Jump to content
Sign in to follow this  
3rror

Call of Duty: World at War

Recommended Posts

Moglo bi to biti jako zanimljivo,meni je vec pomalo dosadilo uvijek iste staze igrati u evropi,malo drugih lokacija nebi bilo lose.

[img]http://media.teamxbox.com/games/ss/1719/1187905315.jpg[/img]

[img]http://www.gamers.ba/srednjeslike/2584-16572.jpg[/img]

Izgleda mocno, grafika ubija...

To bi bio Call of Duty 4: Modern Warfare, tacnije mapa Crash. Ovo je CoD5 tema cija radnja se odvija u drugom svjetskom ratu...

da da inace mislim to ce biti call of duty 2 sa 100% pobolsjanom grafikom puske ce biti skoro iste tomson, mp44, i to i mislim bice puno puno bolji al haj cekacemo 2009 da vidimo sta ce biti :D tj kraj 2008 :D

Naravno da ce biti manje vise iste puske, sva oruzja u igri napravljena su na osnovu stvarnih oruzja koja su se koristila u tom ratu... ne mogu izmisliti nesto novo sto nikad nije postojalo.

Grafika ne samo da ce biti poboljsana nego nece to uopste biti isti graficki engine.. onaj u cod2 je zastario, a da ce to biti drugi CoD2 nebih rekao, puno su me iznenadili s CoD4 sa stvarima koje su dodali, a mogli su napraviti sve isto kao kod CoD1/2 i samo to pretvoriti u modern style, tako da mislim da ce CoD5 imati puno puno vise toga za ponuditi...

Sad mi nesto nampalo, zasto uopste mora biti CoD5 zavrsen u tako kratkom roku ? :huh: Ko je njima postavio taj uslov ?

[quote name='3rror' post='205275' date='Jan 9 2008, 08:15']Sad mi nesto nampalo, zasto uopste mora biti CoD5 zavrsen u tako kratkom roku ? :huh: Ko je njima postavio taj uslov ?[/quote]

Da ne prevodim:

[code]"While everyone seems to be oohing and aahing at the upcoming Call of Duty 4: Modern Warfare, it seems that Infinity Ward may not be developing Call of Duty 5. Don't fret just yet though, as they'll most likely be back for CoD6. Awhile back, publisher Activision decided they wanted to have a new Call of Duty game out every year, which didn't leave enough time for Infinity Ward to create the games they wanted to. So a compromise was made after CoD2: Infinity Ward would get two years to make another title, and the franchise would be handled by developer Treyarch in the interim. This explains why CoD3 may have seemed quite a bit different from CoD2. It hasn't been confirmed, but it seems that this deal may carry over into the next game as well. During that time though, Infinity Ward will also be doling out new downloadable content (maps, weapons, perks, etc.) for CoD4.

This sounds like a pretty good compromise to me, since it keeps both the publisher and the developers happy. I figure a great Call of Duty game every two years is better than a so-so one every year."[/code]

Damn, kako nisam vidio ovu temu; zamrla je ;)
Uglavnom, nije ni Activison Blizzard nis bolji od Electronic Artsa, bar sto se profita tice (mozda malo bolji); zelim reci, takodjer su im bitni novci, jaaako ;)

Sto Anes rece da mozemo ocekivati puno toga, pa hmm ja na to gledam ovako: mozemo ocekivati isto kao i sto smo dobili sa prelaskom sa CoD2 na CoD3, sto nije bas nesto UBERsenzacionalno.
Za mene Infinity radi kvalitetne CoD naslove; nije im dzaba potrebno 2 godine da izbace novi. Kvalitet zahtjeva vremena.

Ono sto nekako predvidjam je klasicni NOVCOlovacNASLOV hehe, tj. ljudi ce uzeti 3kg tematike iz CoD2, tome dodati 2kg pjescanih plaza i divljih dzungli pacifika, i na kraju sve umotati fino u foliju od CoD4 engina sa njegovom grafikom ;)
Ono sto bas inovativno ocekujem je borba sa, ahem, japancima, hehe ;)
Uprawo iz te borbe mozemo ocekivati nova oruzja, jer su oni proizvodili svoje nozeve :D

Et... ;)

[quote name='Virus' post='229340' date='Apr 24 2008, 19:12']ma igro sam 1,2,4 al 2 mi je nekako najbolja, (al nisam neki igrac) :P[/quote]

Ako nista, bar znas

koju konfg. komp ce zahtjevati taj cod5 mada me ovaj cod4 nije mnogo iznenadioo...zato sam ga uninstaling.... a et nadam se da ce mnogo mnogo bolji biti cod5 jer ove me puske iz 4 previse nerviraju....
i kad ce tacno izaci u izradnju?...
p.s

[quote name='TequilA' post='229345' date='Apr 24 2008, 21:35']Ako nista, bar znas

Ma cod2 je zakon !!! Cod4 je nekako prebrz ... ispucas cijeli sandzer u covjeka on jos skace i na kraju te zakolje.. omg

[quote name='Air' post='229688' date='Apr 25 2008, 15:56']Ma cod2 je zakon !!! Cod4 je nekako prebrz ... ispucas cijeli sandzer u covjeka on jos skace i na kraju te zakolje.. omg[/quote]

Zato i ti njega napadnes sa nozem :rofl: !

Ovaj, sigurno ce biti dobra, u to nema sumnje, jer su svi djelovi dobri, osim ako izuzmemo 3 dio na konzolama ko je samo po sebi smece :D.

4-vorka je brza i glatko radi, nije losa, dobra je, ali ja ne volim te moderne puske, ostajem vjeran cod2 jos mnogo vremena :) !

[quote name='*_lucky_luck_*' post='229544' date='Apr 25 2008, 10:29']koju konfg. komp ce zahtjevati taj cod5 mada me ovaj cod4 nije mnogo iznenadioo...zato sam ga uninstaling.... a et nadam se da ce mnogo mnogo bolji biti cod5 jer ove me puske iz 4 previse nerviraju....
i kad ce tacno izaci u izradnju?...
p.s[/quote]
Zahtjevi nisu poznati s obzirom da je igra tek u izradi. Vrijeme izlaska je kraj ove godine ili pocetak iduce (tj. 12. mjesec 2008. ili 1. ili 2. 2009. ).

E sad da nesto naglasim: Naziv "Call of Duty 5" nije jos poznat, mozda se nece tak ni zvati, jer je receno da ce izaci samo novi Call of Duty naslov, tako da ce se mozda zvati "Call of Duty 5: Ustase u Japanu", a mozda i samo "Call of Duty: Hyper-Mega-Nastavak-Bez-Broja-U-Nazivu" :D
Razlog zasto to govorim, jer je juce receno da ce novi CoD nastavak biti TPS :D dakle third person shooter, iz treceg lica - ili ti ga ko GTA i Max Payne kad gledas iza ledja. To je potreslo mnoge fanove. Ali nekako kad razmislis, Treyarch je dobio zadatak da experimentishe, jer prawi CoD nastawak radi Infinity za iducu godinu. Inace je i razumna ideja sirenja fransize, jer je tako bilo i sa Command and Counquer, koji postoji i kao RTS, i kao FPS ; isti slucaj i sa Warcraft, koji je i RTS i RPG kasnije; isti slucaj i sa Star Wars naslovima, koji postoje i kao rpg, fps, rts... whatever ;)

Kao sto sam rekao na pocetku, ja imam visoka ocekivanja od "

Juce je sluzbeno najavljen CoD5 za prvi kvartal 2009. godine, tacnije, prije marta. Receno je da ce biti smjesten "novo vojno kazaliste", cime se implicira da nece se doslovice vracati na CoD2, te da nece obradjivati istu stvar kao u CoD4 :D
Detalje cemo saznati kasnije.

:D

Activision je ovih dana oficijelno obznanio da radi na novom nastavaku svoje ultra popularne igre Call of Duty.

Novi nastavak igre bi trebao da ima isti intenzitet kao i Call of Duty 4, ali u novom vojnom okru

Ne kontam , koji je naziv te igrice sto activision objavljuje? :rolleyes:

[quote name='Rale' post='233141' date='May 14 2008, 13:03']Ne kontam , koji je naziv te igrice sto activision objavljuje? :rolleyes:[/quote]
Ha? Dost, sta zelis reci XD
Naziv je CALL OF DUTY... NESTO ;)
Ne zna se da li ce imati broj 5 u naslovu, ili neki podnaslov, ali se zna da ce biti call of duty, ali se i zna da nece biti dosadasnji cod, tako da mozda daju i tps neki :D

Ev' objavljene su nove vijesti, tj. detalji vezani za CoD5. Potvrđeno je da će se odigravati u WW2, te igru će raditi Treyarch. Infinity sprema izgleda CoD6 naslov za iduću godinu :)
Naslov će se zvati: Call of Duty: World at War, i radnja je vezana za borbu Amerikanaca i Japanaca u WW2. Pored toga, igrat ćemo i neke misije u skoro-postnacističkoj Njemačkoj. Igru ćemo vidjeti na PC, 360, PS3, Wii, PS2 i nDS-u do marta iduće godine (dakle zavr

Nece valjati nista, ne radi na igri Infinitiy pifff

EDIT:
jos da dodam i da nece izaci za PC, znaci za sve ce konzole osim za PC, sto je i dobra stvar, jer nece smece da izdaju na pc-u :D

[quote name='sanel87' post='240005' date='Jun 11 2008, 13:22']Nece valjati nista, ne radi na igri Infinitiy pifff

EDIT:
jos da dodam i da nece izaci za PC, znaci za sve ce konzole osim za PC, sto je i dobra stvar, jer nece smece da izdaju na pc-u :D[/quote]

Mislim da grijesis. Ja sam na 3 izvora procitao da ce izaci i za PC. Neovisno od toga, prodaja CoD3 na konzolama je slabo prosla, pa je samo logicno da zele prosiriti trziste. Jos jedan kriterij vezan za CoD3 - on nije izasao za PC, zbog cega je mozda i lose prosao u kvaliteti i prodaji.