Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

moderno ili konzervirano

daj glas  

8 members have voted

1. 1. njeka pitanja

• moderno ne zivimo u spilji
      1
    • konzervativno ipak najbolje
      3
    • na granici izmedju modernog i konzervativnog
      4

Recommended Posts

odgoj muskog i zenskog djetea ovdje na zapadua ni kod nas u BiH nije isti. ja to znam da je to tako. samo sad kad roditelji previse pritiska vrse na djecu djeca tad znaju uraditi poteze da roditelje iznenade..
poznam dvi tri familije gdje je zensko djete reko ma ko vas jebe i jednostavno pobjeglo.
jedna je pobjegla od extremni misljenja i nasilnog odgoja..
mogu reci da joj je danas bolje..
zato kazem da sam za;

za liberalan sam odgoj, za razum slobodnog duha i ukusa, za zdravo pravo na misljenje i doluke..Zelim sutra moje djete da zna odluciti sam. da sam mu ja samo podrska u nekim stvarima. sad za sad sam prezadovoljna, sta me sutra ceka nezam..

i opet da dodam, nikad neznamo sta nas sutra ceka.

ja sam za strgocu ... ipak treba postaviti neke granice morala ...a ne kriti se iza nekih prava ...

[quote name='EcI PeCi PeC' post='202383' date='Dec 21 2007, 07:25']strogocu pogotovo musko djete ako neosjeti pod dupetom nema ga nidje :)[/quote]

ja nisam razvrstavo da strogoca bude veca za zensku odnosno manja za musku djecu ... nego za sviju da bude veca strogoca ...

bas ti ja ono nako po Bosni bila i bome posaj sad..veli ona: njemu kad ide iz inostranstva za bh ne ide kuci nego pravac njemu i kod njega u sobu i bome noci i onda ode kuci ujutro...

velim ja kako je ona lipo moderno odgojena... :rolleyes:

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='203588' date='Dec 30 2007, 19:32']bas ti ja ono nako po Bosni bila i bome posaj sad..veli ona: njemu kad ide iz inostranstva za bh ne ide kuci nego pravac njemu i kod njega u sobu i bome noci i onda ode kuci ujutro...

velim ja kako je ona lipo moderno odgojena... :rolleyes:[/quote]

ubij me ako sam ja ista skontao od ovog sto si ti napisala :unsure: ko, koga, gdje, kako??

[quote name='Incubus' post='201262' date='Dec 15 2007, 10:28']ja sam za moderan nacin da ne idu sa mnom na more nego da idu sami... koji vrag ce meni smetati...[/quote]

potpisujem ;)

sta ce mi koji vrag , da letaju zamnom ono ovo, da ja curu moram predstavit njima, il tako te cake.. imaju svoj zivot, ja imam svoju i haj zivio.. jedino vako nekade kad za cenera zaskripi :lol: :D

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='203588' date='Dec 30 2007, 19:32']bas ti ja ono nako po Bosni bila i bome posaj sad..veli ona: njemu kad ide iz inostranstva za bh ne ide kuci nego pravac njemu i kod njega u sobu i bome noci i onda ode kuci ujutro...

velim ja kako je ona lipo moderno odgojena... :rolleyes:[/quote]

negdje sam spomenula godine jer su to te rane godine gdje zensko treba pripaziti ..
koliko ta cura ima godina?
za par godina ce se oko na to privici pa ce nam manje odvartno biti..
nek uziva omladina bolan..
samo je odgoj bitan, da se djeca u tom vrtlogu zivota kao odrastli mogu snaci..

[quote name='EcI PeCi PeC' post='203738' date='Jan 1 2008, 11:16'][b]za par godina ce se oko na to privici pa ce nam manje odvartno biti..
[/b][/quote]

jeste razvat...ma ja ne daj Boze da nam se oci na to priviknu ;)

ima 19-20g

ne nisam protiv, al sam za to da roditelji odgoje djecu da sami znaju donositi odluke. i da samo pozna sta je dobro a sta lose za njega.. a ne da budem ja zvocalo vise njega!!

[quote name='EcI PeCi PeC' post='203805' date='Jan 1 2008, 23:52']ne nisam protiv, al sam za to da roditelji odgoje djecu da sami znaju donositi odluke. i da samo pozna sta je dobro a sta lose za njega.. a ne da budem ja zvocalo vise njega!![/quote]

a na koji nacin to napraviti ...

na nacin razgovora, pravo odluke koje se njegovim rastom mjenja se i siri se.djecom se mora pricati i razgovarati. djeci se respekt iz mali nogu usadjuje, jer ko zakasni, e taj kad se dohma snage nema ga nidje..
nisam za udarce i da djete svaki put nagonim i natjeravam da bude po mom..

Dragi moj o odgoju se satima moze pisati. djeca se odgajaju u momentu greske, razgovorom, kaznom etc..

pa kad mogu udane zene uzivat sa strane sto nebi mogla djeca uzivat :) ja sam vala kad sam imao 6 godina poceo se igrat nekakvog jahanja sa curicama iz komsiluka :) al sve hemo se igrat nekakvi cudni igrica :) znam lopov sam bio al odrasle su u cestite i karakterne cure..

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='203954' date='Jan 2 2008, 23:28']znaci tvoja cerka moze ici na jahanje kod momka..to je teb okej?

lako je reci oni tamo,ali kad se radi o nasoj djeci to je druga prica ;)[/quote]
znacii hocel tvoje dijete biti tebi na oku uvjek?ja sam rekao da je to bila cudna igrica a sta neko sa toliko godina zna o tome u tim vremenima,sad znaju vise nego prije zato se jasu tako maloljetni,nekad i znanje moze pruzrokovat probleme ;)

ja mislim da bi trebala nac odgovor u mom pitanju :) kad se prica o dijeci i sama znas da ih nemozes kontrolisat,a nisam ni rekao da sam sta radio lose nego samo kroz igru je sve bilo,valjda si bila dijete znas kako to ide.bitno ej da dijete izgradi svoju licnost i kroz roditeljsko odgajanje i svitovanje dobije karakter.ostalo je do naslijedstva ili gena :)

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' post='203946' date='Jan 2 2008, 23:01']velis nisi ni protiv ... onda nisi ni protiv da ti sin dovede curu u sobu do tvoje i igraju se tate i mame?

kako ono ti napisa pustite mlade da uzivaju :D[/quote]

slusaj sa 16 kad bi doveo tudje djete, to mi sigurno neb ibilo drago nit bi to ikad podrzala, jer u tim gpodinama oni ni neznaju sta je sex to je samo brljanje i mrljanje..
al kad ta djeca postanu odrastli, steku neku zrelost i osjete rad svog tjla, osjete te potrebe... tad mislim da nebi nista protiv imala, opet kazem neznam kako bi bilo jer nisam u toj situaciji..

i nezaboravi da se jako mala djeca igraju tate i mame, kao sto se i ti i skoro svaki igrao. ni tu nije nista lose.. upoznaju tako svoje tjelo.
djeci sto vise branis i odaljujes od nekih stvari sve vise su zanimljiva i privlacna..

moj sin je sa 4 godine prilazio nekim super curama da im kaze kako su dobre macke, boga mi poslije mog ohrabrivanja ko lisac pridje i uvija se posjedi sa njom ili njima..

da ti iskreno kazem najvise bi me prepalo kad bi mi dovo svoju prv u ljubav HANS kuci..

odahnucemo mi mnogi kad vidimo da je zensko.. vreemena su se promjenila NAZALOST....

Mozemo mi da sad pricamo tj. pisemo konzervirano ili moderno ali samo dragi Allah dz.s. zna kako ce biti. Kamo srece da bude onako kako je najbolje, svi mi mozemo reci eh moje ce ovako djete, moje ce onako ali znajte jedno i konzerva ima rok trajanje, pa kad istekne a ti pojedes to zaboli te stomak :lol:

Mozda je u Bosni lakse biti konzervativan nego u dijaspori, mada kakva ce sitaucija u BiH biti za nekih 15 godina Bog zna, nadati se samo najboljem. Znam slucaj gdje je konzervativa i to ona bas stroga pukla ko masiraca, sve se okrenulo najgorem. Svi mi koji imamo djecu i koji planiramo imati bolje nam je da cutimo, neznamo sta mozemo docekati.

Sto je Eci rekla da odahnemo kad vidimo da zensko vodi kuci, sto se mene tice kad bude imao dovoljno godina i sad npr. ima curu i neku vezu, radije nek i bude s njom u sobi do moje nego da se vuca po podvoznjacima, udara djecu, uzima ili prodaje drogu ili jos neke gore stvari radi. Odgoj je vrlo bitan, ali sve ima svoje granice kako strogoca tako i ono pustanje.

[quote name='x-men' post='204028' date='Jan 3 2008, 10:20']ja mislim da bi trebala nac odgovor u mom pitanju :) kad se prica o dijeci i sama znas da ih nemozes kontrolisat,a nisam ni rekao da sam sta radio lose nego samo kroz igru je sve bilo,valjda si bila dijete znas kako to ide.bitno ej da dijete izgradi svoju licnost i kroz roditeljsko odgajanje i svitovanje dobije karakter.ostalo je do naslijedstva ili gena :)[/quote]

ja nisam mislila na igru ;)

[quote name='EcI PeCi PeC' post='204049' date='Jan 3 2008, 12:13']i nezaboravi da se jako mala djeca igraju tate i mame, kao sto se [b]i ti[/b] i skoro svaki igrao. ni tu nije nista lose.. upoznaju tako svoje tjelo.
djeci sto vise branis i odaljujes od nekih stvari sve vise su zanimljiva i privlacna..[/quote]

he mamin je odgoj bio dobar ja se toga nisam igrala ;)

[quote name='EcI PeCi PeC' post='204049' date='Jan 3 2008, 12:13']da ti iskreno kazem najvise bi me prepalo kad bi mi dovo svoju prv u ljubav HANS kuci..

odahnucemo mi mnogi kad vidimo da je zensko.. vreemena su se promjenila NAZALOST....[/quote]

cini mi se da si negdje napisala da ne bi bila protiv da ti je sin homo..

[quote name='Eve' post='204060' date='Jan 3 2008, 13:09']sto se mene tice kad bude imao dovoljno godina i sad npr. ima curu i neku vezu, radije nek i bude s njom u sobi do moje nego da se [b]vuca po podvoznjacima, udara djecu, uzima ili prodaje drogu [/b]ili jos neke gore stvari radi. Odgoj je vrlo bitan, ali sve ima svoje granice kako strogoca tako i ono pustanje.[/quote]

zato to mu usadis sta je dobro sta je lose,mislim da ovakvo zavrse samo oni s malo discipline i slabog odgoja.

znaci sve se svelo na moderno s [b]malom[/b] primjesom konzervativnog :D