Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

Izlozba amaterskih slika

Recommended Posts

Dragi moji.. Odavno kontam kako u nasem gradu ima toliko talentovanih mladih ljudi sa likovim mogucnostima, ali nazalost zbog stanja kakvo jest u nasem gradu nemaju prilike da se pokazu, dokazu... Ali kako se hvala Bogu vremena mjenjaju pa i mi mladi pocinjemo dobijat sve vise slobode da pokazemo sto znamo i da realizujemo neke svoje zamisli, ja sam podjelila sa Batanom svoje zamisli, on me podrzao i sad jedino sto treba je mladosti, kreativnosti i zelje da se skine prasina sa nekih fenomenalnih radova nasih mladih ljudi, i da se stvore novi.. Znaci radionice na kojima bi se uz koordinaciju nekih "strucnijih" ljudi stvarali novi radovi likovni, druzilo, upoznavalo, a nakon toga izlozba istih tih slika i prikupljanje novca za dobrotvorne svrhe.
Kukamo kako nam se nista ne desava, shvatili smo da je jedini nacin da to promjenimo da se sami trgnemo potvrda tome je nedavno svecano otvaranje izlozbe fotografija u domu kulture, ako smo vec tako lijepo poceli zasto dozvoliti da se zavrsi na tome. Ako ne zeli niko pomozimo sami sebi, pokazimo da mozemo i hocemo..

Znaci..

ovom temom zelim vidjeti koliko je mladih ljudi u cazinu zainteresovano za ovakvo nesto? Kakav bi odprilike odaziv bio ? Sta uopste mislite o ovakvoj ideji?!

bujrum

Samo naprijed :D
Mislim, veoma lukav potez - nakon uspjesne izlozbe starih slika, cazin.net je dobio na reputaciji u cijelom Cazinu, te cak i ljudi koji nisu znali za cazin.net sad ga postuju, te znaju da moze nes pokrenuti.
Upravo na taj nacin mozemo svi pomoci drugima, a time i pomoci sebi, pomoci gradu Cazinu.

Iskreno, ideja je super, te ak' bude sta bilo, amaterske slike i sl. ja ucestvujem, jesam daleko, te ne mogu pomoci u organizaciji radionica i sl, ali imam neke radove koji bi mogli posluziti kao moj dodatak :P :rolleyes:

Drzite misa dok je zagrizao ;) - i ne mislim to kao nes lose, neg' treba pokrenuti tak nesto sto ce ljude dovesti naprijed, dinamiku grada razviti itd :D

da, da, da
vidjeli smo da se sve moze kad se hoce ...

nakon ove izlozbe u Cazinu, ostaje prazan galerijski prostor sa svim staklima, podlogama i slicnim

zasto da stoji prazno kad mozemo upotpuniti nas kulturni zivot?

naravno, idemo vidjeti da li u Cazinu ima slikara, ili onih koji bi to voljeli biti odnosno da svi koji se na bilo kakav nacin bave tom umjetnosti, da se jave irmi, pa da napravimo neki vid radionica i slicnog i kao slag na kraju da izlozimo to u galerijskom prostoru da pokazemo drogama srednji prst i da aktiviramo taj nas kulturni zivot :)

naravno, ovo je samo prijedlog.
zavisi sve na kakvu ce reakciju naici kod mladih ljudi.

strah me samo onog, jebe

zasto se ogranicavat na samo mlade..sta je s onim starijim koji se bave nekim vidom umjetnoscu?

ovakve teme bi trebale ici na onaj gdje pise izlozbe..ovo ono... ne znam kako se zove :)

Auslanderka naravno da bi nam i to bio cilj, samo se bojim da nebi neki stariji ljudi to shvatili kao zezu ili nesto, kuzis da nas nebi shvatili dovoljno ozbiljno, a svakako bi bilo krasno da se i oni prikljuce tome, jer svaka godina stariji sto je neko iskusniji je mudriji, mogli bi nas i naucit nekim stvarima.
Ali prvo bih rado da vidim kakav je odaziv omladine, sta uopste ljudi na forumu misle o tome, jesu spremni podrzati i to..
No svakako je tvoja ideja sasvim na mjestu.

Ljudi, ne znam, ocito je ovako mali broj postova pokazatelj neinteresovanja za ovakvo nesto, sto mi je iskreno jako zao ako je tako, ali se ipak nadam da se necu po drugi put razocarati, i da ce se nasa raja trgnuti i kao sto ibro kaze "pokazati drogama srednji prst :lol: " i ako mozda nisu vrsni slikari iskusati se u tome, zabaviti, prosiriti krug ljudi i pomoci da se kulturni zivot u njihovom gradu trgne.

Zadnji pokusaj..
Hajde ljudi zivnite se, ja se toplo nadala kad sam otvorila temu da ce biti bruka postova, da ce biti podrska maximalna, kad ono nista..Pa nismo valjda takvi da kukamo, a kad nam se pruzi prilika da nesto postignemo zatajimo ?! Ako vam se ne svidja prijedlog za slike, ajde dajite svoje prijedloge za nesto drugo, hajde budite kreativni pomozite da se trgnemo iz ovog svega. Svidja li vam se ideja ista ikakvih znakova zivota, hajmo malo ohladit od onih svadjanja na politici ajmo uciniti nesto za nas grad, ponavljam ko pokvarena ploca, zar nedavno otvaranje izlozbe u domu kulture nije bio pokazatelj KOLIKO I STA mozemo uciniti, hajde nemojte da ostane na tome. Fakat sam negativno iznenadjena, pomalo i pocinjem dizati ruke od svega..

to treba preko skola pokrenuti, tj. preko nastavnika/profesora likovnog.

nece se niko posla uhvatiti preko foruma :(

dodaj jos jednu aktivnost: izrada nakita, suvenira i sl.