konacno izaci na vidjelo..
pa nek ljudi skontaju sami ima li ili nema koalicije..[/quote]
moram da ti cestitam, tako si snazno uporan u dokazivanje da postoji koalicija izmedju A - sda i DNZ, ma daj covjece ohladi malo

zasto nebi SDP i DNZ uz pomoc 6 vijecnka SDA napravili koaliciju pa smjenili Hozu, meni se cini ova varijanta malo bolja i logicnija

[quote name='hadzi' post='214726' date='Feb 18 2008, 09:54']moram da ti cestitam, tako si snazno uporan u dokazivanje da postoji koalicija izmedju A - sda i DNZ, ma daj covjece ohladi malo

zasto nebi SDP i DNZ uz pomoc 6 vijecnka SDA napravili koaliciju pa smjenili Hozu, meni se cini ova varijanta malo bolja i logicnija[/quote]

budi konstruktivan i realan, to sam vec trazio od tebe..
da je tako jednostvano, odnosno da DNZ nije to sto jeste , stvar bi bila vec gotova..

prethodni post sam ti obrisao, gdje neopravdano uzimas sebi za pravo da forumasa nazivas glupim ili manje pametnim..
takva retorika nije dopustena na forumu..
procitaj pravila jos jednom..

[quote name='hadzi' post='214733' date='Feb 18 2008, 10:15']ja sam najrealniji i najkonstruktivniji na forumu!!!

ni jednom rjecju nisam rekao da je neko glup ili manje pametan, vec sam rekao da nema toliki koeficijent inteligencije da radi za strane obavjestajne sluzbe, i meni je prihvatljivija da doticna osoba radi protiv bosanskšhercegovackog naroda u korist neke tamo manjine uvezane u sistem koji se prije rata zvao UDBA, jer kaze da raspolaze sa viskom informacija o svemu i svacem.

mislim da je i bezpredmetno stobom raspravljati jer ti ocito ne priznajes demokratiju,pravila ne vrijede za sve jednako, ista ta osoba kojoj sam ja to napisao, meni kaze da je daleko iznad mene, u smislu pameti,a ti nereagiras.
razumijem ja da mozes imati simpatije prema ovom ili onom ali pokusaj se izdici iznad toga i budi realan[/quote]

ne zelim se raspravljati s tobom o mojoj demokraticnosti..
ako zelis normalno postirati bez pretjerane euforije i napadanja drugih forumasa bujrum..

ne zelim ratovati s tobom, vec normalno , rezonski diskutovati, ma sta ti mislio..
.

[quote name='snake' post='214736' date='Feb 18 2008, 10:21']ne zelim se raspravljati s tobom o mojoj demokraticnosti..
ako zelis normalno postirati bez pretjerane euforije i napadanja drugih forumasa bujrum..

ne zelim ratovati s tobom, vec normalno , rezonski diskutovati, ma sta ti mislio..[/quote]
ma nisam ja mislio da s tobom ratujem, vec sam trazio da i mene zastitis od drugi euforicni i nekonstruktivni forumasa, kad i druge stitis od mene

jel to posteno, jes vala lipo i Hatan kaze :lol:

ok nije problem, nek forumovci pisu sta hoce i nek me napadaju koliko hoce, misilim na pojednice, to je odraz njihove svijesti i kulture zivljenja i ponasanja, a prije svega kulture izrazavanja

ali moram da ti kazem da nikad a-sda nece sa dnz

[quote name='hadzi' post='214738' date='Feb 18 2008, 10:29']ma nisam ja mislio da s tobom ratujem, vec sam trazio da i mene zastitis od drugi euforicni i nekonstruktivni forumasa, kad i druge stitis od mene

jel to posteno, jes vala lipo i Hatan kaze :lol:

ok nije problem, nek forumovci pisu sta hoce i nek me napadaju koliko hoce, misilim na pojednice, to je odraz njihove svijesti i kulture zivljenja i ponasanja, a prije svega kulture izrazavanja

ali moram da ti kazem da nikad a-sda nece sa dnz[/quote]

evo garantujem ti da te nece niko napadati ubuduce i da cu svaki pokusaj da te neko okarakterise manje pametnim ili necim slicnim,sankcionisati..

a sto se tice DNZ-a i ASDA , vidjet cemo na sljedecem opstinskom vijecu..
tu ce stvari biti jasnije..
mada su meni bile jasne i do sada..

[quote name='snake' post='214739' date='Feb 18 2008, 10:33']evo garantujem ti da te nece niko napadati ubuduce i da cu svaki pokusaj da te neko okarakterise manje pametnim ili necim slicnim,sankcionisati..

a sto se tice [b]DNZ-a i ASDA [/b], vidjet cemo na sljedecem opstinskom vijecu..
tu ce stvari biti jasnije..
mada su meni bile jasne i do sada..[/quote]

Nije li licemjerno biti za pomirenje a opet s podzorenjem gledati na saradnju s legalnim predstavnicima naroda?

[quote name='Falcon' post='214773' date='Feb 18 2008, 12:47']Nije li licemjerno biti za pomirenje a opet s podzorenjem gledati na saradnju s legalnim predstavnicima naroda?[/quote]

ha, ha..
znaci to vam je najnoviji backup plan i misao, sta ako vam neko ukaze na nemoralnost takve koalicije..
sve je to ok falcon, legalno i transparentno, al koliko je moralno, to je druga stvar..
upravo ono sto su godinama optuzivali SDP, kako saradjuje sa DNZ-om, oni sada rade...

ko je tu licemjer ??

[quote name='snake' post='214787' date='Feb 18 2008, 13:28']ha, ha..
znaci to vam je najnoviji backup plan i misao, sta ako vam neko ukaze na nemoralnost takve koalicije..
sve je to ok falcon, legalno i transparentno, al koliko je moralno, to je druga stvar..
upravo ono sto su godinama optuzivali SDP, kako saradjuje sa DNZ-om, oni sada rade...

ko je tu licemjer ??[/quote]

ma ljudi vjerujte mi da 100 % nema nista od te koalicije, jer iz prostog razloga,
7 mjeseci do izbora, 7 mjeseci predizborne kampanje, a druga stvar, budzet je usvojen, svi programi i planovi i izvjestaji o radu JP i JU tako da nema potrebe da bilo skim koalira jer nema tako vazni odluka koje trebju biti usvojene

[quote name='hadzi' post='214823' date='Feb 18 2008, 15:14']ma ljudi vjerujte mi da 100 % nema nista od te koalicije, jer iz prostog razloga,
7 mjeseci do izbora, 7 mjeseci predizborne kampanje, a druga stvar, budzet je usvojen, svi programi i planovi i izvjestaji o radu JP i JU tako da nema potrebe da bilo skim koalira jer nema tako vazni odluka koje trebju biti usvojene[/quote]

kazem cekajmo sljedecu sjednicu vijeca..

vazne odluke nam se tek blize :D

[quote name='snake' post='214826' date='Feb 18 2008, 15:18']kazem cekajmo sljedecu sjednicu vijeca..

vazne odluke nam se tek blize :D[/quote]

ma koje odluke, volio bas da cujem i da se pripremim kad budu na vijecu
navede samo jednu Odluku da je tako vazna i vjerovacu ti

[quote name='hadzi' post='214829' date='Feb 18 2008, 15:19']ma koje odluke, volio bas da cujem i da se pripremim kad budu na vijecu
navede samo jednu Odluku da je tako vazna i vjerovacu ti[/quote]

Jamacno misli na pitanje smjene predsjedavajuceg OV ili neku drugu dezinformaciju.

oko toga se trenutno i vodi borba falcon...
o tome se radi..i lobira se na sve strane..

Ekipa je krenula na osvajanje glasova po mjesnim zajednicama.

Neki dan su bili u Slatini, za večeras su (koliko sam uspio razumjet) u Donjoj Koprivni, tako da se stvar ne prepu

ama zovu ljude po carsiji koji nikad nisu bili njihovi, mislim glasaci SDA, nit su bili politicki angazovani..

Dijagnoza : gori pod nogama

[quote name='snake' post='214985' date='Feb 19 2008, 07:41']ama zovu ljude po carsiji koji nikad nisu bili njihovi, mislim glasaci SDA, nit su bili politicki angazovani..

Dijagnoza : gori pod nogama[/quote]

ili se ide na sveopcu politicku mobilizaciju Krajine. Zavisi od interpretacije.

[quote name='Falcon' post='214987' date='Feb 19 2008, 07:50']ili se ide na sveopcu politicku mobilizaciju Krajine. Zavisi od interpretacije.[/quote]

rekao bih na sveopcu politicku mobilizaciju politicki nezrelih jedinki Krajine..

[quote name='snake' post='214988' date='Feb 19 2008, 07:52']rekao bih na [b]sveopcu politicku mobilizacij[/b]u politicki nezrelih jedinki Krajine..[/quote]

Bitno je da i sam uvidjas da je rijec o politickoj mobilizaciji a ne ocajnickoj mjeri kako bi to pojedinci rado vidjeli. Ako je icije stanje ocajno onda je to hal u kojem se nalazi Povjerenistvo.

[quote name='Falcon' post='214990' date='Feb 19 2008, 07:54']Bitno je da i sam uvidjas da je rijec o politickoj mobilizaciji a ne ocajnickoj mjeri kako bi to pojedinci rado vidjeli. Ako je icije stanje ocajno onda je to hal u kojem se nalazi Povjerenistvo.[/quote]

ma ja sam ocekivao tako nesto od njih, isto kao sto ocekujem prijetnje netom prije pocetka zesce predizborne kampanje..
to se u njihovom slucaju ne moze iskljuciti..

ne znam kakva je situacija u povjerenistvu, al po mojim informacijama o tome koga sve ASDA poziva u svoje redove, uzi krug mojih prijatelja, onda stvarno mogu biti slobodan da zakljucim da ni njima ne cvjetaju ruze..

mislim da su to posljednji trzaji da se nesto napravi, nerealno je ocekivati da asda nakupi 10.000 glasova, to ni najveci optimisti u njihovim redovima ne ocekuju, ne realno je ocekivati da povjerenistvo nakupi 10.000 glasova, ovi njihovi odlasci po mjesnim zajednicama pokazuju da su glasaci sda zbunjeni ali veliki broj njih je razocarano i nece izici na izbore nikako.
prica kako asda ima veliku podrsku na terenu ne pije vode jer oni koji ne znaju prije 2 godine svaki skup nerke i sda pratilo je najmanje 500 ljudi, danas jedva 20. a isti slucaj je i sa povjerenistvom, plafon 30 ljudi na sasancima i to uglavnom balavurdija.

[quote name='left_side' post='214994' date='Feb 19 2008, 08:20']prica kako asda ima veliku podrsku na terenu ne pije vode jer oni koji ne znaju prije 2 godine svaki skup nerke i sda pratilo je najmanje 500 ljudi, danas jedva 20. a isti slucaj je i sa povjerenistvom, plafon 30 ljudi na sasancima i to uglavnom balavurdija.[/quote]
ovo moze napisati samo neko ko ne rasplaze sa informacijama,
:lol: :ap:

ako se prisjetio prije dvije godine, predizbornu kampanju su okarakterisali izbori za MZ, a potom je uslijedio predizborni skup SDA jako rano u aprilu 2006 godine Zasto za SDA? kasnije u predizbornoj kampanji, ni u jendoj MZ, bar se ne sjecam da je RTV Cazin prikazao da je bilo na skupu SDA vise od 100ljudi osim u Stijeni gdje je bilo negdje oko 180.

a koliko vidim sad na RTV Cazin Nerko i A -sda imaju daleko vecu posjecenost nego SDA, ono sto se na TV moze vidjeti da ni jedan skup ne protice ispod 50 ljudi iz te MZ plus kako oni kazu delegacije odnosno gostiju sa strane.

npr, bas neku noc gledam prilog iz Krivaje A - sda ima la je preko 120 ljudi, nek je od toga 40 bilo gostiju opet je broj pristalica A -sda jako velik
a cujem i vidim da je SDA u istoj toj MZ imala ne vise od 30 ljudi (Ukupno sto domaci sto gostiju)

Radosna vijest; veceras u Cizmicima 50 ljudi na skupu A-SDA, koliko nikad nije bilo u ovakvim prilikama. Masallah!