Jump to content
Sign in to follow this  
Hiv-Pozitivan

Formula: Schumi prvi, Barichello drugi, Sato treci

Recommended Posts

Nakon velike borbe sa svojim timskim kolegom Rubensom Barrichellom, sesterostruki prvak Formule 1 Michael Schumacher uspio je pobijediti na utrci za Veliku nagradu Amerike, nakon sto je odgledao kako mu helikopter odvozi mladjeg brata Ralfa

Nijemac je pobijedio sa samo 2,9 sekundi prednosti ispred Rubensa Barrichella koji je do krajnjih granica pritisnuo Michaela unatoc duzem zadrzavanju u boksu nakon Ralfove nesrece.

Pobjeda na Velikoj nagradi Amerike u Indianapolisu je Michaelova osma pobjeda u ovoj sezoni te 78. ukupno u karijeri s kojom je povecao prednost nad Barrichellom na 18 bodova.

Utrka je dva puta zaustavljana sigurnosnim automobilom. Prvi ulazak sigurnosnog automobila bio je potreban nakon prvog kruga, sto je najbolje iskoristio Michael Schumacher koji je nakon izlaska sigurnosnog automobila sa staze na ciljnoj ravnini prestigao Brazilca.

Drugi ulazak dogodio se nakon udaranja Ralfa Schumachera punom brzinom u zastitni zid na ciljnoj ravnini, pri cemu je gomila dijelova ostala na stazi.

Veliki gubitnik bio je Barrichello koji je drugim izlaskom sigurnosnog automobila pao na sesto mjesto, pa je morao cekati micanje sigurnosnog automobila da bi ponovo mogao napasti bolide ispred sebe.

Nakon posljednjeg ulaska u boks Brazilac je priprijetio i Michaelu Schumacheru primoravajuci Nijemca da iskoristi sve svoje znanje i iskustvo da sacuva prvu poziciju.

'Imao sam bolid za pobjedu, tako da sam na kraju ipak malo razocaran, unatoc odlicnom rezultatu', rekao je na kraju Barrichello.

1. Michael Schumacher (Njem/Ferrari) 1:40:29,914 (prosjecna brzina: 182,699 km/h)
2. Rubens Barrichello (Bra/Ferrari) + 2,950 sec
3. Takuma Sato (Jap/BAR-Honda) 22,036
4. Jarno Trulli (Ita/Renault) 34,544
5. Olivier Panis (Fa/Toyota) 37,534
6. Kimi Raikkoenen (Fin/McLaren-Mercedes) + 1 krug
7. David Coulthard (VB/McLaren-Mercedes) + 1
8. Zsolt Baumgartner (Ma

Nakon velike borbe sa svojim timskim kolegom Rubensom Barrichellom

jel za tebe velika borba traje 2 runde od preko 10...
Da... Barrichello je pokuso jednom ili dvaput pravo napasti... i onda se pusto na od prilike 2 sekunde iza schuamchera... i to je ostalo do kraja...
Vi mi nevjerujete, gledao sam utrku sa stricevicem..., i odma kod prvog napada barrichelle, sam rekao...
Ma pusti to, napasce ga dva put, i ondak ce se pustiti na 2-5 sekundi razmaka...
Kao uvjek!

Po mom misljenu to je bijo show sa strane ferrarija, plan je bijo od pocetka da schumacher pobjedi, kao uvjek...

Haj u Kanadi mu se moze oprostiti, sto nije toliko napadao, jel je kanadi tesko prolaziti, zato sto je sami ravnik, ma da je i tu sigurno bila fusnja ferrarija, ali u indianapolis ima mjesta i za napasti i za prolaziti..., i barrichello je imo dosta brze auto!
Pokuso je jedan dvaput, i onda odusto!!! To nije vozac za F1!!
Je*o ga ugovor!!!

kako sam cuo Ralf je sjebat totalno

Po informacijama, koje ja imam, ralf je u redu!
Brat mu je bijo odma poslje utrke kod njega, i kaze da je vec u to doba bijo na puto boljeg i da se vec salijo!

Osim plavi fleka izgleda nije imo nista....
Dali ce voziti u francuskoj zavisi kako ce se osjecati..., znaci u redu je!

Zato je sve kriva maFIA!!! Trebali su prekinuti utrku odma posle oni udesa na startu!! Ali, to se izgelda samo radi, kad crvenko ispane...

jos me interessuje, kako je schuamcher poslje "safety-car" uspijo preci barrichellu?

Jes velak ravnik i ima mjesta, kad se polako privlaci (sta ja znam kako se kaze na nas) iza auta dje nema vjetra...

Ali sama akcija je onda na kraju ravnika..., schumacher je barrichellu napo odma u zadnoj okuki, i preso ga na samoj ciljnij liniji, razmak je bijo tako mali, da je malo falilo do kazne, zato sto se poslje safety-car nemisjme prije ciljne linie preticati...

Ja nemogu vjerovati da je to se deislo slucajno!

**bem ja take pobjede! Kako ga nije sramota to raditi!

Eh sad si stvarno... :twisted: No imas i pravo donekle :cry: Ljudi kad ce se Mikka vratiti da parira Schumiju ?

ma **bem ti vise sumahera i ferrari hoce li taj cojk u penziju

Eh sad si stvarno...  :twisted:  No imas i pravo donekle :cry:  Ljudi kad ce se Mikka vratiti da parira Schumiju ?

mozda ce se vratiti da vozi u F1, ali ne da parira schumiu, osim ako bude imo jaci bolid :lol:

pa treba mu za 150 konja jaci bolid pa da bude blizu sumija

*ebo formulu 1 .... ako onaj ludi Sato ne zaleti se i napravi kakav mocan unfal u slijedecim utrkama nabijem ja ovo na neku stvar...

*ebo formulu 1 .... ako onaj ludi Sato ne zaleti se i napravi kakav mocan unfal u slijedecim utrkama nabijem ja ovo na neku stvar...

??????????????

mozda ce se vratiti da vozi u F1, ali ne da parira schumiu, osim ako bude imo jaci bolid

Schumacheru netreba samo jaci bolid, nego jos dodatno drugi vozac u ferrariju mora podpisati ugovor da ce voziti za schumachera!

I kociti druge za njega!
:lol::lol:

Sta je ono irvine reko, nesjeca se koliko je puta moro kociti druge vozace, da schuamcher naprjed ima slobodnu voznju!
A kad Schuamcher prebijo nogu, pokazalo se od jednom da i irvine moze pobjedjivati! Kad treba!

Ja neznam koliko covjek mora biti ****** u glavu da to neprimjeti....

FIA u oktobru dobiva novog predsjednika

Nakon tri cetverogodisnja mandata Britanac Max Mosley (64) ce u listopadu funkciju predsjednika FIA-e, internacionalne motorsport organizacije koja upravlja Formulom 1, prepustiti nekomu drugom, objavljeno je na generalnom sastanku spomenute organizacije odrzanom jucer u Parizu.
Mosley se sam odlucio povuci sa spomenute funkcije godinu dana prije isteka treceg mandata. Jos nije poznato tko bi mogao zamijeniti covjeka koji je posljednjih godina na sve nacine pokusavao izjednaciti konkurenciju i uciniti natjecanje zanimljivijim, a njegove ranije izjave nagovjestavaju da bi to mogao biti Francuz Jean Todt, direktor Ferrarija.

Mosley je bio jedan od kljucnih ljudi sukoba izme

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,065
    • Total Posts
      378,365
  • Create New...